Philips zakt verder weg op Damrak na koersdreun
AMSTERDAM (ANP) - Philips zakte donderdag verder weg op de Amsterdamse beurs en verloor ruim 2 procent. Het zorgtechnologieconcern raakte een dag eerder al meer dan 12 procent aan beurswaarde kwijt, na een nieuwe tegenvaller bij de kwestie rond de slaapapneuapparaten van het bedrijf en een winstwaarschuwing.
De stemming op de aandelenmarkten bleef terughoudend. De beurshandel staat vooral in het teken van het belangrijke Amerikaanse inflatiecijfer, dat later op de dag naar buiten komt. Beleggers hopen dat de stijging van de consumentenprijzen in de Verenigde Staten verder is afgezwakt. De Amerikaanse centrale bank zou dan namelijk de rente in de toekomst minder agressief hoeven te verhogen om de inflatie te beteugelen.
De AEX-index op Beursplein 5 noteerde in de ochtendhandel 0,7 procent lager op 626,86 punten. De MidKap zakte 0,6 procent tot 840,83 punten. De beurzen in Frankfurt en Parijs verloren tot 0,4 procent.
Groot-Brittannië
Londen zakte 0,5 procent. De Britse centrale bank heeft voor miljarden aan obligaties opgekocht om de obligatiemarkten te kalmeren. Daar was onrust ontstaan door zorgen over de begrotingsplannen van de Britse regering. Investeerders zijn vooral benieuwd wat er zal gebeuren als die steunaankopen van de Bank of England vrijdag aflopen.
In de chipsector werd gereageerd op de resultaten van TSMC. De grote Taiwanese chipfabrikant boekte afgelopen kwartaal flink meer omzet en winst. Het bedrijf verwacht wel dat de omzetgroei in de komende tijd afzwakt door de Amerikaanse maatregelen om de ontwikkeling van de Chinese chipindustrie te vertragen. De belangrijke klant van chipmachinemaker ASML verlaagt dan ook zijn uitgaven aan machines en apparatuur. ASML daalde 1,8 procent. Sectorgenoten ASMI en Besi verloren tot 2,4 procent.
Fagron
In de MidKap zakte Fagron 6,5 procent. De toeleverancier aan apotheken zag de omzet in het derde kwartaal stevig stijgen en handhaafde de verwachting voor het hele jaar. Fagron blijft wel last houden van het wereldwijde tekort aan injectienaalden door de vaccinactieprogramma's.
Chiptoeleverancier RoodMicrotec zag de inkomsten in het derde kwartaal met 19 procent stijgen. Ook is het orderboek volgens het bedrijf goed gevuld. Het aandeel steeg dik 4 procent. In Londen daalde easyJet 0,5 procent. De Britse budgetvlieger heeft afgelopen zomer weer ongeveer evenveel winst geboekt als voor de coronapandemie.
Euro- en oliekoers
De euro was 0,9690 dollar waard, tegen 0,9707 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,2 procent minder op 87,07 dollar. Brentolie werd 0,1 procent goedkoper op 92,36 dollar per vat.
Meer uit Financieel
BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse deelstaat Saksen-Anhalt kan te maken krijgen met grote economische problemen als de radicaalrechtse Alternative für Deutschland (AfD) zondag daar de verkiezingen wint. Dat hebben economen en topbestuurders uit het Duitse bedrijfsleven gezegd in Duitse media.
5 uur geledenANKARA (ANP/BLOOMBERG) - Turkije heeft zondag zijn verwachtingen voor de economische groei verlaagd om de aanhoudende Iranoorlog. De daaruit voortvloeiende stijging van de energieprijzen heeft het afremmen van de inflatie in Turkije bemoeilijkt.
5 uur geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG) - China steekt miljarden in zijn grootste banken en verzekeraars. Hiermee probeert de overheid in Beijing de balansen te versterken en de economische groei op peil te houden.
6 uur geledenWENEN (ANP/DPA) - Oliekartel OPEC+ gaat zijn productiedoelstellingen volgende maand niet verder verhogen. Een kerngroep van zeven leden, waaronder Saudi-Arabië en Rusland, heeft zondag na een onlinebijeenkomst bekendgemaakt dat de huidige quota gehandhaafd blijven.
7 uur geledenABUJA (ANP/BLOOMBERG) - De Nigeriaanse mededingingsautoriteit onderzoekt het plotselinge vertrek van taxi-app Uber uit het Afrikaanse land. Afgelopen week staakte het Amerikaanse techbedrijf er abrupt zijn activiteiten zonder gebruikers vooraf te waarschuwen.
9 uur geledenLONDEN (ANP) - Jaguar Land Rover staat op het punt om de komende twee jaar 4000 banen te schrappen, meldt de Britse krant The Times. De grootste autofabrikant van het Verenigd Koninkrijk kampt al langer met stijgende kosten en dalende verkopen. Ook heeft het bedrijf last van Amerikaanse importheffingen.
13 uur geledenSTOCKHOLM (ANP) - Medeoprichter Martin Lorentzon van muziekstreamingdienst Spotify wil Zweden verlaten als het land een nieuwe rijkentaks invoert. Dit heeft de Zweedse miljardair gezegd tegen persbureau Bloomberg.
14 uur geleden