Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Philips onderaan in licht hogere AEX na resultaten

Philips onderaan in licht hogere AEX na resultaten

AMSTERDAM (ANP) - Philips was maandag de grootste daler in de AEX-index op het Damrak. Het zorgtechnologieconcern wist in het vierde kwartaal weer winst te boeken. De omzet viel wel terug en ook de orders daalden opnieuw. Philips gaf ook een update over de slepende kwestie met zijn defecte slaapapneu-apparaten. Het bedrijf heeft sinds 2021 miljoenen slaapapneu-apparaten moeten terugroepen omdat isolatieschuim kon loslaten, wat schadelijk kan zijn voor patiënten.

De affaire kostte Philips al honderden miljoenen aan vergoedingen voor de defecte machines. Philips heeft nu een schikking getroffen met de Amerikaanse medische toezichthouder FDA, waarvoor het bedrijf in het afgelopen kwartaal een last heeft genomen van 363 miljoen euro. De deal met de Amerikaanse autoriteiten biedt volgens het bedrijf "een routekaart" met doelstellingen voor Philips om aan de wettelijke vereisten te voldoen. Totdat Philips aan die eisen heeft voldaan, zal het bedrijf in de VS geen nieuwe slaapapneu-apparaten of andere apparaten voor ademhalingszorg verkopen. Het aandeel verloor ruim 4 procent.

De AEX-index noteerde in de ochtendhandel 0,1 procent hoger op 818,65 punten. De MidKap daalde 0,7 procent tot 895,35 punten. De beurzen Frankfurt en Parijs bleven vrijwel onveranderd. Londen won 0,1 procent.

Medetopman

Naast Philips stond chemicaliëndistributeur IMCD in de staartgroep van de AEX, met een min van 1 procent. Olie- en gasconcern Shell ging op kop met een winst van 1,8 procent.

Bij de kleinere bedrijven steeg Ebusco 5 procent. De fabrikant van elektrische bussen waarschuwde dat een deel van de omzet in 2023 door onvoorziene omstandigheden zal worden doorgeschoven naar 2024. Mede door de vertraagde leveringen van bussen zal de omzet dit jaar uitkomen op meer dan 325 miljoen euro, tegen een eerdere verwachting van ruim 300 miljoen euro. Daarnaast heeft Ebusco op verzoek van topman Peter Bijvelds, Frank Meurs voorlopig benoemd tot medetopman van het bedrijf.

Brandstofkosten

In Dublin zakte Ryanair 2,5 procent. De Ierse luchtvaartmaatschappij zag de omzet in het afgelopen kwartaal flink stijgen dankzij het sterke herstel van de luchtvaart van de coronapandemie. De winst viel echter fors terug mede door hogere brandstofkosten. Het bedrijf verlaagde daardoor de winstverwachting voor het hele boekjaar.

De euro was 1,0835 dollar waard, tegen 1,0864 dollar op vrijdag. Een vat Amerikaanse olie werd 0,5 procent duurder op 78,41 dollar per vat. Brentolie klom 0,6 procent in prijs tot 84,01 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Irak vreest olieproductie fors te moeten verminderen door oorlog

DUBAI (ANP/RTR) - Irak zal worden gedwongen binnen enkele dagen zijn olieproductie flink te verminderen als olietankers niet vrij kunnen bewegen door de Straat van Hormuz. Twee Iraakse oliefunctionarissen melden dat de productie dan met meer dan 3 miljoen vaten per dag moet worden teruggebracht.

59 minuten geleden
Bestedingen aan tv-reclames in Nederland gedaald in 2025

AMSTERDAM (ANP) - De uitgaven aan televisiereclames in Nederland zijn vorig jaar gedaald, mede omdat in 2024 werd geprofiteerd van het EK voetbal en de Olympische Zomerspelen. Volgens tv-marketingorganisatie Screenforce bedroegen de bestedingen op de Nederlandse tv-reclamemarkt in 2025 in totaal 850 miljoen euro. Dat is ruim 5 procent minder dan een jaar eerder.

1 uur geleden
Wall Street zakt door vrees voor langdurige oorlog tegen Iran

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn dinsdag omlaag gegaan door de aanhoudende oorlog van de Verenigde Staten en Israël tegen Iran. De dreiging van Teheran om elk schip aan te vallen dat de Straat van Hormuz probeert te passeren, in combinatie met de productiestops van verschillende olie- en gasproducenten in het Midden-Oosten, heeft de wereldwijde scheepvaarttarieven opgedreven en de prijzen van ruwe olie en aardgas flink doen stijgen.

3 uur geleden
Al ruim 12.000 vluchten geannuleerd door onrust in Midden-Oosten

ABU DHABI (ANP/BLOOMBERG) - Meer dan 12.300 vluchten naar bestemmingen in het Midden-Oosten zijn tot nu toe al geannuleerd als gevolg van de oorlog in Iran en de onrust in de regio, meldt Bloomberg op basis van luchtvaartwebsite Flightradar24.

4 uur geleden
Vakbonden kondigen grotere actie aan om nullijn rijksambtenaren

DEN HAAG (ANP) - Zo'n drieduizend rijksambtenaren hebben dinsdag in Den Haag gedemonstreerd tegen het uitblijven van loonsverhogingen en inflatiecorrectie in de nieuwe cao. Vakbond FNV kondigde daar een volgende, grotere actie aan. Samen met de andere vakbonden organiseert de FNV op 14 april een nieuwe landelijke staking tegen de zogeheten nullijn.

5 uur geleden
Nog geen gestrande reizigers Nederlandse reisorganisaties terug

AMSTERDAM (ANP) - Nederlandse reisorganisaties hebben vooralsnog weinig kunnen doen om gestrande reizigers in het Midden-Oosten terug te halen naar huis. Door aanvallen van Iran op omliggende landen die Amerikaanse bases huisvesten, is amper vliegverkeer mogelijk.

5 uur geleden
Energieagentschap IEA staat klaar om oliemarkt te stabiliseren

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Het Internationaal Energieagentschap (IEA) staat klaar om de wereldwijde oliemarkt te stabiliseren in verband met de oorlog in het Midden-Oosten. Volgens documenten die zijn ingezien door persbureau Bloomberg hebben de leden van het IEA meer dan 1 miljard vaten olie aan noodreserves beschikbaar.

5 uur geleden