Philips-topman verwacht ook dit jaar gematigde vraag uit China
SAN FRANCISCO (ANP/RTR) - Philips houdt ook dit jaar rekening met een gematigde vraag uit China. Aanleiding zijn de strenge eisen aan medische technologie om corruptie tegen te gaan. Dat heeft topman Roy Jakobs van het zorgtechnologieconcern gezegd in een interview met persbureau Reuters.
De Chinese maatregelen om corruptie tegen te gaan gelden al enige tijd. Beijing hoopt op die manier de omkoping van artsen te voorkomen. Maar als gevolg daarvan is het voor ziekenhuizen moeilijker om deals te sluiten met internationale gezondheidszorgbedrijven. "We zien nog steeds audits plaatsvinden en veel controle op aankopen", zei de topman tijdens de jaarlijkse gezondheidszorgconferentie van de Amerikaanse bank JPMorgan in San Francisco.
China was eerder dit decennium goed voor 13 procent van de totale omzet van Philips. Door de tragere groei in het land gaat Jakobs nu uit van een aandeel van ongeveer 10 procent. Wel verwacht hij dat de Chinese markt zal herstellen, waarbij hij zich deels baseert op gesprekken met Chinese overheidsfunctionarissen die in november plaatsvonden. Zo hebben regionale functionarissen aangegeven open te staan voor buitenlandse investeringen.
Als gevolg van de zwakke vraag uit China verlaagde Philips in oktober al flink de omzetverwachtingen voor 2024. Waar het bedrijf eerder nog uitging van een groei tussen de 3 en 5 procent, werd dat 0,5 tot 1,5 procent. Philips publiceert zijn financiële resultaten over vorig jaar op 19 februari.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Verenigde Staten staan vierkant achter Panama en kijken ernaar uit "om de economische samenwerking met deze belangrijke partner te verstevigen". Dat zei de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio in reactie op het nieuws dat China Panamese schepen zou vasthouden.
44 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag met een bescheiden verlies gesloten. De AEX-index drong een deel van de eerdere verliezen terug. Mogelijk dat uitlatingen van de Iraanse onderminister van Buitenlandse Zaken voor enig optimisme zorgden. Hij zei met Oman te werken aan een protocol voor het monitoren van het scheepsverkeer in de Straat van Hormuz.
48 minuten geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering gaat in beroep tegen de uitspraak van de rechter dat de overheid haar banden met Anthropic voorlopig niet mag verbreken. Het AI-bedrijf stapte een maand geleden naar de rechter om een besluit van het Pentagon aan te vechten om het bedrijf als een risico voor de toeleveringsketen aan te merken.
2 uur geledenBERLIJN (ANP) - Lufthansa heeft donderdag een bod uitgebracht voor een minderheidsbelang in de Portugese luchtvaartmaatschappij TAP. Eerder op de dag werd bekend dat Air France-KLM dit ook heeft gedaan.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn donderdag met zware verliezen begonnen, na de sterke herstelrally in de afgelopen dagen. De hoop op een spoedig einde aan de oorlog in het Midden-Oosten nam weer af nadat de Amerikaanse president Donald Trump dreigde met zware aanvallen op Iran in de komende weken. Ook opperde hij weer de mogelijkheid van aanvallen op de Iraanse energie-infrastructuur.
3 uur geledenAUSTIN (ANP) - Tesla heeft de verkoop van zijn elektrische auto's in het eerste kwartaal licht opgevoerd. Het door Elon Musk geleide bedrijf leverde iets meer dan 358.000 auto's af, ruim 6 procent meer dan in dezelfde periode vorig jaar.
3 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Consumentenorganisaties in Duitsland denken dat de tankkosten voor automobilisten niet omlaag gaan ondanks een nieuwe maatregel om de stijging van de brandstofprijzen te beperken. Vanaf woensdag mogen pompstations in het land nog maar één keer per dag hun prijzen verhogen, rond het middaguur.
3 uur geleden