Pieter-Christiaan vaart mee op defensieboot tijdens Canal Parade
AMSTERDAM (ANP) - Prins Pieter-Christiaan vaart zaterdag mee tijdens de Canal Parade in Amsterdam. Ook gravin Eloise is te zien op een van de boten. Het is voor zover bekend de eerste keer dat leden van de koninklijke familie meedoen met de beroemde botenparade.
De zoon van prinses Margriet en Pieter van Vollenhoven vaart mee op de boot van defensie. Op Instagram deelde de prins enkele beelden van het feest. Pieter-Christiaan is sinds 2018 reservekolonel bij de marechaussee. Eerder vervulde hij er diverse andere functies.
Eloise, de oudste dochter van prins Constantijn en prinses Laurentien, vaart mee op de RTL-boot. Op beelden die live werden uitgezonden op NPO1 was te zien dat ze uitbundig danst en meezingt met de muziek.
Vorig jaar stonden koning Willem-Alexander en koningin Máxima via sociale media wel stil bij het feest. Het koningspaar wenste toen degenen die naar de Canal Parade gingen veel plezier toe. Ook waren er tegelijkertijd felicitaties voor Pride Amsterdam vanwege de 25e editie van de botenparade.
Meer uit Binnenland
DE BILT (ANP) - In het oostelijke deel van Nederland is vanaf het middaguur code geel van kracht, meldt het KNMI. Het weerinstituut verwacht daar enkele "pittige buien met kans op onweer, hagel en windstoten".
44 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Als Amsterdam mensen echt uit de auto wil hebben, moet de stad gaan doorpakken met zogeheten buurthubs. Daar kunnen gebruikers switchen naar deelscooters en deel(bak)fietsen. De Rekenkamer Amsterdam zegt dat het aanbod van deze hubs nu nog te beperkt is en dat het effect ervan op het stadsverkeer daardoor "te verwaarlozen" is.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Zuid-Hollandse coalitie heeft de plannen om in het Groene Hart ruimte te maken voor windturbines voorlopig teruggetrokken, maar volgend jaar kunnen alsnog locaties worden opengesteld. In theorie kunnen dat zelfs meer locaties zijn dan de drie die nu concreet in beeld waren. Twaalf potentiële plekken die volgens de provincie technisch geschikt zijn, worden de komende maanden nogmaals onderzocht.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De concerten van de Amerikaanse rapper Ye in GelreDome in Arnhem komende zaterdag en maandag mogen doorgaan. Dat is de uitkomst van een kort geding in de rechtbank in Amsterdam dat het Centraal Joods Overleg (CJO) had aangespannen. De voorzieningenrechter ziet op dit moment geen concrete aanwijzingen dat de komst van Ye, ook wel Kanye West, een gevaar is voor de openbare orde.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Meer dan 56.000 vmbo-leerlingen moeten door een technische fout een dag langer wachten op de uitslag van het praktijkdeel van hun examen. Dat is "onwijs vervelend" voor de leerlingen en zorgt voor extra werk voor docenten, zegt bestuurder Kim van Strien van de Algemene Onderwijsbond (AOb).
15 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Rapper Ye, ook bekend als Kanye West, is voor de behandeling van het kort geding over zijn mogelijke inreisverbod al naar Nederland gekomen. Dat bevestigt Anis Boumanjal, de advocaat van de organisator van zijn aankomende concerten in Arnhem. Het kort geding wordt woensdagmiddag behandeld in de rechtbank van Amsterdam.
17 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Oud-Kamervoorzitter Khadija Arib vreest dat de parlementaire enquête corona, waarin zij als getuige is opgeroepen, te veel draait om vooruitkijken en lessen leren voor de toekomst. "Prima, maar ik mis de nadruk op waarheidsvinding, op verantwoording afleggen", zei zij aan het einde van haar openbare verhoor.
17 uur geleden