Philips: ook na verdere tests kleine risico's bij apneu-apparaten
AMSTERDAM (ANP) - De risico's op gezondheidsklachten van gebruikers van slaapapneu-apparaten van Philips zijn zeer klein, stelt het medisch technologiebedrijf. Nu de tests van de eerste generatie zogeheten Dreamstation-apparaten zijn afgerond, bevestigen die volgens het bedrijf vroege resultaten uit de zomer. Twee derde van alle apparaten in de terugroepactie zijn van dit type.
In totaal moet Philips 5,5 miljoen apparaten vervangen. Van die vervangende apparaten heeft het bedrijf inmiddels 90 procent geproduceerd. Die zijn onderweg naar patiënten of zorgleveranciers die ze op hun beurt weer aan patiënten zullen verstrekken. Daarmee voldoet Philips aan het zelf gestelde doel voor dit jaar.
De problemen met de slaapapneu-apparaten hebben betrekking op isolatieschuim in de machines. Dat kon afbrokkelen of chemische stoffen afgeven na contact met bepaalde schoonmaakmiddelen. In beide gevallen stelt Philips dat de risico's binnen de veiligheidslimieten vallen.
De kans op aantasting van het isolatieschuim is volgens Philips ook heel klein. Al eerder stelde het bedrijf dat die in de Verenigde Staten 0,5 procent was als de apparaten niet met ozon waren schoongemaakt. In Europa is de kans 0,04 procent, ofwel een op de 2500 apparaten heeft last van het probleem. In Japanse apparaten werd helemaal geen aangetast schuim aangetroffen.
Meer uit Financieel
LONDEN (ANP/RTR) - De Britse premier Keir Starmer wil dat techbedrijven maatregelen nemen om te voorkomen dat jongeren naaktbeelden kunnen verspreiden via hun telefoons. Als dat niet gebeurt, wil de premier ze daartoe verplichten met wetgeving.
4 minuten geledenARNHEM (ANP) - President-directeur Frans Everts van Shell Nederland wordt de nieuwe topman van hoogspanningsnetbeheerder TenneT. Hij wordt op 1 november de opvolger van Manon van Beek bij TenneT voor een periode van vier jaar.
1 uur geledenAMERSFOORT (ANP) - Werkgeversorganisatie AWVN vindt dat er bij cao-onderhandelingen meer aandacht moet zijn voor groei van productiviteit. Dat stelt directeur Lisette van Breugel. Volgens haar staat het Nederlandse verdienmodel onder druk en is productiviteitsgroei nodig voor economische groei.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - ING heeft een eigen AI-model ontwikkeld om hypotheekaanvragen sneller te behandelen. Dit wil de bank op grotere schaal gaan inzetten, bevestigt een woordvoerder van ING na berichtgeving door Het Financieele Dagblad. ING is volgens de krant de eerste Nederlandse bank die AI op grote schaal gebruikt bij besluiten of mensen een hypotheek kunnen afsluiten. Andere banken zullen naar verwachting snel volgen.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is maandag flink lager begonnen aan de nieuwe handelsweek. De vergeldingsaanvallen tussen Israël en Iran zorgden voor onzekerheid rond de vredesonderhandelingen over de oorlog in het Midden-Oosten. Door het opgelaaide geweld in de regio liepen de olieprijzen hard op, nu een volledige heropening van de Straat van Hormuz voor olietankers weer verder weg lijkt.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Verschillende grote partijen in de detailhandel stappen uit ondernemersorganisatie VNO-NCW. Supermarktkoepel CBL heeft het lidmaatschap opgezegd en bijvoorbeeld Jumbo verliest daardoor binnenkort ook zijn aansluiting bij de lobbyclub, bevestigen woordvoerders van die organisaties na berichtgeving van De Telegraaf.
2 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Bij de zuivelfabriek van FrieslandCampina in Leeuwarden gaan ongeveer honderd werknemers maandag een staking houden van zestien uur in het cao-conflict in de zuivelindustrie. Volgens vakbond FNV begint de staking om 14.00 uur en duurt de actie tot dinsdagochtend 06.00 uur.
3 uur geleden