Piek van coronagolf lijkt in zicht te komen
BILTHOVEN (ANP) - De zomergolf van het coronavirus lijkt, in elk geval voorlopig, zijn hoogste punt te naderen. Het aantal bevestigde besmettingen loopt nog wel op, maar de stijging gaat langzamer.
Hoeveel besmettingen in de afgelopen zeven dagen zijn bevestigd, wordt dinsdag duidelijk in de wekelijkse cijfers van het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM). Het instituut meldde vorige week dat het 34.145 meldingen van positieve tests had gekregen in de week ervoor.
In de zes dagen daarna zijn er 32.627 positieve tests bij gekomen, gemiddeld 5438 per dag. Daarmee zou het weekcijfer dinsdag kunnen uitkomen op ongeveer 38.000, oftewel zo'n 11 procent meer dan vorige week. Dat is de langzaamste stijging op weekbasis sinds eind mei, vijf weken geleden, toen de huidige golf nog moest beginnen.
Het RIVM komt dinsdag ook met cijfers over de druk op de ziekenhuizen. De instroom van coronapatiënten daar neemt toe.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Nu minister Mirjam Sterk (Langdurige Zorg, CDA) excuses heeft aangeboden voor misstanden in de gesloten jeugdzorg en justitiële jeugdinstellingen, is voor Jason Bhugwandass het moment gekomen om uit de schijnwerpers te stappen, meldt hij op Instagram. Door twee rapporten van de nu 28-jarige Bhugwandass kwamen de misstanden aan het licht.
11 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Alle 25 tot 30 personen die zaterdagmiddag zijn meegenomen na het blokkeren van de A12 in Den Haag, worden aangehouden. Dat is een strengere behandeling dan na de meeste snelwegblokkades gangbaar was, aldus een politiewoordvoerder. Wie zich niet kan legitimeren, wordt ook daarvoor aangehouden en krijgt daar een bekeuring voor.
17 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Dat de overheid zaterdag excuses heeft aangeboden aan jongeren die in de gesloten jeugdzorg en in justitiële jeugdinstellingen hebben gezeten, kan bijdragen aan de erkenning van hun ervaringen. Maar het moet niet blijven bij excuses, zegt directeur Roline de Wilde van de Kindertelefoon. Volgens haar is het belangrijk dat er met de jongeren wordt gewerkt "aan een voor hen passend herstel en aan structurele verbeteringen in de jeugdhulp".
26 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De grootste partij in de gemeenteraad van Den Haag wil dat er direct processen-verbaal worden opgemaakt van de actievoerders van Extinction Rebellion die zaterdag op de A12 stonden. Hart voor Den Haag wil dat de deze week afgesproken "harde lijn tegen snelwegblokkades nu daadwerkelijk wordt toegepast", zodat kan worden vervolgd als dat nodig is, aldus fractievoorzitter Coen Bom.
58 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De politie heeft twee mensen aangehouden bij de XR-blokkade van de A12 in Den Haag. Dat gebeurde nog voordat de politie de activisten had gesommeerd hun blokkade op te heffen en te vertrekken. Waarvoor de twee zijn aangehouden, is nog niet bekend. Ook een politiewoordvoerder had daar nog geen antwoord op.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De burgemeester van Den Haag, Jan van Zanen, heeft "onmiddellijk opdracht gegeven tot ontruiming" van de bezette A12. Dat meldt zijn gemeente kort nadat actievoerders van Extinction Rebellion om 13.00 uur de Utrechtsebaan waren opgelopen. Dat is het begin van de A12 de stad uit.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Extinction Rebellion blokkeert zaterdagmiddag opnieuw de snelweg Utrechtsebaan in Den Haag. Enkele tientallen activisten zijn vanaf de oprit de snelweg A12 opgelopen, ziet een ANP-verslaggever.
2 uur geleden