Piastri gelukkig na eerste zege in de Formule 1 na teamorder
BOEDAPEST (ANP) - Oscar Piastri kon zijn geluk niet op met zijn eerste zege in de Formule 1 bij de Grote Prijs van Hongarije. De 23-jarige Australiër won, mede door de teamleiding van McLaren, die ploeggenoot Lando Norris in de slotfase opdroeg Piastri erlangs te laten.
"Dit was toch de dag waar ik als kind van droomde", zei Piastri in het interview meteen na afloop. "Het was wel wat gecompliceerd aan het einde, maar ik zat vanaf de start in de goede positie om deze race te kunnen winnen. Dus ik wil McLaren bedanken."
Piastri verloor de koppositie na de tweede pitstop, waarin zijn eerder gestopte ploeggenoot Norris hem passeerde. Het team vond echter dat Norris die plek moest teruggeven, wat de Brit met nog drie ronden te gaan deed. "Ik was bezorgd of Lando me er niet langs zou laten. Maar het was het juiste om te doen. Ik had misschien wat sneller moeten zijn aan het einde. Uiteindelijk is het goed uitgevoerd door het team."
Meer uit Sport
HEERENVEEN (ANP) - Schaatsbond KNSB moet na het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) in Heerenveen in beraad over de samenstelling van de selectie voor de Olympische Spelen in Milaan.
10 uur geledenLONDEN (ANP) - Darter Michael van Gerwen is er niet in geslaagd zich te plaatsen voor de kwartfinale van het wereldkampioenschap. De drievoudig wereldkampioen uit Nederland ging in Londen in de vierde ronde onderuit tegen de Schot Gary Anderson. Het werd 4-1.
11 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Tijmen Snel heeft met de tweede plaats op de 1500 meter op het olympisch kwalificatietoernooi een herhaling van zijn sportieve drama van vier jaar eerder voorkomen. De schaatser van Team Essent eindigde toen als derde op de 1500 meter, maar raakte zijn plaats voor de Spelen kwijt ten gunste van een schaatser voor de ploegenachtervolging.
11 uur geledenDIEGEM (ANP/BELGA) - Puck Pieterse heeft dinsdag haar eerste zege van dit seizoen als veldrijdster geboekt. De 23-jarige Nederlandse kampioene van Fenix-Deceuninck was de beste in het Vlaams-Brabantse Diegem. Lucinda Brand, die maandag voor de twaalfde keer op rij een veldrit won, deed niet mee.
13 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Joep Wennemars heeft zijn derde olympische ticket veroverd. De 23-jarige schaatser van Team Essent was op de laatste dag van het olympisch kwalificatietoernooi in Heerenveen de beste in 1.43,43. Hij was eerder op het OKT als derde geëindigd op de 500 meter en als tweede op de 1000 meter.
13 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Kjeld Nuis heeft op het olympisch kwalificatietoernooi naast een startbewijs voor de Spelen van Milaan gegrepen. De tweevoudig olympisch kampioen op deze afstand kwam tot 1.45,18 en eindigde daarmee als vierde.
13 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Merel Conijn heeft op de 5000 meter op het olympisch kwalificatietoernooi haar tweede olympisch ticket veroverd. De 26-jarige Nederlands kampioene van Team AH-Zaanlander won in 6.43,46. Haar ploeggenote Bente Kerkhoff eindigde als tweede in 6.46,72.
14 uur geleden