Pidcock prolongeert OS-titel mountainbike tot onvrede Fransen
ÉLANCOURT (ANP) - Materiaalpech heeft Tom Pidcock er niet van weerhouden in Parijs zijn tweede olympische titel op rij te veroveren in het mountainbiken. De Brit verloor veel tijd met het wisselen van zijn voorwiel, reed weer naar voren en had in de slotronde een fel gevecht met de Fransman Victor Koretzky.
Dat leidde zelfs tot een botsing waarbij de Fransman maar net op de fiets bleef terwijl hij Pidcock zag wegrijden. Hij werd bij de finish begroet met veel boegeroep. De Zuid-Afrikaan Alan Atherly pakte achter het tweetal het brons.
De 24-jarige Pidcock was halverwege de wedstrijd op de heuvel Colline d'Élancourt door materiaalpech achterop geraakt, waarna hij zijn reputatie als waaghals met een knappe achtervolging waarmaakte. De Brit snelde vanaf de negende positie weer naar de kop van de wedstrijd.
In de voorlaatste ronde achterhaalde Pidcock, die twee weken geleden met corona de Tour de France had verlaten, de publiekslieveling Koretzky. Die kreeg een licht zetje, nadat beide renners iets naar binnen hadden gestuurd. Pidcock denderde door en pakte niet veel later de titel.
Meer uit Sport
NEW YORK (ANP/AFP) - Lindsey Vonn kan over een kleine anderhalve maand voor de vijfde keer deelnemen aan de Olympische Spelen. De 41-jarige Amerikaanse skiester keerde iets meer dan een jaar geleden terug in competitie, nadat ze in 2019 vanwege een hardnekkige knieblessure haar loopbaan had beëindigd. Vonn, op de Winterspelen van Vancouver 2010 goed voor goud op de afdaling, is na een reeks goede prestaties officieel geselecteerd voor de Spelen van Milaan en Cortina d'Ampezzo.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - Michael van Gerwen (36) heeft eenvoudig de derde ronde van het WK darts in Londen bereikt. De drievoudig wereldkampioen won in het Londense Alexandra Palace met 3-1 van de Ier William O'Connor. Van Gerwen kwam vrijwel geen moment in de problemen tegen O'Connor. Mighty Mike gooide bij vlagen weer als vanouds en kende alleen in de derde set een inzinking.
14 uur geledenLONDEN (ANP) - Danny Noppert is na een meeslepende wedstrijd uitgeschakeld op het WK darts in Londen. De 34-jarige Fries ging in de tweede ronde ondanks een sterke comeback met 3-2 onderuit tegen de Britse WK-debutant Justin Hood. In de allesbeslissende vijfde set was het maximale aantal van 11 legs nodig om de wedstrijd te beslissen (6-5).
16 uur geledenLONDEN (ANP) - Jermaine Wattimena heeft zich geplaatst voor de derde ronde op het WK darts. De 37-jarige darter uit Westervoort won een enerverend duel met de Brit Scott Williams (3-2).
20 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Drievoudig paralympisch kampioen Jetze Plat (34) heeft besloten te stoppen met triatlon. Hij gaat zich volledig richten op het wheelen (rolstoelracen).
1 dag geledenSAN FRANCISCO (ANP) - Basketballer Quinten Post heeft met 8 punten bijgedragen aan een overtuigende thuiszege van Golden State Warriors op Orlando Magic in de NBA: 120-97. De 25-jarige Nederlander begon aan het duel en gaf ook 4 assists. Vedette Stephen Curry was het best op schot met 26 punten.
1 dag geledenLONDEN (ANP) - Gian van Veen staat in de derde ronde van het WK darts in Londen. De 23-jarige Nederlander versloeg Alan Soutar in Alexandra Palace: 3-1.
1 dag geleden