Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Philips ontvangt meer orders, maar Chinese markt blijft onzeker

Philips ontvangt meer orders, maar Chinese markt blijft onzeker

AMSTERDAM (ANP) - Philips heeft voor het eerst in drie jaar meer orders ontvangen, komt naar voren uit de jaarresultaten van het bedrijf. Toch blijft het concern last houden van de zwakke vraag uit China, zowel naar zijn consumentenproducten als naar zijn medische technologie. De verkoop in deze voor Philips belangrijke markt liep flink achteruit.

De orderontvangst steeg vorig jaar met 1 procent. Philips dankte dit voornamelijk aan het laatste kwartaal van vorig jaar, waarin het Nederlandse concern 2 procent meer orders binnenkreeg. In die periode profiteerde Philips van zijn activiteiten in onder meer Noord-Amerika. De bestellingen uit China liepen tegelijkertijd terug, wat de groei drukte. Philips verwacht dat de marktomstandigheden daar onzeker blijven, staat in een toelichting op de jaarresultaten.

De omzet daalde vorig jaar met 1 procent tot ruim 18 miljard euro. Onder de streep resteerde een verlies van 698 miljoen euro, tegenover een negatief resultaat van 463 miljoen euro een jaar eerder. Het zwaartepunt lag eind 2024. In de laatste drie maanden van vorig jaar boekte Philips een verlies van 333 miljoen euro, terwijl het bedrijf een jaar eerder nog 38 miljoen euro winst maakte. Dat lagere resultaat is volgens Philips onder andere het gevolg van hogere belastinguitgaven.

Slaapapneuapparaten

Philips verlaagde na het derde kwartaal al de omzetverwachtingen voor 2024. Het bedrijf ging toen uit van een groei tussen 0,5 en 1,5 procent. Aanleiding was de afgenomen vraag uit China. In dat land gelden strengere eisen aan medische technologie, waarmee het probeert corruptie tegen te gaan. Maar ook het vertrouwen van consumenten en bedrijven is laag.

Voor het huidige jaar verwacht Philips dat de vergelijkbare omzet, dus exclusief wisselkoersen, overnames en desinvesteringen, zal stijgen met 1 tot 3 procent. Daarbij houdt het bedrijf opnieuw rekening met een dalende verkoop in China. Het zwaartepunt zal naar verwachting aan het einde van het jaar liggen; in het eerste kwartaal van dit jaar denkt Philips een terugloop in de verkoop te zien, opnieuw vanwege de Chinese markt.

Philips trof vorig jaar een schikking in verband met de problemen met zijn slaapapneuapparaten in de Verenigde Staten. Het totaalbedrag van de schikkingen bedraagt 1,1 miljard dollar. De uitbetaling hiervan wordt verwacht in de eerste helft van dit jaar.

Meer uit Financieel

Wall Street sluit wisselend na verschijnen Fed-notulen

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag wisselend gesloten. Beleggers verwerkten de notulen van de recentste beleidsvergadering van de Federal Reserve. Daaruit kwam naar voren dat de inflatie in de Verenigde Staten nog altijd het grootste zorgpunt was van de Fed-beleidsmakers, meer dan de werkgelegenheid.

7 uur geleden
Google presenteert nieuwe smartphones met meer AI-mogelijkheden

MOUNTAIN VIEW (ANP/AFP) - Google heeft woensdag zijn nieuwste generatie smartphones gepresenteerd. De Pixel 10, die ook wordt gelanceerd in een Pro-, Pro XL- en opvouwbare variant, biedt volgens het techconcern meer mogelijkheden op het gebied van kunstmatige intelligentie (AI).

7 uur geleden
Laadpalenmaker Alfen verlaagt ook voor 2026 omzetverwachting

ALMERE (ANP) - Alfen, producent van laadpalen en andere systemen voor het elektriciteitsnet, heeft zijn omzetverwachting voor 2026 verlaagd. Het bedrijf bleef in het tweede kwartaal naar eigen zeggen kampen met moeilijke marktomstandigheden in alle bedrijfsonderdelen. Na het eerste kwartaal schatte Alfen al dat de omzet voor dit jaar lager zal uitvallen. Die toen bijgestelde prognose blijft nu gehandhaafd.

10 uur geleden
Sony verhoogt adviesprijs PlayStation 5 in VS met 50 dollar

TOKIO (ANP) - Sony verhoogt de prijs van zijn PlayStation 5 in de Verenigde Staten vanaf donderdag met 50 dollar. Het Japanse bedrijf is naar eigen zeggen tot dat besluit gekomen vanwege de "uitdagende economische omgeving". Zo heeft Sony te maken met de impact van de Amerikaanse importheffingen.

10 uur geleden
Verzekeraar ASR stijgt in hogere AEX

AMSTERDAM (ANP) - ASR is woensdag hoger geëindigd op de aandelenbeurs in Amsterdam. De verzekeraar heeft over de eerste helft van dit jaar een hogere operationele winst geboekt dan een jaar eerder, ook boven de verwachtingen van analisten. Daarnaast stegen ook de premie-inkomsten en sprak topman Jos Baeten van sterke resultaten. ASR steeg 1,8 procent.

11 uur geleden
AVV kondigt acties vrachtpiloten KLM aan na verlopen ultimatum

LEIDSCHENDAM (ANP) - Vrachtpiloten bij KLM gaan actievoeren, heeft vakbond AVV woensdag aangekondigd. Volgens de bond is KLM niet tegemoetgekomen aan de eisen in een ultimatum dat dinsdag is afgelopen. AVV, die het gros van de vrachtpiloten vertegenwoordigt, wil beginnen met werkonderbrekingen van vier uur op Schiphol.

11 uur geleden
Oud-Jumbo-topman Van Eerd in beroep tegen celstraf

AMSTERDAM (ANP) - Frits van Eerd gaat in hoger beroep tegen de celstraf die de rechtbank in Groningen hem heeft opgelegd in een witwaszaak. De rechter veroordeelde de voormalige topman van supermarktketen Jumbo eerder deze maand tot twee jaar cel voor witwassen, omkoping en valsheid in geschrifte.

12 uur geleden