Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Philips onderuit op beurs Amsterdam na verschijnen jaarcijfers

Philips onderuit op beurs Amsterdam na verschijnen jaarcijfers

AMSTERDAM (ANP) - Philips is woensdag onderuitgegaan op de aandelenbeurs in Amsterdam. Beleggers zetten het aandeel in de eerste handelsminuten meer dan 7 procent lager na het verschijnen van de jaarcijfers. Verder verwerkten de financiële markten ook de resultaten van verzekeraar ASR. Dat bedrijf ging in de vroege handel juist aanzienlijk omhoog.

Philips heeft voor het eerst in drie jaar meer orders ontvangen, kwam naar voren uit de cijfers. Toch blijft het concern last houden van de zwakke vraag uit China, zowel naar zijn consumentenproducten als naar zijn medische technologie. De verkoop in deze voor Philips belangrijke markt liep flink achteruit.

De AEX-index op het Damrak noteerde kort na opening van de handel 0,1 procent lager op 945,83 punten. De MidKap, met daarin de middelgrote fondsen in Amsterdam, zakte 0,2 procent naar 867,47 punten. De beurs in Frankfurt won 0,3 procent. De graadmeters in Londen en Parijs gingen licht omlaag.

ASR

ASR was met een plus van bijna 4 procent koploper bij de hoofdfondsen op Beursplein 5. De verzekeraar heeft vorig jaar naar eigen zeggen sterke resultaten geboekt. Daarbij profiteerde ASR van de overname van de verzekeringsactiviteiten van Aegon Nederland in 2023. Topman Jos Baeten gaf aan dat de cijfers ook werden gestuwd doordat de verzekeraar achter de schermen meer gebruikmaakt van kunstmatige intelligentie (AI).

Vopak (min 5,2 procent) kwam ook met cijfers. Het tankopslagbedrijf zag de jaaromzet en -winst teruglopen. De onderneming sprak wel van goede vooruitgang met de uitbreiding van zijn gasinfrastructuur in Canada, India en Nederland, en met industriële uitbreidingen in China en Saudi-Arabië. Vopak presenteerde tevens een nieuw aandeleninkoopprogramma ter waarde van 100 miljoen euro.

Importtarieven

Beleggers konden eveneens reageren op opmerkingen van de Amerikaanse president Donald Trump. Hij heeft gezegd dat hij van plan is om importtarieven "in de buurt van 25 procent" op auto's op te leggen en soortgelijke heffingen op halfgeleiders en farmaceutische import. Grote autoconcerns als Volkswagen en Renault leverden tot bijna 1 procent aan beurswaarde in. De Nederlandse chipfondsen ASML en ASMI zakten eveneens licht, terwijl branchegenoot Besi iets hoger noteerde.

De euro was 1,0451 dollar waard, tegen 1,0456 dollar bij het Europese beursslot een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,7 procent meer op 72,34 dollar. Brentolie werd 0,6 procent duurder op 76,33 dollar per vat.

Meer uit Financieel

ACM: overstappen energiecontract loont door dalende gasprijs

DEN HAAG (ANP) - Consumenten kunnen profiteren van de dalende gasprijs door over te stappen naar een beter energiecontract, meldt de Autoriteit Consument & Markt (ACM). Ondanks goedkoper gas constateert de markttoezichthouder namelijk dat de tarieven van verschillende leveranciers flink hoger zijn dan die van vergelijkbare contracten bij andere leveranciers.

50 minuten geleden
TenneT waarschuwt voor problemen met levering stroom na 2030

ARNHEM (ANP) - Het blijft nog steeds onzeker of na 2030 altijd genoeg stroom kan worden geleverd, zegt hoogspanningsnetbeheerder TenneT. Het bedrijf waarschuwde hier de afgelopen jaren ook al voor omdat de vraag naar elektriciteit toeneemt, traditionele stroomopwekking verdwijnt en hernieuwbare energiebronnen niet altijd constant stroom produceren. TenneT roept daarom op om haast te maken met onderzoek naar de beste manieren om op momenten van tekorten toch iets achter de hand te hebben. Ook pleit TenneT voor onderzoek naar manieren om energieopslag in bijvoorbeeld batterijen te stimuleren.

1 uur geleden
Europese Commissie waarschuwt TikTok om advertenties

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie heeft TikTok gewaarschuwd dat het advertentiebeleid op de populaire socialemedia-app indruist tegen de Verordening digitale diensten. De Commissie noemt de app niet transparant omdat er geen openbare advertentiedatabase is.

1 uur geleden
Groei economie eurozone iets zwakker dan eerder gemeld

LUXEMBURG (ANP) - De economie van de eurozone is in het eerste kwartaal van dit jaar iets zwakker gegroeid dan eerder gemeld. Volgens een nieuwe raming van het Europese statistiekbureau Eurostat bedroeg de groei 0,3 procent in vergelijking met een kwartaal eerder. Bij een eerste schatting werd nog een groei van 0,4 procent op kwartaalbasis gemeld.

2 uur geleden
Bouwsector: daling vergunningen voorbode voor minder nieuwbouw

ZOETERMEER (ANP) - De daling van het aantal afgegeven bouwvergunningen voor woningen is "een voorbode voor nog minder nieuwbouwwoningen", reageert voorzitter Arno Visser van Bouwend Nederland op nieuwe cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). "Deze cijfers schetsen een sombere toekomst voor iedereen die naarstig op zoek is naar een huis."

2 uur geleden
VS en China praten in Zuid-Korea verder over handelsakkoord

JEJU (ANP/BLOOMBERG) - Vertegenwoordigers van de Amerikaanse en Chinese regeringen ontmoeten elkaar donderdag nog in Zuid-Korea voor verdere handelsgesprekken, meldt persbureau Bloomberg. De gesprekken volgen op de onderhandelingen van afgelopen weekend in het Zwitserse Genève. De Verenigde Staten en China spraken toen een forse tijdelijke verlaging af van de wederzijdse importheffingen.

2 uur geleden
Deal voor overname Foot Locker dichtbij, meldt Bloomberg

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Foot Locker wordt binnenkort mogelijk overgenomen. De Amerikaanse verkoper van sportartikelen Dick's Sporting Goods voert vergevorderde gesprekken om de sportschoenenketen over te nemen, meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden.

3 uur geleden