Pieter-Christiaan vaart mee op defensieboot tijdens Canal Parade
AMSTERDAM (ANP) - Prins Pieter-Christiaan vaart zaterdag mee tijdens de Canal Parade in Amsterdam. Ook gravin Eloise is te zien op een van de boten. Het is voor zover bekend de eerste keer dat leden van de koninklijke familie meedoen met de beroemde botenparade.
De zoon van prinses Margriet en Pieter van Vollenhoven vaart mee op de boot van defensie. Op Instagram deelde de prins enkele beelden van het feest. Pieter-Christiaan is sinds 2018 reservekolonel bij de marechaussee. Eerder vervulde hij er diverse andere functies.
Eloise, de oudste dochter van prins Constantijn en prinses Laurentien, vaart mee op de RTL-boot. Op beelden die live werden uitgezonden op NPO1 was te zien dat ze uitbundig danst en meezingt met de muziek.
Vorig jaar stonden koning Willem-Alexander en koningin Máxima via sociale media wel stil bij het feest. Het koningspaar wenste toen degenen die naar de Canal Parade gingen veel plezier toe. Ook waren er tegelijkertijd felicitaties voor Pride Amsterdam vanwege de 25e editie van de botenparade.
Meer uit Binnenland
HOUTEN (ANP) - De komende dagen is het stralend weer in Nederland, verwacht Weeronline. Vooral dinsdag is de lucht grotendeels blauw en ook de middagtemperatuur gaat omhoog tot 15 tot 17 graden en in het zuiden tot 18. Woensdag is het nog zachter met 17 tot 19 graden en in het zuiden wordt het bij 20 graden de eerste warme dag van het jaar.
4 uur geledenWAALWIJK (ANP) - De politie heeft maandagmiddag vijf personen aangehouden in een pand in Waalwijk waar illegaal wiet werd gekweekt. De verdachten waren op dat moment aanwezig in het gebouw waar de kwekerij werd ontdekt. De politie kan nog niets zeggen over de identiteit van de verdachten of de omvang van de vondst.
6 uur geledenTEHERAN (ANP) - Iran wil geen tijdelijke wapenstilstand zonder duidelijke garanties. Dat zegt een woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Zaken van het land. Dat wordt in de ogen van Iran een kans voor "de agressor", de VS en Israël, om te hergroeperen en hun snel geslonken wapenvoorraden weer aan te vullen, meldt het Iraanse persbureau Tasnim.
6 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - In de In de Betouwstraat in het Gelderse Nijmegen is in de nacht van zondag op maandag een verdacht pakketje aangetroffen. De straat is daarom afgezet en een horecagelegenheid werd ontruimd.
16 uur geledenOBDAM (ANP) - De brand in een bedrijfsverzamelpand in het Noord-Hollandse Obdam is onder controle. Dat heeft de brandweer om 23.00 uur gemeld. Het gebouw is door het vuur en de bluswerkzaamheden verwoest. Voor zover bekend zijn er geen slachtoffers.
19 uur geledenHOLTEN (ANP) - Op diverse plekken in Nederland zijn zondagavond paasvuren ontstoken. Rond het Overijsselse Holten strijden ieder jaar verschillende buurtschappen om de mooiste paasbult, al ging dat vroeger om de hoogste. Dit jaar was de winnaar Espelo.
23 uur geledenDEVENTER (ANP) - De gemeente Zwolle, de gemeente Deventer, de politie en voetbalclubs Go Ahead Eagles en PEC Zwolle zijn "zeer teleurgesteld" dat de wedstrijd tussen Go Ahead Eagles en PEC Zwolle zondagmiddag na een ontruimingsactie van de ME van start moest gaan zonder gevuld uitvak. Dat laten ze in een gezamenlijke verklaring weten.
1 dag geleden