Piastri debuteert volgend jaar in Formule 1 bij McLaren
ZANDVOORT (ANP) - De Australische coureur Oscar Piastri debuteert volgend jaar in de Formule 1 bij McLaren. Piastri vervangt bij de Britse renstal zijn landgenoot Daniel Ricciardo, die ruim een week geleden te horen kreeg dat zijn contract aan het einde van dit seizoen wordt ontbonden. De 21-jarige Australiër werd in 2020 kampioen in de Formule 3 en vorig jaar in de Formule 2.
Piastri maakte sinds 2020 deel uit van de opleiding van Renault, dat nu onder de naam Alpine in de Formule 1 rijdt. Dit jaar is hij de officiële reserverijder van het team. Alpine bracht begin augustus naar buiten dat Piastri volgend jaar voor dat team in de Formule 1 gaat rijden, als vervanger van Fernando Alonso die een dag eerder had aangekondigd over te stappen naar Aston Martin. De Australiër ontkende dat korte tijd later via Twitter. "Het klopt niet, ik heb geen contract getekend voor 2023 bij Alpine. Ik zal volgend jaar niet voor Alpine rijden", meldde hij toen stellig. Het gerucht ging al dat hij naar McLaren zou gaan.
De internationale autosportfederatie FIA liet een onafhankelijke commissie, de zogeheten Contract Recognition Board, naar de zaak kijken. De commissie concludeerde dat Piastri al op 4 juli een rechtsgeldig contract voor 2023 en 2024 had ondertekend bij McLaren. Alpine moet daarom een andere coureur gaan zoeken voor volgend seizoen. De Fransman Pierre Gasly van AlphaTauri zou een belangrijke kandidaat zijn om zijn landgenoot Esteban Ocon te vergezellen bij Alpine.
Lando Norris
Piastri gaat bij McLaren het rijdersduo vormen met de Brit Lando Norris. "Ik heb heel veel zin om in de Formule 1 te debuteren voor zo'n prestigieus team", aldus de Australiër. "Ik ben heel dankbaar voor deze kans. McLaren heeft een lange traditie wat betreft kansen geven aan jonge talenten. Ik kijk ernaar uit om samen met Lando het team naar voren te helpen op de grid."
Alpine meldt in een verklaring de zaak als gesloten te beschouwen. "We zullen te zijner tijd onze coureurs voor 2023 aankondigen. Onze focus ligt nu op de Dutch GP en het scoren van punten in de strijd om de vierde plaats in het WK voor constructeurs."
Meer uit Sport
MEXICO-STAD (ANP) - De kersverse wereldkampioen Kimi Antonelli rijdt volgend jaar niet met startnummer 1 in de Formule 1, maar houdt vast aan zijn vertrouwde startnummer 12. Dat maakte de jonge Italiaan duidelijk na het behalen van de titel in de Grote Prijs van Mexico-Stad. "Ik ben bijgelovig en 1 is nooit een gelukkig getal voor mij geweest. Alle keren dat ik het heb gedragen, ging het extreem slecht", aldus de 20-jarige Italiaan, de jongste wereldkampioen ooit in de Formule 1.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - ADO Den Haag heeft hoofdtrainer Robin Peter ontslagen. Dat heeft de nummer 17 van de Eredivisie maandag bekendgemaakt. Aanleiding zijn volgens de club "de tegenvallende sportieve resultaten". De 39-jarige Duitser was sinds de zomer van 2025 in dienst bij de club.
8 uur geledenMEXICO-STAD (ANP) - Max Verstappen is door zijn overwinning in de Grote Prijs van Mexico-Stad van de vierde naar de tweede plaats geklommen in het kampioenschap. Dat is ook het maximaal haalbare voor de viervoudig wereldkampioen van Red Bull, want de 20-jarige Italiaan Kimi Antonelli verzekerde zich als jongste ooit al van de wereldtitel in de Formule 1. De coureur van Mercedes finishte als derde in Mexico en scoorde daarmee zoveel punten, dat hij in de resterende vier grands prix van dit seizoen niet meer te achterhalen is.
16 uur geledenMEXICO-STAD (ANP) - Kimi Antonelli huilde van geluk toen hij als derde over de finish reed tijdens de Grote Prijs van Mexico-Stad en zich met die positie als jongste ooit verzekerde van de wereldtitel in de Formule 1. "Ik heb het gedaan, ik heb er geen woorden voor. Dit moet ik even verwerken", zei de 20-jarige Italiaan van Mercedes tijdens het interview op de baan.
16 uur geledenMEXICO-STAD (ANP) - Kimi Antonelli huilde van geluk toen hij als derde over de finish reed tijdens de Grote Prijs van Mexico-Stad en zich met die positie als jongste ooit verzekerde van de wereldtitel in de Formule 1. "Ik heb het gedaan, ik heb er geen woorden voor. Dit moet ik even verwerken", zei de 20-jarige Italiaan van Mercedes tijdens het interview op de baan.
18 uur geledenMEXICO-STAD (ANP) - Kimi Antonelli mag zich de jongste wereldkampioen in de Formule 1 noemen. De Italiaan van Mercedes veroverde bij de Grote Prijs van Mexico op een leeftijd van 20 jaar en 68 dagen de wereldtitel in de koningsklasse van de autosport. Hij is de 36e wereldkampioen sinds het begin van de Formule 1 in 1950.
19 uur geledenMEXICO-STAD (ANP) - Kimi Antonelli is de derde Italiaanse wereldkampioen in de Formule 1. Zijn twee voorgangers zijn Nino Farina en Alberto Ascari, die furore maakten in de beginjaren van de koningsklasse van de autosport. Farina was in 1950 de allereerste wereldkampioen, Ascari veroverde twee titels: in 1952 en 1953. Antonelli is dus 73 jaar na Ascari de derde Italiaanse wereldkampioen.
19 uur geleden