Piek zwarte zaterdag rond middaguur bereikt
DEN HAAG (ANP) - De verkeersdrukte heeft op zwarte zaterdag rond 12.00 uur de piek bereikt, sindsdien neemt de drukte op de Europese wegen weer af. De ANWB telde rond het middaguur 628 kilometer file in Frankrijk, waarmee het "nog niet gigantisch uit de hand is gelopen", aldus een woordvoerster. Inmiddels zijn de wegen volgens de verkeersdienst weer goed te berijden.
Precies een jaar geleden stond er meer file dan op deze vakantiedag. "Ik denk dat de Fransen meer drukte hadden verwacht, maar alsnog sta je al met al wel een paar uur vast op veel wegen", aldus de ANWB. Zo ben je vanaf Lyon naar Spanje nog steeds "een uur of drie langer onderweg".
Ook in andere landen kan het vakantieverkeer voor oponthoud zorgen, zoals bij de Gotthardtunnel in Zwitserland. Daar zorgt de drukte voor drie kwartier vertraging in beide richtingen. "Op andere dagen staat er soms twee uur file, dat is nu niet aan de orde." Ook in het zuiden van Duitsland is het druk op de wegen. In eigen land ziet de verkeersdienst drukte op de A12 vanuit Duitsland, maar dit leidt niet tot vertraging.
Frankrijk heeft voor deze zomer vijf zwarte zaterdagen aangewezen, waar dit er andere jaren twee of drie zijn. Vanwege de opgeheven coronamaatregelen en mensen die terughoudend zijn met vliegen, wordt verwacht dat meer mensen met de auto op vakantie gaan, legt de ANWB uit. De zwartste zaterdagen vallen op 30 juli en 6 augustus. Dan zal "een heel groot deel van Europa op vakantie gaan en keren mensen terug, dat geeft gigantisch veel vertraging", vertelt de ANWB-woordvoerster.
Meer uit Binnenland
WASHINGTON (ANP) - Een Amerikaanse militair van de speciale eenheden is donderdag opgepakt omdat hij zou hebben gewed op het vertrek van de Venezolaanse leider Nicolás Maduro, kort voordat diens gevangenneming bekend werd. Dat meldt het Amerikaanse ministerie van Justitie.
36 minuten geledenMAASTRICHT (ANP) - De twee verdachten die maandag werden opgepakt voor betrokkenheid bij het doodsteken van een meisje (14) in Blerick, zijn haar ouders. De moeder zou de dodelijke steekwonden hebben toegebracht. Het OM verdenkt haar van moord dan wel doodslag. De vrouw blijft veertien dagen langer vast.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten vindt het goed dat het Europese steunpakket van 90 miljard euro voor Oekraïne eindelijk is aangenomen. Hij noemt het "een heel belangrijke stap".
11 uur geledenUTRECHT (ANP) - Op het Nederlandse spoor vonden vorig jaar 586 ernstige verstoringen plaats, meldt ProRail in zijn jaarverslag. De spoorbeheerder waarschuwde in november al dat afspraken met het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat wat betreft het aantal grote storingen in 2025 niet gehaald zouden worden.
11 uur geledenZWOLLE (ANP) - Vitens heeft steeds meer moeite om iedereen van drinkwater te voorzien. Terwijl Nederlanders afgelopen jaar gemiddeld iets minder drinkwater verbruikten, verwacht het grootste drinkwaterbedrijf van Nederland tekorten in de drinkwatervoorziening.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Gemeenten moeten niet langer de mogelijkheid krijgen om statushouders voorrang te geven op een sociale huurwoning, vinden Mona Keijzer, Groep Markuszower en JA21. De drie rechtse fracties hebben een initiatiefwet met deze strekking ingediend. Toen Keijzer eerder minister van Volkshuisvesting was, stelde ze een vergelijkbare wet voor. Maar tot haar teleurstelling heeft de huidige minister Elanor Boekholt-O'Sullivan (Volkshuisvesting) dit voorstel ingetrokken.
11 uur geledenZOETERMEER (ANP) - De Algemene Inlichtingen- en Veiligheidsdienst (AIVD) maakt zich zorgen over de toename van het aantal jongeren dat radicaliseert. "Ze radicaliseren online, vormen een terroristische dreiging vanwege hun jihadistische of rechts-terroristische denkbeelden, of worden ingezet door statelijke actoren", aldus AIVD-baas Simone Smit. De dienst presenteert donderdag het jaarverslag over 2025.
12 uur geleden