Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Pier Gaza beperkt gebruikt door reparaties en veiligheidskwesties

Pier Gaza beperkt gebruikt door reparaties en veiligheidskwesties

WASHINGTON (ANP) - De inzet van een tijdelijke pier om hulpgoederen naar Gaza te brengen is weinig succesvol gebleken, zeggen hulporganisaties volgens The New York Times. De Amerikaanse noodpier zou slechts zo'n tien dagen in gebruik zijn geweest. De rest van de tijd moesten bijvoorbeeld reparaties worden uitgevoerd of konden geen leveringen plaatsvinden door zorgen over de veiligheidssituatie.

De Amerikaanse pier heeft zo'n 230 miljoen dollar (214 miljoen euro) gekost en wordt gezien als tijdelijke noodmaatregel. De drijvende installatie ligt voor de kust van de Gazastrook en moet het eenvoudiger maken om via zee hulpgoederen aan te voeren. Dat lukte de afgelopen maanden over land zeer beperkt en dat leidde tot ernstige voedseltekorten. In mei arriveerden de eerste voedselleveringen via de pier, die is aangelegd door de Amerikaanse strijdkrachten.

De VS hielden er aanvankelijk rekening mee dat de pier tot september gebruikt zou kunnen worden. Daarna zou de onrustige zee verder gebruik onmogelijk maken. Inmiddels wordt er rekening mee gehouden dat die deadline een stuk vroeger ligt, schrijft de krant. Militaire functionarissen hebben hulporganisaties gewaarschuwd dat het project mogelijk komende maand wordt ontmanteld.

Meer uit Buitenland

Nobelprijswinnares Narges Mohammadi ontslagen uit het ziekenhuis

TEHERAN (ANP) - De Iraanse Nobelprijswinnares Narges Mohammadi is zondag ontslagen uit het ziekenhuis, meldt haar stichting op sociale media. De activist, die eerder in de gevangenis zat, mag naar huis en heeft de komende weken nog afspraken in het ziekenhuis, aldus de stichting.

46 minuten geleden
Iran stuurt herzien vredesvoorstel naar de Verenigde Staten

TEHERAN (ANP/RTR/AFP) - Het Iraanse ministerie van Buitenlandse Zaken zegt een nieuwe reactie op een Amerikaans vredesvoorstel te hebben gegeven. Ook een Pakistaanse bron meldt dat het bemiddelende land een herzien voorstel met de Amerikanen heeft gedeeld.

1 uur geleden
Shakira krijgt miljoenen terug van Spaanse belastingdienst

MADRID (ANP) - De Colombiaanse zangeres Shakira krijgt tientallen miljoenen euro's terug van de Spaanse belastingdienst. Volgens Spaanse media als El Mundo moet de fiscus zo'n 60 miljoen euro betalen aan de artiest.

1 uur geleden
Europol ontdekt duizenden onlineberichten Iraanse Garde in EU

BRUSSEL (ANP) - In de Europese Unie zijn duizenden onlineberichten van de Iraanse Revolutionaire Garde (IRG) in kaart gebracht en verwijderd, meldt Europol. Het EU-samenwerkingsverband van politiediensten heeft samen met lidstaten in totaal 14.200 berichten van de IRG op verschillende websites en onlineplatforms in de EU gevonden.

1 uur geleden
CARE: prijs van hulpgoederen loopt op door blokkade handelsroutes

GENÈVE (ANP) - Door de verstoring van handelsroutes in het Midden-Oosten loopt de prijs van voedsel en noodhulp snel op, ziet hulporganisatie CARE. Door de gedeeltelijke sluiting van de Straat van Hormuz moeten hulpgoederen via andere routes vervoerd worden. Dat zorgt er onder meer voor dat de prijs van noodvoeding voor ondervoede kinderen is verdrievoudigd, aldus CARE.

2 uur geleden
Gaza-flotilla meldt onderschepping door militaire schepen

NICOSIA (ANP) - De Global Sumud Flotilla, die op weg is naar Gaza met hulpgoederen, meldt dat militaire schepen ter hoogte van Cyprus zijn begonnen met het onderscheppen van de vloot. De flotilla vertrok vorige week vanaf Turkije, nadat Israëlische troepen schepen eerder hadden onderschept bij Kreta. Aan boord van de flotilla bevinden zich zes Nederlanders, laat de organisatie weten aan het ANP.

3 uur geleden
Nederlaag voor partij Sánchez bij verkiezingen Andalusië

SEVILLA (ANP/RTR) - Een flinke nederlaag voor de Spaanse premier Pedro Sánchez. Zijn sociaaldemocratische partij (PSOE) heeft haar slechtste resultaat ooit behaald bij de verkiezingen in de zuidelijke regio Andalusië. PSOE wist 28 zetels te behalen. De conservatieve Volkspartij (PP) heeft de verkiezingen gewonnen met 53 zetels, maar verloor haar absolute meerderheid.

3 uur geleden