
Piek zwarte zaterdag rond middaguur bereikt
DEN HAAG (ANP) - De verkeersdrukte heeft op zwarte zaterdag rond 12.00 uur de piek bereikt, sindsdien neemt de drukte op de Europese wegen weer af. De ANWB telde rond het middaguur 628 kilometer file in Frankrijk, waarmee het "nog niet gigantisch uit de hand is gelopen", aldus een woordvoerster. Inmiddels zijn de wegen volgens de verkeersdienst weer goed te berijden.
Precies een jaar geleden stond er meer file dan op deze vakantiedag. "Ik denk dat de Fransen meer drukte hadden verwacht, maar alsnog sta je al met al wel een paar uur vast op veel wegen", aldus de ANWB. Zo ben je vanaf Lyon naar Spanje nog steeds "een uur of drie langer onderweg".
Ook in andere landen kan het vakantieverkeer voor oponthoud zorgen, zoals bij de Gotthardtunnel in Zwitserland. Daar zorgt de drukte voor drie kwartier vertraging in beide richtingen. "Op andere dagen staat er soms twee uur file, dat is nu niet aan de orde." Ook in het zuiden van Duitsland is het druk op de wegen. In eigen land ziet de verkeersdienst drukte op de A12 vanuit Duitsland, maar dit leidt niet tot vertraging.
Frankrijk heeft voor deze zomer vijf zwarte zaterdagen aangewezen, waar dit er andere jaren twee of drie zijn. Vanwege de opgeheven coronamaatregelen en mensen die terughoudend zijn met vliegen, wordt verwacht dat meer mensen met de auto op vakantie gaan, legt de ANWB uit. De zwartste zaterdagen vallen op 30 juli en 6 augustus. Dan zal "een heel groot deel van Europa op vakantie gaan en keren mensen terug, dat geeft gigantisch veel vertraging", vertelt de ANWB-woordvoerster.
Meer uit Binnenland
RIJSWIJK (ANP) - De politie heeft vrijdag een foto gepubliceerd van de man die vorige week de Turkse Cemil Önal (41) doodschoot in Rijswijk. Op de foto is een man te zien in zwarte sportkleding. Volgens de politie schoot hij de 41-jarige Önal dood op een vol terras.
3 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Secretaris-generaal Mark Rutte van de NAVO wil dat de verhoogde norm voor uitgaven aan defensie in 2032 van kracht wordt. Dat zei premier Dick Schoof vrijdag op zijn persconferentie na de ministerraad.
16 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Een man uit Moldavië is in zijn land opgepakt, omdat hij in 2021 betrokken zou zijn geweest bij aanvallen met ransomware op Nederlandse organisaties. Hij zit vast, zodat hij kan worden uitgeleverd.
32 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) laat het alternatieve uitje voor de minderjarigen uit een asielzoekerscentrum in Sint Annaparochie ook na de tweede ronde van kritiek van asielminister Marjolein Faber doorgaan. De plannen zijn onveranderd, reageert het opvangorgaan, bovendien vallen recreatieve activiteiten binnen het lopende beleid.
36 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De voormalig advocaat van Marengo-hoofdverdachte Ridouan Taghi ontkent "met kracht" zich schuldig te hebben gemaakt aan enig misdrijf, "laat staan aan deelname aan een criminele organisatie en/of het naar buiten brengen van berichten met criminele lading". Dat laat de advocaat van Vito Shukrula vrijdag namens hem weten.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Een vrouw gaf vrijdagochtend in een vliegtuig op Eindhoven Airport aan dat zij een bom in haar ruimbagage had, maar er bleek niets in haar tas te zitten. Dat bevestigt een woordvoerder van de Koninklijke Marechaussee na berichtgeving van Omroep Brabant. De vrouw is opgepakt voor de valse bommelding. Het vliegveld was door het incident kort dicht.
3 uur geledenPOELDIJK (ANP) - Rond de Zuid-Hollandse plaatsen Schipluiden, Den Hoorn, Delft en Wateringen is vrijdagochtend rond 07.30 uur een stroomstoring ontstaan, meldt Westland Infra. Volgens de energiebeheerder lijkt de oorzaak een aardfout te zijn, wat betekent dat er stroom buiten de kabels loopt. De storing duurt naar verwachting drie uur, aldus Westland Infra.
7 uur geleden