Picnic en Flink vallen volgens gerechtshof onder supermarkt-cao
ARNHEM (ANP) - Onlinesupermarkten als Picnic en Flink vallen onder de supermarkt-cao. Tot die conclusie is het gerechtshof in Arnhem gekomen. Concreet betekent dit dat de bedrijven met terugwerkende kracht nog bepaalde toeslagen moeten uitkeren aan zo'n 35.000 medewerkers. Dat kan flink in de kosten lopen.
Over de kwestie wordt al lang gesteggeld. Deze zaak gaat specifiek over de periode 13 september 2022 tot en met 1 juli 2023.
Het hof redeneert dat bedrijven, die online supermarktproducten verkopen en die producten daarna fysiek verzamelen, sorteren en aan huis bezorgen bezig zijn met de exploitatie van een (virtuele) supermarkt. Daarom valt ook een onlinesupermarkt onder de definities van de supermarkt-cao.
Flitsbezorgers
Bestuurder Michiel Al van vakbond FNV reageert verheugd. "De rechter onderstreept opnieuw dat websupers en flitsbezorgers ook supermarkten zijn, zij het in een digitaal jasje."
Picnic won ook al eens een soortgelijke rechtszaak in 2019. Daarna hebben de supermarkten de cao-tekst herschreven.
Onlinesupers
FNV wijst erop dat de rechter in Utrecht vorig jaar al oordeelde dat onlinesupers gewoon winkels zijn. De vereniging E-commerce Nederland, die Picnic en Flink vertegenwoordigt, was in beroep gegaan tegen die uitspraak. Nu laat de organisatie direct weten naar de Hoge Raad te stappen.
E-commerce Nederland benadrukt verder dat de conclusies van het hof alleen over het verleden gaan. De minister van Sociale Zaken heeft in 2024 voor de volgende supermarkt-cao dispensatie verleend aan leden van de vereniging. Er ligt nu een nieuw dispensatieverzoek over de huidige cao. "We hopen dat de minister in zijn beslissing meeneemt dat de toekomst van een aantal innovatieve bedrijven en daarmee duizenden medewerkers in Nederland op de tocht staan."
Meer uit Financieel
ROME (ANP/BLOOMBERG) - Het bestuur van Telecom Italia, de belangrijkste telecomaanbieder van Italië, heeft unaniem ingestemd met het overnamebod van de Italiaanse postgroep Poste Italiane ter waarde van 10,8 miljard euro. Dat maakte het telecombedrijf zaterdag bekend.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - Steeds meer beurshandelaren zetten in op een verdere daling van het aandeel SpaceX, nog geen maand nadat het raket- en AI-bedrijf van Elon Musk met de grootste beursintroductie ooit naar de beurs in New York is gegaan. Dat meldt de Britse zakenkrant Financial Times zaterdag.
6 uur geledenBEIJING (ANP/RTR) - De Chinese regering zegt de nationalisatie van British Steel door het Verenigd Koninkrijk, een staalbedrijf dat in Chinese handen was, nauwlettend te volgen. Als dat nodig is, zal China passende maatregelen nemen om zijn rechten en belangen te beschermen, waarschuwde het Chinese ministerie van Buitenlandse Zaken zaterdag.
7 uur geledenKOEWEIT (ANP) - Het staatsolieconcern van Koeweit meldt dat een van zijn olie-installaties zaterdag is getroffen door "herhaalde Iraanse aanvallen". Daarbij is aanzienlijke materiële schade ontstaan en zijn enkele mensen gewond geraakt, meldt het Koeweitse staatspersbureau.
8 uur geledenLONDEN (ANP) - Andy Burnham zal maandag, wanneer hij de nieuwe Britse premier wordt, plannen aankondigen voor nieuwe olie- en gasboringen in de Noordzee. Dat meldt de BBC zaterdag.
9 uur geledenBERLIJN (ANP/BLOOMBERG) - Duitsland wil subsidies voor hernieuwbare energie afbouwen in een ingrijpende herziening van het financieringssysteem. De reden is dat de groeiende productie van zonne-energie steeds meer druk legt op het Duitse elektriciteitsnet.
9 uur geledenBOEDAPEST (ANP/BLOOMBERG) - De Hongaarse industrie voor elektrische auto's, een belangrijke pijler van de economie, krijgt het waarschijnlijk een stuk moeilijker. De sector genoot jarenlang bescherming onder voormalig premier Viktor Orbán, maar de nieuwe regering treedt harder op tegen milieuvervuilers en wil de belastingen verhogen.
10 uur geleden