Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Philips verliest flink op roodgekleurde Amsterdamse aandelenbeurs

Philips verliest flink op roodgekleurde Amsterdamse aandelenbeurs

AMSTERDAM (ANP) - Zorgtechnologieconcern Philips is woensdag flink lager geëindigd op de aandelenbeurs in Amsterdam. Een Amerikaanse concurrent van Philips maakte bekend "aanzienlijke stijgingen" in de kosten te zien en verwacht dat dit de rest van het jaar zo blijft. Het sentiment in Amsterdam was negatief met vooral rode cijfers.

Zorgtechnologieconcern GE Healthcare heeft de winstverwachting als gevolg van de hogere kosten naar beneden bijgesteld. Branchegenoot Philips verloor 5,3 procent. Beleggers zullen met interesse naar de kwartaalcijfers van het bedrijf uitkijken die volgende week worden gepubliceerd. Chipbedrijven Besi en ASML waren bijna de enige groene lichtpuntjes in de AEX-index. Ze wonnen tot 1,8 procent in afwachting van resultaten van grote techbedrijven. Woensdag komen Alphabet, Amazon, Meta Platforms en Microsoft na de slotbel in New York met kwartaalcijfers.

De AEX-index zakte 0,4 procent tot 997,18 punten. De MidKap daalde 0,3 procent tot 1005,33 punten. De beurzen in Frankfurt en Parijs verloren tot 0,4 procent. Londen verloor 1,3 procent.

Verkiezingspost

KPN behoorde tot de verliezers in de AEX-index. Het telecomconcern verloor 2,8 procent nadat het kwartaalcijfers publiceerde. De omzet en winst van KPN stegen in het eerste kwartaal en de verwachtingen voor de rest van het jaar werden gehandhaafd. Maar beleggers hadden op meer gehoopt. Ook bierbrouwer Heineken verloor 2,8 procent.

PostNL verloor opnieuw op de Amsterdamse aandelenbeurs en zakte 6,4 procent. Na het publiceren van kwartaalcijfers zakte de post- en pakketbezorger dinsdag ruim 5 procent. Hoewel het bedrijf profiteerde van verkiezingspost leverde het bezorgen van pakketjes minder op door een zwakkere marktgroei vanwege lagere consumentenbestedingen.

Adidas

Op de laatste handelsdag van JDE Peet's in Amsterdam won het concern 0,3 procent. Het moederbedrijf van Douwe Egberts is overgenomen door het Amerikaanse drankenconcern Keurig Dr Pepper.

Sportkledingfabrikant Adidas won 8,4 procent in Frankfurt. Het Duitse bedrijf heeft meer verdiend in het eerste kwartaal van dit jaar. De omzet steeg met 7 procent tot 6,6 miljard euro.

Meer uit Financieel

FT: farmaceut AbbVie nadert overname Apogee voor 11 miljard

CHICAGO (ANP/BLOOMBERG) - De grote Amerikaanse farmaceut AbbVie is dicht bij een overname van branchegenoot Apogee Therapeutics ter waarde van bijna 11 miljard dollar. Dat meldt zakenkrant Financial Times. Mogelijk wordt de overname maandag al bekendgemaakt. Het zou dan de tweede miljardendeal in de farmaciesector in korte tijd worden.

9 uur geleden
Duitsland wil economische banden met Turkije verder versterken

ANKARA (ANP/DPA) - Duitsland wil de economische banden met Turkije verder versterken, waaronder op het gebied van energie door bijvoorbeeld meer samenwerking rond duurzame energiebronnen. Dat zei de Duitse minister van Economische Zaken Katherina Reiche vrijdag bij een bezoek aan de Turkse hoofdstad Ankara. Daar sprak ze onder meer met de Turkse handelsminister Ömer Bolat.

10 uur geleden
VS openen handelsonderzoek naar Duitsland om medicijnprijzen

WASHINGTON (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten hebben een onderzoek geopend naar Duitsland dat kan leiden tot nieuwe importheffingen. De Duitse regering werkt aan hervorming van het zorgverzekeringsstelsel om kosten te besparen, onder andere door de vergoedingen voor medicijnfabrikanten te verlagen. Volgens de regering-Trump komt dat neer op onderbetaling en moet een onderzoek uitwijzen of dit oneerlijk uitpakt voor Amerikaanse bedrijven.

11 uur geleden
Amsterdamse AEX-index sluit handelsweek licht lager af

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is vrijdag met een klein verlies het weekend ingegaan, nadat de hoofdgraadmeter eerder deze week nog op de hoogste stand ooit was geëindigd. Veel richtinggevend nieuws voor beleggers was er niet. Wall Street bleef dicht voor Juneteenth, de herdenking van de afschaffing van de slavernij in de Verenigde Staten.

12 uur geleden
Ook monteurs van KLM op uitwisseling bij Defensie

AMSTELVEEN (ANP) - Zeven monteurs van KLM volgen in september een training bij Defensie, maakt de luchtvaartmaatschappij bekend. Het gaat om een proef die moet uitwijzen of de twee organisaties elkaar kunnen helpen bij het onderhoud van helikopters. Dat kan van pas komen als Defensie plots extra monteurs nodig heeft.

13 uur geleden
Farmers Defence Force sluit boerenacties om stikstof niet uit

DEN HAAG (ANP) - Farmers Defence Force (FDF) sluit acties niet uit in reactie op de aanstaande stikstofplannen van het kabinet, zegt een woordvoerster. De boerenactiegroep kijkt ook naar juridische stappen tegen de plannen waar deze week diverse media over hebben geschreven. Ook voorzitter Erik Luiten van landbouworganisatie Agractie merkt dat het "broeit" onder de boeren.

14 uur geleden
Russische centrale bank verlaagt rente om economie te steunen

MOSKOU (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Russische centrale bank heeft het belangrijkste rentetarief in het land met een kwart procentpunt verlaagd naar 14,25 procent. Met de lagere leenkosten wil de centrale bank de economie ondersteunen, die te lijden heeft onder de enorme militaire uitgaven en de westerse sancties tegen het land om de oorlog in Oekraïne.

15 uur geleden