Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Piek en Seinen verliezen van sterke Koreanen en blazende airco

Piek en Seinen verliezen van sterke Koreanen en blazende airco

TOKIO (ANP) - Badmintonsters Selena Piek en Cheryl Seinen moesten bij de Olympische Spelen van Tokio in de kwartfinales van het dubbelspel niet alleen een ijzersterk Zuid-Koreaans koppel weerstaan, maar ook een veel te hard blazende airco. "Aan de ene kant stond de wind mee en kwamen de smashes veel harder aan, aan de andere kant van het net was er wind tegen en moest je veel meer doorslaan op de zwaardere shuttle", gaf Piek aan na de nederlaag in twee games: 8-21 17-21.

Het Nederlandse koppel merkte pas bij het inslaan hoeveel erger het was dan op andere dagen. "We moesten in een minuut aanpassen en de tactiek veranderen en dat ging dus niet helemaal goed", vervolgde Piek. "We probeerden vanaf het begin veel te snel te scoren en maakten in ons ongeduld te veel onnodige fouten. Zij pakten veel te makkelijk de punten af van ons."

De 29-jarige Piek gaf ook toe dat een zege tegen het als vierde geplaatste koppel Lee Sohee/Shin Seungchan niet voor de hand lag. "Ik hoopte op een intens slechte dag bij hen, maar ze hadden zich goed voorbereid. Eerlijk is eerlijk; zij lieten wel zien waarom zij de nummers vier van de wereld zijn en wij achttiende. In de tweede game hebben we nooit voorgestaan, maar kwamen we op karakter goed terug. Dat maakt de uitschakeling iets minder zuur."

Snel en explosief

Aziatische tegenstanders zijn altijd lastig, wist Piek. "Het zijn 'hardhitters', ze spelen met snelheid en explosiviteit. Wij Europeanen moeten het hebben van tactiek en kunnen schakelen en veranderen van spel. Helaas lukte ons dat niet goed vandaag." Blazende airco's maakte het badmintonduo overigens al vaker mee. "In Indonesië is het helemaal erg. Dat zijn gewoon tornado's, daar heb je helemaal geen controle en gaat de shuttle alle kanten op", zei Piek.

Het Nederlandse duo was ondanks de uitschakeling tevreden. "Ik vond het een geweldige ervaring en heb van alle wedstrijden genoten", zei Seinen. "Het doel was om de kwartfinales te halen en dat is gelukt. Ik denk dat we blij kunnen zijn met wat we hebben bereikt. Het zou wel een heel andere sfeer zijn geweest met publiek erbij, maar we hebben gewoon onze eigen sfeer gemaakt."

Meer uit Sport

Arensman ziet plan om vierde plek te verdedigen perfect uitpakken

PIANCAVALLO (ANP) - Thymen Arensman heeft zijn vierde plaats in het algemeen klassement van de Giro d'Italia met succes verdedigd. Op de steile slotklim naar Piancavallo wist de 26-jarige Nederlander van Netcompany Ineos zijn voorsprong op de Canadees Derek Gee te behouden, maar slaagde hij er niet in tijd te winnen op de Australiër Jai Hindley.

51 minuten geleden
Leider Vingegaard boekt in laatste bergrit Giro vijfde etappezege

PIANCAVELLO (ANP) - De Deen Jonas Vingegaard heeft in de laatste bergrit van de Giro d'Italia zijn vijfde etappezege geboekt. De 29-jarige wielrenner van Visma - Lease a Bike versnelde met nog 11 kilometer te gaan op slotklim Piancavallo en kreeg niemand mee. Zo breidde de oppermachtige leider in het klassement zijn voorsprong verder uit, met zondag alleen nog een vlakke etappe met aankomst in Rome voor de boeg.

2 uur geleden
Tennisster Sabalenka eenvoudig naar vierde ronde Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft zich zonder problemen geplaatst voor de vierde ronde van Roland Garros. De mondiale nummer 1 uit Belarus was met 6-0 7-5 te sterk voor de Australische Daria Kasatkina. Ze speelt in de volgende ronde tegen Naomi Osaka. De viervoudig grandslamwinnares uit Japan won eerder op zaterdag van de Amerikaanse Iva Jovic.

3 uur geleden
Tennisster Osaka voor het eerst naar vierde ronde Roland Garros

PARIJS (ANP) - De Japanse tennisster Naomi Osaka is voor het eerst doorgedrongen tot de vierde ronde van Roland Garros. De viervoudig grandslamwinnares versloeg na drie uur de Amerikaanse Iva Jovic met 7-6 (5) 6-7 (3) 6-4. Ze treft in de volgende ronde de winnares van de partij tussen de Australische Daria Kasatkina en Aryna Sabalenka, de mondiale nummer 1 uit Belarus.

4 uur geleden
Brons voor turnster Veerman in brugfinale World Challenge Cup

KOPER (ANP) - Turnster Sanna Veerman (24) heeft bij de World Challenge Cup in het Sloveense Koper brons gewonnen in de toestelfinale op het onderdeel brug. Veerman kwam in de finale tot 12,700 punten. Het goud ging naar de Hongaarse Zsófia Kovács (13,600). Caitlin Rooskrantz uit Zuid-Afrika greep met 13,066 het zilver.

5 uur geleden
De Jong zondagmiddag op hoofdbaan Roland Garros tegen Zverev

PARIJS (ANP) - Jesper de Jong tennist zondagmiddag niet voor 15.30 uur op het Court Philippe-Chatrier tegen de Duitser Alexander Zverev voor een plek in de kwartfinales op Roland Garros. De partij tussen de nummers 106 en 3 van de wereld is de derde van de dag op de hoofdbaan van het tenniscomplex in Parijs, die een capaciteit heeft van 15.000 toeschouwers.

5 uur geleden
Tennisser Zverev verwart tegenstander De Jong met Frenkie

PARIJS (ANP/DPA) - De Duitse tennisser Alexander Zverev heeft zijn komende tegenstander Jesper de Jong op Roland Garros verward met voetballer Frenkie de Jong. De nummer 3 van de wereld werd na zijn gewonnen partij in de derde ronde tegen de Fransman Quentin Halys gevraagd naar zijn nieuwe rol als favoriet, na de uitschakeling van Jannik Sinner en Novak Djokovic. "Ik weet niet hoe vaak ik het nog moet zeggen, maar ik speel mijn volgende partij tegen Frenkie de Jong en de rest interesseert me niet."

9 uur geleden