
Piano van Freddie Mercury voor bijna 2 miljoen euro geveild
LONDEN (ANP/AFP) - De piano waar Freddie Mercury grote hits als Bohemian Rhapsody op heeft gecomponeerd, is tijdens een veiling voor 1,7 miljoen pond (bijna 2 miljoen euro) onder de hamer gegaan. Veilinghuis Sotheby's verkoopt sinds woensdag meer dan duizend items van de in 1991 overleden zanger van Queen.
De Yamaha-piano in kwestie werd door Mercury in 1975 gekocht en gebruikt om bijna al zijn grootste hits mee te componeren. De verwachting was dat het muziekinstrument tussen de 2 en 3 miljoen pond zou opleveren. Het was een van de topstukken van de veiling.
Naast de piano werd onder meer ook de handgeschreven tekst van Bohemian Rhapsody geveild. De vijftien kantjes, waarop met zowel potlood als balpen is geschreven, verwisselden voor een bedrag van 1,3 miljoen pond van eigenaar. Verder werden er ook sieraden, kunstwerken en kledingstukken van Mercury verkocht.
De veiling werd met behulp van Mary Austin, de oude vriendin van de zanger, opgezet. Voorafgaand aan de verkoop, werden de items in Londen tentoongesteld op een speciale expositie die gratis voor het publiek te bezoeken was. Ruim 130.000 mensen kwamen hier op af, meldde de organisatie maandag.
Meer uit Buitenland
MOSKOU (ANP) - Rusland stapt naar het Internationaal Gerechtshof (ICJ) om het oordeel van de Raad van de Internationale Burgerluchtvaart Organisatie (ICAO) over MH17 aan te vechten, meldt staatspersbureau TASS op basis van het ministerie van Buitenlandse Zaken. De raad concludeerde in mei dat Rusland daar schuldig aan is.
3 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP/DPA) - De Verenigde Staten hebben in de Veiligheidsraad van de Verenigde Naties opnieuw een oproep voor een wapenstilstand tegengehouden. Als de VS tegen zo'n resolutie stemmen, kan de raad die niet aannemen. Alle andere leden waren wel voor.
3 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gesuggereerd dat zenders misschien hun uitzendlicentie moeten verliezen als ze te veel kritiek op hem hebben. Trump zei dat aan boord van het vliegtuig na zijn staatsbezoek aan het Verenigd Koninkrijk.
4 uur geledenPHOENIX (ANP/AFP) - De weduwe van Charlie Kirk neemt de leiding over van Turning Point USA, de organisatie die hij heeft opgericht. De organisatie meldt op sociale media dat Kirk had gezegd dat hij wilde dat Erika Kirk de leiding zou overnemen als hij er niet meer zou zijn.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Het is de EU-lidstaten niet gelukt om harde afspraken te maken hoeveel uitstoot ze precies gaan terugdringen per 2035, wat belangrijk is voor de aankomende VN-klimaattop in Braziliƫ. Wel hebben EU-landen een zogeheten intentieverklaring ondertekend, meldt de Deense minister Lars Aagaard na overleg van de EU-klimaatministers. Er is afgesproken dat de EU in 2035 tussen de 66,3 en 72,5 procent minder uitstoot, staat in de verklaring.
5 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Ruim 500.000 demonstranten zijn in Frankrijk donderdag de straat opgegaan uit protest tegen de voorgenomen bezuinigingen, schatten de autoriteiten. In Parijs ging het om circa 55.000 mensen. Vakbond CGT spreekt zelfs van ruim 1 miljoen deelnemers. Door het hele land waren er opstootjes.
5 uur geledenAYLESBURY (ANP) - De doodgeschoten rechts-conservatieve activist Charlie Kirk had president van de Verenigde Staten kunnen worden, zegt president Donald Trump. Dat heeft hij Kirk naar eigen zeggen voorgehouden.
6 uur geleden