Pier Gaza beperkt gebruikt door reparaties en veiligheidskwesties
WASHINGTON (ANP) - De inzet van een tijdelijke pier om hulpgoederen naar Gaza te brengen is weinig succesvol gebleken, zeggen hulporganisaties volgens The New York Times. De Amerikaanse noodpier zou slechts zo'n tien dagen in gebruik zijn geweest. De rest van de tijd moesten bijvoorbeeld reparaties worden uitgevoerd of konden geen leveringen plaatsvinden door zorgen over de veiligheidssituatie.
De Amerikaanse pier heeft zo'n 230 miljoen dollar (214 miljoen euro) gekost en wordt gezien als tijdelijke noodmaatregel. De drijvende installatie ligt voor de kust van de Gazastrook en moet het eenvoudiger maken om via zee hulpgoederen aan te voeren. Dat lukte de afgelopen maanden over land zeer beperkt en dat leidde tot ernstige voedseltekorten. In mei arriveerden de eerste voedselleveringen via de pier, die is aangelegd door de Amerikaanse strijdkrachten.
De VS hielden er aanvankelijk rekening mee dat de pier tot september gebruikt zou kunnen worden. Daarna zou de onrustige zee verder gebruik onmogelijk maken. Inmiddels wordt er rekening mee gehouden dat die deadline een stuk vroeger ligt, schrijft de krant. Militaire functionarissen hebben hulporganisaties gewaarschuwd dat het project mogelijk komende maand wordt ontmanteld.
Meer uit Buitenland
BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse autoriteiten hebben mogelijk een aanslag verijdeld op een kerstmarkt in het Zuid-Duitse Dingolfing. Volgens de Duitse krant Bild wilde een groep buitenlanders de aanslag uitvoeren met een voertuig. Justitie gaat uit van een radicaalislamitische achtergrond.
1 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP) - De chef van de Verenigde Naties, António Guterres, heeft een dodelijke aanslag op blauwhelmen in het Afrikaanse Soedan krachtig veroordeeld. Zes militairen uit Bangladesh kwamen om het leven bij de aanval met een drone op een basis van de VN-vredesmacht.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Een strijder van de radicaalislamitische beweging Islamitische Staat (IS) heeft in Syrië twee Amerikaanse militairen doodgeschoten. Ook een Amerikaanse burgertolk kwam om het leven, aldus het Amerikaanse ministerie van Oorlog. Drie personen raakten gewond bij de aanval in Palmyra, meldt het Pentagon verder.
5 uur geledenTEL AVIV/GAZA (ANP/DPA/RTR) - Het Israëlische leger zegt een topfiguur van de Palestijnse beweging Hamas in Gaza te hebben gedood. Hij zou bezig zijn geweest de militaire kracht van de beweging weer op te bouwen. Een zegsman van het leger heeft bevestigd dat het om Raed Saed gaat, een van de planners van de bloedige aanval van Hamas op Israël in oktober 2023.
7 uur geledenSANTA CRUZ DE TENERIFE (ANP) - De Canarische Eilanden kampen met flink onstuimig weer door storm Emilia. Op onder meer Tenerife, La Palma en Gran Canaria geldt op veel plaatsen code oranje. Plaatselijk komen stevige regen en onweersbuien voor met windstoten tot 90 kilometer per uur aan de kust, meldt Weeronline. In de berggebieden valt sneeuw vanaf 1400 meter.
8 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA/AFP) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz heeft op het CDU-partijcongres opnieuw gewaarschuwd voor de Russische dreiging. "Poetin stopt niet", zei Merz zaterdag in München.
8 uur geledenPRAAG (ANP/RTR) - Tsjechië zal volgens de nieuwe premier Andrej Babiš op geen enkele manier geld uitgeven of garanties geven voor het EU-plan om Oekraïne financieel te steunen. De Europese Commissie moet volgens Babiš andere manieren vinden om Oekraïne bij te staan.
9 uur geleden