Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Philips omlaag op beurs na verkoopstop slaapapneu-machines in VS

Philips omlaag op beurs na verkoopstop slaapapneu-machines in VS

AMSTERDAM (ANP) - Philips was maandag de grote verliezer op de beurs in Amsterdam. Beleggers reageerden op het besluit van Philips om voorlopig te stoppen met de verkoop van nieuwe slaapapneu-apparaten in de Verenigde Staten. Hoe lang deze ban aanhoudt is onduidelijk, maar het zou mogelijk jaren kunnen duren.

Met een min van dik 4 procent eindigde Philips onderaan bij de hoofdfondsen in de AEX-index. Het zorgtechnologieconcern kampt al langer met de slepende kwestie met zijn defecte slaapapneu-apparaten. Het bedrijf heeft sinds 2021 miljoenen slaapapneu-apparaten moeten terugroepen omdat isolatieschuim kon loslaten, wat schadelijk kan zijn voor patiƫnten.

Philips heeft nu een schikking getroffen met de Amerikaanse medische toezichthouder FDA. De deal biedt volgens het bedrijf "een routekaart" met doelstellingen voor Philips om aan de wettelijke vereisten te voldoen. Totdat Philips aan die eisen heeft voldaan, zal het bedrijf in de VS geen nieuwe slaapapneu-apparaten of andere apparaten voor ademhalingszorg verkopen.

Licht positief

Het algehele beurssentiment aan het Damrak was wel licht positief. De AEX sloot ondanks het koersverlies van Philips 0,3 procent hoger op 819,91 punten. De MidKap steeg 0,1 procent tot 903,34 punten. De beurs in Frankfurt zakte 0,1 procent, de graadmeter in Londen bleef min of meer vlak en de belangrijkste index in Parijs ging 0,1 procent vooruit.

Net als Philips kwam Ryanair met een kwartaalbericht naar buiten. Dat werd wel goed ontvangen. Ryanair werd op de beurs in Dublin zo'n 4 procent hoger gezet. De Ierse luchtvaartmaatschappij zag de omzet in het afgelopen kwartaal flink stijgen dankzij het sterke herstel van de luchtvaart na de coronapandemie. De winst viel echter fors terug mede door hogere brandstofkosten. Het bedrijf verlaagde daardoor de winstverwachting voor het hele boekjaar.

Drukke week

Beleggers maakten zich verder op voor een drukke week. Zo komen op de Amsterdamse beurs onder meer de AEX-fondsen KPN, Shell en ING nog met cijfers. Ook komt de Amerikaanse Federal Reserve woensdag met een nieuw rentebesluit.

De euro was 1,0808 dollar waard, tegen 1,0864 dollar op vrijdag. Daarnaast gingen de olieprijzen omlaag. Een vat Amerikaanse olie werd 1,1 procent goedkoper op 77,11 dollar per vat. Brentolie zakte eveneens 1,1 procent in prijs, tot 82,64 dollar per vat.

Meer uit Financieel

KLM gaat onder herbenoemde Rintel kosten sneller verlagen

AMSTERDAM (ANP) - Luchtvaartmaatschappij KLM wil de komende tijd onder de herbenoemde topvrouw Marjan Rintel sneller de kosten verlagen. In oktober werd al een kostenbesparingsprogramma van honderden miljoenen euro's aangekondigd, waarbij onder meer 250 kantoorbanen verdwenen. Met een volgende stap in die strategie moeten de kosten verder omlaag. Hoe dat gebeurt, wordt de komende maanden bekend.

59 minuten geleden
VS en India akkoord over handelsdeal, meldt Trump

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben een handelsdeal gesloten met India. Dit meldt president Donald Trump maandag op zijn socialemediaplatform Truth Social, na een gesprek met de Indiase premier Narendra Modi.

1 uur geleden
AEX sluit hoger, verkopen van goud en zilver nemen af

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak en andere Europese graadmeters zijn maandag hoger gesloten. In de ochtend stonden er nog minnen op de borden, maar die werden gedurende de dag omgezet in winsten.

1 uur geleden
Bronnen: VS steken miljarden in voorraad strategische aardmetalen

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten werken aan een miljardenfonds om voorraden aan te leggen van strategische aardmetalen. Zo wil de regering van president Donald Trump dat bedrijven minder vatbaar worden voor verstoringen in de toelevering vanuit andere landen, zoals China.

2 uur geleden
EU mist grondstoffen om klimaatdoel te halen, stelt EU-rekenkamer

LUXEMBURG (ANP) - De Europese Unie ligt momenteel niet op schema om de grondstoffen te verkrijgen die nodig zijn om haar energie- en klimaatdoelen te halen, concludeert de Europese Rekenkamer (ERK).

2 uur geleden
Cosmeticabedrijf Rituals boekt recordomzet en opent meer winkels

AMSTERDAM (ANP) - Cosmeticabedrijf Rituals heeft afgelopen jaar een recordomzet geboekt, mede dankzij de opening van honderden nieuwe winkels wereldwijd. De omzet kwam in het 25e jaar van het bestaan uit op 2,4 miljard euro, een groei van zo'n 16 procent ten opzichte van een jaar eerder.

2 uur geleden
Failliete biologische plantenkwekerij Jongerius maakt doorstart

HOUTEN (ANP) - De failliete biologische plantenkwekerij Jongerius maakt een doorstart. Dit meldt de nieuwe eigenaar Larendael, de investerings- en ontwikkelingsmaatschappij van ondernemer Wim Beelen. Jongerius is volgens Larendael de grootste biologische plantenkwekerij van Nederland.

3 uur geleden