Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Philips wint op lager Damrak na verkoop huishoudtak

Philips wint op lager Damrak na verkoop huishoudtak

AMSTERDAM (ANP) - Het aandeel Philips werd donderdag hoger gezet op de Amsterdamse beurs. Beleggers reageerden verheugd op de aankondiging dat het zorgtechnologieconcern zijn onderdeel voor huishoudelijke apparaten verkoopt aan een Chinese investeerder. Ook ING stond in het nieuws. De bank sluit meer dan de helft van zijn filialen in Nederland. De stemming op de Europese aandelenmarkten was negatief door de vrees dat de striktere coronamaatregelen in veel landen zullen leiden tot een vertraging van het economische herstel.

Philips won 1,7 procent en was daarmee de sterkste stijger bij de hoofdbedrijven op het Damrak. De Chinese investeerder Hillhouse Capital betaalt in totaal zo'n 4,4 miljard euro voor de divisie, die onder meer koffiezetapparaten, strijkijzers en stofzuigers maakt. De overnameprijs is inclusief een bedrag van ongeveer 700 miljoen euro om de naam Philips de komende 15 jaar te mogen blijven gebruiken. Philips had de huishoudtak in de etalage gezet, omdat die niet meer aansloot bij de belangrijkste activiteiten van het bedrijf.

De Amsterdamse AEX-index noteerde rond het middaguur 0,2 procent lager op 684,94 punten. De MidKap zakte 0,9 procent tot 1000,21 punten. De beurzen in Frankfurt, Londen en Parijs verloren tot 0,3 procent.

ArcelorMittal

Staalmaker ArcelorMittal kampte met de verslechterde economische vooruitzichten en behoorde tot de sterkste dalers in de AEX, met een min van 3 procent. Uitzender Randstad (min 3,1 procent) noteerde ex dividend. ING daalde 0,9 procent. De bank sluit 69 bankkantoren in Nederland, waardoor er nog maar 59 overblijven. Door de sluiting gaan 440 banen verloren.

In Madrid zakte Santander 0,8 procent. De Spaanse bank gaat 111 filialen en vier bankkantoren in het Verenigd Koninkrijk sluiten. Ook wordt het Britse hoofdkantoor verplaatst van Londen naar Milton Keynes en wordt de ruimte bij andere kantoren teruggebracht om kosten te besparen. De ongeveer 5000 betrokken werknemers krijgen een nieuw contract aangeboden, waarin thuiswerken wordt gecombineerd met de toegang tot gezamenlijke werkplekken.

CTP

De Nederlandse ontwikkelaar van bedrijventerreinen CTP beleefde een tam beursdebuut op Beursplein 5. Het aandeel bleef ongewijzigd ten opzichte van de introductiekoers van 14 euro per aandeel. De in Nederland gevestigde logistieke vastgoedinvesteerder, met Tsjechië als belangrijkste markt, haalde met zijn beursgang zo'n 850 miljoen euro op en wil dat geld gebruiken om verder te groeien.

De euro stond op 1,1814 dollar, tegen 1,1834 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 1,6 procent goedkoper op 60,18 dollar. Brentolie daalde 1,3 procent in prijs tot 63,60 dollar per vat.

Meer uit Financieel

AEX sluit handelsweek licht in het rood, SBM Offshore verliezer

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag met een klein verlies het weekend ingegaan. Bij de bedrijven in de hoofdgraadmeter was maritiem oliedienstverlener SBM Offshore een negatieve uitschieter, na een dag eerder nog uitblinker te zijn geweest door sterke cijfers en verwachtingen. Verder ging de aandacht van beleggers onder meer uit naar het belangrijke Amerikaanse banenrapport, dat veel zwakker uitviel dan verwacht.

19 minuten geleden
Staatsolieconcern VAE: drie schepen aangevallen deze week

DUBAI (ANP/RTR) - Drie schepen van Adnoc, het staatsoliebedrijf van de Verenigde Arabische Emiraten, zijn deze week aangevallen in de Straat van Hormuz. Sinds het begin van de oorlog in het Midden-Oosten zijn volgens het bedrijf vijftien tankers van Adnoc aangevallen met raketten en drones, waarbij een dode is gevallen en twintig bemanningsleden gewond raakten.

1 uur geleden
Wall Street stijgt na tegenvallend banenrapport VS

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met winsten begonnen. Beleggers op Wall Street reageerden op het banenrapport van de Amerikaanse overheid. Uit dat rapport bleek dat er in juli 23.000 banen zijn verdwenen, terwijl er een groei van ongeveer 80.000 arbeidsplaatsen werd verwacht. Daardoor kan de Amerikaanse centrale bank voorzichtiger worden met het verhogen van de rente.

2 uur geleden
Ook Zalando heeft last van incident bij CEVA, geen data gelekt

BERLIJN (ANP) - Zalando heeft ook last gehad van het datalek bij logistieke partner CEVA Logistics. Dat bevestigt een woordvoerder van de Duitse webwinkel na vragen van het ANP. Woensdag waarschuwden winkelketen de Bijenkorf en webshop Bol al voor een datalek bij de logistieke partner. Daar kwam later ook Ajax bij. Zalando meldt dat gegevens van zijn klanten niet door het incident zijn getroffen.

2 uur geleden
Werkgelegenheid in VS onverwacht gekrompen in juli

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP/BLOOMBERG) - De werkgelegenheid in de Verenigde Staten is in juli onverwacht gekrompen en het groeicijfer van juni is flink naar beneden bijgesteld. Volgens de Amerikaanse overheid nam het aantal arbeidsplaatsen vorige maand met 23.000 af, terwijl economen juist op een toename van ongeveer 80.000 banen hadden gerekend. In juni ging het om een aanwas met 20.000 banen. Voor die maand werd eerder een groei met 57.000 arbeidsplaatsen gemeld.

2 uur geleden
Scheepvaartverkeer door Straat van Hormuz blijft op laag niveau

PARIJS (ANP) - Hoopvolle berichten over de heropening van de Straat van Hormuz lijken rederijen er nog niet toe te bewegen om via de vaarweg te varen. Het aantal schepen dat door de zeestraat vaart, blijft op een laag niveau, blijkt uit data van AXSMarine.

3 uur geleden
Expert: vele datalekken vergroten kans dat cybercriminelen slagen

AMSTERDAM (ANP) - Met alle datalekken van tegenwoordig, zoals die bij CEVA Logistics, kunnen cybercriminelen data uit verschillende lekken aan elkaar koppelen en zo steeds overtuigender overkomen. Dat vergroot de kans dat mensen slachtoffer worden van cybercriminelen. Dat zegt IT-jurist en directeur van ICTRecht Arnoud Engelfriet, nu steeds meer bedrijven laten weten last te hebben van het cyberincident bij CEVA. Daarbij zijn mogelijk persoonlijke gegevens van Nederlandse consumenten buitgemaakt.

3 uur geleden