Pieter Omtzigt bedankt opnieuw voor gesprek met PVV, VVD en BBB
DEN HAAG (ANP) - Pieter Omtzigt slaat wederom de uitnodiging af om in gesprek te gaan met informateur Ronald Plasterk en onderhandelaars van PVV, VVD en BBB. Woensdagavond bleef de stoel ook al leeg bij een gesprek met Plasterk waarbij de andere drie partijen wél waren aangeschoven. Zij willen dat Omtzigt toelicht waarom hij dinsdag volgens hen onverwachts liet weten dat de gesprekken wat hem betreft zijn afgelopen. Dat vindt zijn woordvoerder niet nodig. De partij heeft PVV, VVD en BBB namelijk al in een brief tekst en uitleg gegeven.
"Het werk zit er voor nu op", zegt de woordvoerder. De partij blijft achter de keuze van onderhandelaars Omtzigt en Eddy van Hijum staan om het verslag van Plasterk af te wachten. Dat de andere drie partijen de druk opvoeren door Omtzigt nogmaals uit te nodigen voor een gesprek, vindt ze geen reden om daarvan af te wijken.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Er zijn volgens het demissionaire kabinet geen aanwijzingen dat Aruba, Bonaire en Curaçao meegesleept worden in een mogelijk gewapend conflict in de Cariben. De spanning is in de regio hoog opgelopen door Amerikaanse acties tegen vermeende drugsbootjes uit Venezuela.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De ministerraad heeft vrijdag ingestemd met het besluit van landbouwminister Femke Wiersma om stroomstootapparatuur in de veehouderij te verbieden. Voordat het besluit formeel van kracht kan worden, moet de Koning het voorstel ondertekenen, een formaliteit.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Eelco Heinen (Financiën, VVD) is optimistisch dat er een oplossing wordt gevonden voor het gebruik van Russische tegoeden die op rekeningen in België staan. De Europese Commissie wil 90 miljard euro van die tegoeden gebruiken om Oekraïne te helpen.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het is goed dat experts aanraden om minder vlees te eten, vindt demissionair staatssecretaris Judith Tielen (Preventie, VVD). Stappen om dat advies kracht bij te zetten laat ze aan een volgend kabinet.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het verhogen van de stikstofgrens is voor demissionair landbouwminister Femke Wiersma "een hele klus". Dat erkende de BBB-minister naar aanleiding van berichten dat invoering hoogst onzeker is. Deze maand moet daar een besluit over vallen. "In de tussentijd ben ik in overleg met de provincies."
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het nieuwe kabinet moet een minister van Digitale Zaken krijgen. Deze minister moet de "doorzettingsmacht" hebben om een nieuw digitaal systeem binnen de overheid van de grond te krijgen. Dat zei demissionair staatssecretaris Eddie van Marum na afloop van de ministerraad tegen het ANP. Behalve Binnenlandse Zaken gaat hij ook over digitalisering.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Demissionair onderwijsminister Gouke Moes maakte na afloop van de ministerraad in eerste instantie grappen over doodsbedreigingen aan het adres van Niels van der Laan, de acteur die de Hoofdpiet speelt in het Sinterklaasjournaal. De mensen die dat doen, krijgen volgens de BBB-bewindsman op pakjesavond "gewoon een zakje zout".
9 uur geleden