Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Philips-topman: bemoedigend resultaat, ook met oog op claims

Philips-topman: bemoedigend resultaat, ook met oog op claims

AMSTERDAM (ANP) - De testresultaten waaruit blijkt dat veel van de problemen met slaapapneu-apparaten veroorzaakt zijn door het schoonmaken met ozon, zijn bemoedigend voor Philips. Dat zegt topman Frans van Houten tegen het ANP. "Dat was al onze aanname, maar is nu ook aangetoond." Ook met het oog op mogelijke schadeclaims is Van Houten "heel blij met dit resultaat".

Verschillende groepen patiënten in met name de Verenigde Staten hadden de afgelopen tijd al aangekondigd schadeclaims in te gaan dienen tegen Philips. Bij winst zou dat Philips miljarden dollars kunnen kosten, maar nu lijkt het bedrijf een stuk sterker te staan.

"Bij de geteste apparaten zaten er 422 waarover een klacht was ingediend, maar bij slechts 4 procent was het isolerende schuim aangetast", haalt Van Houten in dat kader verder aan. "Je zou dus de conclusie kunnen trekken dat de rest van de klachten niets met deze terugroepactie te maken heeft."

Tests

Tegelijkertijd is Van Houten zich ervan bewust dat dit voor patiënten een moeilijke tijd is. "We kregen kritiek dat het allemaal lang duurt en vanuit het perspectief van de patiënt is dat ook zo." De terugroepactie, die gewoon doorgaat, is inmiddels op stoom. "Een patiënt mag nooit de dupe zijn van een apparaat, of dat nou komt door het apparaat zelf of door de manier van schoonmaken", aldus Van Houten.

Voor de tests ging Philips in zee met onafhankelijke experts en vijf onafhankelijke testlaboratoria. "We hebben daar de afgelopen tijd 60 procent van de capaciteit ingenomen." Er lopen nog altijd tests. Zo wordt er gekeken naar de chemische samenstelling van het schuim als dat is aangetast. Uit het onderzoek bleek weliswaar dat er een veel kleinere kans is dat patiënten dit inademen, "maar we willen toch weten wat het zou doen met een patiënt als dat spul alsnog in de longen terechtkomt."

Van Houten hoopt dat door de voor Philips gunstige resultaten het schuimdebacle redelijk vlot verleden tijd kan zijn. "Het is zeker de bedoeling dat we ons dan weer kunnen richten op ontwikkeling van de apparaten en weer gewoon mee gaan doen in de markt." Het isolatieschuim in de nieuwere modellen van de slaapapneu-apparaten is in ieder geval niet gevoelig voor ozon. "We hebben daar na de goedkeuring aanvullende tests op uit gevoerd en er zijn geen signalen dat er met dat schuim iets mis is."

Meer uit Financieel

Cabinepersoneel easyJet in Portugal gaat staken

LISSABON (ANP/RTR) - Cabinemedewerkers van de Britse luchtvaartmaatschappij easyJet in Portugal hebben donderdag ingestemd met stakingen omdat ze betere arbeidsvoorwaarden willen. Volgens de vakbond SNPVAC zal dan tussen 2 en 6 oktober het werk worden neergelegd en ook tussen 19 en 23 december.

39 minuten geleden
Onlinebank Revolut ontkent dat eisen zijn gesteld na fraudepoging

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Revolut heeft donderdag ontkend dat iemand rechtstreeks contact heeft gezocht met de onlinebank of eisen heeft gesteld vanwege de phishingaanval die onlangs bekend werd. Meerdere media, waaronder radiozender BNR, schreven woensdag dat de aanvallers eisen dat binnen 24 uur een bedrag van 3 miljoen dollar (zo'n 2,6 miljoen euro) wordt betaald. Anders zouden ze de buitgemaakte data verkopen.

1 uur geleden
Investeerders kopen Nederlandse bouwplaatsbeveiliger BauWatch

APELDOORN (ANP) - De Nederlandse beveiliger van bouwprojecten en andere infrastructuur BauWatch wordt overgenomen door de internationale investeerders CVC DIF en Carlyle. BauWatch is gevestigd in Apeldoorn en is Europees marktleider bij de beveiliging met mobiele camerabewaking van bouwplaatsen en andere bedrijfsterreinen ter bescherming tegen diefstal en vandalisme.

1 uur geleden
Netbeheerder Enexis mist ruimte op het net voor 86.000 woningen

DEN BOSCH (ANP) - Enexis mist capaciteit op het net voor ongeveer 86.000 woningen waarvan de bouw de komende drie jaar moet starten. De netbeheerder kreeg aanvragen voor aansluitingen op het net voor de bouw van zo'n 140.000 nieuwbouwwoningen, maar voor het merendeel van deze woningen is er nu geen ruimte op het net.

2 uur geleden
GoVolta krijgt toegang tot spoornet voor internationale treinen

DEN HAAG (ANP) - Meer opties voor Nederlanders om met de trein naar het buitenland te reizen zijn een stap dichterbij gekomen. De Autoriteit Consument & Markt (ACM) meldt donderdag dat de Nederlandse treinvervoerder GoVolta toegang mag krijgen tot het spoornet voor nieuwe treindiensten naar het buitenland.

2 uur geleden
Grote bioscoopketen Vue bekijkt beursgang in Londen

LONDEN (ANP) - De grote Europese bioscoopketen Vue overweegt een beursgang in Londen. Dat heeft topman Tim Richards gezegd tegen zakenkrant Financial Times. Bij die beursgang zou dan een waardering aan Vue van ongeveer 1,5 miljard pond, omgerekend 1,75 miljard euro, gehangen kunnen worden. Vue heeft in Nederland twintig bioscopen met 133 schermen.

3 uur geleden
KLM schetst vier mogelijke scenario's voor 2030

AMSTELVEEN (ANP) - KLM heeft in een rapport vier mogelijke toekomstscenario's voor de luchtvaartmaatschappij onderzocht. De Nederlandse luchtvaartmaatschappij bevindt zich momenteel in moeilijk vaarwater, stelt het rapport. De vier scenario's geven een beeld van hoe KLM er in 2030 uit zou kunnen zien.

3 uur geleden