Pidcock prolongeert OS-titel mountainbike tot onvrede Fransen
ÉLANCOURT (ANP) - Materiaalpech heeft Tom Pidcock er niet van weerhouden in Parijs zijn tweede olympische titel op rij te veroveren in het mountainbiken. De Brit verloor veel tijd met het wisselen van zijn voorwiel, reed weer naar voren en had in de slotronde een fel gevecht met de Fransman Victor Koretzky.
Dat leidde zelfs tot een botsing waarbij de Fransman maar net op de fiets bleef terwijl hij Pidcock zag wegrijden. Hij werd bij de finish begroet met veel boegeroep. De Zuid-Afrikaan Alan Atherly pakte achter het tweetal het brons.
De 24-jarige Pidcock was halverwege de wedstrijd op de heuvel Colline d'Élancourt door materiaalpech achterop geraakt, waarna hij zijn reputatie als waaghals met een knappe achtervolging waarmaakte. De Brit snelde vanaf de negende positie weer naar de kop van de wedstrijd.
In de voorlaatste ronde achterhaalde Pidcock, die twee weken geleden met corona de Tour de France had verlaten, de publiekslieveling Koretzky. Die kreeg een licht zetje, nadat beide renners iets naar binnen hadden gestuurd. Pidcock denderde door en pakte niet veel later de titel.
Meer uit Sport
NIEUWEGEIN (ANP) - Judoka Guusje Steenhuis (33) heeft besloten haar carrière te beëindigen. Dat hebben TeamNL Judo en Steenhuis via Instagram bekendgemaakt. "Het was fantastisch en het is goed zo", zegt de judoka in het bericht.
22 minuten geledenTORUN (ANP) - De Griekse polsstokhoogspringer Emmanouil Karalis daagt nadrukkelijk wereldrecordhouder Armand Duplantis uit op de WK indooratletiek in Torun (Polen). "Ik ben gevaarlijk als ik plezier heb", zei hij op een persconferentie in de atletiekhal. "Je weet nooit wat er gaat gebeuren. Ik voel me goed, geloof in mezelf, geloof in mijn vermogen om hoog te springen."
2 uur geledenTORUN (ANP) - Samuel Chapple kruipt bewust in de rol van underdog op de 1500 meter bij de komende WK indooratletiek in Torun, ook al behoort hij op papier tot de kanshebbers op een medaille.
3 uur geledenTORUN (ANP) - De inmiddels 76-jarige Tsjechische wereldrecordhoudster kogelstoten Helena Fibingerova heeft Jessica Schilder dit seizoen van nuttig technisch advies voorzien. Door haar linkerbeen bij de afstoot wat op te schuiven en meer tegen de balk te plaatsen, kan de Nederlandse regerend wereldkampioene centimeters verder komen.
5 uur geledenTORUN (ANP) - De wereldkampioenschappen indooratletiek worden in 2028 in Odisha in India gehouden. Twee jaar later vindt het evenement plaats in Astana in Kazachstan. Dat maakte voorzitter Sebastian Coe van de mondiale atletiekbond World Athletics donderdag bekend voorafgaand aan de WK indooratletiek in het Poolse Torun.
5 uur geledenARNHEM/TORUN (ANP) - Minke Bisschops bewaart goede herinneringen aan de Kujawsko-Pomorska Arena in de Poolse stad Torun. De Limburgse atlete liep in die indoorhal vorige maand haar persoonlijk record op de 60 meter: 7,10, een tijd waarmee ze op de nationale ranglijst aller tijden opschoof naar de derde plaats, achter sprinticonen Nelli Cooman en Dafne Schippers (7,00). De 23-jarige Bisschops wil zaterdag op de WK indoor proberen nog harder te gaan in Torun.
7 uur geledenMIAMI (ANP/AFP) - De honkballers van Venezuela hebben in de finale van de World Baseball Classic verrassend gewonnen van de Verenigde Staten: 3-2. Het betekende voor het Zuid-Amerikaanse land de eerste eindzege ooit op het officieuze wereldkampioenschap. De finale in Miami verliep op verschillende vlakken onder hoogspanning.
1 dag geleden