Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Philips roept 1233 slaapapneu-apparaten terug in VS en Frankrijk

Philips roept 1233 slaapapneu-apparaten terug in VS en Frankrijk

AMSTERDAM (ANP) - Philips roept 1233 slaapapneu-apparaten terug in Frankrijk en de Verenigde Staten. Dat meldt een woordvoerder van het zorgtechnologieconcern. Het gaat om apparaten van het type DreamStation, waarmee onder meer mensen met slaapapneu geholpen worden tijdens het slapen. De Amerikaanse medische toezichthouder FDA heeft daarvoor de meest dringende waarschuwing afgegeven, die stelt dat het gebruik van de apparaten ernstige verwondingen of de dood tot gevolg kan hebben. De DreamStations zijn al eens gerepareerd na gevaarlijke gebreken, daarom werden eerder wereldwijd 5,5 miljoen van de apparaten teruggeroepen.

In de Verenigde Staten worden 1088 apparaten teruggeroepen, de overige komen uit Frankrijk, aldus de zegsman. Hij geeft daarbij aan dat de helft daarvan inmiddels wel al is vervangen of onderweg is naar klanten en patiënten.

De apparaten zijn afkomstig uit een specifieke batch en worden teruggeroepen omdat er tijdens de programmering onjuiste of dubbele serienummers zijn toegekend. Een apparaat waarvan dubbele serienummers in omloop zijn, kan ertoe leiden dat patiënten de verkeerde behandeling krijgen toegediend via de DreamStation-machine. Ook is het mogelijk dat er helemaal geen behandeling plaatsvindt, aldus de FDA. Mocht dit het geval zijn, dan geeft de DreamStation geen waarschuwing af.

Klachten

Volgens de Amerikaanse medische waakhond kan een mislukte behandeling van een DreamStation leiden tot "ademhalingsproblemen, hartfalen, ernstig letsel en overlijden". Philips zou volgens de FDA 43 klachten hebben ontvangen over problemen met de apparaten, maar van verwondingen of sterfgevallen was geen sprake. Op 10 februari heeft Philips klanten en patiënten ingelicht over de problemen, meldt de FDA.

Van de eerste generatie DreamStations moest Philips eerder al wereldwijd 5,5 miljoen apparaten terugroepen. Die problemen die daaraan ten grondslag lagen hadden betrekking op isolatieschuim in de machines. Dat kon afbrokkelen of chemische stoffen afgeven na contact met bepaalde schoonmaakmiddelen. In beide gevallen stelde Philips wel dat de risico's binnen de veiligheidslimieten vallen. In totaal zijn 346 overlijdens gemeld die mogelijk te maken hebben gehad met de ondeugdelijke apparaten. Topman Roy Jakobs meldde eind maart te verwachten dit jaar waarschijnlijk een akkoord te kunnen sluiten met patiënten die economische schade hebben geleden door de apneu-affaire.

Meer uit Gezond

WHO: geen nieuwe verdachte gevallen op Hondius na hanta-uitbraak

GENÈVE (ANP) - Op het cruiseschip m/v Hondius zijn onderweg naar Nederland vooralsnog geen nieuwe mogelijke gevallen van hanta gemeld. Dat liet topman Tedros Adhanom Ghebreyesus van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) weten na contact met de kapitein van het vaartuig.

5 uur geleden
RIVM: passagiers 2e en 3e repatriëringsvlucht Hondius negatief

BILTHOVEN (ANP) - De opvarenden van het cruiseschip Hondius die eerder deze week op de tweede en derde repatriëringsvlucht naar Eindhoven zaten, zijn negatief getest op het hantavirus. Bij aankomst zijn monsters afgenomen, meldt het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM).

1 dag geleden
WHO-directeur: werk nog niet klaar na evacuatie Hondius

GENÈVE (ANP/AFP) - De evacuatie van het cruiseschip Hondius na de dodelijke uitbraak van het hantavirus is afgerond, maar "ons werk is nog niet klaar", benadrukt de directeur van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) Tedros Adhanom Ghebreyesus.

2 dagen geleden
Vereniging scheepsartsen: sneller mondkapjes op aan boord

DEN HAAG (ANP) - De uitbraak van het hantavirus op de Hondius is geen reden om het ziekteprotocol op schepen aan te scherpen, maar het zou wel goed zijn om aan boord sneller mondkapjes te gebruiken bij vermoedens van luchtweginfecties bij opvarenden. Dat zegt Arend Jansen, voorzitter van het Nederlands Medisch Nautisch Genootschap, de vereniging van haven- en scheepsartsen.

3 dagen geleden
Akkoord over aanpak geneesmiddelentekort EU

BRUSSEL (ANP/DPA) - Het Europees Parlement en de lidstaten zijn tot een akkoord gekomen over de productie van essentiële geneesmiddelen. De nieuwe regels moeten het makkelijker maken om productie van medicijnen in Europa met overheidsgeld te ondersteunen.

3 dagen geleden
Biotechbedrijf MimeCure haalt 3 miljoen euro op voor longmedicijn

EELDE (ANP) - Het Nederlandse biotechbedrijf MimeCure heeft een investering van 3 miljoen euro opgehaald. Met het geld wil het bedrijf de ontwikkeling van een nieuw geneesmiddel tegen chronische longziekten versnellen. De investeringsronde werd geleid door investeringsmaatschappij Addington Investment Group en ondersteund door mede-investeerder Apsara Investments.

3 dagen geleden
Brussel herhaalt: 'laag' risico hantavirus voor Europese burgers

BRUSSEL (ANP) - Het risico voor de gezondheid van Europese burgers door het hantavirus is laag, herhaalt een woordvoerder van de Europese Commissie. Dat stelt de Commissie maandag na overleg met de Wereldgezondheidsorganisatie.

4 dagen geleden