
Philips praat met Britse MHRA over ban op beademingsapparaten
AMSTERDAM (ANP) - Britse ziekenhuizen mogen bepaalde beademingsapparaten van Philips na de zomer niet meer gebruiken. De Britse toezichthouder MHRA vindt maatregelen die Philips heeft voorgesteld om problemen met de apparaten op te lossen, als enige autoriteit in de wereld namelijk niet voldoende. Het Nederlandse zorgtechnologiebedrijf is nog wel met de Britse toezichthouder in gesprek.
Dit bevestigt een woordvoerder van Philips na berichtgeving van het Eindhovens Dagblad, dat zich baseerde op een in mei uitgedane verklaring van de MHRA. De onderneming hoopt de Britse toezichthouder volgens de zegsman nog wel nog op andere gedachten te kunnen brengen. Lukt het niet om de zorgen weg te nemen, dan moeten de machines per eind september buiten gebruik worden gesteld.
Het gaat om de V60- en V60 Plus-beademingsapparaten. Daarvan zijn er wereldwijd zo'n 100.000 in gebruik, waarvan 2000 in het Verenigd Koninkrijk. Vorig jaar werd al bekend dat de apparatuur door een defect plotseling kan uitvallen zonder dat er een alarm afgaat. Volgens Philips is de kans dat dit gebeurt wel erg klein.
Extern alarm
Het bedrijf zegt dat ziekenhuizen ook een extern alarm kunnen aansluiten dat vaak in kamers op de intensive care ingebouwd is. Niettemin heeft de onderneming al maatregelen aangekondigd. Dan komt Philips bij de ziekenhuizen langs om te sleutelen aan het apparaat. Overal ter wereld zijn toezichthouders hiermee volgens de woordvoerder akkoord gegaan, behalve in Groot-Brittannië.
Philips wordt al langer geplaagd door problemen met beademings- en slaapapneu-apparaten en daarmee zijn veel kosten gemoeid. De problemen hebben hoofdzakelijk betrekking op isolatieschuim in bepaalde machines. Dat kon afbrokkelen of chemische stoffen afgeven na contact met bepaalde schoonmaakmiddelen. Voor dit euvel, dat losstaat van de problemen met de V60, moest Philips wereldwijd 5,5 miljoen slaapapneu- en beademingsapparaten vervangen.
Meer uit Financieel
ROTTERDAM/ARNHEM (ANP) - Energieleverancier Eneco heeft met hoogspanningsnetbeheerder TenneT afgesproken om twee gascentrales bij Utrecht langer open te houden. Daarmee willen de bedrijven voorkomen dat het stroomnet op een belangrijk punt vastloopt. De centrales van de Lage Weide bij Utrecht zouden eigenlijk in 2028 sluiten, maar Eneco en TenneT houden ze in ieder geval tot begin 2030 draaiende.
1 uur geledenGORINCHEM (ANP) - De Nederlandse Veiligheidsbranche is kritisch op de plannen voor de beveiliging van Schiphol die de luchthaven woensdag bekend heeft gemaakt. Die kunnen mogelijk averechts uitwerken, stelt de brancheorganisatie, die vreest voor onduidelijkheid en botsende belangen.
1 uur geledenBUNNIK (ANP) - De verkoop van tweedehands auto's in Nederland is in de eerste helft van dit jaar met ruim 4 procent gestegen tot bijna 1,1 miljoen stuks, melden brancheorganisaties BOVAG en RDC. In juni zwakte de occasionverkoop wel af tot een groei van 2 procent.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Eneco heeft het afgelopen boekjaar een lagere omzet en winst geboekt. De energieleverancier verkocht stroom voor lagere prijzen dan een jaar eerder. Ook was aan het einde van het boekjaar tot eind maart weinig wind, waardoor windmolenparken minder stroom produceerden.
2 uur geledenVEGHEL (ANP) - Jumbo kijkt terug op een positieve eerste helft van het jaar. De omzet van het supermarktconcern is gestegen dankzij een nieuwe strategie.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Ryanair, de grootste luchtvaartmaatschappij van Europa, roept de voorzitter van de Europese Commissie, Ursula von der Leyen, op om dringend actie te ondernemen om de EU-luchtvaartdiensten te hervormen. De oproep volgt op de nieuwe stakingen van de Franse luchtverkeersleiding op donderdag en vrijdag. Door de werkonderbreking moet Ryanair 170 vluchten annuleren en worden meer dan 30.000 passagiers getroffen.
2 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Schiphol verwacht een drukkere zomervakantie. Tot eind augustus rekent de luchthaven op 13 miljoen reizigers, ruim 7 procent meer dan vorig jaar. Dagelijks gaat het om meer dan 200.000 passagiers, zowel vertrekkende, aankomende als overstappende reizigers.
3 uur geleden