'Philips praat met Aziatische partijen voor verkoop huishoudtak'
AMSTERDAM (ANP) - Philips is met een aantal Aziatische partijen in gesprek over de verkoop van zijn tak voor huishoudelijke apparaten. Het gaat onder meer om de Chinese maker van huishoudelijke apparaten TCL Technology en investeerders CDH Investments en Hillhouse Capital, meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden.
Philips kondigde begin vorig jaar aan zich te beraden op de toekomst van de divisie. Die paste namelijk steeds minder in het productengamma van Philips, dat zich meer en meer bezighoudt met medische technologie. Direct was er veel belangstelling van investeerders, maar die zouden volgens de ingewijden de vraagprijs van minimaal 3 miljard euro te hoog hebben gevonden. CDH, TCL en Hillhouse overwegen nu in de tweede ronde een bod neer te leggen, maar kunnen ook nog besluiten daarvan af te zien.
Philips overweegt ook nog altijd om de divisie voor huishoudelijke apparaten via een beursgang op eigen benen te zetten. Dat deed het concern eerder ook met de verlichtingstak, die inmiddels als Signify door het leven gaat.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met winst gesloten, waarmee enig herstel werd getoond van de twee voorgaande verliesbeurten. De chipfondsen op Wall Street stonden bij de stijgers dankzij sterke kwartaalresultaten en vooruitzichten van het Taiwanese chipbedrijf TSMC. Ook waren er weer cijfers van grote Amerikaanse banken.
1 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - Het Internationaal Monetair Fonds (IMF) staat klaar om Venezuela financieel te steunen. Dat heeft IMF-topvrouw Kristalina Georgieva gezegd in een interview met persbureau Reuters tijdens een bezoek aan Oekraïne. "Als er een mogelijkheid is om de mensen van Venezuela te steunen, dan kun je er zeker van zijn dat het IMF er is."
2 uur geledenLOS GATOS (ANP) - Netflix heeft een overeenkomst gesloten over de wereldwijde streamingrechten van films van Sony Pictures Entertainment. Dat maakten de bedrijven donderdag bekend. De nieuwe regeling wordt geleidelijk ingevoerd en is in 2029 voltooid. Hoeveel geld gemoeid is met de deal, is niet bekendgemaakt.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten hebben een handelsdeal gesloten met Taiwan. Volgens het Amerikaanse ministerie van Handel dalen de importheffingen op goederen uit Taiwan en gaan Taiwanese bedrijven honderden miljarden investeren in chipproductie in de VS.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten hebben de eerste verkoop van olie uit Venezuela afgerond. Dat heeft een Amerikaanse regeringsfunctionaris gezegd tegen het Franse persbureau AFP. Volgens die functionaris was met die deal een bedrag van 500 miljoen dollar gemoeid en kunnen de komende tijd meer verkopen plaatsvinden.
4 uur geledenLONDEN (ANP/DPA) - De wereldwijde scheepvaart had vorig jaar te maken met meer aanvallen op schepen door piraten. Volgens het in Londen gevestigde International Maritime Bureau (IMB) waren er 137 aanvallen en pogingen tot kaping van schepen. Dat waren er 116 een jaar eerder.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een recordaantal cao-onderhandelingen is vorig jaar vastgelopen, stelt werkgeversvereniging AWVN. Bijna vier op de tien cao-onderhandelingen kwamen uit bij een eindbod. AWVN stelt dat er uiteindelijk weinig ruimte overblijft om afspraken per sector of branche aan te passen.
6 uur geleden