Philipsen sprint naar tweede ritzege in Ronde van Spanje
ZARAGOZA (ANP) - Jasper Philipsen heeft opnieuw een etappe in de Ronde van Spanje gewonnen. De Belg van Alpecin-Deceuninck was na 163,5 kilometer in Zaragoza de snelste in de massasprint. Philipsen schreef een week eerder de openingsetappe al op zijn naam.
De Italiaan Elia Viviani eindigde achter Philipsen als tweede en de Brit Ethan Vernon werd derde.
Voor Philipsen is het zijn vijfde zege van het seizoen. Hij won eerder ook de eerste etappe in de Tour de France en pakte daar de gele leiderstrui. Door een val moest hij toen in de derde etappe opgeven.
Lead-out
De zege kwam niet vanzelf tot stand, zei Philipsen na afloop. "Ik verloor het wiel van mijn ploeggenoten. Ze zorgden opnieuw voor een ongelooflijke 'lead-out', maar ik zat er niet meer. Ik probeerde met hen te communiceren, maar dat is moeilijk in de laatste kilometer." Toch bleef Philipsen Viviani voor. "Mijn benen waren van beton. Ik slaagde er maar net in om te winnen. Daar ben ik erg blij mee."
De Noor Torstein Traeen verdedigde de leiding in het algemeen klassement en draagt nog steeds de rode trui. Topfavoriet Jonas Vingegaard finishte in de achtste etappe in het peloton. In het algemeen klassement staat de tweevoudig Tourwinnaar uit Denemarken nog steeds 2.33 minuten achter Traeen. De Portugees João Almeida is derde, met een achterstand van 2.41 minuten.
De negende etappe van de Ronde van Spanje gaat zondag van Alfaro naar het skigebied van Valdezcaray. Het is een rit van 195,5 kilometer lang met een vrij vlakke aanloop richting de slotklim, die 13,2 kilometer lang is met een stijgingspercentage van gemiddeld 5 procent. Maandag volgt een rustdag. De drie weken durende rittenkoers eindigt op 14 september in de hoofdstad Madrid.
Meer uit Sport
MINNEAPOLIS (ANP) - De basketbalwedstrijd in de Amerikaanse competitie NBA tussen Minnesota Timberwolves en Golden State Warriors is uitgesteld vanwege de veiligheidssituatie in Minneapolis. Eerder op de dag werd in Minneapolis een man doodgeschoten door een agent van de US Border Patrol, de Amerikaanse grenspolitie.
2 uur geledenHERNING (ANP) - De handballers van Frankrijk hebben het recordaantal doelpunten op een EK geëvenaard. De Fransen wonnen in het Deense Herning tegen Portugal hun tweede wedstrijd in de hoofdronde van het evenement met 46-38.
5 uur geledenINZELL (ANP) - De Noor Sander Eitrem heeft twee weken voor de Olympische Spelen als eerste schaatser de 5000 meter onder de 6 minuten gereden. Bij de wereldbekerwedstrijden in Inzell dook de 23-jarige Eitrem met 5.58,52 onder het wereldrecord van de Fransman Timothy Loubineaud van 6.00,23.
7 uur geledenINZELL (ANP) - Schaatsster Joy Beune heeft twee weken voor de Olympische Spelen in Milaan de zege op de 3000 meter moeten laten aan de Noorse Ragne Wiklund. De regerend wereldkampioene werd met 3.56,96 tweede. Wiklund won in een nieuw baanrecord van 3.54,74. Valérie Maltais uit Canada werd met 3.59,92 derde.
8 uur geledenMAASMECHELEN (ANP) - Mathieu van der Poel heeft op indrukwekkende wijze ook zijn elfde veldrit van het seizoen gewonnen. De 31-jarige wereldkampioen van Alpecin-Premier Tech was de snelste in de wereldbekerwedstrijd in Maasmechelen. De leider in het klassement evenaarde met zijn vijftigste zege in de wereldbeker het recordaantal overwinningen van de Belg Sven Nys.
9 uur geledenINZELL (ANP) - Joep Wennemars is bij de wereldbekerwedstrijden schaatsen in Inzell als derde geëindigd op de 1000 meter. De regerend wereldkampioen op de kilometer moest met 1.07,23 zijn meerdere erkennen in de Amerikaan Jordan Stolz. Die won in een nieuw baanrecord van 1.06,83 en schreef na de klassementen op de 500 en 1500 meter het derde wereldbekerklassement op zijn naam.
9 uur geledenINZELL (ANP) - Jutta Leerdam heeft bij de wereldbekerwedstrijden in Inzell de laatste 1000 meter voorafgaand aan de Olympische Spelen gewonnen. De 27-jarige Zuid-Hollandse versloeg landgenote Femke Kok in een baanrecord van 1.12,74. Kok werd met 1.13,67 derde, nog achter de Japanse Miho Takagi (1.13,43).
10 uur geleden