Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Piet S. in beroep tegen celstraf van 17 jaar voor drugshandel

Piet S. in beroep tegen celstraf van 17 jaar voor drugshandel

DEN HAAG (ANP) - Piet S. (67) gaat in hoger beroep tegen de celstraf van zeventien jaar die hij vorige week opgelegd kreeg voor onder meer drugshandel en witwassen. Dit meldt zijn advocaat. De rechtbank in Den Haag zag S., die een decennialange reputatie heeft in de onderwereld, als de baas van een organisatie die verantwoordelijk was voor het ontvangen en versturen van allerlei soorten drugs.

S. heeft zelf altijd volgehouden dat hij zelf niet bezig was met drugshandel, maar als een soort scheidsrechter opereerde voor criminele groepen. Daarbij zei de verdediging ook dat woorden niet in daden zijn omgezet. "Veel verder dan het elkaar bestoken met berichten zijn ze (de verdachten, red.) niet gekomen", aldus de advocaat.

De rechtbank zag echter voldoende bewijs tegen S. in onder meer in ontsleutelde berichten en afgeluisterde gesprekken. Ook is het volgens de rechtbank wel degelijk tot transporten gekomen. "Hij kon zich meten met de top van de Nederlandse drugswereld", zo zei de rechtbank, die de feiten waarvoor S. en zijn groep verantwoordelijk worden gehouden ook "ongekend" noemde.

4600 kilo cocaïne

De criminele drugsorganisatie heeft volgens de rechtbank drugslijnen over de hele wereld opgezet. "Van Rusland en Australië tot Engeland en Paraguay." Onder meer 4600 kilo cocaïne en 11.000 kilo hasj zou zijn verscheept.

Meer dan twintig verdachten stonden terecht in de megazaak Taxus, die in 2020 begon. De straffen voor de overige verdachten variëren van een boete tot celstraffen van zes maanden tot twaalf jaar. Onder hen was ook de zoon van Piet S., Freddy. Hij kreeg acht jaar cel opgelegd. Veel straffen waren hoger dan het OM had geëist.

Meer uit Binnenland

Nederlandse landbouwexport stijgt met ruim 8 procent

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse landbouwexport is vorig jaar gestegen met 8,4 procent, melden Wageningen Social & Economic Research en het Centraal Bureau voor de Statistiek. Zuivel en eieren bleven de belangrijkste exportproducten, gevolgd door vlees en sierteelt.

34 minuten geleden
Omwonenden Utrecht nog niet terug naar huis

UTRECHT (ANP) - Omwonenden die vanwege de explosie en brand in het centrum van Utrecht hun huis hebben moeten verlaten, kunnen in de nacht van donderdag op vrijdag niet terugkeren. Veel van hen zijn opgevangen in hotel Karel V, anderen hebben ervoor gekozen de nacht bij vrienden of familie door te brengen.

1 uur geleden
Aanrijding ziekenhuis Heerlen was ongeval, bestuurder overleden

HEERLEN (ANP) - De bestuurder die donderdagavond tegen de gevel van het Zuyderland-ziekenhuis in Heerlen is gereden, is aan zijn verwondingen overleden. De politie meldt na onderzoek dat het ging om een noodlottig ongeval.

3 uur geleden
Getroffen ondernemers Utrecht bedanken voor steunbetuigingen

UTRECHT (ANP) - Verschillende ondernemers die getroffen zijn door de explosie in de Visscherssteeg in het centrum van Utrecht donderdagmiddag, laten op social media van zich horen. Door de kracht van de ontploffing zijn bij veel panden in de omgeving van de steeg ruiten uit de sponning en pannen van het dak geblazen. De schade is groot.

4 uur geleden
Dijksma: huisdieren ophalen als het veilig kan

UTRECHT (ANP) - Burgemeester Sharon Dijksma begrijpt dat er onder de getroffen omwonenden van de explosie in Utrecht veel zorgen zijn over hun huisdieren. De gemeente probeert in kaart te brengen waar dieren thuis waren op het moment van de explosie, laat ze weten tijdens een persmoment.

4 uur geleden
Personenauto rijdt tegen ziekenhuis Heerlen, bestuurder gewond

HEERLEN (ANP) - Een personenauto is donderdagavond rond 20.30 uur tegen de gevel van het Zuyderland-ziekenhuis in Heerlen gereden. De bestuurder is daarbij gewond geraakt en wordt nu in het ziekenhuis behandeld. De politie onderzoekt wat er aan de aanrijding voorafging. Over andere gewonden meldt de politie vooralsnog niets.

5 uur geleden
Gaslek in buurt explosie Utrecht, onduidelijk of dat oorzaak was

UTRECHT (ANP) - Donderdagmiddag is er een gaslek geweest in de omgeving van de Visscherssteeg in Utrecht, waar die middag een explosie was. Dat zei burgemeester Sharon Dijksma in een korte toelichting op de gebeurtenissen in de binnenstad. Onduidelijk is of de gaslekkage de oorzaak was van de explosie. "Er is gas geroken", zei ze. "Maar je weet niet waardoor de explosie plaatsvindt."

5 uur geleden