Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Picknickactie door horecaondernemers Breda ''groot succes''

Picknickactie door horecaondernemers Breda ''groot succes''

BREDA (ANP) - De picknickactie van horecaondernemers in Breda is een "groot succes" met veel mensen die meedoen. Dat zegt kroegbaas en mede-initiatiefnemer Johan de Vos, vicevoorzitter van de Bredase afdeling van Koninklijke Horeca Nederland (KHN). "Het is stikgezellig en hartstikke leuk", laat De Vos weten. Het landelijke picknickmoment is een reactie op het kabinetsbesluit om de terrassen voorlopig dicht te houden.

Mensen die op de picknick afkomen hoeven geen eigen eten en drinken mee te brengen. De kroegen en de restaurants gebruiken hun afhaalfunctie om iedereen van versnaperingen te voorzien. Het idee van de picknick om ondernemers te ondersteunen ontstond in Breda waar eind februari al een soortgelijk initiatief was. Volgens de initiatiefnemers doen ondernemers in verschillende steden mee waaronder Alkmaar, Maastricht, Bergen op Zoom en Venray.

Mensen in Breda die meedoen aan de picknick kunnen buiten op groene kleedjes gaan zitten. De Vos zat ook al achter eerdere horeca-initiatieven, zoals het plan om in maart tegen de coronamaatregelen in toch open te gaan en weer later om terrassen toch buiten te zetten. Hij is van plan elke dag dat het lekker weer is mensen op te roepen om buiten te komen picknicken. "En zelfs bij slecht weer hebben mensen zin om iets te doen", zegt De Vos.

Signaal naar Den Haag

De gemeente Breda heeft geen bezwaar tegen het plan, liet een woordvoerder al weten. "Afhalen mag, picknicken mag en als mensen zich aan de regels houden, is er geen enkel probleem. We hebben ook geen plan om te handhaven hierop", zei de gemeente. Volgens De Vos doen ongeveer vijftig tot zestig Bredase horecagelegenheden mee aan de actie.

Brancheorganisatie KHN zei eerder al begrip te hebben voor het initiatief. De organisatie hoopt dat van de picknickactie een "duidelijk signaal" uitgaat naar Den Haag. Dit omdat "het water veel ondernemers aan de lippen staat". Volgens KHN kan de horeca met inachtneming van de coronavoorschriften veilig open.

Meer uit Binnenland

Duitse school na crash A28: geen levensbedreigende verwondingen

SCHÖNBERG (ANP) - Een openbare school uit de Duitse gemeente Probstei meldt dat de bus die eerder betrokken raakte bij een ongeluk op de A28 leerlingen van die school vervoerde. Het zou gaan om 54 leerlingen en vier leerkrachten die onderweg waren naar Parijs. Er zijn geen aanwijzingen dat er levensbedreigende verwondingen zijn, aldus de school.

5 minuten geleden
Duitse scholieren opgevangen in sporthal in Wezep na ongeluk A28

WEZEP (ANP) - Ongeveer 40 tot 45 Duitse scholieren worden opgevangen in een sporthal in Wezep, meldt de veiligheidsregio. Zij zaten in de touringcar die maandagochtend betrokken was bij een ongeluk op de A28. Veel van hen raakten lichtgewond en zijn eerst nagekeken in de brandweerkazerne van de Gelderse plaats. Daarna gaan ze naar de Erica Terpstrahal.

8 minuten geleden
Nederland ook in 2027 niet naar Eurovisie Songfestival

HILVERSUM (ANP) - Nederland is ook in 2027 afwezig op het Eurovisie Songfestival. AVROTROS ziet nog te weinig aanknopingspunten om weer deel te nemen, heeft de omroep bekendgemaakt.

21 minuten geleden
Politie volop bezig met onderzoek na ongeluk A28

WEZEP (ANP) - De politie is op de A28 kort na 09.00 uur volop bezig met onderzoek naar het ongeluk dat op de snelweg plaatsvond tussen een touringcar en een bestelbus. De touringcar en de bestelbus liggen enkele honderden meters uit elkaar en elk op een andere weghelft, ziet een ANP-fotograaf.

1 uur geleden
Meer Nederlanders bezorgd over gevolgen extreem weer

DEN HAAG (ANP) - Zo'n 63 procent van de Nederlanders maakt zich zorgen over de gevolgen van extreem weer in hun omgeving, zoals hevige buien, hittegolven en langdurige droogte. Vijf jaar eerder, toen er eveneens een zomer met dit soort weer was, lag dat op 60 procent. Dat blijkt uit enquêteonderzoek van het ANP in samenwerking met Kieskompas.

1 uur geleden
Protect Ukraine ontvangt 4 ton aan giften na tv-avond Wieringa

HILVERSUM (ANP) - Protect Ukraine heeft na de uitzending van Zomergasten met schrijver Tommy Wieringa 4 ton aan donaties ontvangen. Dat maakte de organisatie maandag bekend.

2 uur geleden
Ziekenhuis Isala vangt gewonden ongeluk op A28 op

ZWOLLE (ANP) - Het ziekenhuis Isala in Zwolle is paraat om gewonden op te vangen na het verkeersongeluk op de A28 bij Wezep (Gelderland). Dat laat een woordvoerster van het ziekenhuis weten.

2 uur geleden