Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Philips wint op lager Damrak na verkoop huishoudtak

Philips wint op lager Damrak na verkoop huishoudtak

AMSTERDAM (ANP) - Het aandeel Philips werd donderdag hoger gezet op de Amsterdamse beurs. Beleggers reageerden verheugd op de aankondiging dat het zorgtechnologieconcern zijn onderdeel voor huishoudelijke apparaten verkoopt aan een Chinese investeerder. Ook ING stond in het nieuws. De bank sluit meer dan de helft van zijn filialen in Nederland. De stemming op de Europese aandelenmarkten was negatief door de vrees dat de striktere coronamaatregelen in veel landen zullen leiden tot een vertraging van het economische herstel.

Philips won 1,7 procent en was daarmee de sterkste stijger bij de hoofdbedrijven op het Damrak. De Chinese investeerder Hillhouse Capital betaalt in totaal zo'n 4,4 miljard euro voor de divisie, die onder meer koffiezetapparaten, strijkijzers en stofzuigers maakt. De overnameprijs is inclusief een bedrag van ongeveer 700 miljoen euro om de naam Philips de komende 15 jaar te mogen blijven gebruiken. Philips had de huishoudtak in de etalage gezet, omdat die niet meer aansloot bij de belangrijkste activiteiten van het bedrijf.

De Amsterdamse AEX-index noteerde rond het middaguur 0,2 procent lager op 684,94 punten. De MidKap zakte 0,9 procent tot 1000,21 punten. De beurzen in Frankfurt, Londen en Parijs verloren tot 0,3 procent.

ArcelorMittal

Staalmaker ArcelorMittal kampte met de verslechterde economische vooruitzichten en behoorde tot de sterkste dalers in de AEX, met een min van 3 procent. Uitzender Randstad (min 3,1 procent) noteerde ex dividend. ING daalde 0,9 procent. De bank sluit 69 bankkantoren in Nederland, waardoor er nog maar 59 overblijven. Door de sluiting gaan 440 banen verloren.

In Madrid zakte Santander 0,8 procent. De Spaanse bank gaat 111 filialen en vier bankkantoren in het Verenigd Koninkrijk sluiten. Ook wordt het Britse hoofdkantoor verplaatst van Londen naar Milton Keynes en wordt de ruimte bij andere kantoren teruggebracht om kosten te besparen. De ongeveer 5000 betrokken werknemers krijgen een nieuw contract aangeboden, waarin thuiswerken wordt gecombineerd met de toegang tot gezamenlijke werkplekken.

CTP

De Nederlandse ontwikkelaar van bedrijventerreinen CTP beleefde een tam beursdebuut op Beursplein 5. Het aandeel bleef ongewijzigd ten opzichte van de introductiekoers van 14 euro per aandeel. De in Nederland gevestigde logistieke vastgoedinvesteerder, met Tsjechië als belangrijkste markt, haalde met zijn beursgang zo'n 850 miljoen euro op en wil dat geld gebruiken om verder te groeien.

De euro stond op 1,1814 dollar, tegen 1,1834 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 1,6 procent goedkoper op 60,18 dollar. Brentolie daalde 1,3 procent in prijs tot 63,60 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Steeds minder valse eurobiljetten aangetroffen

AMSTERDAM (ANP) - In Nederland worden steeds minder valse eurobiljetten aangetroffen, meldde De Nederlandsche Bank (DNB) vrijdag. Vorig jaar werden ruim een kwart minder valse biljetten onderschept dan een jaar eerder. Het vaakst werden nepbiljetten van 50 euro aangetroffen.

1 uur geleden
Chemieconcern BASF schrapt banen bij IT-afdeling

LUDWIGSHAFEN (ANP/BLOOMBERG) - Het Duitse chemieconcern BASF gaat meer banen schrappen door de aanhoudende moeilijke omstandigheden op de markt voor chemicaliën. Om meer kosten te besparen, wil de grootste chemieproducent van Europa het personeelsbestand van zijn interne IT-afdeling "aanzienlijk" terugdringen. Bij die afdeling werken ongeveer 8500 mensen.

1 uur geleden
Duitsers drinken minder wijn door economische zorgen

BERLIJN (ANP/DPA) - Duitsers hebben het afgelopen jaar een stuk minder wijn gedronken. De consumptie daalde met 7 procent, meldt het Deutsche Weininstitut (DWI) op basis van cijfers van marktonderzoeker Nielsen. Dat komt volgens de branchevereniging doordat consumenten door de haperende economie zuiniger aan deden.

1 uur geleden
Bodemonderzoeker Fugro onderuit op Damrak na jaarcijfers

AMSTERDAM (ANP) - Fugro ging vrijdag hard onderuit op de Amsterdamse beurs. De bodemonderzoeker heeft een moeilijk jaar achter de rug en leed een nettoverlies door de zwakke marktomstandigheden bij de bouw van windparken op zee. Ook had Fugro last van vertragingen in de opstart van olie- en gasprojecten. Het bedrijf keert daardoor flink minder dividend uit en snijdt fors in de investeringen. Het aandeel werd bijna 11 procent lager gezet.

3 uur geleden
Bodemonderzoeker Fugro ziet tekenen van herstel windmarkt

LEIDSCHENDAM (ANP) - Bodemonderzoeker Fugro ziet de eerste vroege tekenen van herstel van de offshore windmarkt, met name in Europa, nu overheden en de industrie samenwerken om de sector te ondersteunen. Het bedrijf meldde vrijdag bij de publicatie van de cijfers over 2025 "een uitdagend jaar" achter de rug te hebben. De onderneming kampte vorig jaar met verder afgezwakte marktomstandigheden bij de bouw van windparken op zee.

4 uur geleden
Verkoopprijzen Nederlandse industrie bijna 2 procent lager

DEN HAAG (ANP) - De prijzen die Nederlandse industriebedrijven vragen voor hun goederen zijn in januari opnieuw gedaald, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Gemiddeld waren de afzetprijzen 1,9 procent lager dan in dezelfde maand vorig jaar. In december daalden de prijzen met 1,4 procent.

5 uur geleden
AI-bedrijf Anthropic houdt voet bij stuk tegen druk Pentagon

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Het Amerikaanse AI-bedrijf Anthropic weigert het ministerie van Defensie onbeperkte toegang te geven tot zijn technologie. Ook een compromisvoorstel van het Pentagon werd donderdag afgewezen. "Deze bedreigingen veranderen onze positie niet: we kunnen in goed geweten niet aan hun verzoek voldoen", aldus topman Dario Amodei.

6 uur geleden