Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Philips-topman: bemoedigend resultaat, ook met oog op claims

Philips-topman: bemoedigend resultaat, ook met oog op claims

AMSTERDAM (ANP) - De testresultaten waaruit blijkt dat veel van de problemen met slaapapneu-apparaten veroorzaakt zijn door het schoonmaken met ozon, zijn bemoedigend voor Philips. Dat zegt topman Frans van Houten tegen het ANP. "Dat was al onze aanname, maar is nu ook aangetoond." Ook met het oog op mogelijke schadeclaims is Van Houten "heel blij met dit resultaat".

Verschillende groepen patiënten in met name de Verenigde Staten hadden de afgelopen tijd al aangekondigd schadeclaims in te gaan dienen tegen Philips. Bij winst zou dat Philips miljarden dollars kunnen kosten, maar nu lijkt het bedrijf een stuk sterker te staan.

"Bij de geteste apparaten zaten er 422 waarover een klacht was ingediend, maar bij slechts 4 procent was het isolerende schuim aangetast", haalt Van Houten in dat kader verder aan. "Je zou dus de conclusie kunnen trekken dat de rest van de klachten niets met deze terugroepactie te maken heeft."

Tests

Tegelijkertijd is Van Houten zich ervan bewust dat dit voor patiënten een moeilijke tijd is. "We kregen kritiek dat het allemaal lang duurt en vanuit het perspectief van de patiënt is dat ook zo." De terugroepactie, die gewoon doorgaat, is inmiddels op stoom. "Een patiënt mag nooit de dupe zijn van een apparaat, of dat nou komt door het apparaat zelf of door de manier van schoonmaken", aldus Van Houten.

Voor de tests ging Philips in zee met onafhankelijke experts en vijf onafhankelijke testlaboratoria. "We hebben daar de afgelopen tijd 60 procent van de capaciteit ingenomen." Er lopen nog altijd tests. Zo wordt er gekeken naar de chemische samenstelling van het schuim als dat is aangetast. Uit het onderzoek bleek weliswaar dat er een veel kleinere kans is dat patiënten dit inademen, "maar we willen toch weten wat het zou doen met een patiënt als dat spul alsnog in de longen terechtkomt."

Van Houten hoopt dat door de voor Philips gunstige resultaten het schuimdebacle redelijk vlot verleden tijd kan zijn. "Het is zeker de bedoeling dat we ons dan weer kunnen richten op ontwikkeling van de apparaten en weer gewoon mee gaan doen in de markt." Het isolatieschuim in de nieuwere modellen van de slaapapneu-apparaten is in ieder geval niet gevoelig voor ozon. "We hebben daar na de goedkeuring aanvullende tests op uit gevoerd en er zijn geen signalen dat er met dat schuim iets mis is."

Meer uit Financieel

Brussel: TikTok houdt zich niet aan EU-regels voor minderjarigen

BRUSSEL (ANP) - De Chinese socialemediagigant TikTok doet te weinig om de accounts en posts van minderjarigen af te schermen, concludeert de Europese Commissie. Daarmee overtreedt het bedrijf opnieuw de Digital Services Act (DSA), aldus het dagelijks bestuur van de EU.

17 minuten geleden
Brussel niet eens met gronden nieuw VS-handelstarief voor EU

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie is het niet eens met de gronden waarop de Verenigde Staten nieuwe handelstarieven instellen, ook voor de EU. Als reden voor de nieuwe importheffingen voeren de VS het uitblijven van actie aan tegen de handel in goederen die met dwangarbeid zijn geproduceerd.

50 minuten geleden
TenneT boekt meer omzet door investeringen in stroomnet

ARNHEM (ANP) - Hoogspanningsnetbeheerder TenneT heeft in de eerste helft van 2026 meer omzet geboekt. De groei komt volgens de netbeheerder vooral door de toegenomen investeringen in de uitbreiding van het volle elektriciteitsnet. Ook haalde het bedrijf meer omzet uit energie-activiteiten op land en zee en door hogere tarieven.

1 uur geleden
Campingplatform ziet overnachtingen in Nederland flink toenemen

ANDELST (ANP) - Het aantal overnachtingen op Nederlandse campings is in de eerste maanden van dit jaar fors toegenomen. Dat meldt campingplatform ACSI op basis van een analyse van CBS-cijfers. Het aantal vakantiegangers uit eigen land steeg ook.

1 uur geleden
Beijing keert zich tegen nieuwe Amerikaanse importheffingen

BEIJING (ANP/AFP) - China verzet zich tegen de nieuwe Amerikaanse importheffingen die Washington heeft opgelegd aan het Aziatische land en 59 andere handelspartners. De Amerikanen noemen als reden voor de nieuwe tarieven zorgen over dwangarbeid.

2 uur geleden
Autoconcern Volkswagen boekt bijna een derde minder winst

WOLFSBURG (ANP/AFP) - De nettowinst van Volkswagen is de afgelopen drie maanden met bijna een derde gedaald. Het Duitse autoconcern, dat overweegt wereldwijd tot 100.000 banen te schrappen, kampt onder meer met toenemende concurrentie in en vanuit China.

2 uur geleden
Arcadis bevestigt ongevraagd overnamebod van Canadees WSP

AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - Advies- en ingenieursbureau Arcadis heeft een tweede ongevraagd overnamebod ontvangen van zijn Canadese branchegenoot WSP Global. Dat bevestigde de Nederlandse onderneming vrijdagochtend rond het moment dat de Amsterdamse beurs opende.

2 uur geleden