Philips verder omlaag op groen Damrak
AMSTERDAM (ANP) - Philips ging dinsdag verder omlaag op de Amsterdamse beurs na de zware verliesbeurt een dag eerder. Beleggers bleven bezorgd over de problemen met de beademingsapparaten van het zorgtechnologiebedrijf. Uitzender Randstad zag een eerdere stevige koerswinst verdampen na publicatie van de kwartaalcijfers.
De Europese beurzen toonden daarentegen herstel na de recente forse koersverliezen. De stemming werd daarbij gesteund door de opleving op Wall Street. Ook de toezegging van de Chinese centrale bank om meer steun te bieden om de economische impact van de lockdowns in delen van het land te verzachten, bood enige steun aan de aandelenhandel. Daarnaast wordt gewacht op de kwartaalcijfers van de Amerikaanse techbedrijven Microsoft en Google-moeder Alphabet, die na de slotbel in New York naar buiten komen.
De AEX-index op Beursplein 5 noteerde rond het middaguur 1,2 procent in het groen op 707,76 punten. De MidKap klom 1 procent tot 1048,52 punten. De beurzen in Frankfurt, Londen en Parijs wonnen tot 1,2 procent.
Randstad
Philips zakte 1,9 procent en was de grote verliezer in de AEX. Het zorgtechnologiebedrijf raakte maandag ruim 11 procent kwijt na een tegenvallende kwartaalupdate, waarin werd aangekondigd dat Philips meer geld opzij moet zetten vanwege de problemen met de beademingsapparaten en dat het Amerikaanse OM informatie heeft opgevraagd over de terugroepactie van de apparaten.
Randstad daalde 0,3 procent, na een eerdere koerswinst van ruim 3 procent. Het uitzendconcern profiteerde in het eerste kwartaal volop van de grote vraag naar personeel vanwege het sterke economische herstel na de coronacrisis en zag de omzet en winst stijgen. Analisten van KBC Securities verhoogden het advies voor Randstad naar kopen in een reactie op de resultaten. Volgens de kenners van Degroof Petercam zijn de verwachtingen van de uitzender echter met veel onzekerheden omgeven.
UBS
In Zürich steeg UBS 2,6 procent. De Zwitserse bank, die wordt geleid door voormalig ING-topman Ralph Hamers, boekte in het eerste kwartaal meer winst. AB Foods zakte bijna 5 procent in Londen na een handelsupdate. Het Britse moederbedrijf van kledingketen Primark ontkomt er naar eigen zeggen niet aan om de prijzen voor sommige artikelen te verhogen vanwege de hoge inflatie.
De olieprijzen gingen verder omlaag na de recente flinke prijsdalingen. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,6 procent minder op 97,91 dollar. Brentolie werd 0,4 procent goedkoper op 101,91 dollar per vat. De euro was 1,0687 dollar waard, tegen 1,0708 dollar een dag eerder.
Meer uit Financieel
AMSTELVEEN (ANP) - KLM gaat langer niet vliegen naar Riyad en Dammam in Saudi-Arabië vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Volgens de Nederlandse luchtvaartmaatschappij zal nu tot en met zaterdag niet naar die bestemmingen worden gevlogen.
38 minuten geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De oorlog van de Verenigde Staten en Israël met Iran zorgt voor de grootste verstoring van het aanbod van olie in de geschiedenis van de wereldwijde oliemarkt. Dat zegt het Internationaal Energieagentschap (IEA) donderdag in het maandelijkse olierapport. Het rapport volgt op de aankondiging van de leden van het agentschap om een record van 400 miljoen vaten vrij te geven uit de noodreserves in een poging de oliemarkt te kalmeren.
50 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Nederlandse reders evacueren de bemanning op schepen in het Midden-Oosten voorlopig niet. Dat laat een woordvoerder van de Koninklijke Vereniging van Nederlandse Reders (KVNR) weten. Schepen in de Perzische Golf zijn sinds het uitbreken van de Iranoorlog doelwit van aanvallen. Donderdag kwam een opvarende om het leven bij een aanval op twee tankers voor de kust van Irak.
51 minuten geledenNEW DELHI (ANP/BLOOMBERG) - India is in gesprek met Iran om de veilige doorgang te verzekeren van minstens twintig tankers die in de Straat van Hormuz liggen, melden ingewijden. Donderdagochtend viel Iran twee olietankers aan in Iraakse wateren en woensdagochtend werd ook een Thais schip geraakt dat in de straat lag. Door de smalle waterweg stroomt normaal gesproken een vijfde van de wereldwijde olie, maar is sinds de Iranoorlog in principe gesloten.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De oorlog in Iran en de onrust die dit wereldwijd veroorzaakt, zorgt ervoor dat meer mensen kiezen voor een vakantiebestemming in Europa. Ook worden er meer pakketreizen geboekt, zegt reisorganisatie Sunweb. Ook TUI ziet veranderingen in het zoek- en boekgedrag.
1 uur geledenWIJCHEN (ANP) - Trailerfabrikant Nooteboom gaat samen met de Duitse wapenfabrikant Rheinmetall zware militaire trailers bouwen. Het familiebedrijf uit Wijchen stapt met Rheinmetall in een snelgroeiende markt.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is donderdag licht lager geopend. Beleggers bleven voorzichtig door de aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten en de verstoringen van de olietransporten uit de regio. De aangekondigde recordvrijgave van olie uit noodreserves door leden van het Internationaal Energieagentschap (IEA) is er vooralsnog niet in geslaagd de oliemarkt te kalmeren.
2 uur geleden