Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Pidcock prolongeert OS-titel mountainbike tot onvrede Fransen

Pidcock prolongeert OS-titel mountainbike tot onvrede Fransen

ÉLANCOURT (ANP) - Materiaalpech heeft Tom Pidcock er niet van weerhouden in Parijs zijn tweede olympische titel op rij te veroveren in het mountainbiken. De Brit verloor veel tijd met het wisselen van zijn voorwiel, reed weer naar voren en had in de slotronde een fel gevecht met de Fransman Victor Koretzky.

Dat leidde zelfs tot een botsing waarbij de Fransman maar net op de fiets bleef terwijl hij Pidcock zag wegrijden. Hij werd bij de finish begroet met veel boegeroep. De Zuid-Afrikaan Alan Atherly pakte achter het tweetal het brons.

De 24-jarige Pidcock was halverwege de wedstrijd op de heuvel Colline d'Élancourt door materiaalpech achterop geraakt, waarna hij zijn reputatie als waaghals met een knappe achtervolging waarmaakte. De Brit snelde vanaf de negende positie weer naar de kop van de wedstrijd.

In de voorlaatste ronde achterhaalde Pidcock, die twee weken geleden met corona de Tour de France had verlaten, de publiekslieveling Koretzky. Die kreeg een licht zetje, nadat beide renners iets naar binnen hadden gestuurd. Pidcock denderde door en pakte niet veel later de titel.

Meer uit Sport

Tennisser Sinner eenvoudig door naar vierde ronde in Miami

MIAMI (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft zich eenvoudig geplaatst voor de vierde ronde van het masterstoernooi van Miami. De Italiaanse nummer 2 van de wereld was met 6-1 6-4 te sterk voor Corentin Moutet uit Frankrijk.

14 minuten geleden
Tennisser Medvedev na finale in Indian Wells snel klaar in Miami

MIAMI (ANP) - Tennisser Daniil Medvedev is na zijn finaleplaats in Indian Wells al in de derde ronde uitgeschakeld op het masterstoernooi van Miami. Francisco Cerúndolo uit Argentinië versloeg de als negende geplaatste Rus in drie sets: 6-0 4-6 7-5.

15 uur geleden
Oud-winnares Hassan meldt zich af voor marathon van Londen

LONDEN (ANP) - Atlete Sifan Hassan heeft zich afgemeld voor de marathon van Londen van volgende maand. Dat meldt de organisatie van het evenement in de Engelse hoofdstad. De Nederlandse oud-winnares kampt met een blessure aan haar achillespees.

19 uur geleden
Tennisster Sabalenka plaatst zich voor vierde ronde in Miami

MIAMI (ANP) - Titelverdedigster Aryna Sabalenka is doorgedrongen tot de vierde ronde van het tennistoernooi van Miami. De Belarussische nummer 1 van de wereldranglijst versloeg de Amerikaanse Caty McNally met 6-4 6-2.

1 dag geleden
Korda schakelt Alcaraz uit in derde ronde van toernooi Miami

MIAMI (ANP) - Carlos Alcaraz is in de derde ronde van het masterstoernooi van Miami uitgeschakeld. De Spaanse nummer 1 van de wereld verloor in drie sets van de Amerikaan Sebastian Korda: 3-6 7-5 4-6.

1 dag geleden
Visser snelt naar zilver op 60 meter horden bij WK indoor

TORUN (ANP) - Nadine Visser heeft op de WK indooratletiek in het Poolse Torun de zilveren medaille behaald op de 60 meter horden. De 31-jarige atlete was in een spannende finale net iets langzamer dan Devynne Charlton van de Bahama's. De Poolse Pia Skrzyszowska greep het brons.

1 dag geleden
Motorcrosser Herlings tweede in Grote Prijs van Andalusië

ALMONTE (ANP) - Motorcrosser Jeffrey Herlings heeft bij de Grote Prijs van Andalusië in de MXGP genoegen moeten nemen met de tweede plaats. Herlings eindigde in beide manches op het circuit in het Spaanse Almonte als tweede achter de Belg Lucas Coenen.

1 dag geleden