Pidcock redt voorjaar na tegenslag met zege in Gold Race
VILT (ANP) - Tom Pidcock won nu wel de Amstel Gold Race, drie jaar nadat een fotofinish had uitgewezen dat de Britse wielrenner in een sprint met drie net was geklopt door Wout van Aert. Er bleven altijd twijfels over de juistheid van die beslissing.
Pidcock wilde niet hardop uitspreken dat dit zijn tweede zege was in de Limburgse koers. "Ik wilde het eigenlijk zeggen, maar ik wil geen controverse veroorzaken", sprak hij met een lachje. De 24-jarige renner van Ineos Grenadiers won de Gold Race door in een sprint met drie medevluchters de Zwitser Marc Hirschi achter zich te houden.
Zo redde Pidcock, met nog een Ardens tweeluik voor de boeg, al zijn voorjaar dat door een val in de Ronde van Baskenland op een mislukking leek uit te lopen. Pidcock ging onderuit bij de verkenning van de openingstijdrit. Gevreesd werd voor zware blessures, maar hij kwam er wonderwel zonder breuken vanaf en besloot daarop in Parijs-Roubaix weer op de fiets te stappen. "Ik had die wedstrijd nodig om hier goed te zijn. Ik reed daar niet per se voor een goed resultaat."
'Wilde rijden'
De doktoren hadden het goedgekeurd. "Ik vond het belangrijk om weer een koers te rijden. Toen ik wist dat het geen kwaad kon, heb ik meteen gezegd dat ik wilde rijden. Het deed pijn, maar dat geeft niets."
"Het seizoen verliep tot nu toe niet zoals ik graag had gewild. Ik had graag al een koers gewonnen, maar het is nooit te laat om de handen in de lucht te mogen steken."
Meer uit Sport
BERG EN TERBLIJT (ANP) - Topfavoriete Demi Vollering zag het plan van haar ploeg mislukken in de Amstel Gold Race. Het Franse FDJ United - SUEZ wilde de koers al vroeg zwaar maken voor de kopvrouw, maar dat zorgde ervoor dat Vollering al ver voor de finale alleen kwam te zitten en zelf de aanvallen van andere favorieten moest pareren. Zo lukte het de later teruggevallen Nienke Vinke en de uiteindelijke winnares Paula Blasi om op zo'n 25 kilometer van de finish een beslissend gat te slaan met de als derde gefinishte Europees kampioen.
12 minuten geledenMÜNCHEN (ANP) - De Amerikaanse tennisser Ben Shelton heeft zijn tweede titel van het jaar veroverd. De mondiale nummer 6 was in de finale van het tennistoernooi van München met 6-2 7-5 te sterk voor de Italiaan Flavio Cobolli.
13 minuten geledenTBILISI (ANP) - Judoka Simeon Catharina (28) heeft bij de EK in het Georgische Tbilisi zilver gepakt in de klasse tot 100 kilogram. Catharina verloor in de finale van de Italiaan Gennaro Pirelli. De Nederlander kreeg een derde straf tijdens de golden score, de verlenging van de finale.
45 minuten geledenSTUTTGART (ANP) - Tennisster Elena Rybakina heeft voor de tweede keer het toernooi van Stuttgart op haar naam geschreven. De Kazachse nummer 2 van de wereldranglijst won de finale op het Duitse gravel met 7-5 6-1 van Karolina Muchova.
1 uur geledenBERG EN TERBLIJT (ANP) - De Spaanse wielrenster Paula Blasi heeft verrassend de Amstel Gold Race gewonnen. Alle topfavorieten waren Nederlands, maar de 23-jarige renster van UAE Team ADQ liet iedereen achter zich met een versnelling op de voorlaatste beklimming van de Cauberg. In de laatste 23 van 158 kilometer vanuit Maastricht reed ze solo naar de finish in het Zuid-Limburgse Berg en Terblijt. Oud-winnaressen Katarzyna Niewiadoma en Demi Vollering werden respectievelijk tweede en derde.
1 uur geledenTBILISI (ANP) - Simeon Catharina heeft op de EK judo in het Georgische Tbilisi de finale bereikt in de klasse tot 100 kilogram. Hij versloeg in de halve eindstrijd olympisch kampioen Zelym Kotsoiev uit Azerbeidzjan.
3 uur geledenMAASTRICHT (ANP) - De afscheidnemende koersdirecteur Leo van Vliet heeft de zestigste editie van de Amstel Gold Race voor mannen in gang gebracht. De 70-jarige oud-wielrenner zwaaide in Maastricht even na 11.10 uur voor een dertigste en laatste keer met de vlag voor de officiële start van de enige Nederlandse wielerklassieker. De vrouwen vertrokken al een uur eerder voor hun twaalfde editie.
4 uur geleden