Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Pier Gaza beperkt gebruikt door reparaties en veiligheidskwesties

Pier Gaza beperkt gebruikt door reparaties en veiligheidskwesties

WASHINGTON (ANP) - De inzet van een tijdelijke pier om hulpgoederen naar Gaza te brengen is weinig succesvol gebleken, zeggen hulporganisaties volgens The New York Times. De Amerikaanse noodpier zou slechts zo'n tien dagen in gebruik zijn geweest. De rest van de tijd moesten bijvoorbeeld reparaties worden uitgevoerd of konden geen leveringen plaatsvinden door zorgen over de veiligheidssituatie.

De Amerikaanse pier heeft zo'n 230 miljoen dollar (214 miljoen euro) gekost en wordt gezien als tijdelijke noodmaatregel. De drijvende installatie ligt voor de kust van de Gazastrook en moet het eenvoudiger maken om via zee hulpgoederen aan te voeren. Dat lukte de afgelopen maanden over land zeer beperkt en dat leidde tot ernstige voedseltekorten. In mei arriveerden de eerste voedselleveringen via de pier, die is aangelegd door de Amerikaanse strijdkrachten.

De VS hielden er aanvankelijk rekening mee dat de pier tot september gebruikt zou kunnen worden. Daarna zou de onrustige zee verder gebruik onmogelijk maken. Inmiddels wordt er rekening mee gehouden dat die deadline een stuk vroeger ligt, schrijft de krant. Militaire functionarissen hebben hulporganisaties gewaarschuwd dat het project mogelijk komende maand wordt ontmanteld.

Meer uit Buitenland

Stones bevestigen komst van eerste album in drie jaar

LONDEN (ANP) - The Rolling Stones hebben dinsdag bevestigd dat er een nieuw album aankomt. De plaat Foreign Tongues komt op 10 juli uit en telt in totaal veertien nieuwe liedjes, met gastbijdrages van onder anderen Paul McCartney, Robert Smith van The Cure en Chad Smith van Red Hot Chili Peppers.

1 uur geleden
Russische wetenschappers veroordeeld voor hoogverraad

MOSKOU (ANP/RTR) - In Rusland zijn twee natuurkundigen veroordeeld die betrokken waren bij onderzoek dat ten grondslag ligt aan de ontwikkeling van hypersonische raketten. Valeri Zvegintsev (82) en Vladislav Galkin (71) kregen gevangenisstraffen van 12,5 jaar voor verraad, melden Russische staatsmedia.

1 uur geleden
Advocaat: Nobelprijswinnaar Mohammadi 'tussen leven en dood'

TEHERAN (ANP/AFP) - De gevangengenomen Iraanse Nobelprijswinnares Narges Mohammadi vecht voor haar leven, zeggen haar aanhangers. Ze ligt al vijf dagen met een hartaandoening in het ziekenhuis.

3 uur geleden
VAE melden nieuwe Iraanse aanvallen

ABU DHABI (ANP/AFP/RTR) - De Verenigde Arabische Emiraten hebben melding gemaakt van nieuwe Iraanse aanvallen. De luchtafweer komt in actie om raketten en drones uit te schakelen, zeggen de autoriteiten in de Golfstaat.

3 uur geleden
Flotilla-activisten langer vast in Israël

ASHKELON (ANP/AFP/RTR) - Een Israëlische rechtbank heeft het voorarrest verlengd van twee activisten die van boten waren gehaald die naar de Gazastrook voeren. Dat moet de autoriteiten meer tijd geven om de Spanjaard Saif Abu Keshek en de Braziliaan Thiago Avila te verhoren, zegt hun advocaat.

3 uur geleden
Zelensky biedt ook Bahrein dronedeal aan

MANAMA (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft ook Bahrein een dronedeal aangeboden. Zelensky meldde op X dat hij de Golfstaat bezoekt en daar een "productief gesprek" heeft gehad met de koning, Hamad bin Isa Al Khalifa.

4 uur geleden
VS: weer rustiger in Straat van Hormuz

WASHINGTON (ANP) - De situatie in de Straat van Hormuz is volgens de VS na de beschietingen van maandag niet verder geëscaleerd. "Tot nu toe is het vandaag rustiger", zei de hoogste Amerikaanse militair, generaal Dan Caine. Hij sprak de verwachting uit dat de VS de komende dagen meer schepen kunnen assisteren die door de oorlog zijn gestrand in het Midden-Oosten.

4 uur geleden