Philipsen blijft Jakobsen net voor in Baloise Belgium Tour
SCHERPENHEUVEL (ANP) - Jasper Philipsen heeft de eerste etappe van de Baloise Belgium Tour gewonnen. De 25-jarige Belgische wielrenner van Alpecin-Deceuninck bleef in de sprint de Nederlander Fabio Jakobsen net voor. Mathieu van der Poel, vermoedelijk de renner die het meeste initiatief toonde, staat mede op basis van bonificatieseconden achter ploeggenoot Philipsen op de tweede plaats in het klassement.
De rit ging over zo'n 170 kilometer, met start en finish in Scherpenheuvel.
"Het was een dag die zich leende voor aanvallen", zei Philipsen. "We hebben dat in eerste instantie geprobeerd met Mathieu. Helaas kon hij zijn ontsnapping net niet tot het einde volhouden. Gelukkig hadden we als ploeg meerdere mogelijkheden en heb ik het kunnen afmaken. Dat geeft een goed gevoel. Ik woon in de buurt. Onderweg heb ik veel steun van de fans gevoeld."
Ontsnapping
Philipsen won eerder dit seizoen de derde en de zevende etappe van Tirreno-Adriatico, Classic Brugge-De Panne, Scheldeprijs en de Elfstedenronde in Brugge.
Lange tijd had een kopgroep van een tiental renners het initiatief gehad. Daarin bevonden zich onder andere Van der Poel, Ramon Sinkeldam en Cees Bol. De laatste vier overblijvers van de ontsnapping, onder wie Van der Poel, werden op een kleine 3 kilometer van de finish achterhaald. Van der Poel eindigde als zesde in de etappe.
Meer uit Sport
PARIJS (ANP/AFP) - De Franse presentatrice France Pierron is de komende weken niet meer te zien in het sportprogramma L'Équipe de Choc. Volgens de Franse krant Le Parisien moet ze ook op gesprek komen bij personeelszaken na haar opmerkingen over de Belgische voetballer Jérémy Doku in een tv-uitzending eerder deze maand.
2 uur geledenLAUSANNE (ANP) - Het uitvoerend comité van het IOC heeft ijsstadion Thialf in Heerenveen goedgekeurd als schaatslocatie voor de Olympische Winterspelen van 2030, die plaatsvinden in de Franse Alpen. Dat heeft de olympische organisatie maandag bekendgemaakt.
8 uur geledenWOERDEN (ANP) - Organisaties van sportevenementen worstelen door de aanhoudende hitte met de vraag of de geplande wedstrijden deze week kunnen doorgaan. Bij de Singelloop in Woerden gaat de hardloopwedstrijd maandagavond over 5 en 10 kilometer wel door, maar zijn de onderdelen voor kinderen afgelast, laat een woordvoerder weten. De jongste deelnemers zouden starten in de vroege avond, een warm moment.
15 uur geledenBONN (ANP/DPA) - De Italiaanse atleet Alex Schwazer is in april bij de open Duitse nationale wegkampioenschappen positief getest op het bloeddopingmiddel epo. Het Duitse nationale antidopingagentschap (NADA) is een procedure tegen de olympisch kampioen snelwandelen van 2008 gestart. Hij is tevens voorlopig geschorst.
15 uur geledenASSEN (ANP) - Het TT Circuit Assen neemt voor de aankomende TT van 26 tot en met 28 juni extra maatregelen vanwege de verwachte warmte. Bezoekers mogen eigen flessen meenemen mits deze niet van glas zijn, laat de organisatie weten. Ook zijn er verspreid over het terrein waterpunten en toiletgebouwen waar bezoekers hun fles gratis kunnen vullen.
17 uur geledenSOUTHAMPTON (ANP/AFP) - Golfer Wyndham Clark heeft voor de tweede keer de US Open gewonnen. De 32-jarige Amerikaan hield in de laatste ronde op de bij New York gelegen Shinnecock Hills Golf Club net genoeg over van zijn ruime voorsprong, die hij al sinds de eerste ronde in handen had. Zo werd Clark de negende winnaar ooit die van begin tot eind leidde.
20 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisster Serena Williams maakt over ruim een week op Wimbledon na bijna vier jaar haar rentree in het enkelspel. De 23-voudig grandslamkampioen heeft van de organisatie een wildcard gekregen, na eerder ook al met haar zus Venus via deze weg te zijn toegelaten tot het dubbelspel in Londen.
1 dag geleden