Philips wint op lager Damrak na verkoop huishoudtak
AMSTERDAM (ANP) - Het aandeel Philips werd donderdag hoger gezet op de Amsterdamse beurs. Beleggers reageerden verheugd op de aankondiging dat het zorgtechnologieconcern zijn onderdeel voor huishoudelijke apparaten verkoopt aan een Chinese investeerder. Ook ING stond in het nieuws. De bank sluit meer dan de helft van zijn filialen in Nederland. De stemming op de Europese aandelenmarkten was negatief door de vrees dat de striktere coronamaatregelen in veel landen zullen leiden tot een vertraging van het economische herstel.
Philips won 1,7 procent en was daarmee de sterkste stijger bij de hoofdbedrijven op het Damrak. De Chinese investeerder Hillhouse Capital betaalt in totaal zo'n 4,4 miljard euro voor de divisie, die onder meer koffiezetapparaten, strijkijzers en stofzuigers maakt. De overnameprijs is inclusief een bedrag van ongeveer 700 miljoen euro om de naam Philips de komende 15 jaar te mogen blijven gebruiken. Philips had de huishoudtak in de etalage gezet, omdat die niet meer aansloot bij de belangrijkste activiteiten van het bedrijf.
De Amsterdamse AEX-index noteerde rond het middaguur 0,2 procent lager op 684,94 punten. De MidKap zakte 0,9 procent tot 1000,21 punten. De beurzen in Frankfurt, Londen en Parijs verloren tot 0,3 procent.
ArcelorMittal
Staalmaker ArcelorMittal kampte met de verslechterde economische vooruitzichten en behoorde tot de sterkste dalers in de AEX, met een min van 3 procent. Uitzender Randstad (min 3,1 procent) noteerde ex dividend. ING daalde 0,9 procent. De bank sluit 69 bankkantoren in Nederland, waardoor er nog maar 59 overblijven. Door de sluiting gaan 440 banen verloren.
In Madrid zakte Santander 0,8 procent. De Spaanse bank gaat 111 filialen en vier bankkantoren in het Verenigd Koninkrijk sluiten. Ook wordt het Britse hoofdkantoor verplaatst van Londen naar Milton Keynes en wordt de ruimte bij andere kantoren teruggebracht om kosten te besparen. De ongeveer 5000 betrokken werknemers krijgen een nieuw contract aangeboden, waarin thuiswerken wordt gecombineerd met de toegang tot gezamenlijke werkplekken.
CTP
De Nederlandse ontwikkelaar van bedrijventerreinen CTP beleefde een tam beursdebuut op Beursplein 5. Het aandeel bleef ongewijzigd ten opzichte van de introductiekoers van 14 euro per aandeel. De in Nederland gevestigde logistieke vastgoedinvesteerder, met Tsjechië als belangrijkste markt, haalde met zijn beursgang zo'n 850 miljoen euro op en wil dat geld gebruiken om verder te groeien.
De euro stond op 1,1814 dollar, tegen 1,1834 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 1,6 procent goedkoper op 60,18 dollar. Brentolie daalde 1,3 procent in prijs tot 63,60 dollar per vat.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Bouwer Heijmans was vrijdag een uitblinker op de Amsterdamse aandelenbeurs dankzij jaarcijfers die goed werden ontvangen door beleggers. Het algehele sentiment op het Damrak was eveneens positief na de forse koersverliezen een dag eerder.
11 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het oordeel van de Hoge Raad vorige maand dat de rente voor belastingschulden van bedrijven niet verhoogd mag worden, kost de schatkist dit jaar 264 miljoen euro. Dat schrijft demissionair staatssecretaris Eugène Heijnen (Fiscaliteit) vrijdag aan de Tweede Kamer.
34 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Tesla verwacht zijn geavanceerde rijhulpsysteem Full Self-Driving (Supervised) binnenkort naar Nederland te brengen. Daarmee kunnen Tesla-rijders zonder handen aan het stuur door het verkeer gaan, zolang ze als bestuurder blijven opletten. In eerste instantie gaat het wel nog om demonstraties. Tesla hoopt dat het zelfrijdende systeem ergens dit voorjaar ook echt door gewone automobilisten op de openbare weg mag worden gebruikt.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - Applied Materials behoorde vrijdag tot de grote winnaars op de beurzen in New York. De grootste fabrikant van chipapparatuur in de Verenigde Staten presteerde afgelopen kwartaal beter dan verwacht. Ook gaf het bedrijf, dat een belang heeft in het Nederlandse Besi, een sterke verwachting af voor het huidige kwartaal. Volgens topman Gary Dickerson profiteert het bedrijf van versnelde investeringen in AI en de grote vraag naar krachtige en energiezuinige chips. Het aandeel werd 14 procent hoger gezet.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De topman van bouwbedrijf Heijmans wil dat meer mensen vanuit het bedrijfsleven de politiek ingaan. Onlangs werd bekend dat Heleen Herbert, die tot voor kort commercieel directeur bij het bouwbedrijf was, minister van Economische Zaken in het nieuwe kabinet wordt.
2 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - BARIN, de organisatie die de belangen van luchtvaartmaatschappijen in Nederland behartigt, vindt het "wrang" dat Schiphol dit jaar dividend gaat uitkeren aan zijn aandeelhouders en dan met name de gemeente Amsterdam. De gemeente laat zich doorgaans kritisch uit over Schiphol, maar vangt nu ook ruim dividend, stelt voorzitter Marnix Fruitema.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Bouwbedrijf Heijmans heeft last van de stikstofcrisis en lange vergunningprocedures bij het bouwen van nieuwe woningen. Topman Ton Hillen verwacht dat daar voorlopig nog geen einde aan komt. Hij houdt er rekening mee dit jaar iets minder woningen te verkopen dan in 2025.
3 uur geleden