Philips verplaatst ruim 100 IT-functies naar het buitenland
EINDHOVEN (ANP/BLOOMBERG) - Zorgtechnologieconcern Philips verplaatst 106 banen van zijn IT-afdeling naar het buitenland. De functies zullen worden vervuld vanuit Panama, India en Polen, zo wordt gemeld. De meeste van de functies die worden verplaatst, werden in Eindhoven uitgevoerd.
De ondernemingsraad van Philips moet het voorgenomen besluit nog goedkeuren. Volgens Philips zullen de banen die in Nederland verdwijnen deels via natuurlijk verloop vervallen. Philips zal werknemers die buiten de boot vallen ook begeleiden naar nieuw werk. Dat kan zowel binnen Philips zijn als bij een andere werkgever. Wie op een interne vacature solliciteert bij het zorgtechnologiebedrijf krijgt daarbij voorrang op andere sollicitanten.
Volgens Philips worden op gezette tijden alle bedrijfsonderdelen geƫvalueerd om de bedrijfsvoering te stroomlijnen. Het verplaatsten van de IT-banen naar het buitenland is daar ook onderdeel van. Philips heeft ook al ondersteunende IT-diensten voor onderhoud en ontwikkeling in de drie genoemde landen. Het bedrijf benadrukt dat de werkgelegenheid van Philips in Nederland al jaren stabiel is en zal blijven. Het bedrijf is hier goed voor 11.000 banen.
Meer uit Financieel
PARIJS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Franse president Emmanuel Macron gaat de Europese Unie vragen om het krachtige "antidwanginstrument" in te zetten als de Verenigde Staten tarieven opleggen vanwege het conflict over Groenland. Dat heeft zijn team zondag gemeld.
7 uur geledenSEOUL (ANP/AFP) - De Italiaanse premier Giorgia Meloni heeft de extra importheffingen die de Amerikaanse president Donald Trump wil opleggen aan een aantal Europese landen "een fout" genoemd. Ze voegde eraan toe dat ze Trump over haar mening had verteld.
7 uur geledenBERLIJN (ANP/RTR) - Een grote Duitse brancheorganisatie voor machine- en fabrieksbouw heeft de Europese Commissie opgeroepen maatregelen te nemen tegen het plan van Donald Trump. De Amerikaanse president wil extra importheffingen opleggen aan een aantal Europese landen vanwege het conflict over Groenland.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Democraten in de Amerikaanse Senaat willen met een wetsvoorstel voorkomen dat de door president Donald Trump aangekondigde importheffingen voor acht Europese landen worden ingevoerd. Dat zegt de Democratische fractievoorzitter in de Senaat Chuck Schumer.
16 uur geledenZOETERMEER (ANP) - De ondernemersorganisatie voor de Nederlandse technologische industrie FME is verontrust over de nieuwe heffingen die de Verenigde Staten Nederland en zeven andere Europese landen wil opleggen. Dat zegt voorzitter Theo Henrar in reactie op de aankondiging van president Donald Trump.
21 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Verenigde Staten spelen met de aangekondigde heffingen voor Europese landen vooral China en Rusland in de kaart, zegt EU-buitenlandchef Kaja Kallas. Volgens haar dreigen zowel de VS als Europa hierdoor armer te worden en hebben alleen hun tegenstanders daar baat bij.
21 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De ambassadeurs van alle lidstaten van de Europese Unie komen zondag samen om te praten over de nieuwe Amerikaanse heffingen, meldt voorzitter Cyprus. Een aantal getroffen landen zei eerder al dat ze met een gezamenlijke Europese reactie wilden komen op de tarieven.
22 uur geleden