Pidcock redt voorjaar na tegenslag met zege in Gold Race
VILT (ANP) - Tom Pidcock won nu wel de Amstel Gold Race, drie jaar nadat een fotofinish had uitgewezen dat de Britse wielrenner in een sprint met drie net was geklopt door Wout van Aert. Er bleven altijd twijfels over de juistheid van die beslissing.
Pidcock wilde niet hardop uitspreken dat dit zijn tweede zege was in de Limburgse koers. "Ik wilde het eigenlijk zeggen, maar ik wil geen controverse veroorzaken", sprak hij met een lachje. De 24-jarige renner van Ineos Grenadiers won de Gold Race door in een sprint met drie medevluchters de Zwitser Marc Hirschi achter zich te houden.
Zo redde Pidcock, met nog een Ardens tweeluik voor de boeg, al zijn voorjaar dat door een val in de Ronde van Baskenland op een mislukking leek uit te lopen. Pidcock ging onderuit bij de verkenning van de openingstijdrit. Gevreesd werd voor zware blessures, maar hij kwam er wonderwel zonder breuken vanaf en besloot daarop in Parijs-Roubaix weer op de fiets te stappen. "Ik had die wedstrijd nodig om hier goed te zijn. Ik reed daar niet per se voor een goed resultaat."
'Wilde rijden'
De doktoren hadden het goedgekeurd. "Ik vond het belangrijk om weer een koers te rijden. Toen ik wist dat het geen kwaad kon, heb ik meteen gezegd dat ik wilde rijden. Het deed pijn, maar dat geeft niets."
"Het seizoen verliep tot nu toe niet zoals ik graag had gewild. Ik had graag al een koers gewonnen, maar het is nooit te laat om de handen in de lucht te mogen steken."
Meer uit Sport
BAD GASTEIN (ANP) - Snowboardster Michelle Dekker (28) is bij de wereldbekerwedstrijd in Bad Gastein als tweede geëindigd op het onderdeel parallelslalom. Dekker hoefde alleen de Italiaanse Lucia Dalmasso voor zich te dulden. De Poolse Aleksandra Krol-Walas eindigde als derde.
1 uur geledenSILVERSTONE (ANP) - Formule 1-team Alpine heeft het contract met Jack Doohan beëindigd. De 22-jarige Australiër heeft ingestemd met het besluit, meldt de Franse renstal.
8 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Er staan vijf tennissers uit de top-10 van de wereld in het hoofdschema van het ABN AMRO Open. Dat heeft toernooidirecteur Richard Krajicek tijdens een persbijeenkomst in Ahoy bekendgemaakt.
9 uur geledenWADI AD-DAWASIR (ANP) - Klassementsleider Mitchel van den Brink was maandag in de achtste etappe opnieuw de snelste bij de vrachtwagens. De Nederlandse coureur legde de 721 kilometer rond Wadi ad-Dawasir in Saudi-Arabië af in ruim vijf uur, met 5.31 minuten voorsprong op de Litouwse nummer 2 Vaidotas Zala. Daarmee vergroot Van den Brink zijn voorsprong in het algemeen klassement tot 38.33 minuten op Zala, die ook daar tweede staat. Van den Brink won ook al de proloog en de derde etappe.
1 dag geledenOTTAWA (ANP/AFP) - De Canadese tennisser Milos Raonic heeft officieel zijn carrière beëindigd. De 35-jarige voormalige nummer 3 van de wereld speelde zijn laatste wedstrijd tijdens de Olympische Spelen in 2024, waarna hij door blessures niet meer in actie kwam.
1 dag geledenTOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - Schaatser Bart Hoolwerf heeft bij de EK afstanden in Polen genoegen moeten nemen met zilver op de massastart. Hij werd geklopt door de Belgische titelverdediger Bart Swings, ook de olympisch kampioen. De Italiaan Andrea Giovannini werd derde.
2 dagen geledenHUIJBERGEN (ANP) - Tibor del Grosso heeft zijn Nederlandse titel in het veldrijden geprolongeerd. Hij eindigde in het Brabantse Huijbergen voor Lars van der Haar, die zijn laatste NK reed. De derde plaats was voor Pim Ronhaar.
2 dagen geleden