Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Philips onderuit op beurs Amsterdam na verschijnen jaarcijfers

Philips onderuit op beurs Amsterdam na verschijnen jaarcijfers

AMSTERDAM (ANP) - Philips is woensdag onderuitgegaan op de aandelenbeurs in Amsterdam. Beleggers zetten het aandeel in de eerste handelsminuten meer dan 7 procent lager na het verschijnen van de jaarcijfers. Verder verwerkten de financiële markten ook de resultaten van verzekeraar ASR. Dat bedrijf ging in de vroege handel juist aanzienlijk omhoog.

Philips heeft voor het eerst in drie jaar meer orders ontvangen, kwam naar voren uit de cijfers. Toch blijft het concern last houden van de zwakke vraag uit China, zowel naar zijn consumentenproducten als naar zijn medische technologie. De verkoop in deze voor Philips belangrijke markt liep flink achteruit.

De AEX-index op het Damrak noteerde kort na opening van de handel 0,1 procent lager op 945,83 punten. De MidKap, met daarin de middelgrote fondsen in Amsterdam, zakte 0,2 procent naar 867,47 punten. De beurs in Frankfurt won 0,3 procent. De graadmeters in Londen en Parijs gingen licht omlaag.

ASR

ASR was met een plus van bijna 4 procent koploper bij de hoofdfondsen op Beursplein 5. De verzekeraar heeft vorig jaar naar eigen zeggen sterke resultaten geboekt. Daarbij profiteerde ASR van de overname van de verzekeringsactiviteiten van Aegon Nederland in 2023. Topman Jos Baeten gaf aan dat de cijfers ook werden gestuwd doordat de verzekeraar achter de schermen meer gebruikmaakt van kunstmatige intelligentie (AI).

Vopak (min 5,2 procent) kwam ook met cijfers. Het tankopslagbedrijf zag de jaaromzet en -winst teruglopen. De onderneming sprak wel van goede vooruitgang met de uitbreiding van zijn gasinfrastructuur in Canada, India en Nederland, en met industriële uitbreidingen in China en Saudi-Arabië. Vopak presenteerde tevens een nieuw aandeleninkoopprogramma ter waarde van 100 miljoen euro.

Importtarieven

Beleggers konden eveneens reageren op opmerkingen van de Amerikaanse president Donald Trump. Hij heeft gezegd dat hij van plan is om importtarieven "in de buurt van 25 procent" op auto's op te leggen en soortgelijke heffingen op halfgeleiders en farmaceutische import. Grote autoconcerns als Volkswagen en Renault leverden tot bijna 1 procent aan beurswaarde in. De Nederlandse chipfondsen ASML en ASMI zakten eveneens licht, terwijl branchegenoot Besi iets hoger noteerde.

De euro was 1,0451 dollar waard, tegen 1,0456 dollar bij het Europese beursslot een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,7 procent meer op 72,34 dollar. Brentolie werd 0,6 procent duurder op 76,33 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Petronas begint met olieboringen voor de kust van Suriname

PARAMARIBO (ANP/RTR) - Het Maleisische oliebedrijf Petronas begint zondag met het boren naar olie voor de kust van Suriname. De proefboringen zijn bedoeld om extra oliereserves op te sporen, maakte het Surinaamse staatsoliebedrijf Staatsolie zaterdag bekend.

1 uur geleden
Topman TotalEnergies: Europa kan vanaf 2028 zonder Russisch gas

PARIJS (ANP) - Vanaf 2028 kan Europa het zonder Russisch gas stellen, doordat er in de Verenigde Staten en Qatar volop nieuwe exportinstallaties voor vloeibaar gemaakt aardgas (lng) worden gebouwd. Dat zei Patrick Pouyanné, topman van het Franse olie- en gasconcern TotalEnergies.

2 uur geleden
Rusland schrapt heffing tarwe om ingezakte export te stimuleren

MOSKOU (ANP/BLOOMBERG) - Rusland heeft zijn exportheffing op tarwe voor het eerst naar nul verlaagd sinds de invoering in juni 2021, om de stagnerende graanverkoop aan te jagen. De maatregel volgt op een sterke daling van de Russische export van tarwe. Het land is wereldwijd de grootste exporteur van deze graansoort, maar voerde in juni slechts 1,12 miljoen ton uit. Dat is een kwart van de hoeveelheid van een jaar geleden.

3 uur geleden
China opent grootste Legoland ter wereld in Shanghai

SJANGHAI (ANP/AFP) - China heeft zaterdag zijn eerste Legoland geopend, het grootste attractiepark van de Legoketen ter wereld. Duizenden bezoekers trokken naar het nieuwe park in Shanghai, dat het toerisme in China moet aanjagen.

4 uur geleden
OPEC+ draait oliekraan verder open dan verwacht

WENEN (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Het oliekartel OPEC+ gaat de olieproductie volgende maand aanzienlijk sterker verhogen dan eerder voorzien. Onder leiding van Saudi-Arabië en Rusland verhoogt de alliantie de productie met 548.000 vaten per dag. In de voorgaande maanden werd de productie telkens met 411.000 vaten per dag opgevoerd. Dit was al drie keer zo veel als oorspronkelijk gepland.

4 uur geleden
Vietnam boekt hoogste economische groei in tien jaar

HANOI (ANP/BLOOMBERG) - De economie van Vietnam is in de eerste helft van dit jaar met ruim 7,5 procent gegroeid, de hoogste groei in meer dan tien jaar. Dat komt vooral door een sterke export. De Vietnamese economie profiteert ook in toenemende mate van het toerisme.

5 uur geleden
Bloomberg: OPEC+ pompt in augustus 550.000 vaten extra olie

WENEN (ANP/BLOOMBERG) - Het oliekartel OPEC+ zal in augustus de olieproductie fors sterker opvoeren dan aanvankelijk verwacht. Onder leiding van Saudi-Arabië en Rusland verhoogt de alliantie de productie met 550.000 vaten per dag, aldus afgevaardigden. In de voorgaande maanden werd de productie telkens met 411.000 vaten per dag opgevoerd.

6 uur geleden