Philips-topman verwacht ook dit jaar gematigde vraag uit China
SAN FRANCISCO (ANP/RTR) - Philips houdt ook dit jaar rekening met een gematigde vraag uit China. Aanleiding zijn de strenge eisen aan medische technologie om corruptie tegen te gaan. Dat heeft topman Roy Jakobs van het zorgtechnologieconcern gezegd in een interview met persbureau Reuters.
De Chinese maatregelen om corruptie tegen te gaan gelden al enige tijd. Beijing hoopt op die manier de omkoping van artsen te voorkomen. Maar als gevolg daarvan is het voor ziekenhuizen moeilijker om deals te sluiten met internationale gezondheidszorgbedrijven. "We zien nog steeds audits plaatsvinden en veel controle op aankopen", zei de topman tijdens de jaarlijkse gezondheidszorgconferentie van de Amerikaanse bank JPMorgan in San Francisco.
China was eerder dit decennium goed voor 13 procent van de totale omzet van Philips. Door de tragere groei in het land gaat Jakobs nu uit van een aandeel van ongeveer 10 procent. Wel verwacht hij dat de Chinese markt zal herstellen, waarbij hij zich deels baseert op gesprekken met Chinese overheidsfunctionarissen die in november plaatsvonden. Zo hebben regionale functionarissen aangegeven open te staan voor buitenlandse investeringen.
Als gevolg van de zwakke vraag uit China verlaagde Philips in oktober al flink de omzetverwachtingen voor 2024. Waar het bedrijf eerder nog uitging van een groei tussen de 3 en 5 procent, werd dat 0,5 tot 1,5 procent. Philips publiceert zijn financiële resultaten over vorig jaar op 19 februari.
Meer uit Financieel
PARIJS (ANP/RTR/AFP) - De Eurocommissaris voor Handel heeft de Verenigde Staten opgeroepen de vorig jaar overeengekomen handelsdeal te respecteren. Eurocommissaris Maroš Šefčovič zei dat dinsdag volgens de Europese Commissie tegen de Amerikaanse handelsgezant Jamieson Greer.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is dinsdag flink hoger geëindigd. Beleggers volgden de ontwikkelingen rond de oorlog in het Midden-Oosten. De Amerikaanse minister van Defensie Pete Hegseth zei dat de wapenstilstand tussen de Verenigde Staten en Iran, die bijna een maand geleden begon, nog steeds van kracht is. De Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi verklaarde dat de besprekingen vooruitgang boeken.
2 uur geledenDELFT (ANP) - De Nederlandse producent van quantumprocessors QuantWare heeft 152 miljoen euro opgehaald bij een nieuwe financieringsronde. Met het geld wil QuantWare een grote fabriek in Delft bouwen voor de productie van quantumprocessors. Onder andere de durfkapitaaltak van de Amerikaanse chipproducent Intel en overheidsinvesteringsfonds Invest-NL steken geld in de scale-up uit die Zuid-Hollandse plaats.
4 uur geledenVELSEN-NOORD (ANP) - Milieudefensie-directeur Donald Pols gaat aan de slag bij Tata Steel Nederland. Hij moet daarom per direct stoppen bij de milieuclub.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - Cryptobeurs Coinbase is dinsdag een winnaar op de beurs in New York na aankondiging van een reorganisatie. Beleggers zetten het aandeel hoger omdat een streep door 14 procent van het personeelsbestand betekent dat de kosten bij het Amerikaanse bedrijf omlaag zullen gaan.
5 uur geledenMARANELLO (ANP/BELGA/BLOOMBERG) - De leveringen van sportwagenbouwer Ferrari zijn in het eerste kwartaal verstoord door de Iranoorlog. Normaal vinden Ferrari's gretig aftrek rond de Perzische Golf, maar de oorlog verhindert dit. Ferrari zegt dat het deze moeilijkheden wel kon pareren door meer auto's naar andere regio's te sturen.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De verpakkingsindustrie probeert mensen vanaf volgende week maandag met loterijen te verleiden om meer blikjes en flessen met statiegeld in te leveren. Ongeveer duizend inzamelpunten buiten supermarkten betalen uit via Tikkie en delen per 15 cent statiegeld een digitaal lot uit. Daarmee maken deelnemers kans op geldprijzen tot 400 euro, maakte de voor inzameling verantwoordelijke organisatie Verpact bekend.
6 uur geleden