Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Philips waarschijnlijk gegroeid, maar alle ogen op apneukwestie

Philips waarschijnlijk gegroeid, maar alle ogen op apneukwestie

AMSTERDAM (ANP) - Philips lijkt ook het afgelopen kwartaal duidelijk meer te hebben verdiend aan zijn producten. Volgens analisten van ING is het zelfs mogelijk dat het zorgtechnologieconcern maandag zijn groeiverwachting voor het hele jaar weer gaat opschroeven, zoals in de zomer ook al gebeurde. Volgens de Vereniging van Effectenbezitters (VEB) zal dit goede nieuws toch overschaduwd worden door de aanhoudende problemen met de slaapapneu-apparaten.

Kenners gaan ervan uit dat Philips maandag bij de bekendmaking van de cijfers weinig nieuws zal melden over de slaapapneu-affaire. Maar VEB-directeur Gerben Everts vindt dat het bedrijf wel met nieuwe informatie moet komen. "Het oplossen van dit grote probleem uit het verleden gaat ze veel meer goed doen dan een paar procent groei. Het bestuur moet zelf gaan uitstralen dat het verantwoordelijk is voor de afwikkeling. Dat kan klanten en beleggers vertrouwen geven."

De slaapapneukwestie houdt Philips al jaren in zijn greep, sinds het moment dat het bedrijf miljoenen defecte apparaten moest terugroepen omdat isolatieschuim kon afbrokkelen. Philips meldde zelf dat het van de meeste slaapapneu-apparaten onwaarschijnlijk is dat ze merkbare gezondheidsschade veroorzaken, maar de Amerikaanse toezichthouder FDA vond dat onderzoek onvoldoende en vroeg om aanvullende onderzoeken. De extra tests leveren volgens ING hoe dan ook vertraging op voor de afhandeling van dit dossier. Philips-topman Roy Jakobs zei eind vorige maand ervan uit te gaan dat de kwestie mogelijk nog zeven jaar voortsleept. Dat noemt Everts "een rode vlag". "Dit moet komend jaar zijn opgelost."

Reservering voor schadeclaims

Het in Amsterdam gevestigde bedrijf reserveerde eerder ruim een half miljard euro voor schadeclaims uit de Verenigde Staten. In september kwam Philips voor ongeveer dat bedrag al een Amerikaanse schikking overeen, maar daarnaast dreigen er nog meer claims vanwege gezondheidsschade.

Beleggers zullen gespannen kijken naar de nieuwste cijfers. De over het algemeen goede resultaten van dit jaar hebben Philips zo'n 30 procent meer waard gemaakt op de beurs. De koers ging wel onderuit op de dag dat FDA bepaalde dat extra onderzoeken nodig waren. Vergeleken met vlak voor dat moment zijn de aandelen nu ongeveer 7 procent minder waard.

Omzetgroei

Philips meldde over het tweede kwartaal al een omzetgroei van 9 procent ten opzichte van een jaar eerder. Analisten gaan nu voor het derde kwartaal in doorsnee uit van een plus van ongeveer 7 procent.

Meer uit Financieel

Paramount Skydance sluit overnamedeal met Warner Bros.

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Entertainment- en mediaconcern Paramount Skydance heeft een definitieve overeenkomst gesloten om branchegenoot Warner Bros. Discovery over te nemen. Bij de deal wordt Warner Bros. gewaardeerd op 110 miljard dollar, zo'n 93,1 miljard euro. Volgens Paramount is de overeenkomst unaniem goedgekeurd door de raden van bestuur van beide bedrijven. Naar verwachting wordt de overname in het derde kwartaal van dit jaar afgerond.

51 minuten geleden
BMW roept opnieuw honderdduizenden auto's terug om brandgevaar

MÜNCHEN (ANP/DPA) - BMW roept wereldwijd opnieuw honderdduizenden auto's terug vanwege mogelijk brandgevaar. Hierdoor zijn mogelijk 337.374 voertuigen getroffen, werd vrijdag bekend via een publicatie in de database van de Duitse transportautoriteit KBA.

1 uur geleden
Paramount Skydance wint op Wall Street na overnamebericht Warner

NEW YORK (ANP) - Entertainmentconcern Paramount Skydance won vrijdag op de aandelenbeurzen in New York. Persbureau Reuters meldde op basis van een audiofragment dat branchegenoot Warner Bros. Discovery heeft ingestemd met een overname door Paramount ter waarde van 110 miljard dollar. Het aandeel steeg 20,8 procent.

1 uur geleden
Reuters: Warner Bros. stemt in met overname door Paramount

NEW YORK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Entertainment- en mediaconcern Warner Bros. Discovery heeft ingestemd met een overname door Paramount Skydance. Dit blijkt volgens Reuters uit een audiofragment van een wereldwijde bijeenkomst van het bedrijf dat door het persbureau is beoordeeld.

2 uur geleden
KPN eist dat Ziggo stopt met 'misleidend gebruik' term glasvezel

DEN HAAG (ANP) - KPN eist dat Ziggo stopt met het gebruik van de term glasvezel en variaties daarop in de marketing. Daarover heeft het bedrijf een rechtszaak aangespannen, die woensdag plaatsvindt in Den Haag. Ziggo spreekt op de website van een "glasvezel-kabel" en die term zet consumenten op het verkeerde been, aldus KPN. Het is nog niet bekend wanneer de uitspraak komt.

4 uur geleden
Chipbedrijven stijgen op Damrak na forse verliezen

AMSTERDAM (ANP) - ASMI, Besi en ASML stegen vrijdag op het Damrak, na de flinke verliezen van de chipbedrijven donderdag. Die gingen toen omlaag op de aandelenbeurs in Amsterdam na de kwartaalcijfers van Nvidia.

5 uur geleden
Odido wil niet zeggen of data slachtoffers stalking zijn gelekt

DEN HAAG (ANP) - Odido wil niet zeggen of bij de gestolen data gevoelige gegevens zijn gepubliceerd van slachtoffers van huiselijk geweld of stalking. RTL Nieuws meldde vrijdag in de gestolen gegevens gevoelige informatie te hebben gevonden van meerdere mensen die worden gestalkt of bedreigd.

6 uur geleden