Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Philips wil scheidend DSM-baas Feike Sijbesma als commissaris

Philips wil scheidend DSM-baas Feike Sijbesma als commissaris

AMSTERDAM (ANP) - Medisch-technologisch bedrijf Philips wil dat Feike Sijbesma lid wordt van de raad van commissarissen. De onderneming draagt de vertrekkend topman van speciaalchemieconcern DSM op 30 april 2020 voor als commissaris op de aandeelhoudersvergadering. Als de benoeming groen licht krijgt, wordt Sijbesma vicevoorzitter van de toezichthoudende raad.

Sijbesma legt medio februari zijn taken neer als hoogste bestuurder bij DSM, waar hij dertien jaar aan het roer stond. Jeroen van de Veer, voorzitter van de raad van commissarissen, prijst Sijbesma als een leider in het bedrijfsleven en op het vlak van duurzaamheid.

Naast Sijbesma draagt Philips ook de Oostenrijker Peter Löscher voor als commissaris. Hij werkte in het verleden onder andere bij Siemens en GE Healthcare als leidinggevende.

Meer uit Financieel

Nibud: overheid moet nu nadenken over steun voor huishoudens

UTRECHT (ANP) - Voorlichtingsinstituut Nibud roept de overheid op om "op tijd na te denken" over gerichte maatregelen om huishoudens te ondersteunen. Daarmee kan voorkomen worden dat de mensen die het minst te besteden hebben in de knel komen, stelt het Nationaal Instituut voor Budgetvoorlichting.

9 minuten geleden
Energiebedrijf Qatar kan contracten niet nakomen door aanvallen

DOA (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Olie- en gasconcern QatarEnergy heeft gewaarschuwd dat het door overmacht afspraken uit een aantal lng-contracten niet kan nakomen door schade na aanvallen. Het gaat om langetermijncontracten die het Qatarese staatsbedrijf heeft met klanten in Italië, België, Zuid-Korea en China.

32 minuten geleden
President van de Filipijnen roept 'nationale energiecrisis' uit

MANILA (ANP/AFP) - De Filipijnse president Ferdinand Marcos heeft dinsdag de noodtoestand uitgeroepen vanwege een "nationale energiecrisis". Door de oorlog in het Midden-Oosten is de toevoer van olie en gas ontregeld. De Filipijnen zijn sterk afhankelijk van de import van brandstof uit die regio.

42 minuten geleden
Zakenbank Jefferies stijgt op Wall Street door overnamespeculatie

NEW YORK (ANP) - Jefferies Financial Group behoorde dinsdag tot de winnaars op de beurzen in New York. Volgens zakenkrant Financial Times werkt de Japanse kredietverstrekker Sumitomo Mitsui Financial Group (SMFG) aan plannen voor een mogelijke overname van de Amerikaanse investeringsbank. Jefferies is een belangrijke partner van SMFG en het Japanse bedrijf heeft al een groot belang in de Amerikaanse bank. Het aandeel Jefferies, dat dit jaar ongeveer een derde in waarde is gedaald, steeg meer dan 4 procent.

1 uur geleden
VW roept bijna 100.000 elektrische auto's terug om accuprobleem

WOLFSBURG (ANP/RTR) - Volkswagen roept bijna 100.000 elektrische auto's terug vanwege problemen met batterijmodules, maakte de Duitse transportautoriteit KBA dinsdag bekend.

1 uur geleden
Iran heeft gaslevering aan Turkije gestopt, meldt Bloomberg

TEHERAN (ANP/BLOOMBERG) - Iran heeft de export van aardgas naar Turkije stopgezet, nadat Israël vorige week het South Pars-gasveld had aangevallen. Dat melden ingewijden aan persbureau Bloomberg. South Pars is het grootste gasveld ter wereld, Iran deelt het veld met Qatar.

1 uur geleden
Boerenorganisaties EU en Australië niet blij met vrijhandelsdeal

BRUSSEL (ANP) - Brancheverenigingen voor boeren uit Europa en Australië hebben hun onvrede geuit over het vrijhandelsakkoord dat de Europese Unie en Australië afgelopen nacht sloten. Daarin is onder meer afgesproken dat Australië de komende jaren meer rundvlees naar de EU mag exporteren en dat een deel wordt vrijgesteld van importheffingen. Ook de uitvoer van suiker en lamsvlees naar de EU wordt eenvoudiger.

2 uur geleden