Philipsen maakt 'droom van elke sprinter' waar
PARIJS (ANP) - Jasper Philipsen zag zondag in de slotetappe van de Tour de France een droom werkelijkheid worden. De sprinter van Alpecin-Deceuninck boekte zijn tweede ritzege. Na zijn winst in Carcassonne was de Belg nu de beste op de Champs-Élysées. "Hier winnen is de droom van elke sprinter", zei hij. "Ik ben supertrots en dankbaar."
Philipsen (24) hield Dylan Groenewegen en de Noor Alexander Kristoff achter zich. Groenewegen, de winnaar van de derde etappe, kwam vroeg op kop. "Het verliep ideaal voor mij. Ik zat in een goede positie achter Groenewegen, die vroeg op kop kwam. Ik kon lang in zijn wiel blijven", keek Philipsen terug op zijn machtige sprint.
Na een lange aanloop, met diverse 'champagnemomenten', begon de strijd bij het binnenrijden van het lokale circuit op 56 kilometer voor de finish. Soms reden een paar renners even voor het peloton uit. Een vijftal met de Duitser Maximilian Schachmann kreeg 20 seconden. Met uiteindelijk alleen nog zijn landgenoot Jonas Rutsch strandde de poging kort voor het eindigen van de voorlaatste ronde.
Verrassend genoeg probeerde Tadej Pogacar het ook nog, maar de ploegen van de sprinters lieten de Sloveen niet gaan. Daarna was het aan de snelle mannen zelf en pakte Philipsen zijn tweede ritzege. "Het zal even tijd kosten om dit te beseffen. Dit is de kers op de taart. Het kan niet beter."
Meer uit Sport
LA MOLINA/COLL DE PAL (ANP) - Jonas Vingegaard (29) heeft de vijfde etappe van de Ronde van Catalonië gewonnen. De Deense kopman van Visma - Lease a Bike kwam op de Coll de Pal in zijn eentje als eerste over de streep. Vingegaard nam de leiding in het klassement over van de Fransman Dorian Godon (Ineos Grenadiers).
50 minuten geledenWASHINGTON (ANP/DPA) - President Donald Trump van de Verenigde Staten heeft het Internationaal Olympisch Comité (IOC) gefeliciteerd met de beslissing van donderdag om transgender vrouwen uit te sluiten van deelname in de vrouwencategorie bij de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles. Alleen biologisch vrouwelijke atleten, van wie het geslacht wordt vastgesteld door middel van een eenmalige genetische screeningstest, komen in aanmerking om deel te nemen.
4 uur geledenCINCINNATI (ANP) - Oranje-international Ceddanne Rafaela is het nieuwe MLB-seizoen met de honkballers van Boston Red Sox begonnen met een overwinning bij Cincinnati Reds. De negenvoudig kampioen was in Ohio met 3-0 te sterk voor de thuisploeg.
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - Nederland organiseert het EK hockey voor mannen en vrouwen in 2029. Dat maakte de Nederlandse hockeybond (KNHB) vrijdag bekend. Het evenement vindt plaats in het Wagener Stadion in Amstelveen.
5 uur geledenMIAMI (ANP) - Titelverdediger Aryna Sabalenka heeft zich ten koste van Elena Rybakina geplaatst voor de finale van het tennistoernooi van Miami. De Belarussische nummer 1 van de wereldranglijst was met 6-4 6-3 te sterk voor de mondiale nummer 2 uit Kazachstan.
7 uur geledenSUZUKA (ANP) - Max Verstappen heeft de tiende tijd gereden bij de tweede vrije training voor de Grote Prijs van Japan. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull klokte 1.31,509. De Australiër Oscar Piastri reed in zijn McLaren met 1.30,133 de snelste tijd in Suzuka.
9 uur geledenWARSCHAU (ANP) - Polen of Zweden wordt op 20 juni de tegenstander van Oranje in de tweede groepswedstrijd op het WK voetbal. De twee landen wisten donderdagavond hun halve finales in de play-offs voor WK-deelname te winnen en strijden dinsdag in Zweden om een plek in de groep van Nederland.
13 uur geleden