Philips verder omlaag in licht hogere AEX
AMSTERDAM (ANP) - Philips stond dinsdag opnieuw in de staartgroep van de AEX-index op het Damrak, met een min van meer dan 1 procent. Het zorgtechnologieconcern verloor maandag al ruim 4 procent na een tegenvallend kwartaalbericht. Philips kondigde daarin aan voorlopig te stoppen met de verkoop van nieuwe slaapapneu-apparaten in de Verenigde Staten. Hoe lang deze ban aanhoudt is onduidelijk, maar het zou mogelijk jaren kunnen duren. Philips kampt al langer met de slepende kwestie met zijn defecte slaapapneu-apparaten.
Op de beursvloeren wordt verder uitgekeken naar het economische groeicijfer van de eurozone in het laatste kwartaal van 2023. In het derde kwartaal kromp de economie van het eurogebied nog met 0,1 procent. Daarnaast wachten beleggers op de cijfers van de grote Amerikaanse techbedrijven Microsoft en Google-moeder Alphabet, die na de slotbel op Wall Street naar buiten komen. Ook begint de Amerikaanse Federal Reserve dinsdag aan zijn tweedaagse rentevergadering. Algemeen wordt verwacht dat de Fed de rente woensdag opnieuw onveranderd zal laten.
De AEX-index noteerde in de ochtendhandel 0,1 procent hoger op 820,30 punten. De MidKap klom 0,2 procent tot 904,76 punten. De beurzen in Frankfurt, Londen en Parijs wonnen tot 0,2 procent.
Bouwsector
Prosus (min 1,6 procent) was de grootste daler in de AEX. De techinvesteerder bleef last houden van de mineurstemming op de Chinese beurzen. Zo zakte internet- en gamebedrijf Tencent, waarvan Prosus grootaandeelhouder is, 3 procent in Hongkong. Levensmiddelenconcern Unilever en betaalbedrijf Adyen gingen op kop, met plussen van 0,7 procent. Chipmachinemaker ASML won 0,5 procent na een flinke verhoging van het koersdoel door Deutsche Bank.
Bij de kleinere bedrijven zakte Renewi 5 procent. Volgens de afvalverwerker bleven de "uitdagende economische omstandigheden" ook in de laatste drie maanden van vorig jaar voortduren. Door de problemen in de bouwsector heeft het bedrijf in Nederland minder sloop- en bouwafval te verwerken.
Elektrische voertuigen
In Parijs klom Renault 2 procent. De Franse autofabrikant schrapt zijn plannen voor een beursgang van elektrische auto- en softwaredivisie Ampere. Volgens Renault zitten beleggers momenteel niet te wachten op investeringen in een dergelijk bedrijf als gevolg van een afgezwakte vraag naar elektrische voertuigen.
De euro was 1,0823 dollar waard, tegen 1,0808 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,1 procent meer op 76,89 dollar. Brentolie werd een fractie duurder op 82,41 dollar per vat.
Meer uit Financieel
REDMOND (ANP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse techconcern Microsoft gaat 3200 banen schrappen bij Xbox, ongeveer 20 procent van het personeelsbestand. De ingreep maakt deel uit van een ingrijpende reorganisatie die de groei van de kwakkelende gamedivisie moet aanjagen. Buiten Xbox verdwijnen bij Microsoft nog eens meer dan 3000 banen, voornamelijk bij de verkoopdivisies.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De techgraadmeter Nasdaq toonde maandag een overtuigend herstel in New York, terwijl de Dow-Jonesindex een nieuw record bereikte. Beleggers stapten na het lange weekend in de Verenigde Staten weer in techaandelen, na de koersverliezen in de sector afgelopen donderdag. Chip- en techbedrijven als Intel, AMD, Western Digital, Marvell Technology en Oracle stegen tot 6,5 procent. De fabrikanten van chipapparatuur Lam Research, Applied Materials en KLA wonnen tot 3,6 procent, na koersdoelverhogingen door zakenbank Morgan Stanley.
1 uur geledenMAARHEEZE/EDE (ANP) - Riedel, de producent van Appelsientje, CoolBest en DubbelFrisss, neemt de merkrechten van limonademerk Wicky over. Dat melden drankenbedrijven Refresco en Riedel in een verklaring. Refresco Benelux blijft verantwoordelijk voor de productie van Wicky.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De verkoop van nieuwe motoren in Nederland blijft stijgen. In de eerste helft van dit jaar rolden 14.062 motorfietsen de showrooms uit, ruim 15 procent meer dan in dezelfde periode vorig jaar. Ook de maand juni laat een positieve ontwikkeling zien, maakten de brancheorganisaties RAI Vereniging, BOVAG en RDC bekend.
2 uur geledenEPE (ANP) - Budgetwinkelketen Wibra heeft in 2025 opnieuw een recordjaar neergezet, waarbij het winkelbestand ook verder toenam. De omzet steeg met meer dan een kwart tot 362 miljoen euro vergeleken met een jaar eerder. Daarnaast openden vorig jaar 63 Wibra-winkels, waarmee het totaal groeide tot 360 vestigingen.
4 uur geledenWIESBADEN (ANP/BLOOMBERG) - De Duitse fabrieksorders zijn in mei met 1,9 procent gestegen ten opzichte van een maand eerder, meldde het Duitse statistiekbureau Destatis. De nieuwe industriële orders, die een belangrijke indicator vormen voor de toekomstige bedrijfsactiviteit in de grootste economie van Europa, lieten daarmee onverwacht een herstel zien, na een scherpe daling van 3,2 procent in april.
5 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - Spanje verwacht dit jaar voor het eerst meer dan 100 miljoen buitenlandse toeristen te ontvangen. Dat heeft de Spaanse toerismeminister Jordi Hereu maandag gezegd.
5 uur geleden