Philips toont wat herstel in licht lagere Amsterdamse AEX
AMSTERDAM (ANP) - Zorgtechnologiebedrijf Philips toonde donderdag wat herstel van de forse verliezen begin deze week door de problemen met zijn beademingsapparatuur. Elders op het Damrak maakte Lucas Bols een koerssprong dankzij sterke resultaten van de drankenproducent. De Amsterdamse AEX-index liet een klein verlies zien.
De AEX eindigde 0,3 procent lager op 825,06 punten. De MidKap verloor 1,1 procent tot 1069,58 punten. Frankfurt, Parijs en Londen zakten tot 0,5 procent.
Philips dikte 1,6 procent aan en was koploper bij de hoofdfondsen. Het aandeel kelderde begin deze week nog ruim 10 procent na berichten dat de Amerikaanse waakhond FDA de fabriek bezocht waar Philips zijn slaapapneu-apparaten maakt en daar meer problemen vond. Grootste daler in de AEX was betalingsverwerker Adyen met een min van 2 procent, gevolgd door olie- en gasconcern Shell dat 1,9 procent inleverde.
Unilever
Just Eat Takeaway steeg 0,4 procent. De eigenaar van Thuisbezorgd.nl heeft geen plannen om zijn Amerikaanse dochteronderneming Grubhub te verkopen. Volgens topman Jitse Groen is het bedrijf wel actief op zoek naar samenwerkingspartners. Just Eat Takeaway werd recent door investeerders opgeroepen om het net overgenomen Grubhub weer snel af te stoten.
Unilever verloor 1,1 procent. Bij het sluiten van de beurshandel werd formeel bekend dat het levensmiddelenbedrijf zijn theedivisie verkoopt aan investeerder CVC Capital Partners voor 4,5 miljard euro. Bronnen hadden al gemeld dat die deal aanstaande was.
Lucas Bols
Bij de kleinere bedrijven was Lucas Bols een uitblinker met een plus van 8,5 procent. De dranken- en likeurenproducent zag de omzet in de afgelopen zes maanden met 70 procent stijgen, mede dankzij de heropening van de horeca. InPost (min 15 procent) zette de daling voort in de MidKap. Het Poolse pakketkluisjesbedrijf kelderde een dag eerder al meer dan 13 procent na een verlaging van de vooruitzichten.
In Londen ging Royal Mail bijna 10 procent omhoog. Het Britse postbedrijf verhoogde zijn winstverwachting en gaat eigen aandelen inkopen en speciaal dividend uitkeren. Thyssenkrupp klom 6 procent in Frankfurt dankzij goed ontvangen jaarcijfers. Ook bevestigde het Duitse industrieconcern zijn waterstofdivisie apart naar de beurs te willen brengen.
De euro was 1,1353 dollar waard, tegen 1,1310 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 0,5 procent duurder op 78,75 dollar. Brentolie kostte 0,8 procent meer op 80,91 dollar per vat.
Meer uit Financieel
SCHIPHOL (ANP) - Het duurt tot 2027 voordat het aantal grondafhandelaren op Schiphol is teruggebracht naar drie, in plaats van de huidige zes. Dat maakte de luchthaven bekend bij het begin van de aanbesteding voor bedrijven die verantwoordelijk worden voor de bagageafhandeling en werkzaamheden rond vliegtuigen. Het is al jaren de wens van de politiek en Schiphol om het aantal afhandelaren te beperken.
33 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse economie groeit voorlopig door ondanks de handelsstrijd van Donald Trump en andere geopolitieke spanningen, voorspellen economen van ING. Voor 2026 voorzien zij daarbij een stevige koopkrachtstijging, al blijft de consument voorzichtig en wachten grote dossiers als het overvolle stroomnet en de stikstofproblematiek nog altijd op aanpak.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Brussel heeft een onderzoek geopend naar Meta's beleid rondom AI-functies in WhatsApp. De Europese Commissie gaat beoordelen of het Amerikaanse techbedrijf mogelijk in strijd handelt met Europese mededingingsregels door het concurrerende bedrijven moeilijker te maken om klanten via WhatsApp te bereiken.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Nederlandse verzekeraars hebben actie beloofd om te voorkomen dat trouwe klanten onnodig hogere premies betalen dan nieuwe. Een aantal van hen controleert het verzekeringenaanbod blijvend om deze prijsverschillen te voorkomen, melden het Verbond van Verzekeraars en de Autoriteit Financiële Markten (AFM).
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Nederlandse industrie heeft vorig jaar iets groener geproduceerd dan een jaar eerder, maar op de langere termijn is er nog geen sprake van een trendbreuk. Dat meldt de Nederlandse Emissieautoriteit (NEa) op basis van gegevens van grote industriebedrijven in ons land.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Brussel vindt de financiële markten binnen de EU te gefragmenteerd en wil dat het makkelijker wordt om binnen Europa financiële diensten te verhandelen. Daarvoor presenteert de Europese Commissie donderdag een plan. Daarin geeft Brussel de Europese toezichthouder voor financieel toezicht ook een grotere rol.
4 uur geledenMILAAN (ANP) - De Italiaanse politie heeft op hoofdkantoren van dertien bekende modebedrijven documenten opgevraagd over hun omgang met toeleveranciers, meldt persbureau Reuters op basis van documenten van justitie. De actie is onderdeel van een breder onderzoek naar vermeende uitbuiting van arbeiders in de mode-industrie. Agenten bezochten onder andere Dolce & Gabbana, Versace, Prada en de Italiaanse tak van Adidas.
5 uur geleden