Philips verder omlaag in licht hogere AEX
AMSTERDAM (ANP) - Philips stond dinsdag opnieuw in de staartgroep van de AEX-index op het Damrak, met een min van meer dan 1 procent. Het zorgtechnologieconcern verloor maandag al ruim 4 procent na een tegenvallend kwartaalbericht. Philips kondigde daarin aan voorlopig te stoppen met de verkoop van nieuwe slaapapneu-apparaten in de Verenigde Staten. Hoe lang deze ban aanhoudt is onduidelijk, maar het zou mogelijk jaren kunnen duren. Philips kampt al langer met de slepende kwestie met zijn defecte slaapapneu-apparaten.
Op de beursvloeren wordt verder uitgekeken naar het economische groeicijfer van de eurozone in het laatste kwartaal van 2023. In het derde kwartaal kromp de economie van het eurogebied nog met 0,1 procent. Daarnaast wachten beleggers op de cijfers van de grote Amerikaanse techbedrijven Microsoft en Google-moeder Alphabet, die na de slotbel op Wall Street naar buiten komen. Ook begint de Amerikaanse Federal Reserve dinsdag aan zijn tweedaagse rentevergadering. Algemeen wordt verwacht dat de Fed de rente woensdag opnieuw onveranderd zal laten.
De AEX-index noteerde in de ochtendhandel 0,1 procent hoger op 820,30 punten. De MidKap klom 0,2 procent tot 904,76 punten. De beurzen in Frankfurt, Londen en Parijs wonnen tot 0,2 procent.
Bouwsector
Prosus (min 1,6 procent) was de grootste daler in de AEX. De techinvesteerder bleef last houden van de mineurstemming op de Chinese beurzen. Zo zakte internet- en gamebedrijf Tencent, waarvan Prosus grootaandeelhouder is, 3 procent in Hongkong. Levensmiddelenconcern Unilever en betaalbedrijf Adyen gingen op kop, met plussen van 0,7 procent. Chipmachinemaker ASML won 0,5 procent na een flinke verhoging van het koersdoel door Deutsche Bank.
Bij de kleinere bedrijven zakte Renewi 5 procent. Volgens de afvalverwerker bleven de "uitdagende economische omstandigheden" ook in de laatste drie maanden van vorig jaar voortduren. Door de problemen in de bouwsector heeft het bedrijf in Nederland minder sloop- en bouwafval te verwerken.
Elektrische voertuigen
In Parijs klom Renault 2 procent. De Franse autofabrikant schrapt zijn plannen voor een beursgang van elektrische auto- en softwaredivisie Ampere. Volgens Renault zitten beleggers momenteel niet te wachten op investeringen in een dergelijk bedrijf als gevolg van een afgezwakte vraag naar elektrische voertuigen.
De euro was 1,0823 dollar waard, tegen 1,0808 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,1 procent meer op 76,89 dollar. Brentolie werd een fractie duurder op 82,41 dollar per vat.
Meer uit Financieel
HOOGEVEEN (ANP) - Werknemers van wasserijen leggen woensdag het werk neer, meldt de FNV. Onderhandelingen voor een nieuwe cao zitten muurvast, volgens de vakbond. Bij wasserijen in Hoogeveen, Bolsward, Hardenberg en Tiel wordt 24 uur lang gestaakt.
32 minuten geledenHOOGEVEEN (ANP) - Werknemers van wasserijen leggen woensdag het werk neer, meldt de FNV. Onderhandelingen voor een nieuwe cao zitten muurvast, volgens de vakbond. Bij wasserijen in Hoogeveen, Bolsward, Hardenberg en Tiel wordt 24 uur lang gestaakt.
1 uur geledenASHEVILLE (ANP) - De G20-landen dringen aan op "een vrije, veilige en voorspelbare vaart door de Straat van Hormuz". Dat staat in een gezamenlijke verklaring die aan het einde van de door de Verenigde Staten georganiseerde top werd gepubliceerd.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Ruimtevaartorganisatie NASA heeft het contract voor de ontwikkeling van het zogenoemde Mars Telecommunications Network toegekend aan Blue Origin, het Amerikaanse ruimtevaartbedrijf van Amazon-oprichter Jeff Bezos.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met duidelijke verliezen gesloten. Beleggers hadden zorgen over oplopende energieprijzen, inflatie en stijgende rentes. Die werden ingegeven door oplopende spanningen tussen de Verenigde Staten en Iran. Nieuwe Amerikaanse aanvallen op Iraanse doelen deden het sentiment gedurende de handelssessie weinig goeds.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De Europese gasprijs is tot het hoogste niveau sinds 2023 gestegen. Op energiemarkten reageren handelaren op de toegenomen spanningen tussen Iran en de Verenigde Staten. Nieuwe gevechten hebben een einde gemaakt aan de hoop op een snelle opening van de Straat van Hormuz, een zeestraat die erg belangrijk is voor de wereldhandel in energie.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Door de schorsing van een belangrijke controleur voor bouwprojecten moeten veel bouwwerkzaamheden worden stilgelegd. Daarvoor waarschuwt de Vereniging van Nederlandse Gemeenten (VNG). De belangenorganisatie voor gemeenten schat in dat mogelijk tot 1300 projecten stil komen te liggen.
6 uur geleden