Philips-topman verwacht ook dit jaar gematigde vraag uit China
SAN FRANCISCO (ANP/RTR) - Philips houdt ook dit jaar rekening met een gematigde vraag uit China. Aanleiding zijn de strenge eisen aan medische technologie om corruptie tegen te gaan. Dat heeft topman Roy Jakobs van het zorgtechnologieconcern gezegd in een interview met persbureau Reuters.
De Chinese maatregelen om corruptie tegen te gaan gelden al enige tijd. Beijing hoopt op die manier de omkoping van artsen te voorkomen. Maar als gevolg daarvan is het voor ziekenhuizen moeilijker om deals te sluiten met internationale gezondheidszorgbedrijven. "We zien nog steeds audits plaatsvinden en veel controle op aankopen", zei de topman tijdens de jaarlijkse gezondheidszorgconferentie van de Amerikaanse bank JPMorgan in San Francisco.
China was eerder dit decennium goed voor 13 procent van de totale omzet van Philips. Door de tragere groei in het land gaat Jakobs nu uit van een aandeel van ongeveer 10 procent. Wel verwacht hij dat de Chinese markt zal herstellen, waarbij hij zich deels baseert op gesprekken met Chinese overheidsfunctionarissen die in november plaatsvonden. Zo hebben regionale functionarissen aangegeven open te staan voor buitenlandse investeringen.
Als gevolg van de zwakke vraag uit China verlaagde Philips in oktober al flink de omzetverwachtingen voor 2024. Waar het bedrijf eerder nog uitging van een groei tussen de 3 en 5 procent, werd dat 0,5 tot 1,5 procent. Philips publiceert zijn financiƫle resultaten over vorig jaar op 19 februari.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag vrijwel vlak gesloten. Zwaargewicht Shell stond bij de winnaars dankzij een flinke stijging van de olieprijzen. De chipfondsen ASML, ASMI en Besi gingen juist verder omlaag na de verliezen een dag eerder. Verder kwam ING met kwartaalcijfers naar buiten.
16 minuten geledenLONDEN (ANP) - De wereldwijde vraag naar goud is vorig jaar naar een recordniveau gestegen. Dat meldt de World Gold Council (WGC), de brancheorganisatie voor de internationale goudhandel. Volgens de WGC bedroeg de totale vraag vorig jaar 5002 ton. Het is voor het eerst dat de vraag boven de 5000 ton uitkwam.
1 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De olieprijzen zijn donderdag flink gestegen na de dreigementen van de Amerikaanse president Donald Trump tegen Iran. Hij riep Teheran woensdag op een nucleaire overeenkomst te sluiten, want anders zou het olierijke land militaire aanvallen riskeren.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - Meta Platforms was donderdag een van de winnaars op Wall Street na sterke kwartaalresultaten. Het moederbedrijf van Facebook en Instagram verwacht ook dit kwartaal meer omzet dan gedacht. Het bedrijf investeert dit jaar bovendien extra in datacenters en AI. Hiermee verhoogt Meta de druk in de AI-strijd tussen grote techbedrijven. De koers ging 9,5 procent omhoog.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse centrale bank moet de rente "substantieel" verlagen. Dat schreef president Donald Trump op zijn socialemediaplatform Truth Social. De Federal Reserve hield woensdag de rente onveranderd na drie eerdere verlagingen op rij. Trump roept al langer om een flinke renteverlaging om zo de economie van de Verenigde Staten te stimuleren, met daarbij ook felle kritiek op Fed-voorzitter Jerome Powell.
2 uur geledenMAPUTO (ANP/AFP) - Het Franse olie- en gasconcern TotalEnergies heeft een groot gasproject in het noorden van Mozambique formeel weer opgestart. De bouw van een grote lng-installatie is omstreden. Volgens milieuorganisaties gaat die ten koste van lokale boeren en vissers en draagt de gaswinning bij aan instabiliteit in de regio, die gebukt gaat onder jihadistische aanvallen.
4 uur geledenSEATTLE (ANP/BLOOMBERG) - Amazon.com is honderdduizenden beelden van kindermisbruik tegengekomen in de data die het bedrijf gebruikt om zijn AI-modellen te trainen. De webwinkel heeft de content verwijderd voordat er modellen mee zijn getraind en deze gemeld bij het National Center for Missing and Exploited Children (NCMEC) in de Verenigde Staten.
4 uur geleden