Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Philips stopt verkoop slaapapneu-machines in VS en schikt met FDA

Philips stopt verkoop slaapapneu-machines in VS en schikt met FDA

AMSTERDAM (ANP) - Philips stopt met de verkoop van nieuwe slaapapneu-apparaten in de Verenigde Staten. Dat maakte het zorgtechnologieconcern bekend bij de publicatie van zijn kwartaal- en jaarcijfers. Philips heeft daarbij een schikking getroffen met de Amerikaanse medische toezichthouder FDA, waarvoor het bedrijf in het afgelopen kwartaal een last in de boeken heeft gezet van 363 miljoen euro.

Philips erkent bij die schikking (een zogeheten consent decree) met de FDA geen schuld of aansprakelijkheid. Het bedrijf heeft sinds 2021 miljoenen slaapapneu-apparaten moeten terugroepen omdat isolatieschuim kon loslaten, wat schadelijk kan zijn voor de gezondheid van patiënten. De affaire kostte Philips al honderden miljoenen aan vergoedingen voor de defecte machines.

Dienstverlening

Volgens Philips wordt nog gewerkt aan de definitieve voorwaarden van de schikking en zal die worden voorgelegd aan een Amerikaanse rechtbank voor goedkeuring. Totdat is voldaan aan die voorwaarden wordt de verkoop van nieuwe CPAP- en BiPAP-apparaten op de Amerikaanse markt dus stopgezet, aldus het bedrijf.

Philips blijft nog wel dienstverlening bieden in de Verenigde Staten aan bestaande slaapapneu- en ademhalingsapparaten bij zorgaanbieders en patiënten.

'Duidelijk pad'

"Het decreet zal Philips Respironics voorzien van een routekaart met gedefinieerde acties, mijlpalen en resultaten om de naleving van de wettelijke vereisten aan te tonen en de bedrijfsactiviteiten te herstellen", meldt Philips in de verklaring.

Topman Roy Jakobs spreekt van een "belangrijke stap met een duidelijk pad voorwaarts". Hij kan geen details geven over de schikking. Die worden pas gepubliceerd als de rechtbank goedkeuring heeft gegeven.

Herstructurering

Er loopt ook nog een onderzoek van de Amerikaanse justitie naar Philips vanwege de kwestie. Ook hangt het bedrijf duizenden rechtszaken boven het hoofd van patiënten met gezondheidsklachten. Eerdere analyses en tests wezen volgens Philips uit dat er weinig kans zou zijn op merkbare gezondheidsschade.

Philips leed vorig jaar een nettoverlies van 463 miljoen euro. Dat is aanzienlijk minder dan de min van 1,6 miljard euro een jaar eerder. Naast kosten voor de slaapapneu-affaire heeft Philips ook te maken met uitgaven voor een grote herstructurering waarbij duizenden banen worden geschrapt. De omzet bedroeg vorig jaar bijna 18,2 miljard euro, tegen ruim 17,8 miljard euro in 2022.

Meer uit Financieel

Nederlandse reders zien nog veel onduidelijkheden rond Hormuz

ROTTERDAM (ANP) - Nederlandse reders hopen dat een vrije en veilige doorvaart door de Straat van Hormuz "zo spoedig mogelijk is hersteld". Dat laat de redersvereniging KVNR weten in reactie op de situatie rondom de zeestraat. Een heropening van de Straat van Hormuz is onderdeel van het staakt-het-vuren in het Midden-Oosten, maar Iran lijkt de waterweg nog gesloten te houden.

35 minuten geleden
Algemeen directeur WoningBouwersNL wordt nieuwe directeur LTO

DEN HAAG (ANP) - Directeur Coen van Rooyen van brancheorganisatie WoningBouwersNL wordt vanaf 1 juni de nieuwe algemeen directeur van LTO Nederland. Dat maakt de belangenorganisatie voor boeren en tuinders donderdag bekend. Hij volgt Hans van den Heuvel op, die sinds 1 april de voorzitter van vakbond CNV is.

49 minuten geleden
Omzet kledingplatform Vinted stijgt tot ruim 1 miljard euro

VILNIUS (ANP) - De omzet van kledingverkoopplatform Vinted is gestegen tot ruim 1 miljard euro. Gebruikers van het platform voor de verkoop van tweedehandsspullen kochten en verkochten vorig jaar fors meer gebruikte kleren, boeken en elektronische producten.

1 uur geleden
Brussel: tol Straat van Hormuz in strijd met internationaal recht

BRUSSEL (ANP) - Een tolheffing door de Straat van Hormuz is niet in lijn met het internationale recht, benadrukt een woordvoerder van de Europese Commissie. "Het internationaal recht garandeert de vrijheid van scheepvaart", aldus de woordvoerder. "In principe betekent het dat er helemaal geen betaling of tol geheven mag worden."

1 uur geleden
IMO-topman: tolheffing Straat van Hormuz is gevaarlijk precedent

LONDEN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Iran toestaan om tol te heffen voor een doorvaart door de Straat van Hormuz schept een gevaarlijk precedent. Dat zei topman van de internationale scheepvaartorganisatie IMO Arsenio Dominguez in een interview met Bloomberg TV. Teheran wil een tol van een dollar per vat olie heffen voor schepen die door de zeestraat varen.

3 uur geleden
Pentagon mag AI-bedrijf Anthropic voorlopig aanmerken als gevaar

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse ministerie van Defensie mag AI-bedrijf Anthropic voorlopig blijven aanmerken als risico. Tot dat voorlopige oordeel komt een Amerikaans hof van beroep in Washington. Anthropic stelt in twee rechtszaken dat het Pentagon het bedrijf op de zwarte lijst heeft gezet als vergelding voor een meningsverschil over beperkingen aan de inzet van zijn kunstmatige intelligentie.

3 uur geleden
FT: export Amerikaanse olie naar recordhoogte door vraag uit Azië

WASHINGTON (ANP) - De export van ruwe olie uit de Verenigde Staten stijgt deze maand naar een recordhoogte. Dat schrijft de Financial Times op basis van data- en analyseplatform Kpler. Landen in Azië moeten op zoek naar een alternatief door de oorlog in het Midden-Oosten.

3 uur geleden