Piastri gelukkig na eerste zege in de Formule 1 na teamorder
BOEDAPEST (ANP) - Oscar Piastri kon zijn geluk niet op met zijn eerste zege in de Formule 1 bij de Grote Prijs van Hongarije. De 23-jarige Australiër won, mede door de teamleiding van McLaren, die ploeggenoot Lando Norris in de slotfase opdroeg Piastri erlangs te laten.
"Dit was toch de dag waar ik als kind van droomde", zei Piastri in het interview meteen na afloop. "Het was wel wat gecompliceerd aan het einde, maar ik zat vanaf de start in de goede positie om deze race te kunnen winnen. Dus ik wil McLaren bedanken."
Piastri verloor de koppositie na de tweede pitstop, waarin zijn eerder gestopte ploeggenoot Norris hem passeerde. Het team vond echter dat Norris die plek moest teruggeven, wat de Brit met nog drie ronden te gaan deed. "Ik was bezorgd of Lando me er niet langs zou laten. Maar het was het juiste om te doen. Ik had misschien wat sneller moeten zijn aan het einde. Uiteindelijk is het goed uitgevoerd door het team."
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - Nederland wacht na de eerste dag van de Olympische Spelen nog op medailles. Langebaanschaatssters Joy Beune (vierde), Marijke Groenewoud (achtste) en Merel Conijn (negende) eindigden op de 3 kilometer naast het podium.
12 uur geledenMILAAN (ANP) - Schaatsster Francesca Lollobrigida had zaterdag dubbel reden tot feest. De Italiaanse verraste op haar 35e verjaardag in haar thuisland met de zege op de olympische 3 kilometer. Lollobrigida was daarmee 2,26 seconden sneller dan de Noorse favoriete Ragne Wiklund. Ook de Nederlandse Joy Beune (vierde) bleef ver van die tijd verwijderd.
12 uur geledenMILAAN (ANP) - De Nederlandse schaatssters hebben bij de Olympische Spelen in Milaan naast de medailles gegrepen op de 3000 meter. Joy Beune, de regerend wereldkampioene, was de beste Nederlandse op de vierde plaats met 3.58,12. Marijke Groenewoud werd achtste en Merel Conijn negende.
14 uur geledenBENGALURU (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is er niet in geslaagd de voorsprong van Nederland in de eerste kwalificatiewedstrijd van de Davis Cup tegen India te verdubbelen. De nummer 88 van de wereld ging in Bengaluru met 4-6 5-7 onderuit tegen Dhakshineswar Suresh, de mondiale nummer 465. De stand na twee partijen is 1-1.
15 uur geledenMIDDELKERKE (ANP/Belga) - Veldrijdster Aniek van Alphen heeft zich verzekerd van de eindzege in de Superprestige. De 27-jarige Nederlandse eindigde in de laatste wedstrijd in het Belgische Middelkerke als achtste, net genoeg voor de eindwinst.
16 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor speelt in de eerste ronde van het ABN AMRO Open in Rotterdam tegen Giovanni Mpetshi Perricard uit Frankrijk. Dat is de uitkomst van de loting. Het hoofdtoernooi begint maandag.
17 uur geledenMILAAN (ANP) - Merel Conijn komt bij haar olympische debuut bij de Spelen van Milaan niet in actie in de eerste rit van de 3000 meter, maar in de tweede rit. De 24-jarige schaatsster is een rit doorgeschoven door de afmelding van Martina Sablikova uit Tsjechië, die ziek is.
17 uur geleden