Pierre Wind opent telefoonlijn voor eetvragen tijdens coronatijd
DEN HAAG (ANP) - Tv-kok Pierre Wind opent een telefoonlijn waar Nederlanders de komende drie weken, tot de horeca weer gedeeltelijk open mag, vragen kunnen stellen over gezond eten en koken. De 'coronakooklijn’ is vanaf vrijdagochtend te bereiken op 06-14713488. Wind is in principe de komende drie weken bereikbaar tussen 10.00 uur en middernacht.
De Haagse kok krijgt sinds de lockdown via sociale media veel vragen over mensen die gezond willen blijven eten tijdens de verplichte thuisisolatie. Daarom heeft hij nu een aparte telefoonlijn in het leven geroepen om deze vragen beter te kanaliseren.
"Mensen kunnen bellen, of appen voor alle vragen die ze hebben over gezond koken", legt Wind uit. "Het is heel belangrijk om in deze periode goed op je voeding te blijven letten, zeker nu we weer iets meer naar buiten gaan. Door goed te eten blijf je vitaal, en een vitaal lijf maakt je weerbaar, niet alleen fysiek, maar ook mentaal."
Mensen mogen bellen voor theoretische vragen, maar ook voor praktische zaken. "Als dingen aanbranden of recepten niet uitpakken zoals je hoopte, wil ik je hoogstpersoonlijk erdoorheen slepen", belooft de culinaire kenner.
Wind heeft zich de afgelopen vijftien jaar geprofileerd als ambassadeur van gezonde voeding.
Meer uit Binnenland
APELDOORN (ANP) - De politie heeft dinsdagavond uiteindelijk zeven minderjarigen aangehouden in Apeldoorn. Daar hadden zich opnieuw mensen verzameld bij de rotonde in de wijk De Maten, waar al vaker is gedemonstreerd tegen asielopvangplannen. Zes van de jongeren uit Apeldoorn verstoorden de openbare orde, in die groep werd vuurwerk afgestoken. De zevende uit Overbetuwe, een gemeente tussen Arnhem en Nijmegen, overtrad zijn gebiedsverbod.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet zal aan de slag moeten met de hypotheekrenteaftrek, ondanks de afspraak in het coalitieakkoord om "de fiscale behandeling van de eigen woning" ongemoeid te laten. De problemen rond de dertigjaarstermijn vragen daarom, schrijven ambtenaren van het ministerie van Financiën in een rapport. Niets doen lijkt de goedkoopste oplossing, maar leidt tot oneerlijke uitkomsten. Alle mogelijke oplossingen hebben grote voor- én nadelen.
1 uur geledenSTOCKHOLM (ANP) - De Europese gezondheidsdienst ECDC heeft geen aanwijzingen dat het hantavirus dat is aangetroffen op de m/v Hondius zich anders gedraagt dan dat het virus normaal gesproken doet. De Franse minister van Gezondheid Stéphanie Rist zei dinsdag dat het nog onzeker was of het virus zich had gemuteerd, maar volgens ECDC-epidemioloog Andreas Hoefer wijst voorlopig niets daarop.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De advocaten van de 39-jarige Paul V. uit Leiden, tegen wie maandag achttien jaar cel en tbs met dwangverpleging is geëist voor het verwurgen van zijn 30-jarige partner Laura, hebben woensdag in de rechtbank Den Haag betoogd dat de vrouw zichzelf van het leven heeft beroofd. Ze pleitten voor vrijspraak in de zaak tegen V.
2 uur geledenHILVARENBEEK (ANP) - De cheetah die woensdag ontsnapt was uit haar verblijf in Beekse Bergen is gevangen. Het park is weer open, laat een woordvoerster van het safaripark weten.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft de aangiften tegen PVV-leider Geert Wilders geseponeerd na onderzoek naar een afbeelding die in augustus vorig jaar door hem op X was geplaatst. Het plaatje bestond uit twee vrouwengezichten: links een jonge blonde vrouw met daaronder de letters PVV, rechts een boos kijkende oudere vrouw met een hoofddoek met daaronder de letters PvdA.
2 uur geledenLOOSDRECHT (ANP) - VNG-voorzitter en burgemeester van Utrecht Sharon Dijksma kwalificeert het geweld in Loosdrecht "als aanval op de democratie en ondermijning van het gezag". Als regioburgemeester kwam ze woensdag steun brengen aan haar collega-burgemeester Mark Verheijen van Wijdemeren na de vernielingen en brandstichting dinsdagavond bij de nieuwe asielopvanglocatie. "We moeten alle middelen van de rechtsstaat inzetten om dit te bestrijden", stelt hij in een gezamenlijk persmoment.
2 uur geleden