Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Philips ontvangt meer orders, maar Chinese markt blijft onzeker

Philips ontvangt meer orders, maar Chinese markt blijft onzeker

AMSTERDAM (ANP) - Philips heeft voor het eerst in drie jaar meer orders ontvangen, komt naar voren uit de jaarresultaten van het bedrijf. Toch blijft het concern last houden van de zwakke vraag uit China, zowel naar zijn consumentenproducten als naar zijn medische technologie. De verkoop in deze voor Philips belangrijke markt liep flink achteruit.

De orderontvangst steeg vorig jaar met 1 procent. Philips dankte dit voornamelijk aan het laatste kwartaal van vorig jaar, waarin het Nederlandse concern 2 procent meer orders binnenkreeg. In die periode profiteerde Philips van zijn activiteiten in onder meer Noord-Amerika. De bestellingen uit China liepen tegelijkertijd terug, wat de groei drukte. Philips verwacht dat de marktomstandigheden daar onzeker blijven, staat in een toelichting op de jaarresultaten.

De omzet daalde vorig jaar met 1 procent tot ruim 18 miljard euro. Onder de streep resteerde een verlies van 698 miljoen euro, tegenover een negatief resultaat van 463 miljoen euro een jaar eerder. Het zwaartepunt lag eind 2024. In de laatste drie maanden van vorig jaar boekte Philips een verlies van 333 miljoen euro, terwijl het bedrijf een jaar eerder nog 38 miljoen euro winst maakte. Dat lagere resultaat is volgens Philips onder andere het gevolg van hogere belastinguitgaven.

Slaapapneuapparaten

Philips verlaagde na het derde kwartaal al de omzetverwachtingen voor 2024. Het bedrijf ging toen uit van een groei tussen 0,5 en 1,5 procent. Aanleiding was de afgenomen vraag uit China. In dat land gelden strengere eisen aan medische technologie, waarmee het probeert corruptie tegen te gaan. Maar ook het vertrouwen van consumenten en bedrijven is laag.

Voor het huidige jaar verwacht Philips dat de vergelijkbare omzet, dus exclusief wisselkoersen, overnames en desinvesteringen, zal stijgen met 1 tot 3 procent. Daarbij houdt het bedrijf opnieuw rekening met een dalende verkoop in China. Het zwaartepunt zal naar verwachting aan het einde van het jaar liggen; in het eerste kwartaal van dit jaar denkt Philips een terugloop in de verkoop te zien, opnieuw vanwege de Chinese markt.

Philips trof vorig jaar een schikking in verband met de problemen met zijn slaapapneuapparaten in de Verenigde Staten. Het totaalbedrag van de schikkingen bedraagt 1,1 miljard dollar. De uitbetaling hiervan wordt verwacht in de eerste helft van dit jaar.

Meer uit Financieel

Autoverkoop EU voor vijfde maand op rij gestegen

BRUSSEL (ANP) - De verkoop van nieuwe personenauto's in de Europese Unie is in november voor de vijfde maand op rij gestegen. Volgens de Europese autobrancheorganisatie ACEA steeg de verkoop met 2,1 procent in vergelijking met een jaar eerder, tot 887.491 nieuwe auto's.

34 minuten geleden
Onlinesupermarkt Crisp voorziet eerste maand met zwarte cijfers

AMSTERDAM (ANP) - Onlinesupermarkt Crisp verwacht deze maand voor het eerst winst te maken, wanneer wordt gecorrigeerd voor onder meer belastingen. Volgens de in 2018 opgezette boodschappenapp is die mijlpaal het resultaat van structurele verbeteringen in voorafgaande jaren.

36 minuten geleden
Beursgraadmeters VS dicht bij records aan het begin van kerstweek

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenmarkten zijn de verkorte kerstweek positief begonnen, vooral doordat technologieaandelen opnieuw gewild waren bij beleggers. Deze aandelen zijn sinds vorige week weer aan het stijgen, gestuwd door sterke vooruitzichten van chipbedrijf Micron Technology en een meevallend inflatierapport. Daardoor liggen de toonaangevende Amerikaanse beursgraadmeters S&P 500 en de Dow-Jonesindex nog geen 1 procent onder hun record van 11 december.

9 uur geleden
Alphabet koopt energiebedrijf Intersect voor stroom datacenters

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Google-moederbedrijf Alphabet neemt het Amerikaanse energiebedrijf Intersect Power over voor 4,75 miljard dollar. De overname is bedoeld om Google toegang te geven tot meer elektriciteit voor zijn datacenters, werd maandag bekendgemaakt.

12 uur geleden
Trump pauzeert bouw windenergieparken om 'nationale veiligheid'

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Amerikaanse regering van president Donald Trump lijkt op een nieuwe manier te proberen windenergieparken voor de oostkust tegen te gaan. De vergunningen voor vijf parken in aanbouw zijn opgeschort uit zorgen om de nationale veiligheid. Ze kunnen volgens het ministerie van Binnenlandse Zaken radarsystemen verstoren en valse doelwitten creëren.

13 uur geleden
Kerstrally blijft uit op Damrak in verkorte beursweek

AMSTERDAM (ANP) - Beleggers op het Damrak deden het maandag voorzichtig aan op de eerste dag van de verkorte handelsweek. Op eerste en tweede kerstdag is het Damrak dicht, net als de beurzen elders in Europa. Op woensdag, met kerstavond, wordt slechts een halve dag gehandeld op Beursplein 5. Dan sluit de handelsdag om 14.00 uur.

13 uur geleden
3M betaalt ondernemers Westerschelde voor PFAS-schade

DEN HAAG (ANP) - Chemiebedrijf 3M gaat ondernemers rondom de Westerschelde betalen voor schade die zij vanwege de vervuilende stoffen PFAS in het water hebben geleden. Het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat meldt dat aan de Tweede Kamer. Het ministerie maakte niet bekend hoeveel geld wordt uitgekeerd, noch welke ondernemers betaald krijgen.

13 uur geleden