Piekdrukte op Schiphol nu ook regio Midden zomervakantie heeft
SCHIPHOL (ANP) - Op Schiphol is sprake van 'piekdrukte" omdat de zomervakantie nu ook voor het midden van het land is begonnen. Volgens een woordvoerder is het zaterdag een van de drukste dagen van de zomerperiode.
Toch is de toestroom aan vertrekkende reizigers volgens hem behapbaar en loopt alles goed door. "Het is lekker druk", aldus de zegsman. "Maar we hebben voldoende personeel op de vloer om alles in goede banen te leiden."
Schiphol sprak eerder al de verwachting uit dat het deze zomervakantie drukker wordt dan vorig jaar. Op piekdagen verwacht Schiphol rond de 81.500 vertrekkende reizigers per dag. In 2023 vertrokken op de drukste dagen zo'n 77.000 reizigers vanaf de luchthaven.
Langere wachttijd
Personeelstekorten op de luchthaven bij onder meer de beveiliging zorgden twee jaar geleden nog voor lange rijen tijdens vakantieperiodes. Schiphol voorziet deze zomer geen chaotische taferelen. Reizigers moeten er wel rekening mee houden dat ze langer moeten wachten bij de check-in, de securitycontrole of paspoortcontrole.
Vakbond FNV constateerde eerder deze week na een peiling onder ruim vierhonderd werknemers dat er bij personeel op de luchthaven nog steeds zorgen leven over de werkdruk. De personeelstekorten behoren volgens de bond nog niet tot het verleden. "De race naar beneden lijkt gestopt, maar we zijn er nog niet", zei FNV-campagneleider Jaap de Bie. "We moeten de situatie in de gaten houden. De werkdruk is onhoudbaar en als dat doorgaat betekent dat wat ons betreft vluchten schrappen voor de gezondheid van het personeel."
Gesprekken over werkomstandigheden
Schiphol stelt op zijn beurt dat de werkomstandigheden en werkdruk de volledige aandacht van de luchthaven hebben. "We waarderen dat vakbonden zoals FNV hierop blijven toezien en ons waardevolle feedback geven op basis van hun bevindingen. We zijn continu in gesprek met de vakbonden en alle bedrijven die actief zijn op Schiphol, waaronder de beveiligingsbedrijven, om de kwaliteit van het werk op Schiphol te blijven verbeteren."
Schiphol adviseert reizigers onder meer op tijd naar de luchthaven te komen en thuis alvast in te checken voor de vlucht. Reizigers kunnen ook gratis een tijdslot boeken voor de securitycontrole.
Vakantieperiodes
In Nederland start de zomervakantie per regio op een verschillend moment. Vorig weekend begon de vakantie al voor de regio Zuid. Volgend weekend is ook de regio Noord aan de beurt. Dit zijn stuk voor stuk drukke weekenden op Schiphol. Ook als reizigers vanaf 19 augustus weer naar huis gaan wordt het waarschijnlijk drukker op de luchthaven.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Bestaande koopwoningen zijn in het derde kwartaal 7,8 procent duurder geworden in vergelijking met een jaar daarvoor. Dat melden het Kadaster en het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) in nieuwe cijfers. De stijging is iets afgezwakt ten opzichte van het voorgaande kwartaal.
1 minuut geledenCANBERRA (ANP/AFP) - Meta, het bedrijf achter sociale media als Facebook en Instagram, zegt begin december meer dan 540.000 Australische sociale media-accounts te hebben afgesloten. Op 10 december ging in het land een verbod in op sociale media voor kinderen en tieners onder de 16 jaar.
36 minuten geledenEDE (ANP) - Nederlanders gaven vorig jaar in totaal 23 miljard euro uit aan eten en drinken buiten de deur. Dat is 3,9 procent meer dan een jaar eerder, blijkt uit jaarcijfers van kennisplatform FoodService Instituut Nederland (FSIN). Voor 2026 verwacht FSIN een verdere groei van 3,2 procent.
6 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Schiphol verwacht dat ook de komende nacht geen door het winterse weer gestrande passagiers op de luchthaven zullen overnachten. De veldbedden die voor hen waren neergezet, zijn opgeruimd. Voor maandag zijn geen vluchten uit voorzorg geannuleerd. Dit meldt een woordvoerder van Schiphol.
14 uur geledenKUALA LUMPUR (ANP/BLOOMBERG) - Ook Maleisië heeft maatregelen genomen tegen Grok vanwege het genereren van seksuele beelden. De Maleisische internettoezichthouder meldde zondag dat de toegang tot de chatbot van Elon Musks bedrijf xAI in het land wordt beperkt totdat effectieve veiligheidsmaatregelen zijn ingevoerd.
14 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse minister van Financiën Lars Klingbeil wil meer internationale samenwerking op het gebied van zeldzame grondstoffen. Hiervoor pleitte hij in aanloop naar het overleg over dit onderwerp maandag met de ministers van Financiën van de G7-landen in Washington.
15 uur geledenCAIRO (ANP/RTR) - Egypte heeft deals voor duurzame energie ondertekend ter waarde van 1,8 miljard dollar, omgerekend ongeveer 1,5 miljard euro. Dit meldt de staatstelevisie.
15 uur geleden