Pieter-Christiaan vaart mee op defensieboot tijdens Canal Parade
AMSTERDAM (ANP) - Prins Pieter-Christiaan vaart zaterdag mee tijdens de Canal Parade in Amsterdam. Ook gravin Eloise is te zien op een van de boten. Het is voor zover bekend de eerste keer dat leden van de koninklijke familie meedoen met de beroemde botenparade.
De zoon van prinses Margriet en Pieter van Vollenhoven vaart mee op de boot van defensie. Op Instagram deelde de prins enkele beelden van het feest. Pieter-Christiaan is sinds 2018 reservekolonel bij de marechaussee. Eerder vervulde hij er diverse andere functies.
Eloise, de oudste dochter van prins Constantijn en prinses Laurentien, vaart mee op de RTL-boot. Op beelden die live werden uitgezonden op NPO1 was te zien dat ze uitbundig danst en meezingt met de muziek.
Vorig jaar stonden koning Willem-Alexander en koningin Máxima via sociale media wel stil bij het feest. Het koningspaar wenste toen degenen die naar de Canal Parade gingen veel plezier toe. Ook waren er tegelijkertijd felicitaties voor Pride Amsterdam vanwege de 25e editie van de botenparade.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De Raad voor Cultuur heeft vijf Nederlandse 'erfgoedelementen' uitgekozen als voorselectie voor de nominatie voor UNESCO's internationale lijst van immaterieel erfgoed. De raad legt het lijstje voor aan minister van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap Rianne Letschert, die het besluit neemt over een nominatie bij UNESCO in 2027.
3 uur geledenCAPELLE AAN DEN IJSSEL (ANP) - In Capelle aan den IJssel (Zuid-Holland) is donderdagavond rond 22.25 uur een persoon neergeschoten door de politie. Dat gebeurde op het Reviusrondeel. Het slachtoffer is met spoed naar het ziekenhuis gebracht.
6 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Prijsvrij Vakanties en D-Reizen hebben inmiddels "mondjesmaat" gestrande vakantiegangers in het Midden-Oosten kunnen repatriëren op reguliere lijnvluchten. "We hebben nu reeds een aanzienlijk deel terug in Nederland kunnen krijgen. Desalniettemin hebben we nog honderden reizigers in de Golfregio", laat een woordvoerder donderdagavond weten.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het contactformulier van de overheid voor Nederlanders die in het Midden-Oosten zijn gestrand, is tot nu toe zeker 9000 keer ingevuld. Dat bevestigt een woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Zaken na berichtgeving door RTL Nieuws. De vragenlijst sluit vrijdagmiddag.
10 uur geledenBREDA (ANP) - De ontnemingszaak tegen Klaas Otto (58) is uitgesteld. De rechtbank concludeerde donderdagmiddag dat er te weinig tijd was om de zaak nog inhoudelijk te behandelen. Nu moet dat gebeuren op 31 maart. Het Openbaar Ministerie wil bijna 1,9 miljoen euro afnemen van de oprichter van motorclub No Surrender. Volgens justitie is dat geld niet op legale wijze verdiend.
13 uur geledenBREDA (ANP) - De wrakingskamer van de rechtbank Breda heeft een verzoek om andere rechters in een ontnemingszaak over Klaas Otto (58) donderdag afgewezen. De advocaat van de oprichter van motorclub No Surrender had de rechtbank gewraakt, omdat Otto vond dat die vooringenomen was. Hiervan was volgens de wrakingskamer die het verzoek behandelde geen sprake.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Enkele tientallen Iraniërs hebben donderdagmiddag in Den Haag op het Lange Voorhout aandacht gevraagd voor de situatie in hun land van herkomst. Bij de Britse ambassade scandeerden ze leuzen en draaiden ze harde muziek. Ze riepen onder meer op tot een einde van het Iraanse regime.
14 uur geleden