Photoshop-maker Adobe onderuit op Wall Street na resultaten
NEW YORK (ANP) - Adobe ging donderdag 11,7 procent onderuit op de aandelenbeurzen in New York. De Amerikaanse softwarefabrikant behaalde in het laatste kwartaal van zijn boekjaar meer omzet en winst dan verwacht. Volgens topman Shantanu Narayen realiseerde het bedrijf daarmee in het afgelopen boekjaar een recordomzet, mede dankzij de sterke groei van zijn cloudactiviteiten en de toepassingen op het gebied van kunstmatige intelligentie (AI). De Photoshop-maker gaf echter een teleurstellende omzetverwachting af voor het nieuwe boekjaar.
De algehele stemming op Wall Street was voorzichtig, na de sterke koerswinsten in de Amerikaanse techsector een dag eerder. De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening van de markt een fractie hoger op 44.155 punten en de brede S&P 500-index daalde 0,3 procent op 6068 punten. De Nasdaq zakte 0,5 procent tot 19.964 punten. De techgraadmeter won een dag eerder 1,8 procent en kwam voor het eerst in de geschiedenis boven de 20.000 punten uit.
Beleggers verwerkten daarnaast nieuwe gegevens over de Amerikaanse arbeidsmarkt. Zo vielen de aanvragen voor werkloosheidsuitkeringen hoger uit dan verwacht. Daarnaast bleek dat de prijzen die Amerikaanse fabrikanten voor hun producten vragen in november met 3 procent zijn gestegen. Dat was meer dan verwacht. De producentenprijzen kunnen invloed hebben op de inflatie omdat ze worden doorberekend aan afnemers. Bij sterk stijgende afzetprijzen kan de inflatie toenemen, terwijl die bij dalende prijzen wordt afgeremd.
Topfavoriet
Woensdag werd al bekendgemaakt dat de Amerikaanse inflatie in november conform verwachting is uitgekomen op 2,7 procent. Dat verstevigde de verwachting dat de Amerikaanse centrale bank volgende week de rente verder gaat verlagen. In de eurozone schroefde de Europese Centrale Bank (ECB) donderdag de rente voor de vierde keer dit jaar met een kwart procentpunt terug.
Amazon verloor 0,4 procent. De kenners van investeringsbank TD Cowen bestempelden het webwinkelconcern als hun topfavoriet voor 2025. Het aandeel Amazon steeg een dag eerder ruim 2 procent tot een nieuw recordniveau. Ook Google-eigenaar Alphabet tikte woensdag de hoogste koers ooit aan. Dat aandeel daalde nu echter 0,5 procent. De fabrikant van elektrische auto's Tesla zakte 1,5 procent, na een koerswinst van bijna 6 procent een dag eerder.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - De Inspectie Leefomgeving en Transport (ILT) legt een dwangsom op aan Tata Steel. De staalfabrikant moet een specifieke soort staalslak voortaan als gevaarlijk classificeren, waarschuwt de inspectie.
5 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Zeker vijf tankers die onderweg waren naar Rotterdam, hebben na de sluiting van de Straat van Hormuz hun koers verlegd naar Azië. Dat meldt Havenbedrijf Rotterdam. De schepen konden hun olie daar op dat moment voor hogere prijzen verkopen.
12 minuten geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De waarde van bitcoin wordt nauwelijks geraakt door de oorlog in het Midden-Oosten. Waar de traditioneel veilige belegging van goud bijvoorbeeld fors in waarde zakte sinds eind februari, steeg de koers van de bitcoin flink in dezelfde periode.
47 minuten geledenVELDHOVEN (ANP) - ASML is van plan met andere Europese technologiebedrijven te lobbyen voor een sterkere techsector in de Europese Unie. Volgens de top van de chipmachinemaker is het een "enorme rode vlag" dat slechts 1 procent van alle apparatuur die ASML verkoopt naar Europese klanten gaat.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Commissie gaat de productie, export, import en voorraden van brandstoffen in de Europese Unie nauwer in de gaten houden. Daarvoor wordt een nieuw zogenoemd brandstofobservatorium opgericht. Dat maakte het dagelijks EU-bestuur woensdag bekend bij de presentatie van een reeks maatregelen om de impact van de Iranoorlog voor de energiemarkten in de regio te beperken.
2 uur geledenKAATSHEUVEL (ANP) - De Efteling heeft vorig jaar bijna 5 miljoen unieke bezoekers verwelkomd. Dat zijn er iets meer dan een jaar eerder. Dat meldt de Efteling in het jaarverslag over 2025.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De haven van Rotterdam heeft in het eerste kwartaal van dit jaar nog weinig last gehad van de oorlog in het Midden-Oosten. De goederenoverslag daalde licht, met 0,7 procent tot 103 miljoen ton, maar de overslag van onder meer ruwe olie, minerale olie, lng en containers nam toe.
2 uur geleden