Piastri debuteert volgend jaar in Formule 1 bij McLaren
ZANDVOORT (ANP) - De Australische coureur Oscar Piastri debuteert volgend jaar in de Formule 1 bij McLaren. Piastri vervangt bij de Britse renstal zijn landgenoot Daniel Ricciardo, die ruim een week geleden te horen kreeg dat zijn contract aan het einde van dit seizoen wordt ontbonden. De 21-jarige Australiër werd in 2020 kampioen in de Formule 3 en vorig jaar in de Formule 2.
Piastri maakte sinds 2020 deel uit van de opleiding van Renault, dat nu onder de naam Alpine in de Formule 1 rijdt. Dit jaar is hij de officiële reserverijder van het team. Alpine bracht begin augustus naar buiten dat Piastri volgend jaar voor dat team in de Formule 1 gaat rijden, als vervanger van Fernando Alonso die een dag eerder had aangekondigd over te stappen naar Aston Martin. De Australiër ontkende dat korte tijd later via Twitter. "Het klopt niet, ik heb geen contract getekend voor 2023 bij Alpine. Ik zal volgend jaar niet voor Alpine rijden", meldde hij toen stellig. Het gerucht ging al dat hij naar McLaren zou gaan.
De internationale autosportfederatie FIA liet een onafhankelijke commissie, de zogeheten Contract Recognition Board, naar de zaak kijken. De commissie concludeerde dat Piastri al op 4 juli een rechtsgeldig contract voor 2023 en 2024 had ondertekend bij McLaren. Alpine moet daarom een andere coureur gaan zoeken voor volgend seizoen. De Fransman Pierre Gasly van AlphaTauri zou een belangrijke kandidaat zijn om zijn landgenoot Esteban Ocon te vergezellen bij Alpine.
Lando Norris
Piastri gaat bij McLaren het rijdersduo vormen met de Brit Lando Norris. "Ik heb heel veel zin om in de Formule 1 te debuteren voor zo'n prestigieus team", aldus de Australiër. "Ik ben heel dankbaar voor deze kans. McLaren heeft een lange traditie wat betreft kansen geven aan jonge talenten. Ik kijk ernaar uit om samen met Lando het team naar voren te helpen op de grid."
Alpine meldt in een verklaring de zaak als gesloten te beschouwen. "We zullen te zijner tijd onze coureurs voor 2023 aankondigen. Onze focus ligt nu op de Dutch GP en het scoren van punten in de strijd om de vierde plaats in het WK voor constructeurs."
Meer uit Sport
ROUBAIX (ANP) - Marianne Vos gaat zondag van start in Parijs-Roubaix. Dat meldt haar ploeg Visma - Lease a Bike op de eigen site. De 38-jarige renster miste afgelopen zondag de Ronde van Vlaanderen vanwege het overlijden van haar vader. Ook liet ze eerder Milaan-Sanremo schieten toen haar vader ernstig ziek was.
42 minuten geledenBASAURI (ANP) - Axel Laurance heeft de derde etappe van de Ronde van Baskenland gewonnen. De Franse wielrenner van Ineos Grenadiers versloeg Igor Arrieta in een sprintduel, nadat het tweetal was overgebleven uit een kopgroep van dertien renners. Jardi van der Lee was de beste Nederlander op plek 11.
18 uur geledenOEIRAS (ANP) - Nederland heeft op de Billie Jean King Cup een 2-1-nederlaag geleden tegen Hongarije. In het dubbelspel verloren Suzan Lamens en Anouk Koevermans in twee sets van het Hongaarse duo Anna Bondar en Adrienn Nagy (6-4 6-4).
18 uur geledenSCHOTEN (ANP) - Charlotte Kool heeft de Scheldeprijs gewonnen. In het Belgische Schoten sprintte de Nederlandse wielrenster van Fenix-Deceuninck naar de zege voor haar landgenoot Nienke Veenhoven en de Italiaanse Elisa Balsamo. De afgelopen drie jaar werd Kool telkens tweede in de Scheldeprijs, een keer achter Balsamo en twee keer achter Lorena Wiebes.
20 uur geledenMONACO (ANP) - De Russische tennisser Daniil Medvedev is na zijn eerste partij op het tennistoernooi de Monte Carlo Masters uitgeschakeld. In de tweede ronde verloor de mondiale nummer 10 kansloos van de Italiaan Matteo Berrettini, nummer 90 op de wereldranglijst. In nog geen uur was de wedstrijd voorbij: 6-0 6-0.
22 uur geledenHONG KONG (ANP/RTR) - De Chinese zwembond start een onderzoek naar cyberpesten aan het adres van drievoudig olympisch schoonspringkampioene Hongchan Quan (19). Quan heeft aangifte gedaan bij de politie.
23 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Rusland gaat 116 sporters die dit jaar niet konden deelnemen aan de Winterspelen van Milaan-Cortina een geldbedrag geven. De hoogte ervan werd niet bekendgemaakt.
1 dag geleden