Philips onder druk op groene beurzen
AMSTERDAM (ANP) - De Europese aandelenbeurzen toonden maandag herstel na de verliesbeurt op vrijdag. Beleggers trokken zich op aan de aanhoudende opmars op Wall Street, waar de beursgraadmeters afstevenen op de beste beursmaand augustus in decennia. Op het Damrak stond Philips onder druk na het schrappen van een deel van een grote Amerikaanse order voor beademingsapparaten.
De AEX-index op Beursplein 5 noteerde rond het middaguur 0,5 procent hoger op 559,68 punten. De hoofdindex koerst af op een winst van zo'n 2,6 procent in augustus. De MidKap won ook 0,5 procent, tot 814,62 punten. De beursgraadmeters in Frankfurt en Parijs klommen tot 0,9 procent. In Londen hadden beleggers een vrije dag.
Philips verloor 1,1 procent bij de Amsterdamse hoofdfondsen. De Amerikaanse overheid schrapt een groot deel van een eerdere bestelling voor 43.000 beademingsapparaten van het zorgtechnologieconcern. Philips levert nu in totaal 12.300 van die apparaten. De rest van het contract komt te vervallen. Als gevolg van het opzeggen van het contract verlaagde Philips zijn prognose voor de winstmarge voor heel 2020.
Ajax
Grootste stijger in de AEX was staalconcern ArcelorMittal met een winst van 4,9 procent. Verzekeraar ASR (min 5,9 procent) noteerde ex dividend. In de MidKap zette Eurocommercial Properties de opmars voort en was opnieuw koploper met een plus van 6,1 procent. Vrijdag won het vastgoedbedrijf al ruim 5 procent na een positief handelsbericht.
Ajax klom ruim 4 procent. De beursgenoteerde voetbalclub ontvangt naar verwachting zo'n 40 miljoen euro voor de transfer van Donny van de Beek naar Manchester United. Kiadis Pharma won 1,9 procent na de presentatie van nieuwe testresultaten van de biotechnoloog.
Suez
In Parijs dikte Suez 18,6 procent aan. Het Franse nutsbedrijf Veolia (plus 3,5 procent) wil voor 2,9 miljard euro een groot belang kopen in zijn Franse branchegenoot. Dat belang van bijna 30 procent is nu nog in handen van het Franse energieconcern Engie (plus 6 procent). Als de aankoop succesvol verloopt, brengt Veolia een bod uit op heel Suez.
Nestlé won 0,9 procent in Zürich. Het Zwitserse voedingsmiddelenbedrijf neemt biofarmaceut Aimmune Therapeutics over. De deal geeft Aimmune, dat middelen ontwikkelt tegen voedselallergieën, een waarde van ongeveer 2,6 miljard dollar.
De euro was 1,1915 dollar waard tegen 1,1902 dollar op vrijdag. Een vat Amerikaanse olie kostte 1,1 procent meer 43,44 dollar. Brentolie klom 1,4 procent in prijs tot 46,47 dollar per vat.
Meer uit Financieel
SCHIPHOL (ANP) - De storing bij de elektronische paspoortcontrole op Schiphol is verholpen, meldt de Koninklijke Marechaussee. Volgens een woordvoerder van Schiphol hebben enkele honderden mensen hun vlucht gemist nadat sinds 06.00 uur de zogeheten e-gates niet meer werkten. Dat leidde tot lange rijen op de luchthaven. Door de herfstvakantie was het op Schiphol een van de drukste dagen van het jaar.
1 uur geledenZAANDAM (ANP) - Albert Heijn bezorgt vanaf vrijdag weer boodschappen, meldt de supermarktketen. Alle bestellingen tot en met donderdag zijn geannuleerd. Het is ook nog niet mogelijk om nieuwe bestellingen te plaatsen, meldt Albert Heijn. De supermarktketen kampt sinds een week met problemen door een cyberbeveiligingsincident.
2 uur geledenLOUGHTON (ANP) - Microsoft heeft zich teruggetrokken uit een deal rondom een datacenter in het Verenigd Koninkrijk. Dat meldt de Britse krant The Telegraph. Microsoft zou de belangrijkste klant worden van een nieuw datacenter in het Britse Loughton, dat daar wordt gebouwd door het Britse datacenterbedrijf Nscale.
4 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Een storing bij de elektrische paspoortcontrole zorgt zondag voor lange rijen op Schiphol. Dat bevestigen de luchthaven en de Koninklijke Marechaussee na berichtgeving van De Telegraaf. De zogeheten e-gates werken niet en daarom moeten alle reizigers voor een paspoortcontrole langs de balie, legt een woordvoerder van de Koninklijke Marechaussee uit.
5 uur geledenHANOI (ANP/RTR) - Noorwegen, Zwitserland, IJsland en Liechtenstein hebben een vrijhandelsakkoord met Vietnam gesloten. Dat hebben de regeringen van Noorwegen en Vietnam zondag bekendgemaakt. De vier Europese landen zijn geen onderdeel van de Europese Unie en zitten samen in de Europese Vrijhandelsassociatie (EVA).
5 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Stellantis, het moederbedrijf van onder meer Opel, Citroën en Fiat, is van plan om dit jaar honderden extra ingenieurs aan te nemen op verschillende locaties in Europa en de Verenigde Staten. Dat heeft hoofd engineering en technologie van de autofabrikant Ned Curic gezegd tijdens een autobeurs in Parijs.
1 dag geledenCUPERTINO (ANP/BLOOMBERG) - Apple zegt dat de vraag naar de nieuwste iPhone Duo "buitengewoon" is, nadat de verwachte levertijden al snel opliepen naar eind januari volgend jaar. "De vraag naar pre-orders voor de iPhone Duo, onze eerste opvouwbare iPhone, is buitengewoon", meldt het bedrijf in een verklaring.
1 dag geleden