Philips sleept leverancier schoonmaakproducten mee in claims VS
AMSTERDAM (ANP) - Philips sleept SoClean, een leverancier van gespecialiseerde schoonmaakproducten, mee in rechtszaken van Amerikaanse gebruikers van slaapapneu-apparaten van Philips. In de Verenigde Staten lopen tal van zaken van gebruikers over gezondheidsschade door de apparaten. Als het medisch-technologische bedrijf daarin aansprakelijk wordt gesteld, gaat Philips een deel van de schade verhalen op SoClean, bevestigt een woordvoerder na berichtgeving in het FD.
In 2021 kwam het probleem met de slaapapneu-apparaten van Philips aan het licht. Kleine deeltjes van isolerend schuim in de apparaten lieten los, wat gezondheidsschade kan veroorzaken bij patiënten. De slaapapneu-apparaten van Philips in de VS werden schoongemaakt met apparatuur van het Amerikaanse SoClean met ozon. Philips stelt dat het probleem werd veroorzaakt door ozonreinigers, omdat ozon schuim kapot maakt.
De woordvoerder van Philips wil niet zeggen wat de eisen tegen SoClean zijn als het aansprakelijk wordt gesteld. Daar is het volgens hem nog te vroeg voor.
Meer uit Financieel
WOLFSBURG (ANP/DPA) - Het Duitse autoconcern Volkswagen wil met een nieuw besparingsprogramma de kosten met zo'n 60 miljard euro terugdringen, veel meer dan tot nu toe was voorzien. Dat meldt zakenblad Manager Magazin op basis van ingewijden. Hiermee moeten de kosten tegen 2028 met 20 procent dalen.
5 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De voorzitter van de Eurogroep, Kyriakos Pierrakakis, ziet het overleg van zes lidstaten met de grootste economieën in de EU, waaronder Nederland, niet als bedreiging voor het werk van de Eurogroep. Daar bespreken de ministers van Financiën van de eurolanden vrijwel maandelijks financiële en economische kwesties. "Het is potentieel positief", zei Pierrakakis maandag na afloop van de vergadering van de Eurogroep.
6 uur geledenATHENE (ANP) - Defensieconcern Theon International, beursgenoteerd in Amsterdam, blijft profiteren van de torenhoge defensiebudgetten in Europa. De in Athene gevestigde fabrikant van nachtkijkers en warmtebeeldsystemen voor de defensiesector boekte vorig jaar een recordomzet van 443,5 miljoen euro, 26 procent meer dan in het voorgaande jaar.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is maandag vrijwel gelijk geëindigd. Bouwer Heijmans eindigde opnieuw fors hoger na de presentatie van de jaarcijfers vrijdag. In het kielzog klom BAM mee, de concurrent komt later deze week met cijfers.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie (OM) heeft een boete van 50.000 euro opgelegd aan een logistiek bedrijf uit Amsterdam na een dodelijk arbeidsongeval. Het incident, waarbij een medewerker om het leven kwam na een val van een laadklep, vond plaats op 20 december 2024.
10 uur geledenNEW DELHI (ANP/RTR) - De eerste dag van de AI-top in India is maandag rommelig verlopen. Bezoekers klaagden over lange rijen, verwarring en drukte bij het begin van het evenement in New Delhi.
10 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Demissionair minister Eelco Heinen (Financiën) vindt dat er "echt stappen" moeten worden gezet om tot een kapitaalmarktunie te komen. Mede daarom zijn zes ministers van Financiën van de zes grootste economieën in de EU maandag voor de tweede keer met elkaar in overleg gegaan, zei Heinen. Zijn voorkeur gaat wel uit naar besluitvorming door alle EU-lidstaten.
11 uur geleden