Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Piet S. in beroep tegen celstraf van 17 jaar voor drugshandel

Piet S. in beroep tegen celstraf van 17 jaar voor drugshandel

DEN HAAG (ANP) - Piet S. (67) gaat in hoger beroep tegen de celstraf van zeventien jaar die hij vorige week opgelegd kreeg voor onder meer drugshandel en witwassen. Dit meldt zijn advocaat. De rechtbank in Den Haag zag S., die een decennialange reputatie heeft in de onderwereld, als de baas van een organisatie die verantwoordelijk was voor het ontvangen en versturen van allerlei soorten drugs.

S. heeft zelf altijd volgehouden dat hij zelf niet bezig was met drugshandel, maar als een soort scheidsrechter opereerde voor criminele groepen. Daarbij zei de verdediging ook dat woorden niet in daden zijn omgezet. "Veel verder dan het elkaar bestoken met berichten zijn ze (de verdachten, red.) niet gekomen", aldus de advocaat.

De rechtbank zag echter voldoende bewijs tegen S. in onder meer in ontsleutelde berichten en afgeluisterde gesprekken. Ook is het volgens de rechtbank wel degelijk tot transporten gekomen. "Hij kon zich meten met de top van de Nederlandse drugswereld", zo zei de rechtbank, die de feiten waarvoor S. en zijn groep verantwoordelijk worden gehouden ook "ongekend" noemde.

4600 kilo cocaïne

De criminele drugsorganisatie heeft volgens de rechtbank drugslijnen over de hele wereld opgezet. "Van Rusland en Australië tot Engeland en Paraguay." Onder meer 4600 kilo cocaïne en 11.000 kilo hasj zou zijn verscheept.

Meer dan twintig verdachten stonden terecht in de megazaak Taxus, die in 2020 begon. De straffen voor de overige verdachten variëren van een boete tot celstraffen van zes maanden tot twaalf jaar. Onder hen was ook de zoon van Piet S., Freddy. Hij kreeg acht jaar cel opgelegd. Veel straffen waren hoger dan het OM had geëist.

Meer uit Binnenland

Advocatenorde tegen verbod op gezichtsbedekking bij demonstraties

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse Orde van Advocaten (NOvA) ziet niets in een algemeen verbod op gezichtsbedekkende kleding bij demonstraties. Zo'n verbod perkt het demonstratierecht in en zet het onder druk, stelt de advocatenorde.

13 minuten geleden
BAM bestudeert aanbevelingen van OVV na onderzoek ongeluk Lochem

BUNNIK (ANP) - BAM gaat de bevindingen en aanbevelingen bestuderen die de Onderzoeksraad voor de Veiligheid (OVV) donderdag naar buiten bracht over het brughijsongeval in Lochem. Dat laat het bouwbedrijf weten.

23 minuten geleden
Fonds Slachtofferhulp wil dat X stopt met naaktbeelden chatbot

DEN HAAG (ANP) - Fonds Slachtofferhulp en expertisecentrum Offlimits eisen dat socialmediaplatform X maatregelen neemt om zijn chatbot Grok aan banden te leggen. Grok is in de afgelopen maanden gebruikt om met kunstmatige intelligentie naaktbeelden te creëren van nietsvermoedende mensen, onder wie kinderen. De organisaties spannen daarom een kort geding aan.

1 uur geleden
OVV over fataal brugongeluk Lochem: onderlinge controle ontbrak

DEN HAAG (ANP) - De partijen die betrokken waren bij de bouw van een brug over het Twentekanaal bij Lochem hebben de risico's van dit bouwproject van tevoren onvoldoende in kaart gebracht. Tot die conclusie komt de Onderzoeksraad voor Veiligheid (OVV) in een rapport over het fatale ongeluk in februari 2024 tijdens werkzaamheden aan de brug. Een brugdeel viel tijdens het hijsen uit de kranen en kwam op een montageplatform terecht, waarop op dat moment vier bouwlieden stonden. Twee van hen overleden, de andere twee raakten gewond.

2 uur geleden
Inwoners Moerdijk starten fonds en geldactie om onzekere toekomst

MOERDIJK (ANP) - Het Bewonerscollectief Moerdijk is een juridisch beschermingsfonds begonnen om zich collectief te kunnen verdedigen, nu hun dorp mogelijk plaats moet maken voor uitbreiding van haven en industrie. Het collectief, een eind vorig jaar opgerichte stichting om de bewoners te vertegenwoordigen, wil geld inzamelen. Daarvan kunnen de kosten worden betaald van juristen, onafhankelijke contra-expertises en planschade- en onteigeningsdeskundigen.

3 uur geleden
Verkoopgolf van woningen door investeerders zet door

DEN HAAG (ANP) - Investeerders hebben in het vierde kwartaal van vorig jaar de meeste woningen verkocht sinds 2021, meldt het Kadaster. Daarmee zet de verkoopgolf van woningen door investeerders duidelijk door.

11 uur geleden
Ook CNV ziet niets in motie voor 'verzachten' AOW-ingreep

DEN HAAG (ANP) - Ook CNV zegt fel tegenstander te zijn van de Kamermotie die de door het kabinet beoogde ingrepen in de AOW moet verzachten. Volgens CNV-voorzitter Piet Fortuin moet ieder plan om de pensioenleeftijd sneller te laten stijgen van tafel, omdat het om een schending van eerdere afspraken tussen vakbonden, werkgevers en de politiek gaat. Eerder beklaagde FNV zich over die motie.

18 uur geleden