Piastri debuteert volgend jaar in Formule 1 bij McLaren
ZANDVOORT (ANP) - De Australische coureur Oscar Piastri debuteert volgend jaar in de Formule 1 bij McLaren. Piastri vervangt bij de Britse renstal zijn landgenoot Daniel Ricciardo, die ruim een week geleden te horen kreeg dat zijn contract aan het einde van dit seizoen wordt ontbonden. De 21-jarige Australiër werd in 2020 kampioen in de Formule 3 en vorig jaar in de Formule 2.
Piastri maakte sinds 2020 deel uit van de opleiding van Renault, dat nu onder de naam Alpine in de Formule 1 rijdt. Dit jaar is hij de officiële reserverijder van het team. Alpine bracht begin augustus naar buiten dat Piastri volgend jaar voor dat team in de Formule 1 gaat rijden, als vervanger van Fernando Alonso die een dag eerder had aangekondigd over te stappen naar Aston Martin. De Australiër ontkende dat korte tijd later via Twitter. "Het klopt niet, ik heb geen contract getekend voor 2023 bij Alpine. Ik zal volgend jaar niet voor Alpine rijden", meldde hij toen stellig. Het gerucht ging al dat hij naar McLaren zou gaan.
De internationale autosportfederatie FIA liet een onafhankelijke commissie, de zogeheten Contract Recognition Board, naar de zaak kijken. De commissie concludeerde dat Piastri al op 4 juli een rechtsgeldig contract voor 2023 en 2024 had ondertekend bij McLaren. Alpine moet daarom een andere coureur gaan zoeken voor volgend seizoen. De Fransman Pierre Gasly van AlphaTauri zou een belangrijke kandidaat zijn om zijn landgenoot Esteban Ocon te vergezellen bij Alpine.
Lando Norris
Piastri gaat bij McLaren het rijdersduo vormen met de Brit Lando Norris. "Ik heb heel veel zin om in de Formule 1 te debuteren voor zo'n prestigieus team", aldus de Australiër. "Ik ben heel dankbaar voor deze kans. McLaren heeft een lange traditie wat betreft kansen geven aan jonge talenten. Ik kijk ernaar uit om samen met Lando het team naar voren te helpen op de grid."
Alpine meldt in een verklaring de zaak als gesloten te beschouwen. "We zullen te zijner tijd onze coureurs voor 2023 aankondigen. Onze focus ligt nu op de Dutch GP en het scoren van punten in de strijd om de vierde plaats in het WK voor constructeurs."
Meer uit Sport
ROME (ANP) - Tennisster Elina Svitolina heeft het masterstoernooi van Rome op haar naam geschreven. De 31-jarige Oekraïense versloeg de als derde geplaatste Amerikaanse Coco Gauff in de finale. In de Italiaanse hoofdstad werd het 6-4 6-7 (3) 6-2 voor Svitolina.
6 uur geledenBORDEAUX (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor is er bij het challengertoernooi in Bordeaux niet in geslaagd de finale te bereiken. In de halve finale verloor Griekspoor van de Belg Raphaël Collignon, de nummer 68 van de mondiale ranglijst. Het werd 7-5 6-1 voor Collignon.
10 uur geledenFERMO (ANP) - Wielrenner Jhonatan Narváez heeft ook de achtste etappe van de Giro d'Italia op zijn naam geschreven. De Ecuadoriaan van UAE Team Emirates kwam na een heuvelrit van 156 kilometer tussen Chieti en Fermo solo over de finish. Het is zijn tweede ritzege in de Ronde van Italië van dit jaar.
10 uur geledenROME (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft zich bij het masterstoernooi van Rome geplaatst voor de finale. Sinner was in de halve finale in drie sets te sterk voor Daniil Medvedev: 6-2 5-7 6-4. De halve eindstrijd werd vrijdagavond bij een stand van 6-2 5-7 4-2 in het voordeel van Sinner stilgelegd door regenval en werd zaterdag uitgespeeld.
11 uur geledenMONTMELÓ (ANP) - De Spanjaard Álex Márquez heeft de sprintrace bij de Grote Prijs van Catalonië gewonnen in de MotoGP.
11 uur geledenNÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen heeft zijn debuut bij de 24 uur van de Nürburgring nog even uitgesteld. Zijn ploeggenoot Daniel Juncadella is namens zijn ploeg om 15.00 uur vanaf de vierde positie van start gegaan op het Duitse circuit in de Eifel.
12 uur geledenSHANGHAI (ANP) - Jessica Schilder heeft het Nederlands record kogelstoten fors verbeterd. De wereldkampioen haalde een sensationele afstand van 21,09 meter. Het oude nationale record van 20,69 stond ook op haar naam.
14 uur geleden