'Philips praat met Aziatische partijen voor verkoop huishoudtak'
AMSTERDAM (ANP) - Philips is met een aantal Aziatische partijen in gesprek over de verkoop van zijn tak voor huishoudelijke apparaten. Het gaat onder meer om de Chinese maker van huishoudelijke apparaten TCL Technology en investeerders CDH Investments en Hillhouse Capital, meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden.
Philips kondigde begin vorig jaar aan zich te beraden op de toekomst van de divisie. Die paste namelijk steeds minder in het productengamma van Philips, dat zich meer en meer bezighoudt met medische technologie. Direct was er veel belangstelling van investeerders, maar die zouden volgens de ingewijden de vraagprijs van minimaal 3 miljard euro te hoog hebben gevonden. CDH, TCL en Hillhouse overwegen nu in de tweede ronde een bod neer te leggen, maar kunnen ook nog besluiten daarvan af te zien.
Philips overweegt ook nog altijd om de divisie voor huishoudelijke apparaten via een beursgang op eigen benen te zetten. Dat deed het concern eerder ook met de verlichtingstak, die inmiddels als Signify door het leven gaat.
Meer uit Financieel
VELDHOVEN (ANP) - Chipmachinemaker ASML rekent voor dit jaar op een hogere omzet dan eerder aangegeven. Het bedrijf profiteert van de forse investeringen van techbedrijven in nieuwe datacenters voor de ontwikkeling van kunstmatige intelligentie. Daardoor is de vraag naar chips groter dan wat fabrikanten kunnen leveren. Tegelijkertijd houdt het Veldhovense bedrijf bij zijn nieuwe prognose rekening met gesprekken over nieuwe exportbeperkingen, meldt ASML bij zijn kwartaalcijfers.
11 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Het kabinet-Jetten gaat naar verwachting het doel van 15.000 extra woningen per jaar uit verbouwingen niet halen. Volgens een rapport van ING worden verbouwingen, zoals optoppingen en splitsingen, financieel steeds minder aantrekkelijk. Het woningtekort wordt daardoor nog lastiger terug te dringen.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten hebben de sancties tegen de centrale bank van Venezuela versoepeld. Het wordt partijen toegestaan om transacties uit te voeren met de centrale bank in het Zuid-Amerikaanse land.
9 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met plussen de handelsdag uitgegaan. Beleggers waren optimistisch dat vredesgesprekken tussen de Verenigde Staten en Iran mogelijk weer worden hervat.
9 uur geledenFRANKFURT (ANP) - Piloten van het Duitse luchtvaartconcern Lufthansa breiden hun staking uit. Ze leggen donderdag en vrijdag ook het werk neer, nadat er maandag en dinsdag al werd gestaakt. Vakbond Cockpit kondigde dit aan. Honderden vluchten in Duitsland werden deze week geannuleerd door de tweedaagse pilotenstaking.
10 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het geopolitieke belang van de Rotterdamse haven is lang onderschat geweest. Dat zei staatssecretaris van Defensie Derk Boswijk op het Havencongres Rotterdam. Volgens hem is er nu meer urgentie. In de haven is eind vorig jaar een terrein gereserveerd waar militair materieel kan worden overgeslagen.
12 uur geledenPARIJS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Het Franse autoconcern Renault gaat het aantal ingenieursbanen de komende twee jaar tot 20 procent verminderen. Daarmee wil de autofabrikant de organisatie stroomlijnen onder druk van toenemende concurrentie, vooral uit China.
12 uur geleden