Philips verkoopt zijn tak voor defibrillatoren
AMSTERDAM (ANP) - Philips verkoopt zijn divisie die verantwoordelijk is voor de AED's, draagbare apparaten die worden gebruikt om een plotselinge hartstilstand te behandelen. Het bedrijfsonderdeel Emergency Care wordt verkocht aan de Amerikaanse investeerder Bridgefield Capital, maakte het zorgtechnologiebedrijf bekend.
Financiële details zijn niet bekendgemaakt, maar volgens een woordvoerder gaat het om een relatief klein bedrijfsonderdeel. "Als onderdeel van de vernieuwde bedrijfsstrategie van Philips, concentreert het bedrijf zijn middelen op gebieden waar het grotere schaal en financieel impact kan bereiken", meldt het concern.
De noodzorgdivisie telt in totaal ongeveer 500 medewerkers, van wie enkelen in Nederland werkzaam zijn. Philips heeft verschillende producten en oplossingen die zijn gericht op noodgevallen en medische zorg, waaronder hun bekende automatische externe defibrillators (AED's).
Meer uit Financieel
PARIJS (ANP/RTR) - Frankrijk gaat tegen de ondertekening van het vrijhandelsakkoord met het Mercosur-blok van Zuid-Amerikaanse landen stemmen, heeft de Franse president Emmanuel Macron laten weten. Maar het akkoord komt er mogelijk toch.
1 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - De beurskoers van de Groenlandse bank GrønlandsBANKEN is de eerste dagen van dit jaar met meer dan 36 procent gestegen op de beurs in Kopenhagen. Beleggers lijken erop voor te sorteren dat de Verenigde Staten weleens veel investeringen kunnen gaan doen in de Groenlandse economie.
2 uur geledenEMDEN (ANP/RTR) - Volkswagen legt vrijdag de productie in zijn fabriek in het Noord-Duitse Emden stil omdat er storm op komst is. Dit laat een woordvoerder weten, nadat een regionale krant erover berichtte.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Chipbedrijven waren donderdag de grootste dalers op de Amsterdamse beurs. De fondsen waren in de eerste handelsdagen van 2026 nog flink in trek door hernieuwd enthousiasme bij beleggers over kunstmatige intelligentie, maar nu volgt weer een kleine correctie. Daardoor is de grens van 1000 punten voor de AEX-index, die eerder deze week nog heel dichtbij leek, verder uit beeld geraakt.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Coolblue wil fietshelmen gaan verkopen. Topman Pieter Zwart van de elektronicaketen roept mensen via LinkedIn op goede fietshelmen en -merken met hem te delen. Hij doet deze oproep omdat hij naar eigen zeggen onlangs van zijn fiets is gevallen en enkele tanden kwijt is geraakt.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Eindhoven Airport vraagt een natuurvergunning aan bij het ministerie van Landbouw, Visserij, Voedselzekerheid en Natuur (LVVN). Volgens het vliegveld is dat nodig om de hogere uitstoot van stikstof door vliegtuigen.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - De daling van het personeelstekort in de kinderopvang zet niet door. Daardoor blijft de druk op de sector hoog, ziet Kinderopvang werkt!. Die organisatie zet zich in voor mensen die in de kinderopvangsector werken. Door de tekorten is de werkdruk hoog en zijn de wachtlijsten lang.
3 uur geleden