Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Piastri debuteert volgend jaar in Formule 1 bij McLaren

Piastri debuteert volgend jaar in Formule 1 bij McLaren

ZANDVOORT (ANP) - De Australische coureur Oscar Piastri debuteert volgend jaar in de Formule 1 bij McLaren. Piastri vervangt bij de Britse renstal zijn landgenoot Daniel Ricciardo, die ruim een week geleden te horen kreeg dat zijn contract aan het einde van dit seizoen wordt ontbonden. De 21-jarige Australiër werd in 2020 kampioen in de Formule 3 en vorig jaar in de Formule 2.

Piastri maakte sinds 2020 deel uit van de opleiding van Renault, dat nu onder de naam Alpine in de Formule 1 rijdt. Dit jaar is hij de officiële reserverijder van het team. Alpine bracht begin augustus naar buiten dat Piastri volgend jaar voor dat team in de Formule 1 gaat rijden, als vervanger van Fernando Alonso die een dag eerder had aangekondigd over te stappen naar Aston Martin. De Australiër ontkende dat korte tijd later via Twitter. "Het klopt niet, ik heb geen contract getekend voor 2023 bij Alpine. Ik zal volgend jaar niet voor Alpine rijden", meldde hij toen stellig. Het gerucht ging al dat hij naar McLaren zou gaan.

De internationale autosportfederatie FIA liet een onafhankelijke commissie, de zogeheten Contract Recognition Board, naar de zaak kijken. De commissie concludeerde dat Piastri al op 4 juli een rechtsgeldig contract voor 2023 en 2024 had ondertekend bij McLaren. Alpine moet daarom een andere coureur gaan zoeken voor volgend seizoen. De Fransman Pierre Gasly van AlphaTauri zou een belangrijke kandidaat zijn om zijn landgenoot Esteban Ocon te vergezellen bij Alpine.

Lando Norris

Piastri gaat bij McLaren het rijdersduo vormen met de Brit Lando Norris. "Ik heb heel veel zin om in de Formule 1 te debuteren voor zo'n prestigieus team", aldus de Australiër. "Ik ben heel dankbaar voor deze kans. McLaren heeft een lange traditie wat betreft kansen geven aan jonge talenten. Ik kijk ernaar uit om samen met Lando het team naar voren te helpen op de grid."

Alpine meldt in een verklaring de zaak als gesloten te beschouwen. "We zullen te zijner tijd onze coureurs voor 2023 aankondigen. Onze focus ligt nu op de Dutch GP en het scoren van punten in de strijd om de vierde plaats in het WK voor constructeurs."

Meer uit Sport

De Groot pakt EK-zilver op 50 meter school in Nederlands record

SAINT-DENIS (ANP) - Zwemmer Koen de Groot heeft bij de EK zwemmen een zilveren medaille veroverd op de 50 meter schoolslag. De 22-jarige Limburger noteerde 26,62 en scherpte zijn eigen Nederlandse record met zes honderdsten aan. Hij moest alleen de Italiaan Nicolò Martinenghi met een tijd van 26,57 voor zich dulden. Diens landgenoot Simone Cerasuolo finishte eveneens in 26,62.

10 minuten geleden
Hockeyster Jansen geniet van rake strafcorner in eerste WK-duel

AMSTELVEEN (ANP) - De rake strafcorner in de eerste WK-wedstrijd heeft hockeyster Yibbi Jansen een goed gevoel opgeleverd. De strafcornerspecialiste maakte in de openingswedstrijd van Oranje de tweede treffer tegen Chili (2-0-zege). "Dat is toch wel heel lekker. Je traint er een hoop op en als ie er in zo'n vol stadion ingaat, voelt dat heel goed", zei Jansen.

1 uur geleden
Turnster Wevers mist teamfinale EK door lichte fysieke klachten

ZAGREB (ANP) - Turnster Sanne Wevers (34) ontbreekt zondag door 'lichte fysieke klachten' in de teamfinale bij de EK turnen in Zagreb. Turnbond KNGU meldt in een persbericht geen 'onnodig risico' te willen nemen met het oog op de WK in Rotterdam in oktober dit jaar.

1 uur geleden
Bondscoach Ehren: hockeysters hadden zichzelf vaker mogen belonen

AMSTELVEEN (ANP) - Bondscoach Raoul Ehren had zijn hockeysters goed zien spelen in de eerste wedstrijd op het WK in eigen land. De score had volgens hem wel hoger moeten uitvallen. Oranje won in het Wagener Stadion in Amstelveen met 2-0 van Chili.

1 uur geleden
Hockeysters beginnen WK met zege op Chili

AMSTELVEEN (ANP) - De Nederlandse hockeysters zijn het wereldkampioenschap in eigen land begonnen met een zege op Chili. Het team van bondscoach Raoul Ehren won in het Wagener Stadion in Amstelveen met 2-0.

2 uur geleden
Turnster Veerman mist nipt brugmedaille bij EK, Visser laatste

ZAGREB (ANP) - Turnster Sanna Veerman (24) heeft bij de EK in Zagreb nipt naast de medailles gegrepen in de toestelfinale op het onderdeel brug. De Volendamse kwam na een gedegen oefening tot 14,200 punten en werd daarmee vierde.

3 uur geleden
Oosterwegel en Dokter strijden om EK-medaille op zevenkamp

BIRMINGHAM (ANP) - Emma Oosterwegel en Sofie Dokter doen volop mee om de medailles na zes onderdelen op de zevenkamp bij de EK atletiek in Birmingham.

5 uur geleden