Piekdrukte op Schiphol nu ook regio Midden zomervakantie heeft
SCHIPHOL (ANP) - Op Schiphol is sprake van 'piekdrukte" omdat de zomervakantie nu ook voor het midden van het land is begonnen. Volgens een woordvoerder is het zaterdag een van de drukste dagen van de zomerperiode.
Toch is de toestroom aan vertrekkende reizigers volgens hem behapbaar en loopt alles goed door. "Het is lekker druk", aldus de zegsman. "Maar we hebben voldoende personeel op de vloer om alles in goede banen te leiden."
Schiphol sprak eerder al de verwachting uit dat het deze zomervakantie drukker wordt dan vorig jaar. Op piekdagen verwacht Schiphol rond de 81.500 vertrekkende reizigers per dag. In 2023 vertrokken op de drukste dagen zo'n 77.000 reizigers vanaf de luchthaven.
Langere wachttijd
Personeelstekorten op de luchthaven bij onder meer de beveiliging zorgden twee jaar geleden nog voor lange rijen tijdens vakantieperiodes. Schiphol voorziet deze zomer geen chaotische taferelen. Reizigers moeten er wel rekening mee houden dat ze langer moeten wachten bij de check-in, de securitycontrole of paspoortcontrole.
Vakbond FNV constateerde eerder deze week na een peiling onder ruim vierhonderd werknemers dat er bij personeel op de luchthaven nog steeds zorgen leven over de werkdruk. De personeelstekorten behoren volgens de bond nog niet tot het verleden. "De race naar beneden lijkt gestopt, maar we zijn er nog niet", zei FNV-campagneleider Jaap de Bie. "We moeten de situatie in de gaten houden. De werkdruk is onhoudbaar en als dat doorgaat betekent dat wat ons betreft vluchten schrappen voor de gezondheid van het personeel."
Gesprekken over werkomstandigheden
Schiphol stelt op zijn beurt dat de werkomstandigheden en werkdruk de volledige aandacht van de luchthaven hebben. "We waarderen dat vakbonden zoals FNV hierop blijven toezien en ons waardevolle feedback geven op basis van hun bevindingen. We zijn continu in gesprek met de vakbonden en alle bedrijven die actief zijn op Schiphol, waaronder de beveiligingsbedrijven, om de kwaliteit van het werk op Schiphol te blijven verbeteren."
Schiphol adviseert reizigers onder meer op tijd naar de luchthaven te komen en thuis alvast in te checken voor de vlucht. Reizigers kunnen ook gratis een tijdslot boeken voor de securitycontrole.
Vakantieperiodes
In Nederland start de zomervakantie per regio op een verschillend moment. Vorig weekend begon de vakantie al voor de regio Zuid. Volgend weekend is ook de regio Noord aan de beurt. Dit zijn stuk voor stuk drukke weekenden op Schiphol. Ook als reizigers vanaf 19 augustus weer naar huis gaan wordt het waarschijnlijk drukker op de luchthaven.
Meer uit Financieel
HANNOVER (ANP/DPA) - De Duitse industrie verwacht dit jaar geen groei van de productie meer, mede door de oorlog in het Midden-Oosten die voor onzekerheid bij bedrijven zorgt. Dat heeft de industriële lobbygroep BDI maandag gezegd. Voor dit jaar wordt nu hoogstens op stagnatie van de industriële productie in de grootste economie van Europa gerekend door de BDI, voluit Bundesverband der Deutschen Industrie.
19 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Onlinewoonwinkel FonQ kan rekenen op veel interesse van partijen voor een doorstart. Dat melden de curatoren in het eerste faillissementsverslag. Om hoeveel geïnteresseerden het gaat, melden de curatoren niet.
38 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De Nederlandse uitstoot van CO2 is in 2025 met 2,3 procent gestegen tot 72 megaton. Dat meldt de Nederlandse Emissieautoriteit (NEa) in zijn jaarverslag. Volgens de NEa kwam die stijging vooral doordat de energiesector meer uitstootte omdat meer elektriciteit werd geproduceerd voor export naar het buitenland.
1 uur geledenSTOCKHOLM (ANP) - Rusland manipuleert systematisch economische gegevens om de westerse bondgenoten van Oekraïne te misleiden. Zo willen de Russen hen laten geloven dat hun economie de druk van oorlogsuitgaven en westerse sancties kan doorstaan. Dat heeft Thomas Nilsson, het hoofd van de Zweedse Militaire Inlichtingen- en Veiligheidsdienst, gezegd in een interview met de Financial Times.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederlandse consumenten hebben fors meer klachten ingediend over verzekeraars, banken en andere financiële dienstverleners bij klachteninstituut Kifid. Het instituut ontving vorig jaar in totaal 7832 klachten, ruim 1800 meer dan in 2024.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is maandag lager geopend door de oplopende spanningen tussen de Verenigde Staten en Iran. Vrijdag gingen de beurzen nog omhoog door het nieuws dat Iran de Straat van Hormuz volledig zou heropenen voor de commerciële scheepvaart. Zaterdag sloot Teheran de voor het olietransport belangrijke zeestraat echter weer af door de aanhoudende blokkade van de Iraanse havens door de Amerikaanse marine. Olie en gas werden daardoor weer duurder na de forse prijsdalingen op vrijdag.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Consumenten en bedrijven moeten geld dat ze betalen aan de Belastingdienst en de Dienst Toeslagen vanaf 1 mei overmaken naar een ander rekeningnummer. Ook mensen die belasting of te veel ontvangen toeslagen terugkrijgen van deze diensten, krijgen dat vanaf volgende maand via een rekeningnummer van Rabobank. Hiervoor waarschuwen de Belastingdienst en de Dienst Toeslagen.
2 uur geleden