Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Philips verkoopt chiponderdeel aan Nederlands consortium

Philips verkoopt chiponderdeel aan Nederlands consortium

EINDHOVEN (ANP) - Philips heeft een onderdeel dat specifieke chips ontwikkelt voor toepassingen in de halfgeleider- en medische industrie verkocht aan een Nederlands consortium van particuliere investeerders. Onder hen zijn onder anderen voormalig VDL Nedcar-topman John van Soerland en zakenman Cees Meeuwis.

Het onderdeel gaat als zelfstandig bedrijf verder onder de naam Xiver. Er is niet bekendgemaakt hoeveel geld met de deal gemoeid is.

Alle 110 medewerkers behouden hun baan in het nieuwe bedrijf. De zogeheten micro-elektromechanische systemen (MEMS) die Xiver ontwikkelt, worden gebruikt voor sensoren in airbags, infrarooddetectoren, katheters en andere medische diagnostische apparatuur. Xiver levert onder meer aan chipmachinefabrikant ASML.

Grote kansen

Van Soerland komt aan het roer te staan van het bedrijf. De nieuwe directie ziet grote kansen voor wat naar hun zeggen de enige onafhankelijke fabrikant van MEMS-chips in Europa is die niet in Chinese handen is. Volgens Van Soerland is het aannemelijk dat er partijen zijn in de nichemarkt waarin Xiver opereert die het liefst zakendoen met "onafhankelijke spelers aan deze kant van de wereld".

Ook denkt hij dat het bedrijf er baat bij heeft niet langer onder het grote zorgtechnologieconcern Philips te vallen. De processen die Philips in het onderdeel heeft ontwikkeld zijn "lastig om extern aan de man te brengen", omdat concurrenten "minder geneigd zijn bij Philips te gaan shoppen".

Arbeidsvoorwaarden

Xiver heeft met de vakbonden afspraken gemaakt over de arbeidsvoorwaarden voor het personeel. Vakbond FNV is positief over het bereikte akkoord. "De nieuwe directie heeft met positief elan de werknemers toegesproken. Dit heeft het vertrouwen in de directie bij de mensen zichtbaar versterkt", aldus vakbondsbestuurder Patrick Meerts.

Meer uit Financieel

Flinke plussen op Wall Street na opmerkingen Trump over akkoord

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met flinke plussen de handelsdag uitgegaan. Bij beleggers werd de hoop aangewakkerd op een spoedig einde aan de Iranoorlog, nadat de Amerikaanse president Donald Trump geplande aanvallen op Iran afblies en zinspeelde op een akkoord.

6 uur geleden
Media: Iran beschouwt bedrijven Musk in Midden-Oosten als doelwit

TEHERAN (ANP) - Iran gaat alle bedrijven van Elon Musk in het Midden-Oosten, waaronder de internetdienst Starlink van SpaceX, als militaire doelwitten beschouwen. Dat melden Amerikaanse media CNBC en Forbes op basis van het Iraanse staatspersbureau Fars.

7 uur geleden
Adyen neemt factureringsplatform Orb over voor 335 miljoen dollar

AMSTERDAM (ANP) - Betalingsverwerker Adyen koopt het Amerikaanse factureringsplatform Orb voor 335 miljoen dollar, omgerekend ruim 290 miljoen euro. Volgens het Amsterdamse fintechbedrijf vullen betalingen en facturering elkaar logisch aan, maar opereren deze systemen nog los van elkaar. Door ze samen te voegen, levert dat volgens Adyen voordelen op.

7 uur geleden
Olieprijzen dalen na afblazen Amerikaanse aanvallen op Iran

SINGAPORE (ANP/BLOOMBERG) - De olieprijzen zijn donderdagavond gedaald, nadat de Amerikaanse president Donald Trump bekendmaakte dat hij een dreigende militaire escalatie tegen Iran had afgeblazen. Trump staakt de aangekondigde aanvallen om vorderingen in de gesprekken met Iran, stelt hij in een bericht op Truth Social.

8 uur geleden
WSJ: BlackRock plaatst order voor 5 miljard aan SpaceX-aandelen

NEW YORK (ANP) - BlackRock heeft een order geplaatst om voor minstens 5 miljard dollar aan SpaceX-aandelen te kopen. Dat melden ingewijden aan The Wall Street Journal. Andere vermogensbeheerders hebben vergelijkbare grote orders ingediend, volgens de krant.

10 uur geleden
Rheinmetall gaat samenwerking aan met satellietbedrijf OHB

DÜSSELDORF/BREMEN (ANP/DPA) - Het Duitse defensieconcern Rheinmetall gaat een samenwerkingsverband aan met het Duitse satellietbedrijf OHB om communicatiediensten te leveren aan het Duitse leger. Het satellietproject genaamd OHB Rheinmetall Space Networks moet systemen verzorgen om soldaten, voertuigen, drones en andere apparatuur van de Bundeswehr met elkaar te verbinden.

10 uur geleden
AEX-index bereikt nieuw slotrecord, plussen voor chipbedrijven

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is donderdag op de hoogste stand ooit gesloten, onder aanvoering van de chipbedrijven. Besi, ASMI en ASML wonnen tot 7,4 procent, na een flinke verhoging van de koersdoelen van de Nederlandse chipbedrijven door de Amerikaanse zakenbank Goldman Sachs.

10 uur geleden