Pidcock redt voorjaar na tegenslag met zege in Gold Race
VILT (ANP) - Tom Pidcock won nu wel de Amstel Gold Race, drie jaar nadat een fotofinish had uitgewezen dat de Britse wielrenner in een sprint met drie net was geklopt door Wout van Aert. Er bleven altijd twijfels over de juistheid van die beslissing.
Pidcock wilde niet hardop uitspreken dat dit zijn tweede zege was in de Limburgse koers. "Ik wilde het eigenlijk zeggen, maar ik wil geen controverse veroorzaken", sprak hij met een lachje. De 24-jarige renner van Ineos Grenadiers won de Gold Race door in een sprint met drie medevluchters de Zwitser Marc Hirschi achter zich te houden.
Zo redde Pidcock, met nog een Ardens tweeluik voor de boeg, al zijn voorjaar dat door een val in de Ronde van Baskenland op een mislukking leek uit te lopen. Pidcock ging onderuit bij de verkenning van de openingstijdrit. Gevreesd werd voor zware blessures, maar hij kwam er wonderwel zonder breuken vanaf en besloot daarop in Parijs-Roubaix weer op de fiets te stappen. "Ik had die wedstrijd nodig om hier goed te zijn. Ik reed daar niet per se voor een goed resultaat."
'Wilde rijden'
De doktoren hadden het goedgekeurd. "Ik vond het belangrijk om weer een koers te rijden. Toen ik wist dat het geen kwaad kon, heb ik meteen gezegd dat ik wilde rijden. Het deed pijn, maar dat geeft niets."
"Het seizoen verliep tot nu toe niet zoals ik graag had gewild. Ik had graag al een koers gewonnen, maar het is nooit te laat om de handen in de lucht te mogen steken."
Meer uit Sport
HEERENVEEN (ANP) - Schaatsers Naomi Verkerk en Tim Prins zijn afgevallen in de selectie van de langebaanschaatsers voor de Olympische Spelen in Milaan. De selectiecommissie van schaatsbond KNSB maakte de lijst bekend met negen mannen en vrouwen. Kjeld Nuis kan door het afvallen van Prins zijn olympische titel op de 1500 meter verdedigen.
12 minuten geledenBRISBANE (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka wil graag een revanche tegen Nick Kyrgios in de 'Battle of the Sexes'. De nummer 1 van de wereld bij de vrouwen verloor op 28 december met 6-3, 6-3 van de Australiër in Dubai.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Wielerploeg Visma - Lease a Bike heeft de Franse renner Louis Barré aangetrokken. De 25-jarige renner komt over van de Belgische ploeg Intermarché - Wanty en heeft een driejarig contract getekend bij de Nederlandse WorldTour-formatie.
4 uur geledenPERTH (ANP/AFP) - De Griekse tennisser Stefanos Tsitsipas heeft serieus overwogen zijn carrière te beëindigen vanwege heftige rugpijn. "Die pijn heeft me zes tot acht maanden achtervolgd. Na de US Open was de schrik het grootst; ik kon twee dagen niet lopen van de pijn", zei de 27-jarige Tsitsipas in aanloop naar de United Cup in het Australische Perth."Ik vroeg me af of ik ooit nog een wedstrijd zonder pijn zou kunnen spelen. Dan ga je nadenken over je toekomst."
4 uur geledenLAGOS (ANP/RTR) - De Britse bokser Anthony Joshua is woensdagmiddag ontslagen uit het ziekenhuis in Nigeria. De olympisch kampioen van 2012 was daar opgenomen na een auto-ongeluk waarbij maandag twee van zijn boezemvrienden om het leven kwamen.
13 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsbond KNSB moet na het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) in Heerenveen in beraad over de samenstelling van de selectie voor de Olympische Spelen in Milaan.
1 dag geledenLONDEN (ANP) - Darter Michael van Gerwen is er niet in geslaagd zich te plaatsen voor de kwartfinale van het wereldkampioenschap. De drievoudig wereldkampioen uit Nederland ging in Londen in de vierde ronde onderuit tegen de Schot Gary Anderson. Het werd 4-1.
1 dag geleden