Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Pidcock na zege op Alpe d'Huez: mijn Tour kan niet meer stuk

Pidcock na zege op Alpe d'Huez: mijn Tour kan niet meer stuk

ALPE D'HUEZ (ANP) - Tom Pidcock was al olympisch kampioen mountainbiken en wereldkampioen veldrijden. Donderdag beleefde hij naar eigen zeggen zijn beste ervaring ooit als wegrenner. De pas 22-jarige Brit van Ineos Grenadiers won in de Tour de France de prestigieuze rit naar Alpe d'Huez. "Niet slecht hè", herhaalde hij een paar keer met een glimlach.

"Ik moest me een weg banen door vlaggen en mensen die me met hun vuisten in de lucht aanmoedigden. Dit maak je volgens mij alleen zo mee op Alpe d'Huez. Het was een geweldige ervaring", vertelde hij na zijn solo in de laatste 10 kilometer van de klim. De laatste keer dat de Tour de 'Nederlandse berg' aandeed was in 2018 toen zijn land- en ploeggenoot Geraint Thomas won. Pidcock werd de jongste winnaar ooit op Alpe d'Huez waar de Colombiaan Lucho Herrera en Peter Winnen wonnen op hun 23e.

Zijn Tour is nu al geslaagd, vond Pidcock. "Al word ik nu elke dag gelost, het kan me niet schelen", lachte hij. "Het idee was mee te zitten in een vroege ontsnapping. Ik had gisteren genoeg tijd verloren om ruimte te krijgen van de ploeg Jumbo-Visma."

Dat zijn landgenoot Chris Froome, uiteindelijk derde in de rit, mee was in de ontsnapping deed Pidcock goed. "Het was mooi dat hij erbij zat. Hij is een legende. Misschien is hij niet meer zo snel als hij ooit was. Maar hij is wel Chris Froome", sprak hij vol respect over de viervoudig Tourwinnaar. Froome haalde na een zware val in het Critérium du Dauphiné van 2019 nooit meer zijn oude niveau en wacht al sinds 2018 op een overwinning.

Meer uit Sport

Sabalenka verslaat Ostapenko en bereikt vierde ronde Wimbledon

LONDEN (ANP) - Tennister Aryna Sabalenka heeft de vierde ronde van Wimbledon bereikt. De Belarussische nummer 1 van de wereld was in twee sets te sterk voor Jelena Ostapenko (29) uit Letland: 6-4 6-4.

7 uur geleden
Sinner wint en vervolgt jacht op titelprolongatie Wimbledon

LONDEN (ANP) - Tennisser Jannik Sinner is doorgedrongen tot de vierde ronde van Wimbledon. De 24-jarige Italiaan versloeg in zijn jacht op titelprolongatie op het grastoernooi in Londen de één jaar oudere Amerikaan Jenson Brooksby: 6-4 6-3 6-4.

8 uur geleden
Verstappen derde in kwalificatie sprintrace op Silverstone

SILVERSTONE (ANP) - Max Verstappen vertrekt zaterdag als derde in de sprintrace van de Grote Prijs van Groot-Brittannië. De 28-jarige Red Bull-coureur was op het circuit van Silverstone 0,321 seconde langzamer dan Lewis Hamilton, die in de Ferrari met 1.28,376 de beste tijd reed.

8 uur geleden
Djokovic langs Rinderknech naar vierde ronde Wimbledon

LONDEN (ANP) - Tennisser Novak Djokovic heeft op Wimbledon de vierde ronde bereikt. De 39-jarige Serviër versloeg de Fransman Arthur Rinderknech na een tiebreak in de vierde set: 7-5 6-4 1-6 7-6 (4).

8 uur geleden
Tennissers Van de Zandschulp en Griekspoor klaar op Wimbledon

LONDEN (ANP) - Tennissers Botic van de Zandschulp en Tallon Griekspoor zijn ook in het mannendubbelspel uitgeschakeld op Wimbledon. Het Nederlandse duo verloor in de tweede ronde van de Oostenrijker Neil Oberleitner en Petr Nouza uit Tsjechië: 6-1 6-2.

10 uur geleden
Davis Cup-team speelt tennisduel met Colombia in Den Bosch

AMSTELVEEN (ANP) - De Nederlandse tennissers spelen in september de wedstrijd in de Davis Cup tegen Colombia in de Maaspoort in Den Bosch. Dat meldde tennisbond KNLTB vrijdag. Het team van captain Paul Haarhuis werd bij de loting in februari gekoppeld aan Colombia.

13 uur geleden
Turnster Sanne Wevers in trajectselectie voor EK

ROTTERDAM (ANP) - Turnster Sanne Wevers (34) is op basis van haar prestaties bij de Nederlandse kampioenschappen opgenomen in de trajectselectie voor de EK. Dat meldt turnbond KNGU. Turnsters in die selectie doen op 11 en 25 juli mee aan de EK-kwalificaties, waarna de vijfkoppige selectie voor het titeltoernooi bekend wordt.

18 uur geleden