Philipsen raakt tweede plaats in Touretappe kwijt wegens hinderen
DIJON (ANP/BELGA) - Niet Jasper Philipsen maar Biniam Girmay is als tweede achter ritwinnaar Dylan Groenewegen geklasseerd in de zesde etappe van de Tour de France. De Belg van Alpecin-Deceuninck, die als tweede de finish passeerde, is door de jury teruggezet in de rituitslag om onreglementair sprinten. De Colombiaan Fernando Gaviria klom door het besluit naar de derde plaats.
Philipsen maakte in volle sprint een manoeuvre waarmee hij vooral zijn landgenoot Wout van Aert hinderde. Hij moet ook zijn behaalde punten voor het sprintklassement inleveren.
Naast Philipsen werden ook Mark Cavendish en zijn Kazachse ploegmaat Aleksej Loetsenko (Astana) bestraft. Dat gebeurde na het opvallende stayeren door vooral Cavendish, winnaar van de etappe van woensdag. Hij kreeg tijdens de rit materiaalpech en stayerde tijdens zijn terugkeer met Loetsenko achter hun volgwagen.
Na afloop werd zowel Cavendish als Loetsenko bestraft met vijftien minpunten in de UCI-ranking, tien minpunten voor het puntenklassement van de Tour en een boete van tweehonderd Zwitserse frank (oftewel 205 euro). De Brit kreeg daarbovenop 40 seconden tijdstraf, Loetsenko 20 seconden.
Meer uit Sport
LONDEN (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is acht plaatsen gezakt op de wereldranglijst. De 25-jarige Nederlander bezet nu de 99e plaats.
1 uur geledenMIAMI (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft voor de tweede keer het masterstoernooi van Miami gewonnen. De 24-jarige nummer 2 van de wereld versloeg in de strijd om de titel de verrassende finalist Jiri Lehecka, de Tsjechische nummer 22 van de wereld: 6-4 6-4. Sinner won zijn derde masterstoernooi op rij, iets wat alleen Novak Djokovic en Rafael Nadal eerder deden.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Amnesty International waarschuwt dat het WK voetbal van 2026 "ernstige mensenrechtenrisico's" met zich meebrengt. Het toernooi vindt van 11 juni tot en met 19 juli plaats in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Het Nederlands elftal is een van de 48 deelnemers.
10 uur geledenAUSTIN (ANP) - Moto2-coureur Collin Veijer is tijdens de Grote Prijs van de Verenigde Staten twee keer gecrasht. Eerst ging het in de eerste ronde mis voor een grote groep, onder wie de 21-jarige Staphorster. Daarop volgde na enige tijd een herstart, waarna Veijer in de vierde ronde opnieuw onderuit schoof en de race definitief moest staken.
14 uur geledenAUSTIN (ANP) - De race in de Moto2 van de Grote Prijs van de Verenigde Staten is gestaakt na een grote valpartij. Meteen in de eerste bocht op het Circuit of the Americas gingen de Amerikaan Joe Roberts en Daniel Holgado onderuit. Enkele bochten verder schoten nog eens zeven coureurs, onder wie Collin Veijer, onderuit na een mislukte remactie van een van de coureurs. Daarop besloot de wedstrijdleiding tot een rode vlag.
15 uur geledenFRAUENFELD (ANP) - Motorcrosser Jeffrey Herlings is bij de Grote Prijs van Zwitserland verder achterop geraakt op zijn concurrent Lucas Coenen uit België. Beide coureurs finishten door motorpech niet in de eerste manche in het Zwitserse Frauenfeld, maar Coenen won de tweede manche, waarin Herlings derde werd.
16 uur geledenARNHEM (ANP) - Een meerderheid van de topsporters ervaart stress door de onzekerheid over hun inkomen. Bij drie op de tien heeft dat een negatief effect op hun prestaties, melden de NOC*NSF Atletencommissie en NL Sporter op basis van een enquête onder ruim een kwart van de sporters met een topsportstatus (189 van de 709). De sportersorganisaties vragen om een stabieler inkomen waarbij minder wordt gekeken naar één of twee specifieke prestaties.
16 uur geleden