Philips verplaatst ruim 100 IT-functies naar het buitenland
EINDHOVEN (ANP/BLOOMBERG) - Zorgtechnologieconcern Philips verplaatst 106 banen van zijn IT-afdeling naar het buitenland. De functies zullen worden vervuld vanuit Panama, India en Polen, zo wordt gemeld. De meeste van de functies die worden verplaatst, werden in Eindhoven uitgevoerd.
De ondernemingsraad van Philips moet het voorgenomen besluit nog goedkeuren. Volgens Philips zullen de banen die in Nederland verdwijnen deels via natuurlijk verloop vervallen. Philips zal werknemers die buiten de boot vallen ook begeleiden naar nieuw werk. Dat kan zowel binnen Philips zijn als bij een andere werkgever. Wie op een interne vacature solliciteert bij het zorgtechnologiebedrijf krijgt daarbij voorrang op andere sollicitanten.
Volgens Philips worden op gezette tijden alle bedrijfsonderdelen geëvalueerd om de bedrijfsvoering te stroomlijnen. Het verplaatsten van de IT-banen naar het buitenland is daar ook onderdeel van. Philips heeft ook al ondersteunende IT-diensten voor onderhoud en ontwikkeling in de drie genoemde landen. Het bedrijf benadrukt dat de werkgelegenheid van Philips in Nederland al jaren stabiel is en zal blijven. Het bedrijf is hier goed voor 11.000 banen.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De verkopen van nieuwe auto's in Nederland zakken dit jaar iets terug, na de kleine groei in 2025. Dit verwacht ING Research.
4 uur geledenHAWTHORNE (ANP) - De raket- en satellietfabrikant SpaceX heeft de start-up voor kunstmatige intelligentie xAI, beide van techmiljardair Elon Musk, overgenomen. Dit meldt SpaceX op zijn website. Met de fusie wil SpaceX "de meest ambitieuze, verticaal geïntegreerde innovatiemotor op (en buiten) de aarde" vormen.
7 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Chipfabrikant NXP uit Eindhoven heeft in 2025 minder omzet en winst geboekt. De omzet bedroeg vorig jaar 12,3 miljard dollar, omgerekend ongeveer 10,4 miljard euro. Dat is 3 procent minder dan in 2024, meldt NXP in zijn kwartaal- en jaarresultaten.
7 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag hoger geëindigd. Beleggers reageerden onder meer op goede cijfers over de industriële productie in de Verenigde Staten. Daaruit kwam naar voren dat de productieactiviteit in januari onverwacht is gegroeid in het snelste tempo sinds 2022.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Ørsted mag van een Amerikaanse rechter verdergaan met het bouwen van een windpark op zee voor de kust van New York tijdens het wachten op een uitspraak. Het Deense windenergiebedrijf had een rechtszaak aangespannen, nadat de Amerikaanse president Donald Trump in december alle grote offshore-windenergieprojecten had stilgelegd.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Luchtvaartmaatschappij KLM wil de komende tijd onder de herbenoemde topvrouw Marjan Rintel sneller de kosten verlagen. In oktober werd al een kostenbesparingsprogramma van honderden miljoenen euro's aangekondigd, waarbij onder meer 250 kantoorbanen verdwenen. Met een volgende stap in die strategie moeten de kosten verder omlaag. Hoe dat gebeurt, wordt de komende maanden bekend.
12 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben een handelsdeal gesloten met India. Dit meldt president Donald Trump maandag op zijn socialemediaplatform Truth Social, na een gesprek met de Indiase premier Narendra Modi.
12 uur geleden