Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Philips omlaag op somber Damrak na winstwaarschuwing

Philips omlaag op somber Damrak na winstwaarschuwing

AMSTERDAM (ANP) - Het zorgtechnologieconcern Philips was dinsdag de grootste daler bij de hoofdfondsen in Amsterdam. Het bedrijf is somberder geworden over de winstgevendheid dit jaar door de Amerikaanse importheffingen. Die gaan Philips dit jaar tussen de 250 miljoen en 300 miljoen euro extra kosten. Topman Roy Jakobs verklaarde "aanzienlijke" maatregelen te nemen om de pijn van de heffingen en tegenheffingen te verzachten, waaronder aanpassingen in de toeleveringsketen en kostenbesparingen. Het aandeel eindigde 2,8 procent lager.

De Europese beurzen stonden verder onder druk, mede door een negatieve start van de handel op Wall Street dinsdag. De AEX, de index van de 25 meest verhandelde aandelen in Amsterdam, eindigde 0,1 procent in de min op 895,58 punten. De MidKap ging 0,5 procent omlaag tot 837,34 punten. Frankfurt en Parijs daalden tot 0,5 procent. Londen wist met een kleine plus van 0,1 procent te eindigen.

Shell eindigde 0,4 procent hoger. Het olie- en gasconcern verloor een dag eerder nog 1,9 procent. Die daling volgde op berichten dat Shell zijn Britse branchegenoot BP zou willen overnemen.

Deliveroo

Techinvesteerder Prosus won 1,7 procent, goed voor de eerste plek in de AEX. Dinsdag werd bekend dat de Britse maaltijdbezorger Deliveroo (plus 1,9 procent) heeft ingestemd met de overname door de Amerikaanse branchegenoot DoorDash voor omgerekend 3,4 miljard euro. Het bestuur van Deliveroo beveelt aandeelhouders aan om in te stemmen met het voorstel. DoorDash heeft twee derde van de Amerikaanse markt voor het bezorgen van restaurantmaaltijden in handen. In de bezorgbranche is een overnamegolf gaande. Eerder dit jaar werd bekend dat Prosus het Brits-Nederlandse Just Eat Takeaway overneemt, het moederbedrijf van Thuisbezorgd.nl.

PostNL ging ruim 4 procent omlaag. De pakket- en postbezorger ziet meer economische onzekerheid en onrust door de importheffingen van president Donald Trump, maar het is nog onduidelijk wat de impact precies zal zijn. PostNL houdt dan ook vast aan de verwachtingen voor dit jaar en geeft aan zijn plannen aan te passen als dat nodig is.

Ebusco, een aandeel dat de laatste tijd alle kanten opschiet, maakte een koerssprong van 40 procent. Het bedrijf meldde dat de faillissementsaanvraag die een toeleverancier voor de elektrische bussenbouwer heeft ingediend, is ingetrokken.

Meer uit Financieel

Italiaanse overheid krijgt Telecom Italia weer volledig in handen

ROME (ANP/BLOOMBERG) - Het bestuur van Telecom Italia, de belangrijkste telecomaanbieder van Italië, heeft unaniem ingestemd met het overnamebod van de Italiaanse postgroep Poste Italiane ter waarde van 10,8 miljard euro. Dat maakte het telecombedrijf zaterdag bekend.

4 uur geleden
FT: speculanten gokken op koersdaling SpaceX na recordbeursgang

NEW YORK (ANP) - Steeds meer beurshandelaren zetten in op een verdere daling van het aandeel SpaceX, nog geen maand nadat het raket- en AI-bedrijf van Elon Musk met de grootste beursintroductie ooit naar de beurs in New York is gegaan. Dat meldt de Britse zakenkrant Financial Times zaterdag.

4 uur geleden
China waarschuwt VK na nationalisatie British Steel

BEIJING (ANP/RTR) - De Chinese regering zegt de nationalisatie van British Steel door het Verenigd Koninkrijk, een staalbedrijf dat in Chinese handen was, nauwlettend te volgen. Als dat nodig is, zal China passende maatregelen nemen om zijn rechten en belangen te beschermen, waarschuwde het Chinese ministerie van Buitenlandse Zaken zaterdag.

6 uur geleden
Iraanse aanvallen treffen Koeweitse olie-installatie

KOEWEIT (ANP) - Het staatsolieconcern van Koeweit meldt dat een van zijn olie-installaties zaterdag is getroffen door "herhaalde Iraanse aanvallen". Daarbij is aanzienlijke materiële schade ontstaan en zijn enkele mensen gewond geraakt, meldt het Koeweitse staatspersbureau.

7 uur geleden
BBC: Burnham wil nieuwe olie- en gasboringen in Noordzee

LONDEN (ANP) - Andy Burnham zal maandag, wanneer hij de nieuwe Britse premier wordt, plannen aankondigen voor nieuwe olie- en gasboringen in de Noordzee. Dat meldt de BBC zaterdag.

8 uur geleden
Duitsland wil subsidies voor hernieuwbare energie afbouwen

BERLIJN (ANP/BLOOMBERG) - Duitsland wil subsidies voor hernieuwbare energie afbouwen in een ingrijpende herziening van het financieringssysteem. De reden is dat de groeiende productie van zonne-energie steeds meer druk legt op het Duitse elektriciteitsnet.

8 uur geleden
Strengere regels voor elektrische autobouwers in Hongarije

BOEDAPEST (ANP/BLOOMBERG) - De Hongaarse industrie voor elektrische auto's, een belangrijke pijler van de economie, krijgt het waarschijnlijk een stuk moeilijker. De sector genoot jarenlang bescherming onder voormalig premier Viktor Orbán, maar de nieuwe regering treedt harder op tegen milieuvervuilers en wil de belastingen verhogen.

9 uur geleden