Philips: ook na verdere tests kleine risico's bij apneu-apparaten
AMSTERDAM (ANP) - De risico's op gezondheidsklachten van gebruikers van slaapapneu-apparaten van Philips zijn zeer klein, stelt het medisch technologiebedrijf. Nu de tests van de eerste generatie zogeheten Dreamstation-apparaten zijn afgerond, bevestigen die volgens het bedrijf vroege resultaten uit de zomer. Twee derde van alle apparaten in de terugroepactie zijn van dit type.
In totaal moet Philips 5,5 miljoen apparaten vervangen. Van die vervangende apparaten heeft het bedrijf inmiddels 90 procent geproduceerd. Die zijn onderweg naar patiënten of zorgleveranciers die ze op hun beurt weer aan patiënten zullen verstrekken. Daarmee voldoet Philips aan het zelf gestelde doel voor dit jaar.
De problemen met de slaapapneu-apparaten hebben betrekking op isolatieschuim in de machines. Dat kon afbrokkelen of chemische stoffen afgeven na contact met bepaalde schoonmaakmiddelen. In beide gevallen stelt Philips dat de risico's binnen de veiligheidslimieten vallen.
De kans op aantasting van het isolatieschuim is volgens Philips ook heel klein. Al eerder stelde het bedrijf dat die in de Verenigde Staten 0,5 procent was als de apparaten niet met ozon waren schoongemaakt. In Europa is de kans 0,04 procent, ofwel een op de 2500 apparaten heeft last van het probleem. In Japanse apparaten werd helemaal geen aangetast schuim aangetroffen.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP/RTR) - De Amerikaanse aandelenbeurzen lieten donderdag stevige verliezen zien. Beleggers schroefden hun verwachtingen wat betreft renteverlagingen terug en dat leidde tot uitverkoop van met name tech- en AI-bedrijven. Wall Street liet zich daarbij leiden door zorgen over de inflatie en recente uitspraken van centrale bankiers over de economie.
47 minuten geledenSEATTLE (ANP/BLOOMBERG) - Amazon geeft zijn satellietnetwerk Project Kuiper een nieuwe naam. Voortaan gaat het netwerk, waarmee Amazon wil concurreren met de satellietinternetdienst Starlink van Elon Musk, door het leven als Amazon Leo.
1 uur geledenARLINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Werknemers van de defensietak van Boeing hebben ingestemd met nieuwe loonafspraken. Daarmee komt een einde aan de op een na langste staking ooit bij de Amerikaanse vliegtuigbouwer en de langste sinds 1948.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - De Amerikaanse investeerder Carlyle wil mogelijk de buitenlandse bezittingen van het Russische oliebedrijf Lukoil overnemen. Persbureau Reuters meldt dat op basis van ingewijden. Daarmee lijkt er na de Amerikaanse kritiek op een deal met Gunvor weer een nieuwe gegadigde te zijn om de activiteiten voort te zetten.
1 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Gameontwikkelaar Ubisoft heeft donderdag de ongebruikelijke beslissing genomen de publicatie van zijn financiële resultaten uit te stellen op de dag dat deze eigenlijk zouden worden vrijgegeven. Het bedrijf heeft ook verzocht de handel in zijn aandelen stop te zetten.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Klanten van het Nijmeegse chipbedrijf Nexperia werken samen met het bedrijf aan een noodoplossing om het conflict tussen de in Europa gevestigde tak en de fabriek van het bedrijf in China te omzeilen. Dat meldt persbureau Reuters op basis van ingewijden.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Steeds meer vrouwen in de leeftijd tot 40 jaar raken arbeidsongeschikt door psychische klachten. Dat bevestigt uitkeringsinstantie UWV na berichtgeving door Nieuwsuur. Het aantal nieuwe WIA-uitkeringen in deze groep is ten opzichte van 2021 met ongeveer de helft gestegen.
3 uur geleden