Piek en Seinen verliezen van sterke Koreanen en blazende airco
TOKIO (ANP) - Badmintonsters Selena Piek en Cheryl Seinen moesten bij de Olympische Spelen van Tokio in de kwartfinales van het dubbelspel niet alleen een ijzersterk Zuid-Koreaans koppel weerstaan, maar ook een veel te hard blazende airco. "Aan de ene kant stond de wind mee en kwamen de smashes veel harder aan, aan de andere kant van het net was er wind tegen en moest je veel meer doorslaan op de zwaardere shuttle", gaf Piek aan na de nederlaag in twee games: 8-21 17-21.
Het Nederlandse koppel merkte pas bij het inslaan hoeveel erger het was dan op andere dagen. "We moesten in een minuut aanpassen en de tactiek veranderen en dat ging dus niet helemaal goed", vervolgde Piek. "We probeerden vanaf het begin veel te snel te scoren en maakten in ons ongeduld te veel onnodige fouten. Zij pakten veel te makkelijk de punten af van ons."
De 29-jarige Piek gaf ook toe dat een zege tegen het als vierde geplaatste koppel Lee Sohee/Shin Seungchan niet voor de hand lag. "Ik hoopte op een intens slechte dag bij hen, maar ze hadden zich goed voorbereid. Eerlijk is eerlijk; zij lieten wel zien waarom zij de nummers vier van de wereld zijn en wij achttiende. In de tweede game hebben we nooit voorgestaan, maar kwamen we op karakter goed terug. Dat maakt de uitschakeling iets minder zuur."
Snel en explosief
Aziatische tegenstanders zijn altijd lastig, wist Piek. "Het zijn 'hardhitters', ze spelen met snelheid en explosiviteit. Wij Europeanen moeten het hebben van tactiek en kunnen schakelen en veranderen van spel. Helaas lukte ons dat niet goed vandaag." Blazende airco's maakte het badmintonduo overigens al vaker mee. "In Indonesië is het helemaal erg. Dat zijn gewoon tornado's, daar heb je helemaal geen controle en gaat de shuttle alle kanten op", zei Piek.
Het Nederlandse duo was ondanks de uitschakeling tevreden. "Ik vond het een geweldige ervaring en heb van alle wedstrijden genoten", zei Seinen. "Het doel was om de kwartfinales te halen en dat is gelukt. Ik denk dat we blij kunnen zijn met wat we hebben bereikt. Het zou wel een heel andere sfeer zijn geweest met publiek erbij, maar we hebben gewoon onze eigen sfeer gemaakt."
Meer uit Sport
ANDALO (ANP) - Michael Valgren heeft de zeventiende etappe van de Giro d'Italia gewonnen. De 34-jarige Deen was de snelste van een kopgroep van zes renners en kwam solo over de finish van een heuvelachtige rit over 202 kilometer van Cassano d'Adda naar Andalo.
13 uur geledenPARIJS (ANP) - Iga Swiatek heeft in de jacht op haar vijfde Roland Garros-titel zonder al te veel moeite de derde ronde bereikt. Op het gravel in de Franse hoofdstad was de Poolse nummer 3 van de wereld in twee sets te sterk voor de Tsjechische Sara Bejlek: 6-2 6-3. In de volgende ronde treft Swiatek haar landgenote Magda Linette.
15 uur geledenHENGELO (ANP) - Atlete Nadine Visser staat volgende maand voor haar tiende optreden bij de FBK Games. De organisatie van de belangrijkste internationale atletiekwedstrijd van Nederland maakte haar deelname woensdag bekend. De 31-jarige hordeloopster hoopt er net als vorig jaar met de winst vandoor te gaan op 21 juni in Hengelo.
15 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Jesper de Jong heeft op Roland Garros voor de eerste keer in zijn carrière de derde ronde van een grandslamtoernooi bereikt. De 25-jarige Nederlander was in het warme Parijs veel te sterk voor de Italiaanse qualifier Federico Cinà: 6-3 6-1 6-3. De Jong had zich eigenlijk niet gekwalificeerd voor het hoofdtoernooi, maar werd als 'lucky loser' alsnog toegelaten vanwege een blessuregeval.
18 uur geledenDUBLIN (ANP/AFP) - De Britse bokser Tyson Fury (37) heeft voor zijn geplande ontmoeting met landgenoot Anthony Joshua een nieuw gevecht aangekondigd. Via een Instagram-story deelde de oud-wereldkampioen een video van een trainingskamp met het bijschrift "Kom op, 1 augustus, Dublin". Het is nog niet bekend wie de tegenstander is.
18 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Heerenveen wil dat schaatsstadion Thialf de komende jaren ook het trainingscentrum wordt voor de olympische curlers, skeletonners en bobsleeërs. Topsport NOORD onderzoekt deze ambitie het komende halfjaar en zegt de steun te hebben van de gemeente Heerenveen en provincie Friesland. "We willen dat iedereen die naar de Winterspelen gaat, hier zijn voorbereiding heeft", zegt directeur Evert Jorritsma van de regionale topsportorganisatie.
20 uur geledenOKLAHOMA CITY (ANP/AFP) - Titelverdediger Oklahoma City Thunder heeft nog één zege nodig om opnieuw de finale van de Amerikaanse basketbalcompetitie NBA te bereiken. De Canadese sterspeler Shai Gilgeous-Alexander hielp de kampioen met 32 punten aan een 127-114-thuiszege op San Antonio Spurs. De ploeg uit Oklahoma City komt daardoor 3-2 voor in de finale van de Western Conference, met nog twee duels te gaan.
22 uur geleden