Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Philips-topman verwacht ook dit jaar gematigde vraag uit China

Philips-topman verwacht ook dit jaar gematigde vraag uit China

SAN FRANCISCO (ANP/RTR) - Philips houdt ook dit jaar rekening met een gematigde vraag uit China. Aanleiding zijn de strenge eisen aan medische technologie om corruptie tegen te gaan. Dat heeft topman Roy Jakobs van het zorgtechnologieconcern gezegd in een interview met persbureau Reuters.

De Chinese maatregelen om corruptie tegen te gaan gelden al enige tijd. Beijing hoopt op die manier de omkoping van artsen te voorkomen. Maar als gevolg daarvan is het voor ziekenhuizen moeilijker om deals te sluiten met internationale gezondheidszorgbedrijven. "We zien nog steeds audits plaatsvinden en veel controle op aankopen", zei de topman tijdens de jaarlijkse gezondheidszorgconferentie van de Amerikaanse bank JPMorgan in San Francisco.

China was eerder dit decennium goed voor 13 procent van de totale omzet van Philips. Door de tragere groei in het land gaat Jakobs nu uit van een aandeel van ongeveer 10 procent. Wel verwacht hij dat de Chinese markt zal herstellen, waarbij hij zich deels baseert op gesprekken met Chinese overheidsfunctionarissen die in november plaatsvonden. Zo hebben regionale functionarissen aangegeven open te staan voor buitenlandse investeringen.

Als gevolg van de zwakke vraag uit China verlaagde Philips in oktober al flink de omzetverwachtingen voor 2024. Waar het bedrijf eerder nog uitging van een groei tussen de 3 en 5 procent, werd dat 0,5 tot 1,5 procent. Philips publiceert zijn financiƫle resultaten over vorig jaar op 19 februari.

Meer uit Financieel

Britten starten onderzoek naar Just Eat om misleidende recensies

LONDEN (ANP) - De Britse marktwaakhond CMA start een onderzoek naar Just Eat, onderdeel van het concern achter het Nederlandse Thuisbezorgd, en vier andere bedrijven omdat zij mogelijk "neppe en misleidende" reviews op hun sites plaatsten. De toezichthouder onderzoekt onder meer of de bedrijven lage beoordelingen expres niet publiceerden, personeel vroegen om positieve reviews te schrijven, of kortingen aanboden in ruil voor positieve reviews.

32 minuten geleden
AEX-index licht lager ondanks uitstel aanvallen VS op Iran

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is vrijdag licht lager begonnen. Beleggers verwerkten het besluit van de Amerikaanse president Donald Trump om de staking van de aanvallen op Iraanse energievoorzieningen met tien dagen te verlengen tot 6 april. De verlenging geeft meer tijd voor gesprekken. Volgens Trump volgt het besluit op een verzoek vanuit Iran en verlopen de onderhandelingen met het land "zeer goed".

1 uur geleden
India komt met belastingwijzigingen om gestegen brandstofprijzen

NEW DELHI (ANP/BLOOMBERG) - India heeft een reeks belastingwijzigingen aangekondigd om consumenten te beschermen tegen de gevolgen van de oorlog in het Midden-Oosten. India behoort tot de landen die erg veel last hebben van de oorlog en de vrijwel afgesloten Straat van Hormuz. Het land kampt met grote tekorten aan vloeibaar petroleumgas (lpg), dat wordt gebruikt voor koken, en vloeibaar aardgas (lng).

1 uur geleden
RAI Vereniging: voor miljoenen fraude bij import motoren

AMSTERDAM (ANP) - Jarenlang is er voor miljoenen per jaar gefraudeerd met de bpm-belasting bij de import van tweedehands motoren. Dat vermoedt RAI Vereniging, die berichtgeving hierover door De Telegraaf bevestigt. De branchekoepel schreef eerder over soortgelijke fraude met de import van tweedehands auto's. Volgens Tom Crooijmans, voorzitter van de sectie motoren bij RAI Vereniging, is dit probleem bij motoren "mogelijk nog groter".

2 uur geleden
Biotechnologiebedrijf Galapagos wil van naam veranderen

MECHELEN (ANP) - Het Belgisch-Nederlandse biotechnologiebedrijf Galapagos wil zijn naam veranderen in Lakefront Biotherapeutics. Dat meldt het aan de beurs in Amsterdam genoteerde bedrijf bij het publiceren van zijn jaarverslag.

2 uur geleden
Consumentenclub blij met stap tegen onveilige Chinese pakketjes

BRUSSEL (ANP/AFP) - De Europese consumentenrechtenkoepel BEUC is blij dat in Brussel een akkoord is bereikt over een hervorming van de Europese douaneregels. Voortaan kunnen webshops die onveilige producten naar de Europese Unie importeren een boete krijgen. Dat moet de stroom aan pakjes uit onder meer China met spullen die niet aan Europese regels voldoen, tegengaan.

2 uur geleden
Olieprijs daalt licht na uitstel aanvallen VS op Iran

AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De olieprijzen lieten vrijdagochtend een kleine daling zien na de stijging een dag eerder. De prijsdaling volgde op het besluit van de Amerikaanse president Donald Trump om de deadline voor aanvallen op Iraanse energiefaciliteiten verder uit te stellen tot 6 april. Het uitstel zorgt voor enige rust op de gespannen oliemarkt, maar verlengt tegelijkertijd de onzekerheid over het verloop van de oorlog tot ver in april.

3 uur geleden