Piano van Freddie Mercury voor bijna 2 miljoen euro geveild
LONDEN (ANP/AFP) - De piano waar Freddie Mercury grote hits als Bohemian Rhapsody op heeft gecomponeerd, is tijdens een veiling voor 1,7 miljoen pond (bijna 2 miljoen euro) onder de hamer gegaan. Veilinghuis Sotheby's verkoopt sinds woensdag meer dan duizend items van de in 1991 overleden zanger van Queen.
De Yamaha-piano in kwestie werd door Mercury in 1975 gekocht en gebruikt om bijna al zijn grootste hits mee te componeren. De verwachting was dat het muziekinstrument tussen de 2 en 3 miljoen pond zou opleveren. Het was een van de topstukken van de veiling.
Naast de piano werd onder meer ook de handgeschreven tekst van Bohemian Rhapsody geveild. De vijftien kantjes, waarop met zowel potlood als balpen is geschreven, verwisselden voor een bedrag van 1,3 miljoen pond van eigenaar. Verder werden er ook sieraden, kunstwerken en kledingstukken van Mercury verkocht.
De veiling werd met behulp van Mary Austin, de oude vriendin van de zanger, opgezet. Voorafgaand aan de verkoop, werden de items in Londen tentoongesteld op een speciale expositie die gratis voor het publiek te bezoeken was. Ruim 130.000 mensen kwamen hier op af, meldde de organisatie maandag.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP/RTR) - De reparatie van de schade aan de lanceerbasis van het ruimtevaartbedrijf Blue Origin door de ontplofte raket zal volgens NASA-topman Jared Isaacman waarschijnlijk lange tijd gaan duren. Mogelijk is de raketbasis pas in 2028 weer volledig hersteld, aldus Isaacman in een interview met zakenzender CNBC.
1 uur geledenKYIV (ANP/AFP/RTR) - Bij zware aanvallen op verschillende delen van Oekraïne zijn in de nacht van maandag op dinsdag zeker negen mensen om het leven gekomen. Tientallen anderen raakten gewond. Onder meer hoofdstad Kyiv werd getroffen door een reeks luchtaanvallen. Mogelijk liggen er nog slachtoffers onder het puin van ingestorte gebouwen.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - Op verschillende Belgische luchthavens zijn vluchten dinsdagochtend vertraagd door een "spontane" staking bij luchtverkeersleider Skeyes. Op Brussels Airport zullen zo'n 25 vluchten later vertrekken dan gepland, in Luik gaat het om zo'n twintig vluchten, melden woordvoerders van de luchthavens. Of vroege vakantievluchten vanuit Charleroi ook vertraging oplopen, is niet duidelijk.
5 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft Donald Trump verteld dat Israël Beiroet alsnog zal aanvallen als Hezbollah zijn aanvallen tegen Israël niet staakt. Hij reageert daarmee op de aankondiging van Trump dat Israël geen troepen stuurt naar de Libanese hoofdstad en dat Hezbollah de aanvallen op Israël staakt.
11 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Het Europees Parlement, de EU-lidstaten en de Europese Commissie zijn het eens geworden over de terugkeerregeling voor afgewezen asielzoekers. Eerder werden de drie EU-instituten het niet eens over wanneer de regeling precies van kracht zou zijn. Ze hebben nu een voorlopig akkoord voor een compromis hierover.
12 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Donald Trump heeft gebeld met de Israëlische premier Benjamin Netanyahu en met afgevaardigden van Hezbollah, schrijft hij op Truth Social. Hij zegt dat er geen Israëlische troepen naar Beiroet gaan en dat Hezbollah heeft ingestemd om geen aanvallen op Israël uit te voeren.
14 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse Revolutionaire Garde dreigt "nieuwe fronten" te openen vanwege het Israëlische offensief in Libanon. "Iran beschouwt het overschrijden van de rode lijnen in Libanon en Gaza als een directe oorlogsverklaring", citeert de Iraanse staatstelevisie uit een verklaring.
14 uur geleden