Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Philips omlaag op beurs na verkoopstop slaapapneu-machines in VS

Philips omlaag op beurs na verkoopstop slaapapneu-machines in VS

AMSTERDAM (ANP) - Philips was maandag de grote verliezer op de beurs in Amsterdam. Beleggers reageerden op het besluit van Philips om voorlopig te stoppen met de verkoop van nieuwe slaapapneu-apparaten in de Verenigde Staten. Hoe lang deze ban aanhoudt is onduidelijk, maar het zou mogelijk jaren kunnen duren.

Met een min van dik 4 procent eindigde Philips onderaan bij de hoofdfondsen in de AEX-index. Het zorgtechnologieconcern kampt al langer met de slepende kwestie met zijn defecte slaapapneu-apparaten. Het bedrijf heeft sinds 2021 miljoenen slaapapneu-apparaten moeten terugroepen omdat isolatieschuim kon loslaten, wat schadelijk kan zijn voor patiënten.

Philips heeft nu een schikking getroffen met de Amerikaanse medische toezichthouder FDA. De deal biedt volgens het bedrijf "een routekaart" met doelstellingen voor Philips om aan de wettelijke vereisten te voldoen. Totdat Philips aan die eisen heeft voldaan, zal het bedrijf in de VS geen nieuwe slaapapneu-apparaten of andere apparaten voor ademhalingszorg verkopen.

Licht positief

Het algehele beurssentiment aan het Damrak was wel licht positief. De AEX sloot ondanks het koersverlies van Philips 0,3 procent hoger op 819,91 punten. De MidKap steeg 0,1 procent tot 903,34 punten. De beurs in Frankfurt zakte 0,1 procent, de graadmeter in Londen bleef min of meer vlak en de belangrijkste index in Parijs ging 0,1 procent vooruit.

Net als Philips kwam Ryanair met een kwartaalbericht naar buiten. Dat werd wel goed ontvangen. Ryanair werd op de beurs in Dublin zo'n 4 procent hoger gezet. De Ierse luchtvaartmaatschappij zag de omzet in het afgelopen kwartaal flink stijgen dankzij het sterke herstel van de luchtvaart na de coronapandemie. De winst viel echter fors terug mede door hogere brandstofkosten. Het bedrijf verlaagde daardoor de winstverwachting voor het hele boekjaar.

Drukke week

Beleggers maakten zich verder op voor een drukke week. Zo komen op de Amsterdamse beurs onder meer de AEX-fondsen KPN, Shell en ING nog met cijfers. Ook komt de Amerikaanse Federal Reserve woensdag met een nieuw rentebesluit.

De euro was 1,0808 dollar waard, tegen 1,0864 dollar op vrijdag. Daarnaast gingen de olieprijzen omlaag. Een vat Amerikaanse olie werd 1,1 procent goedkoper op 77,11 dollar per vat. Brentolie zakte eveneens 1,1 procent in prijs, tot 82,64 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Netflix denkt ondanks hogere kosten winstgevender te worden

LOS GATOS (ANP) - Netflix verwacht ondanks de gehoopte overname van grote delen van Warner Bros. Discovery en extra uitgaven aan shows winstgevender te worden in 2026. In het laatste kwartaal van vorig jaar profiteerde de streamingdienst van nieuwe abonnees en hogere prijzen, meldt Netflix bij zijn resultaten.

2 uur geleden
Trumps Groenland-escalatie jaagt Wall Street schrik aan

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn op de eerste handelsdag na een extra lang weekend met forse verliezen gesloten. Beleggers schrokken van de dreigementen van de Amerikaanse president Donald Trump richting Europese bondgenoten in zijn poging Groenland in te lijven.

2 uur geleden
Frankrijk onderzoekt dood van baby die Nestlé-voeding kreeg

PARIJS (ANP) - Gezondheidsautoriteiten in Frankrijk onderzoeken het overlijden van een baby die babyvoeding van Nestlé had gedronken die deel uitmaakte van een grote terugroepactie. Het is nog niet duidelijk of de dood van het jonge kind te maken had met de voeding, benadrukt de organisatie tegenover persbureau AFP.

2 uur geleden
Luchthaven Schiphol stopt met X om beperkt bereik en toename haat

SCHIPHOL (ANP) - Schiphol is niet langer actief op socialemediaplatform X. Volgens de luchthaven is het bereik van X te beperkt, terwijl er zorgen zijn over een toename van desinformatie en haat op het platform.

6 uur geleden
Europese beurzen zakken opnieuw door oplopende spanningen met VS

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurzen in Amsterdam en andere Europese steden zijn dinsdag lager gesloten. Op de markten overheersten zorgen over dreigementen van de Amerikaanse president Donald Trump richting Europese landen omdat hij Groenland wil inlijven. Maandag leidde dat ook al tot verliezen.

6 uur geleden
Toezichthouders FNV 'tevreden' over aantal kandidaten bestuur

UTRECHT (ANP) - De tijdelijke toezichthouders bij vakbond FNV zijn "tevreden" over de hoeveelheid en de kwaliteit van de kandidaten die zich hebben gemeld voor een nieuw bestuur. Dit meldt de woordvoerster van toezichthouders Lodewijk Asscher en Ton Heerts.

7 uur geleden
Trumps handelschef: dreiging met importheffingen 'gepast'

DAVOS (ANP/RTR) - De Amerikaanse handelsgezant Jamieson Greer vindt dat Trumps dreiging met importheffingen voor Europese landen "een passend gebruik van heffingen" is. Dat zei hij tijdens een paneldiscussie op het World Economic Forum (WEF) in Davos. De Amerikaanse president maakte eerder bekend dat hij een importheffing wil opleggen aan landen die militairen naar Groenland hebben gestuurd. Dat eiland, dat bij Denemarken hoort, wil hij annexeren.

8 uur geleden