Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Photoshop-maker Adobe onderuit op Wall Street na resultaten

Photoshop-maker Adobe onderuit op Wall Street na resultaten

NEW YORK (ANP) - Adobe ging donderdag 11,7 procent onderuit op de aandelenbeurzen in New York. De Amerikaanse softwarefabrikant behaalde in het laatste kwartaal van zijn boekjaar meer omzet en winst dan verwacht. Volgens topman Shantanu Narayen realiseerde het bedrijf daarmee in het afgelopen boekjaar een recordomzet, mede dankzij de sterke groei van zijn cloudactiviteiten en de toepassingen op het gebied van kunstmatige intelligentie (AI). De Photoshop-maker gaf echter een teleurstellende omzetverwachting af voor het nieuwe boekjaar.

De algehele stemming op Wall Street was voorzichtig, na de sterke koerswinsten in de Amerikaanse techsector een dag eerder. De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening van de markt een fractie hoger op 44.155 punten en de brede S&P 500-index daalde 0,3 procent op 6068 punten. De Nasdaq zakte 0,5 procent tot 19.964 punten. De techgraadmeter won een dag eerder 1,8 procent en kwam voor het eerst in de geschiedenis boven de 20.000 punten uit.

Beleggers verwerkten daarnaast nieuwe gegevens over de Amerikaanse arbeidsmarkt. Zo vielen de aanvragen voor werkloosheidsuitkeringen hoger uit dan verwacht. Daarnaast bleek dat de prijzen die Amerikaanse fabrikanten voor hun producten vragen in november met 3 procent zijn gestegen. Dat was meer dan verwacht. De producentenprijzen kunnen invloed hebben op de inflatie omdat ze worden doorberekend aan afnemers. Bij sterk stijgende afzetprijzen kan de inflatie toenemen, terwijl die bij dalende prijzen wordt afgeremd.

Topfavoriet

Woensdag werd al bekendgemaakt dat de Amerikaanse inflatie in november conform verwachting is uitgekomen op 2,7 procent. Dat verstevigde de verwachting dat de Amerikaanse centrale bank volgende week de rente verder gaat verlagen. In de eurozone schroefde de Europese Centrale Bank (ECB) donderdag de rente voor de vierde keer dit jaar met een kwart procentpunt terug.

Amazon verloor 0,4 procent. De kenners van investeringsbank TD Cowen bestempelden het webwinkelconcern als hun topfavoriet voor 2025. Het aandeel Amazon steeg een dag eerder ruim 2 procent tot een nieuw recordniveau. Ook Google-eigenaar Alphabet tikte woensdag de hoogste koers ooit aan. Dat aandeel daalde nu echter 0,5 procent. De fabrikant van elektrische auto's Tesla zakte 1,5 procent, na een koerswinst van bijna 6 procent een dag eerder.

Meer uit Financieel

AEX-index verliest flink na heffingsdreiging Trump over Groenland

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is maandag flink lager gesloten. Beleggers reageerden geschrokken op de dreiging van de Amerikaanse president Donald Trump om per 1 februari een extra importheffing van 10 procent op te leggen aan landen die militairen naar Groenland hebben gestuurd, waaronder Nederland. Ook wil Trump de heffing op 1 juni verhogen naar 25 procent als een deal over Groenland uitblijft.

9 minuten geleden
Bessent noemt mogelijke tegenheffingen Europa onverstandig

DAVOS (ANP/AFP) - De Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent noemt eventuele tegenheffingen van Europese landen "heel onverstandig". De Duitse vicekanselier Lars Klingbeil pleitte voor tegenmaatregelen als reactie op de aangekondigde 10 procent-heffing van Donald Trump om Groenland.

34 minuten geleden
Duitsland voert subsidie voor elektrische auto's weer in

BERLIJN (ANP/AFP) - Duitsland voert weer subsidies in voor de aankoop van elektrische auto's. Het moet de verkoop van de voertuigen aanjagen, na een flinke daling na de afschaffing ervan in 2023. Tot 2029 trekt Berlijn er 3 miljard euro voor uit, goed voor aankoopondersteuning bij 800.000 auto's.

1 uur geleden
WOZ-bureau past website aan na klachten van consumenten bij ACM

DEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) heeft WOZ-bezwaarbureau Eerlijke WOZ zijn website laten aanpassen. De toezichthouder kreeg meldingen van consumenten over onduidelijke informatie.

1 uur geleden
OM eist half miljoen boete van dochterbedrijven VolkerWessels

ZWOLLE (ANP) - Het Openbaar Ministerie (OM) eist een geldboete van 525.000 euro van twee dochterbedrijven van bouwconcern VolkerWessels. De twee bedrijven zouden de toenmalige infrastructuurminister op Sint Maarten hebben omgekocht in de periode 2009 tot 2014, in ruil voor de gunning van de opdracht voor de bouw van een brug op het Caribische eiland.

2 uur geleden
Geldboetes voor oud-managers VolkerWessels-dochters

ZWOLLE (ANP) - Twee oud-managers van dochterbedrijven van VolkerWessels hebben vorig jaar een strafbeschikking geaccepteerd van het Openbaar Ministerie (OM), in de vorm van geldboetes. Dat werd maandag duidelijk in de rechtbank van Zwolle tijdens de behandeling van een corruptiezaak die draait om de vermeende omkoping van een minister op Sint Maarten.

3 uur geleden
Merz: importheffingen Trump schadelijk voor VS en EU

BERLIJN (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De importheffingen die de Amerikaanse president Donald Trump wil opleggen aan een aantal Europese landen vanwege het conflict rond Groenland zijn schadelijk voor zowel de Verenigde Staten als de Europese Unie. Dat heeft de Duitse bondskanselier Friedrich Merz gezegd. Ook zorgen heffingen voor schade aan de transatlantische relaties, aldus Merz.

3 uur geleden