Pier Gaza beperkt gebruikt door reparaties en veiligheidskwesties
WASHINGTON (ANP) - De inzet van een tijdelijke pier om hulpgoederen naar Gaza te brengen is weinig succesvol gebleken, zeggen hulporganisaties volgens The New York Times. De Amerikaanse noodpier zou slechts zo'n tien dagen in gebruik zijn geweest. De rest van de tijd moesten bijvoorbeeld reparaties worden uitgevoerd of konden geen leveringen plaatsvinden door zorgen over de veiligheidssituatie.
De Amerikaanse pier heeft zo'n 230 miljoen dollar (214 miljoen euro) gekost en wordt gezien als tijdelijke noodmaatregel. De drijvende installatie ligt voor de kust van de Gazastrook en moet het eenvoudiger maken om via zee hulpgoederen aan te voeren. Dat lukte de afgelopen maanden over land zeer beperkt en dat leidde tot ernstige voedseltekorten. In mei arriveerden de eerste voedselleveringen via de pier, die is aangelegd door de Amerikaanse strijdkrachten.
De VS hielden er aanvankelijk rekening mee dat de pier tot september gebruikt zou kunnen worden. Daarna zou de onrustige zee verder gebruik onmogelijk maken. Inmiddels wordt er rekening mee gehouden dat die deadline een stuk vroeger ligt, schrijft de krant. Militaire functionarissen hebben hulporganisaties gewaarschuwd dat het project mogelijk komende maand wordt ontmanteld.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP) - Iran en de Verenigde Staten boeken vooruitgang in de onderhandelingen om hun oorlog te beëindigen, heeft de Iraanse parlementsvoorzitter zaterdagavond gezegd. Maar Mohammad Bagher Ghalibaf voegde eraan toe dat de partijen nog ver van een akkoord verwijderd zijn.
2 uur geledenSEOUL (ANP) - Noord-Korea heeft zondag minstens één ballistische raket getest, meldt het Zuid-Koreaanse persbureau Yonhap. Het is de nieuwste test in een hele reeks recente lanceringen door Noord-Korea. De Zuid-Koreaanse legertop heeft volgens Yonhap één ballistische raket gedetecteerd die in oostelijke richting werd afgevuurd. Het Zuid-Koreaanse leger analyseert het incident.
5 uur geledenMADRID (ANP) - De regeringen van Brazilië, Spanje en Mexico hebben zaterdag toegezegd hun hulp aan Cuba op te voeren. Daarmee willen zij een volgens hen door een Amerikaanse blokkade veroorzaakte humanitaire crisis op het eiland verlichten. In een gezamenlijke verklaring riepen de drie landen op tot een oprechte dialoog, die in lijn is met de bepalingen van het Handvest van de Verenigde Naties. De landen voegden eraan toe dat het Cubaanse volk vrij moet zijn om zijn eigen toekomst te bepalen.
5 uur geledenWENEN (ANP) - In Oostenrijk zijn potjes babyvoeding van het merk HiPP vermengd met rattengif. Het gaat vermoedelijk om een afpersingspoging, meldt voedselwaakhond AGES.
5 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP/DPA) - De marine van de Iraanse Revolutionaire Garde heeft zaterdag gewaarschuwd dat elk schip dat de Straat van Hormuz nadert als een doelwit wordt beschouwd. Iran kondigde eerder op zaterdag aan de belangrijke zeestraat weer te willen afsluiten.
7 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Het Israëlische leger heeft in het zuiden van Libanon een "gele lijn" ingesteld, vergelijkbaar met de denkbeeldige lijn waarmee het in Gaza zijn troepen scheidt van de door Hamas gecontroleerde gebieden. Het leger zei ook dat het een "terreurcel" had uitgeschakeld die langs deze grenslijn actief was.
8 uur geledenANTWERPEN (ANP/BELGA) - Op de Schelde bij Antwerpen kunnen weer schepen varen, meldt de brandweer. Het scheepvaartverkeer was eerder op zaterdag gestremd, omdat een Nederlands vrachtschip was gezonken.
9 uur geleden