Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Pieter Omtzigt heeft geen spijt van verlaten CDA

Pieter Omtzigt heeft geen spijt van verlaten CDA

DEN HAAG (ANP) - Het onafhankelijke Tweede Kamerlid Pieter Omtzigt heeft er geen spijt van dat hij uit het CDA is gestapt. In een interview met het Nederlands Dagblad zegt hij: "Ik denk niet dat de ideeën die ik jarenlang naar voren heb gebracht, serieus genomen zijn. Ik bepaal nu zelf wel hoe ik politiek bedrijf. Ik vind het raar dat anderen denken te mogen bepalen dat ik bij hun partij hoor. Mijn nieuwe vrijheid biedt ook gewoon voordelen. Ik kan eindelijk echt laten zien waar ik zelf voor sta. Na al die jaren is dat een zeer bevrijdend gevoel. Van mijn besluit het CDA te verlaten heb ik geen spijt."

Omtzigt verliet het CDA in 2021 na een aantal incidenten. Vervolgens zat hij een tijd thuis met een burnout. Daarna kwam hij terug in de Kamer als zelfstandig Kamerlid. Terugkeer naar het CDA is nooit meer aan de orde geweest: "Toen ik terugkeerde in de Kamer na een periode van ziekte, heb ik gezegd dat het CDA voor mij een gesloten boek is. Dat ik daarmee mensen teleurstel, vind ik eerlijk gezegd een omdraaiing van de werkelijkheid, na wat er jarenlang met mij is gebeurd."

Ook aansluiten bij de BoerBurgerBeweging (BBB) ziet Omtzigt niet gebeuren, zegt hij tegen de krant: "Ik kan prima met Caroline van der Plas samenwerken, maar ik ben mijn eigen ideeën over bestaanszekerheid en goed bestuur aan het uitwerken."

Zo vindt hij onder meer dat bestuurders die de fout in zijn gegaan, zoals bij het toeslagenschandaal dat mede door hem aan het licht kwam, verantwoording moeten afleggen. "We moeten weer terug naar een ordentelijk bestuur van het land. Dat kost moeite, maar het is niet heel raar of revolutionair wat ik voorstel", aldus Omtzigt in het Nederlands Dagblad.

Meer uit Politiek

Jetten noemt welwillende partijen 'lichtpuntjes'

NIEUWEGEIN (ANP) - Politieke partijen die bereid zijn om samen te werken met het minderheidskabinet zijn 'lichtpuntjes' voor Rob Jetten. Dat zegt de nieuwbakken premier en D66-leider zaterdag op een partijcongres in Nieuwegein. Hij schetst dit als contrast met de afgelopen jaren van veel geruzie in de politiek.

7 uur geleden
Yeşilgöz: veiligheid militairen in regio heeft hoogste prioriteit

DEN HAAG (ANP) - De veiligheid van Nederlandse militairen in het Midden-Oosten heeft de "hoogste prioriteit", laat minister Dilan Yeşilgöz van Defensie weten. Het aantal Nederlandse militairen in de regio is beperkt. Ze zijn onder meer voor missies in Irak, Israël en de Golfstaten.

8 uur geleden
Voor partijen in de Kamer komt aanval op Iran niet als verrassing

DEN HAAG (ANP) - Voor partijen in de Tweede Kamer komt de aanval op Iran niet als een verrassing, blijkt uit de eerste reacties. Wel vragen verschillende politici zich af of de oorlog het einde zal betekenen voor het onderdrukkende regime.

8 uur geleden
Berendsen en Yeşilgöz brengen bezoek aan Oekraïne

KYIV (ANP) - Ministers Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) en Dilan Yeşilgöz (Defensie, VVD) zijn zaterdag in Oekraïne aangekomen. Het is hun eerste buitenlandse reis na hun aantreden begin deze week. Het bezoek is bedoeld om solidariteit te tonen en duidelijk te maken dat de steun aan Oekraïne onverminderd zal doorgaan.

8 uur geleden
Asielopvang is grote opgave, aldus commissarissen van de Koning

DEN HAAG (ANP) - Een grote opgave, zo noemen de commissarissen van de Koning in de twaalf provincies de opdracht die hun gemeenten hebben gekregen voor de opvang van asielzoekers. De nieuwe asielminister Bart van den Brink (CDA) maakte vrijdag bekend hoeveel opvangplaatsen in elke provincie geregeld moeten worden. Wettelijk gezien had dat al voor 1 februari bekend moeten zijn, maar Van den Brinks voorganger Mona Keijzer besloot dat aan de nieuwe minister over te laten.

1 dag geleden
Premier Jetten wil jongeren en mensen buiten zijn bubbel opzoeken

DEN HAAG (ANP) - Rob Jetten wil de komende tijd in contact komen met jongeren en mensen buiten zijn bubbel, vertelde de nieuwe premier vrijdagmiddag tijdens zijn wekelijkse persconferentie. "Organiseer voor mij werkbezoeken op plekken waar ze misschien niet verwachten dat de premier of een D66'er langskomt", heeft de nieuwe premier zijn ambtenaren gevraagd. "Want ik wil juist daar van mensen horen: hoe kijken ze tegen de overheid aan, waar lopen ze tegenaan, waar zijn ze boos over?"

1 dag geleden
Jetten dinsdag naar Brussel, spreekt onder anderen met Rutte

DEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten gaat aanstaande dinsdag voor het eerst in zijn huidige functie naar Brussel. Hij spreekt daar in de avond onder anderen met NAVO-baas en voormalig premier Mark Rutte. Jetten was in het laatste kabinet-Rutte minister voor Klimaat en Energie.

1 dag geleden