Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Philips weer in schijnwerpers op Beursplein 5

Philips weer in schijnwerpers op Beursplein 5

AMSTERDAM (ANP) - Het aandeel Philips staat dinsdag weer volop in de schijnwerpers. Het zorgtechnologiefonds breidt een eerdere terugroepactie voor bepaalde ademhalingsapparaten uit vanwege problemen met plastic materialen. Het gaat volgens de Amerikaanse toezichthouder om circa 1700 apparaten die nu wereldwijd worden teruggeroepen. Eerder waren dat er 43.

De motor van deze machines kan plastic bevatten dat hiervoor niet geschikt is, waardoor chemische stoffen kunnen vrijkomen. Ook kunnen de apparaten daardoor uitvallen tijdens het gebruik. Eerder was al bekend dat het isolatieschuim in apneu-apparaten kon afbrokkelen met mogelijke gezondheidsproblemen voor gebruikers tot gevolg. Philips is nu bezig met een terugroepactie van die machines. Er moeten in totaal 5,5 miljoen apparaten worden vervangen.

Het aandeel Philips staat sinds de problemen met de slaapapneuapparaten onder grote druk. De kwestie kostte het bedrijf al honderden miljoenen euro's, los van de claims tegen het bedrijf. Topman Frans van Houten kondigde eerder deze maand aan vervroegd te zullen vertrekken.

Energiefondsen

Verder zal de aandacht uitgaan naar energiefondsen, nu de olieprijzen weer zijn opgelopen. Dat komt vooral door zorgen over de leveringszekerheid door de onrust in Libië en de mogelijke productiebeperking die landen van oliekartel OPEC zouden overwegen. Frankrijk waarschuwt ondertussen bedrijven dat energie komende winter mogelijk wordt gerantsoeneerd. De Franse premier Elisabeth Borne roept het Franse bedrijfsleven dan ook op zoveel mogelijk energie te besparen.

De olieprijzen zakten dinsdag voorbeurs wel weer wat weg na de opleving een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 0,1 procent goedkoper en kostte 96,95 dollar. Voor een vat Brentolie moest 104,49 dollar worden betaald. Dat betekende een daling met 0,5 procent.

CBS-cijfers

Op Beursplein 5 kwam een aantal kleinere fondsen met nieuws. De Enschedese producent van waterzuiveringstechnologie NX Filtration zag in de eerste zes maanden van dit jaar de omzet groeien, maar maakte ook meer kosten. Energiespecialist Alfen maakte bekend een omvangrijke opdracht in Zweden te hebben binnengesleept.

Verder verwerken beleggers nieuwe CBS-cijfers over de afzetprijzen in de Nederlandse industrie. Ook maakte het statistiekbureau bekend dat de stemming onder ondernemers in de industrie minder werd.

De euro was voorbeurs nagenoeg evenveel waard als de dollar.

Meer uit Financieel

Kansspelautoriteit waarschuwt Vbet om illegale WK-weddenschappen

DEN HAAG (ANP) - Gokwebsite Vbet heeft een waarschuwing gekregen van de Kansspelautoriteit. Volgens de toezichthouder heeft Vbet rond het WK voetbal weddenschappen aangeboden die niet zijn toegestaan. Zo konden mensen er wedden op gebeurtenissen zoals een inworp, overtreding, hoekschop of buitenspel.

44 minuten geleden
Kerncentrale Borssele weer opgestart na lek

BORSSELE (ANP) - De kerncentrale in Borssele is weer opgestart, nadat deze eind juni uit bedrijf werd genomen na een lekkage in het nucleaire deel van de centrale. Dat meldt een woordvoerster van exploitant EPZ donderdag aan het ANP.

45 minuten geleden
Overslag havens Antwerpen en Brugge daalt in eerste jaarhelft

ANTWERPEN (ANP) - De goederenoverslag in de havens van Antwerpen en Brugge is in de eerste helft van 2026 afgenomen. De geopolitieke ontwikkelingen in het Midden-Oosten hadden volgens havenbedrijf Port of Antwerp-Bruges een duidelijke impact op de handelsstromen. Zo lag de aanvoer uit de landen rond de Perzische Golf in de eerste jaarhelft 57 procent lager dan vorig jaar.

1 uur geleden
Moederbedrijf zakenman Hennie van der Most ook failliet verklaard

ZWOLLE (ANP) - Van der Most Top Holding, het bedrijf van ondernemer Hennie van der Most, is door de rechtbank in Zwolle failliet verklaard. In mei werd door de rechtbank in Rotterdam al Speelstad Rotterdam, het bedrijf achter attractiepark Rivoli Rotterdam, failliet verklaard. Van der Most heeft het faillissement van zijn bedrijf zelf aangevraagd.

2 uur geleden
AEX-index voorzichtig omhoog na slotrecord

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is donderdag licht hoger geopend. Beleggers deden het rustig aan na het nieuwe slotrecord van de hoofdindex een dag eerder. De aandacht bleef uitgaan naar de oorlog in het Midden-Oosten, na de aanhoudende aanvallen tussen de Verenigde Staten en Iran. Ondanks die aanvallen hopen beleggers op verdere onderhandelingen tussen de twee partijen.

3 uur geleden
TSMC steekt 100 miljard dollar extra in Amerikaanse chipfabrieken

TAIPEI (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Het Taiwanese chipconcern TSMC is van plan om 100 miljard dollar extra uit te trekken voor de uitbreiding van zijn Amerikaanse chipactiviteiten. Hiermee komt de leverancier van grote bedrijven als Apple en Nvidia tegemoet aan eerdere toezeggingen uit een deal tussen Washington en de Taiwanese overheid om productie van halfgeleiders naar Amerikaanse bodem te halen.

3 uur geleden
Uber wil Delivery Hero overnemen voor 14,8 miljard dollar

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG/DPA) - Het Amerikaanse Uber wil de Duitse maaltijdbezorger Delivery Hero overnemen voor 14,8 miljard dollar, omgerekend ongeveer 12,9 miljard euro. De taxidienst en maaltijdbezorger meldt dat er een overeenkomst is getekend met het in Berlijn gevestigde bedrijf.

3 uur geleden