Philips profiteert op Damrak van deal met investeerder Exor
AMSTERDAM (ANP) - Philips is maandag bovenaan de AEX-index op het Damrak geëindigd. Dat gebeurde na het bericht dat Exor, het Italiaanse investeringsbedrijf van de familie Agnelli, de oprichters van autofabriek Fiat, een belang van 15 procent neemt in het zorgtechnologieconcern. Daarmee is een bedrag van 2,6 miljard euro gemoeid. Het aandeel Philips eindigde 4,4 procent hoger. Exor, dat ook een beursnotering heeft in Amsterdam, stond 0,3 procent lager.
Volgens Exor zijn er voorlopig geen plannen om het belang verder uit te bouwen. Maar op termijn zou de investeerder, die ook de grootste aandeelhouder is van sportwagenfabrikant Ferrari en tevens eigenaar van voetbalclub Juventus, zijn belang mogen uitbreiden tot maximaal 20 procent. In ruil voor de langetermijninvestering mag het bedrijf één lid leveren aan de raad van commissarissen van Philips.
De stemming onder beleggers in Amsterdam bleef verder terughoudend. Zij wachten vooral op cijfers van verzekeraar Aegon, betaalbedrijf Adyen en bouwer BAM, die later deze week naar buiten komen. Daarnaast worden woensdag de notulen van de laatste beleidsvergadering van de Federal Reserve vrijgegeven. Die aantekeningen bevatten mogelijk meer aanwijzingen over toekomstige rentestappen. Een nieuw rentebesluit staat op de planning voor september.
RELX
De AEX-index eindigde 0,1 procent hoger op 766,21 punten. De MidKap verloor 0,3 procent tot 901,27 punten. De beurs in Londen daalde 0,3 procent, de beurzen in Frankfurt en Parijs wonnen tot 0,5 procent.
In de hoofdindex werd Philips bovenaan vergezeld door bierbrouwer Heineken, die 1 procent steeg. Dataleverancier RELX, Aegon en uitzender Randstad stegen tot 0,9 procent. Onderaan eindigden chemicaliëndistributeur IMCD (min 0,7 procent) en speciaalchemieconcern DSM-Firmenich (min 2,2 procent).
Alfen
Tussen de stijgers in de MidKap stond laadpalenmaker Alfen bovenaan (plus 3,4 procent). SBM Offshore zakte 1,3 procent. De maritiem dienstverlener wist vrijdag nog een stijging te realiseren, nadat het bedrijf zijn kwartaalcijfers had gepubliceerd. Eerder op de dag zette SBM die stijging nog door, om uiteindelijk toch lager te eindigen.
De euro was 1,0920 dollar waard, tegen 1,0952 dollar op vrijdag. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,5 procent minder op 82,77 dollar. Brentolie werd eveneens 0,5 procent goedkoper op 86,35 dollar per vat.
Meer uit Financieel
ARNHEM (ANP) - Het aantal claims dat binnenkomt bij EUclaim na de geannuleerde vluchten door het winterweer van begin januari loopt nog steeds op. De claimsorganisatie heeft tot nu toe zo'n achthonderd claims binnengekregen. "De piek is voorbij, maar ik verwacht dat dit nog wel tot aan de zomer doorloopt", zegt een woordvoerder.
11 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Gemeenten houden terecht rekening met de kosten van parkeerapps en -automaten bij het vaststellen van parkeerboetes. Dat heeft de Hoge Raad vrijdag geoordeeld. Een automobilist was in cassatie gegaan bij de hoogste rechter, omdat hij vond dat zijn boete niet mocht bestaan uit een naheffing van ruim 65 euro, naast de 2 euro aan niet-betaald parkeergeld.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Door een staking bij de Belgische spoorvervoerder NMBS rijden er komende week minder treinen tussen Nederland en België. Op zondag 25 januari om 22.00 uur leggen werknemers hun werk neer tot vrijdag op hetzelfde tijdstip.
1 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Britse toezichthouder Ofcom stelt een onderzoek in naar Meta Platforms, moederbedrijf van Facebook en WhatsApp. De toezichthouder heeft aanwijzingen dat het bedrijf van Mark Zuckerberg niet alle informatie heeft overhandigd bij een eerder onderzoek van Ofcom.
2 uur geledenDAVOS (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De huidige wereldorde verandert, maar dat is geen breuk. Dit zei Christine Lagarde, de president van de Europese Centrale Bank (ECB), vrijdag tijdens een paneldiscussie over de vooruitzichten voor de wereldeconomie op het World Economic Forum (WEF) in Davos.
2 uur geledenEMMEN (ANP) - De aangekondigde staking bij de Nederlandse afdelingen van kunststoffabrikant Envalior is op het laatste moment afgeblazen. Vakbond FNV meldt dat dit komt omdat er een verbeterd voorstel is voor een nieuwe cao.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Tsjechische defensieconcern Czechoslovak Group (CSG) heeft onder meer vanwege de snelheid gekozen voor een beursgang in Amsterdam. Aan het Damrak waren de regels het gunstigst voor een snelle notering, vertelt financieel topman Zdenek Jurak vlak na het beursdebuut tegen het ANP. Het tempo was belangrijk om de kans te vergroten dat de vraag naar defensieaandelen nog steeds zo groot mogelijk zou zijn. De populariteit is nu hoog door de grote geopolitieke spanningen.
3 uur geleden