Philips verplaatst ruim 100 IT-functies naar het buitenland
EINDHOVEN (ANP/BLOOMBERG) - Zorgtechnologieconcern Philips verplaatst 106 banen van zijn IT-afdeling naar het buitenland. De functies zullen worden vervuld vanuit Panama, India en Polen, zo wordt gemeld. De meeste van de functies die worden verplaatst, werden in Eindhoven uitgevoerd.
De ondernemingsraad van Philips moet het voorgenomen besluit nog goedkeuren. Volgens Philips zullen de banen die in Nederland verdwijnen deels via natuurlijk verloop vervallen. Philips zal werknemers die buiten de boot vallen ook begeleiden naar nieuw werk. Dat kan zowel binnen Philips zijn als bij een andere werkgever. Wie op een interne vacature solliciteert bij het zorgtechnologiebedrijf krijgt daarbij voorrang op andere sollicitanten.
Volgens Philips worden op gezette tijden alle bedrijfsonderdelen geëvalueerd om de bedrijfsvoering te stroomlijnen. Het verplaatsten van de IT-banen naar het buitenland is daar ook onderdeel van. Philips heeft ook al ondersteunende IT-diensten voor onderhoud en ontwikkeling in de drie genoemde landen. Het bedrijf benadrukt dat de werkgelegenheid van Philips in Nederland al jaren stabiel is en zal blijven. Het bedrijf is hier goed voor 11.000 banen.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Minister van Financiën Eelco Heinen wil het omstreden wetsvoorstel over vermogensrendementsbelasting (box 3) nog voor de zomer in aangepaste vorm door de Tweede Kamer krijgen. Dat zei hij vrijdagavond in Café Kockelmann op NPO 2.
33 minuten geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Entertainment- en mediaconcern Paramount Skydance heeft een definitieve overeenkomst gesloten om branchegenoot Warner Bros. Discovery over te nemen. Bij de deal wordt Warner Bros. gewaardeerd op 110 miljard dollar, zo'n 93,1 miljard euro. Volgens Paramount is de overeenkomst unaniem goedgekeurd door de raden van bestuur van beide bedrijven. Naar verwachting wordt de overname in het derde kwartaal van dit jaar afgerond.
7 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - BMW roept wereldwijd opnieuw honderdduizenden auto's terug vanwege mogelijk brandgevaar. Hierdoor zijn mogelijk 337.374 voertuigen getroffen, werd vrijdag bekend via een publicatie in de database van de Duitse transportautoriteit KBA.
7 uur geledenNEW YORK (ANP) - Entertainmentconcern Paramount Skydance won vrijdag op de aandelenbeurzen in New York. Persbureau Reuters meldde op basis van een audiofragment dat branchegenoot Warner Bros. Discovery heeft ingestemd met een overname door Paramount ter waarde van 110 miljard dollar. Het aandeel steeg 20,8 procent.
7 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Entertainment- en mediaconcern Warner Bros. Discovery heeft ingestemd met een overname door Paramount Skydance. Dit blijkt volgens Reuters uit een audiofragment van een wereldwijde bijeenkomst van het bedrijf dat door het persbureau is beoordeeld.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - KPN eist dat Ziggo stopt met het gebruik van de term glasvezel en variaties daarop in de marketing. Daarover heeft het bedrijf een rechtszaak aangespannen, die woensdag plaatsvindt in Den Haag. Ziggo spreekt op de website van een "glasvezel-kabel" en die term zet consumenten op het verkeerde been, aldus KPN. Het is nog niet bekend wanneer de uitspraak komt.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - ASMI, Besi en ASML stegen vrijdag op het Damrak, na de flinke verliezen van de chipbedrijven donderdag. Die gingen toen omlaag op de aandelenbeurs in Amsterdam na de kwartaalcijfers van Nvidia.
11 uur geleden