Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Philips verder omlaag in licht hogere AEX

Philips verder omlaag in licht hogere AEX

AMSTERDAM (ANP) - Philips stond dinsdag opnieuw in de staartgroep van de AEX-index op het Damrak, met een min van meer dan 1 procent. Het zorgtechnologieconcern verloor maandag al ruim 4 procent na een tegenvallend kwartaalbericht. Philips kondigde daarin aan voorlopig te stoppen met de verkoop van nieuwe slaapapneu-apparaten in de Verenigde Staten. Hoe lang deze ban aanhoudt is onduidelijk, maar het zou mogelijk jaren kunnen duren. Philips kampt al langer met de slepende kwestie met zijn defecte slaapapneu-apparaten.

Op de beursvloeren wordt verder uitgekeken naar het economische groeicijfer van de eurozone in het laatste kwartaal van 2023. In het derde kwartaal kromp de economie van het eurogebied nog met 0,1 procent. Daarnaast wachten beleggers op de cijfers van de grote Amerikaanse techbedrijven Microsoft en Google-moeder Alphabet, die na de slotbel op Wall Street naar buiten komen. Ook begint de Amerikaanse Federal Reserve dinsdag aan zijn tweedaagse rentevergadering. Algemeen wordt verwacht dat de Fed de rente woensdag opnieuw onveranderd zal laten.

De AEX-index noteerde in de ochtendhandel 0,1 procent hoger op 820,30 punten. De MidKap klom 0,2 procent tot 904,76 punten. De beurzen in Frankfurt, Londen en Parijs wonnen tot 0,2 procent.

Bouwsector

Prosus (min 1,6 procent) was de grootste daler in de AEX. De techinvesteerder bleef last houden van de mineurstemming op de Chinese beurzen. Zo zakte internet- en gamebedrijf Tencent, waarvan Prosus grootaandeelhouder is, 3 procent in Hongkong. Levensmiddelenconcern Unilever en betaalbedrijf Adyen gingen op kop, met plussen van 0,7 procent. Chipmachinemaker ASML won 0,5 procent na een flinke verhoging van het koersdoel door Deutsche Bank.

Bij de kleinere bedrijven zakte Renewi 5 procent. Volgens de afvalverwerker bleven de "uitdagende economische omstandigheden" ook in de laatste drie maanden van vorig jaar voortduren. Door de problemen in de bouwsector heeft het bedrijf in Nederland minder sloop- en bouwafval te verwerken.

Elektrische voertuigen

In Parijs klom Renault 2 procent. De Franse autofabrikant schrapt zijn plannen voor een beursgang van elektrische auto- en softwaredivisie Ampere. Volgens Renault zitten beleggers momenteel niet te wachten op investeringen in een dergelijk bedrijf als gevolg van een afgezwakte vraag naar elektrische voertuigen.

De euro was 1,0823 dollar waard, tegen 1,0808 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,1 procent meer op 76,89 dollar. Brentolie werd een fractie duurder op 82,41 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Vakbonden moeten zorgen voor minimale bezetting bij ANWB-staking

UTRECHT (ANP) - FNV en CNV moeten maandag zorgen voor een minimale bezetting tijdens de aangekondigde staking bij de ANWB. Dat heeft de kortgedingrechter in Utrecht bepaald. De rechter gaat deels mee in de eis van de ANWB dat er een deel van de werknemers aan het werk moet zijn om de veiligheid op de Nederlandse wegen te waarborgen.

1 uur geleden
Bruna-eigenaar kan rekeningen niet betalen en krijgt adempauze

IJEN (ANP) - Audax, het moederbedrijf van boekwinkelketen Bruna, heeft financiële problemen en krijgt van de rechter een afkoelingsperiode. Op dit moment zijn er onvoldoende middelen om aan alle betalingsverplichtingen te voldoen, bevestigt het bedrijf na berichtgeving van Het Financieele Dagblad.

1 uur geleden
Brussel keurt fusie AkzoNobel goed na verkoop coatingonderdeel

BRUSSEL (ANP) - Verf- en coatingfabrikant AkzoNobel heeft van de Europese Commissie toestemming gekregen om te fuseren met zijn Amerikaanse concurrent Axalta. Het Nederlandse concern moet daarvoor wel een onderdeel afstoten, stelt het dagelijks bestuur van d EU als voorwaarde.

2 uur geleden
AEX sluit week lager af, chipaandelen tonen enig herstel

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag met verlies de handel uitgegaan. De koersdaling volgt op zware verliezen voor techaandelen donderdag in New York en een verkoopgolf op belangrijke Aziatische financiële markten. Waar chipaandelen op het Damrak enig herstel toonden, eindigden veel andere aandelen de week juist in de min.

3 uur geleden
Knot heeft één tegenstander bij strijd om ECB-presidentschap

BRUSSEL (ANP) - Klaas Knot heeft maar één tegenstander bij de strijd om het presidentschap bij de Europese Centrale Bank (ECB). Naast de Nederlander is de voormalige gouverneur van de Spaanse centrale bank, Pablo Hernández de Cos, voorgedragen als kandidaat.

3 uur geleden
Techgraadmeter Nasdaq herstelt op Wall Street na koersdreun

NEW YORK (ANP) - Techbeurs Nasdaq toonde vrijdag wat herstel in New York na de koersdreun een dag eerder. Koopjesjagers sloegen toe en kochten vooral chipaandelen na de verkoopgolf in de sector op donderdag. Die golf werd aangewakkerd door de vrees dat een Democratische meerderheid in het Amerikaanse Congres zou kunnen leiden tot strengere regelgeving voor kunstmatige intelligentie (AI) en vertraging van de bouw van AI-datacenters.

6 uur geleden
Spanje schuift grote rivaal Knot naar voren voor topfunctie ECB

MADRID (ANP/RTR) - Spanje heeft oud-topman van zijn centrale bank Pablo Hernández de Cos naar voren geschoven als kandidaat voor het presidentschap van de Europese Centrale Bank (ECB). Hij wordt gezien als een van de belangrijkste kandidaten om volgend jaar de vertrekkende Christine Lagarde op te volgen. Oud-president van De Nederlandsche Bank (DNB) Klaas Knot wordt alom beschouwd als zijn belangrijkste rivaal.

7 uur geleden