Pier Gaza beperkt gebruikt door reparaties en veiligheidskwesties
WASHINGTON (ANP) - De inzet van een tijdelijke pier om hulpgoederen naar Gaza te brengen is weinig succesvol gebleken, zeggen hulporganisaties volgens The New York Times. De Amerikaanse noodpier zou slechts zo'n tien dagen in gebruik zijn geweest. De rest van de tijd moesten bijvoorbeeld reparaties worden uitgevoerd of konden geen leveringen plaatsvinden door zorgen over de veiligheidssituatie.
De Amerikaanse pier heeft zo'n 230 miljoen dollar (214 miljoen euro) gekost en wordt gezien als tijdelijke noodmaatregel. De drijvende installatie ligt voor de kust van de Gazastrook en moet het eenvoudiger maken om via zee hulpgoederen aan te voeren. Dat lukte de afgelopen maanden over land zeer beperkt en dat leidde tot ernstige voedseltekorten. In mei arriveerden de eerste voedselleveringen via de pier, die is aangelegd door de Amerikaanse strijdkrachten.
De VS hielden er aanvankelijk rekening mee dat de pier tot september gebruikt zou kunnen worden. Daarna zou de onrustige zee verder gebruik onmogelijk maken. Inmiddels wordt er rekening mee gehouden dat die deadline een stuk vroeger ligt, schrijft de krant. Militaire functionarissen hebben hulporganisaties gewaarschuwd dat het project mogelijk komende maand wordt ontmanteld.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie moet naar eigen zeggen nog 5,2 miljoen pagina's doornemen uit de Epstein-files. Daarvoor zijn vierhonderd juristen extra nodig die vanuit andere ministeries te hulp moeten schieten. Het ministerie rekent op vrijwilligers die thuis kunnen werken. Het hele proces gaat een groot deel van januari in beslag nemen.
21 minuten geledenTAIPEI (ANP/AFP) - Chinese oorlogsbodems die betrokken zijn bij militaire manoeuvres in onder meer de Straat van Taiwan, hebben zich volgens de kustwacht van het eiland teruggetrokken uit de territoriale wateren van Taiwan. De manoeuvres lijken voorbij te zijn, meldt Taipei.
57 minuten geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Russische troepen rukken op in de Oekraïense verdedigingslinies en president Vladimir Poetin heeft opdracht gegeven tot uitbreiding van een bufferzone in de Oekraïense regio's Soemy en Charkiv in 2026. Dat heeft de Russische stafchef Valeri Gerasimov tegen Russische persbureaus gezegd.
3 uur geledenBOGOTA (ANP) - De Colombiaanse president Gustavo Petro heeft bevestigd dat de Verenigde Staten een cocaïnefabriek hebben gebombardeerd in de havenstad Maracaibo, in het westen van Venezuela.
4 uur geledenTEGUCIGALPA (ANP) - Procureur-generaal Johel Zelaya van Honduras heeft aangekondigd binnenkort juridische stappen te ondernemen om de gebeurtenissen tijdens het omstreden verkiezingsproces in het Midden-Amerikaanse land op te helderen.
4 uur geledenCONAKRY (ANP) - Couppleger Mamady Doumbouya heeft de presidentsverkiezingen in het West-Afrikaanse land Guinee gewonnen. Uit voorlopige resultaten blijkt dat de generaal bij de verkiezingen van zondag 86,7 procent van de stemmen behaalde, waardoor een tweede stemronde niet nodig is, aldus de kiescommissie.
6 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse acteur Isiah Whitlock, bekend van zijn rol als de corrupte senator Clay Davis in de serie The Wire, is op 71-jarige leeftijd overleden. Dat heeft zijn agent op Instagram bekendgemaakt.
6 uur geleden