Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Philips profiteert op Damrak van deal met investeerder Exor

Philips profiteert op Damrak van deal met investeerder Exor

AMSTERDAM (ANP) - Philips is maandag bovenaan de AEX-index op het Damrak geëindigd. Dat gebeurde na het bericht dat Exor, het Italiaanse investeringsbedrijf van de familie Agnelli, de oprichters van autofabriek Fiat, een belang van 15 procent neemt in het zorgtechnologieconcern. Daarmee is een bedrag van 2,6 miljard euro gemoeid. Het aandeel Philips eindigde 4,4 procent hoger. Exor, dat ook een beursnotering heeft in Amsterdam, stond 0,3 procent lager.

Volgens Exor zijn er voorlopig geen plannen om het belang verder uit te bouwen. Maar op termijn zou de investeerder, die ook de grootste aandeelhouder is van sportwagenfabrikant Ferrari en tevens eigenaar van voetbalclub Juventus, zijn belang mogen uitbreiden tot maximaal 20 procent. In ruil voor de langetermijninvestering mag het bedrijf één lid leveren aan de raad van commissarissen van Philips.

De stemming onder beleggers in Amsterdam bleef verder terughoudend. Zij wachten vooral op cijfers van verzekeraar Aegon, betaalbedrijf Adyen en bouwer BAM, die later deze week naar buiten komen. Daarnaast worden woensdag de notulen van de laatste beleidsvergadering van de Federal Reserve vrijgegeven. Die aantekeningen bevatten mogelijk meer aanwijzingen over toekomstige rentestappen. Een nieuw rentebesluit staat op de planning voor september.

RELX

De AEX-index eindigde 0,1 procent hoger op 766,21 punten. De MidKap verloor 0,3 procent tot 901,27 punten. De beurs in Londen daalde 0,3 procent, de beurzen in Frankfurt en Parijs wonnen tot 0,5 procent.

In de hoofdindex werd Philips bovenaan vergezeld door bierbrouwer Heineken, die 1 procent steeg. Dataleverancier RELX, Aegon en uitzender Randstad stegen tot 0,9 procent. Onderaan eindigden chemicaliëndistributeur IMCD (min 0,7 procent) en speciaalchemieconcern DSM-Firmenich (min 2,2 procent).

Alfen

Tussen de stijgers in de MidKap stond laadpalenmaker Alfen bovenaan (plus 3,4 procent). SBM Offshore zakte 1,3 procent. De maritiem dienstverlener wist vrijdag nog een stijging te realiseren, nadat het bedrijf zijn kwartaalcijfers had gepubliceerd. Eerder op de dag zette SBM die stijging nog door, om uiteindelijk toch lager te eindigen.

De euro was 1,0920 dollar waard, tegen 1,0952 dollar op vrijdag. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,5 procent minder op 82,77 dollar. Brentolie werd eveneens 0,5 procent goedkoper op 86,35 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Prijs Amerikaanse olie keldert na bericht Trump over bestand

NEW YORK (ANP) - De prijs van een vat Amerikaanse olie is met ongeveer 17 procent gedaald na het bericht van de Amerikaanse president Donald Trump dat hij de aanvallen op Iran voor twee weken opschort. Een vat West Texas Intermediate (WTI), de Amerikaanse benchmark, kostte dinsdagavond (Amerikaanse tijd) minder dan 95 dollar, meldt zakenzender CNBC. Eerder dinsdag was de prijs nog ruim 117 dollar.

5 uur geleden
IMF gaat verwachte groei wereldeconomie verlagen, zegt topvrouw

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Het Internationaal Monetair Fonds (IMF) gaat zijn groeiverwachtingen voor de wereldwijde economie verlagen vanwege de Iranoorlog. Topvrouw Kristalina Georgieva van het IMF ziet gevaar in een wereldeconomie die slecht is toegerust om op schokken te reageren, heeft ze dinsdag gezegd in een interview met persbureau Bloomberg.

8 uur geleden
Kamermeerderheid steunt verdere gesprekken over vergroening Tata

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet kan verder met het uitwerken van verduurzamingsafspraken met Tata Steel. De gezamenlijke intentieverklaring die afgelopen najaar werd getekend, krijgt van de meeste partijen in de Tweede Kamer op zijn minst het voordeel van de twijfel. Wel dringen veel Kamerfracties erop aan dat in de definitieve deal veel hardere afspraken komen over met name de beoogde gezondheids- en klimaatwinst.

8 uur geleden
Wall Street sluit gemengd in aanloop naar deadline Trump aan Iran

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met kleine veranderingen gesloten. Beleggers waren terughoudend in aanloop naar de deadline die de Amerikaanse president Donald Trump Iran heeft gesteld om een deal te sluiten. De deadline verloopt om 02.00 uur Nederlandse tijd.

8 uur geleden
Bloomberg: sterkste daling olieproductie OPEC-landen sinds 1989

NEW YORK (ANP) - De productie van ruwe olie door het oliekartel OPEC liet vorige maand de grootste daling in zeker vier decennia zien door de exportverstoringen die de oorlog in het Midden-Oosten heeft veroorzaakt. Persbureau Bloomberg meldt na onderzoek dat de productie in maart met bijna 7,6 miljoen vaten per dag is afgenomen tot 22 miljoen vaten per dag.

9 uur geleden
Leiders IEA, IMF en Wereldbank praten maandag over Iranoorlog

PARIJS (ANP) - De leiders van het Internationaal Energieagentschap (IEA), het Internationaal Monetair Fonds (IMF) en de Wereldbank spreken elkaar maandag over de gevolgen van de Iranoorlog. Dat meldt het hoofd van het IEA, Fatih Birol, dinsdag op X.

10 uur geleden
Brazilië zet Chinese BYD op zwarte lijst na slavernijschandaal

SAO PAULO (ANP/RTR) - Brazilië heeft de Chinese elektrische autofabrikant BYD op een lijst geplaatst van werkgevers die hun werknemers onder slavernijachtige omstandigheden aan het werk hebben gezet. Dat gebeurde na een schandaal in 2024 waarbij Chinese werknemers slachtoffer zouden zijn geweest van mensenhandel en misleidende contracten. De lijst van het Braziliaanse ministerie van Arbeid kan de reputatie van de autofabrikant flink schaden.

11 uur geleden