Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Philips verder omlaag op groen Damrak

Philips verder omlaag op groen Damrak

AMSTERDAM (ANP) - Philips ging dinsdag verder omlaag op de Amsterdamse beurs na de zware verliesbeurt een dag eerder. Beleggers bleven bezorgd over de problemen met de beademingsapparaten van het zorgtechnologiebedrijf. Uitzender Randstad zag een eerdere stevige koerswinst verdampen na publicatie van de kwartaalcijfers.

De Europese beurzen toonden daarentegen herstel na de recente forse koersverliezen. De stemming werd daarbij gesteund door de opleving op Wall Street. Ook de toezegging van de Chinese centrale bank om meer steun te bieden om de economische impact van de lockdowns in delen van het land te verzachten, bood enige steun aan de aandelenhandel. Daarnaast wordt gewacht op de kwartaalcijfers van de Amerikaanse techbedrijven Microsoft en Google-moeder Alphabet, die na de slotbel in New York naar buiten komen.

De AEX-index op Beursplein 5 noteerde rond het middaguur 1,2 procent in het groen op 707,76 punten. De MidKap klom 1 procent tot 1048,52 punten. De beurzen in Frankfurt, Londen en Parijs wonnen tot 1,2 procent.

Randstad

Philips zakte 1,9 procent en was de grote verliezer in de AEX. Het zorgtechnologiebedrijf raakte maandag ruim 11 procent kwijt na een tegenvallende kwartaalupdate, waarin werd aangekondigd dat Philips meer geld opzij moet zetten vanwege de problemen met de beademingsapparaten en dat het Amerikaanse OM informatie heeft opgevraagd over de terugroepactie van de apparaten.

Randstad daalde 0,3 procent, na een eerdere koerswinst van ruim 3 procent. Het uitzendconcern profiteerde in het eerste kwartaal volop van de grote vraag naar personeel vanwege het sterke economische herstel na de coronacrisis en zag de omzet en winst stijgen. Analisten van KBC Securities verhoogden het advies voor Randstad naar kopen in een reactie op de resultaten. Volgens de kenners van Degroof Petercam zijn de verwachtingen van de uitzender echter met veel onzekerheden omgeven.

UBS

In Zürich steeg UBS 2,6 procent. De Zwitserse bank, die wordt geleid door voormalig ING-topman Ralph Hamers, boekte in het eerste kwartaal meer winst. AB Foods zakte bijna 5 procent in Londen na een handelsupdate. Het Britse moederbedrijf van kledingketen Primark ontkomt er naar eigen zeggen niet aan om de prijzen voor sommige artikelen te verhogen vanwege de hoge inflatie.

De olieprijzen gingen verder omlaag na de recente flinke prijsdalingen. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,6 procent minder op 97,91 dollar. Brentolie werd 0,4 procent goedkoper op 101,91 dollar per vat. De euro was 1,0687 dollar waard, tegen 1,0708 dollar een dag eerder.

Meer uit Financieel

Anthropic-topman roept op ontwikkeling AI-modellen te vertragen

SAN FRANCISCO (ANP) - Topman Dario Amodei van Anthropic heeft AI-bedrijven opgeroepen om het tempo waarin ze de capaciteiten van AI-modellen uitbreiden bewust te matigen.

15 uur geleden
Cryptomiljardair doneert recordbedrag aan Britse partij Reform

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De Britse rechts-radicale partij Reform UK heeft een recorddonatie toegezegd gekregen van een medeoprichter van cryptobeurs en handelsplatform BitMEX. Miljardair Ben Delo heeft gezegd 36 miljoen pond, ongeveer 42 miljoen euro, te schenken aan de partij van Nigel Farage.

19 uur geleden
Bronnen: Nvidia wil investeren in beursgang AI-bedrijf Anthropic

SANTA CLARA (ANP/RTR) - Nvidia, de belangrijkste chipverkoper ter wereld voor kunstmatige intelligentie, is in gesprek met Anthropic om in de beursgang van het AI-bedrijf te investeren. Dat vertellen twee ingewijden aan persbureau Reuters over wat mogelijk de grootste beursgang ooit kan worden.

21 uur geleden
Meloni denkt dat economie Italië dit jaar met 1 procent groeit

MILAAN (ANP/RTR) - De Italiaanse premier Giorgia Meloni verwacht dat de economie van het land dit jaar met 1 procent groeit. De politica deed haar voorspelling in een interview met de Italiaanse krant Il Foglio.

22 uur geleden
Prijzen aan de pomp iets omhoog, diesel klimt naar recordhoogte

EINDHOVEN (ANP) - Diesel tanken is zaterdag iets duurder geworden in Nederland. Uit cijfers van UnitedConsumers komt naar voren dat de gemiddelde adviesprijs voor een liter diesel is gestegen naar 2,725 euro, bijna 2 cent meer dan vrijdag. De gemiddelde benzineprijs is volgens het consumentenvoordeelplatform ook iets toegenomen tot 2,702 euro.

23 uur geleden
Trump staat open voor Chinese autofabrieken in VS

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump staat ervoor open dat Chinese autofabrikanten elektrische auto's in de Verenigde Staten produceren, mits ze daarvoor Amerikaanse werknemers inzetten. De feitelijke Amerikaanse blokkade op de import van Chinese auto's wil hij wel handhaven.

1 dag geleden
FT: VS beperken bescherming tankers in Straat van Hormuz

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben tankers die door de Straat van Hormuz varen gevraagd dat alleen op bepaalde tijdstippen te doen, zodat het Amerikaanse leger bescherming kan bieden. De maatregel volgt op een toename van Iraanse aanvallen op schepen die 's nachts door de zeestraat varen, meldt de Financial Times.

1 dag geleden